Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλά τότε σου έτρωγε την μπαταρία άσκοπα. Τώρα,μπορεί να είναι κοραστικό να κάνεις κάποιες κινήσεις παραπάνω αλλά δε θα επηρεάζεται η μπαταρία σου καθόλου σχεδόν. Άσε που δε χρειάζεται να κάνεις κάτι παραπάνω.

 

Κατάλαβα ,ευχαριστώ .Το προτιμούσα πάντως όπως ήταν.....

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ίδιο έχει και είχε και το ίδιο είναι σε όλα τα τηλέφωνα και σε όσους browser υπάρχουν στο play. Δεν έχει αλλάξει τίποτα. Μόνο τα htc έχουν το καλύτερο text wrapped κι αυτά λόγω sense.

Ευχαριστώ για την απάντηση είχα την εντύπωση ότι δεν ήταν στην 4.2.2 δεν παίρνω και όρκο βέβαια για να το λες εσύ έτσι θα ναι...

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα πάντως με την κιτκατ νομίζω ότι πάει λίγο χειρότερα το τηλέφωνο... Εκτός ότι μειώθηκε και η μπαταρία.. Έκανα το update OTA και την έχω περάσει κάνα μήνα σχεδόν..
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος ας με διαφωτίσει. ...

 

Με τι είσαι με Chrome ή με στοκ browser;

Βασικά με ότι και να είσαι από τα δύο, πήγαινε settings, accessibility και το ρυθμίζεις.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Τότε κάτι δεν πάει καλά. Και καλύτερη είναι και πιο καλή και γραμμική μπαταρία έχει.

 

Μήπως φταίει που απλά την πέρασα χωρίς να κάνω κάποια επαναφορά? Είμαι στοκ χωρίς ρουτ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει που απλά την πέρασα χωρίς να κάνω κάποια επαναφορά? Είμαι στοκ χωρίς ρουτ

 

Καθόλου απίθανο... Κάνε ένα backup και δώσε ένα factory reset

Link to comment
Share on other sites

Με τι είσαι με Chrome ή με στοκ browser;

Βασικά με ότι και να είσαι από τα δύο, πήγαινε settings, accessibility και το ρυθμίζεις.

Με stock είμαι. ...

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου απίθανο... Κάνε ένα backup και δώσε ένα factory reset

 

Οκ θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω..

Link to comment
Share on other sites

 

Προσωπικά δε με ανησυχούν καθόλου αυτές οι μετρήσεις. Σχεδόν όλοι οι χρηστικοί δείκτες είναι βελτιωμένοι, ενώ τα καθαρά CPU νούμερα φαίνεται να έχουν πέσει. Είτε συνέβη επειδή πριν έκλεβαν, είτε συνέβη επειδή έκοψαν κάτι από CPU για λόγους ενέργειας, για καλό είναι.

Το τηλέφωνο έχει εξαιρετική απόκριση και απόδοση σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα το κανει καποιες φορες αλλα νομιζω οτι απλα δε το κανουμε σωστα παντα.Δε πιστευω οτι εχουν θεμα τα κινητα.lg g2 32g γερμανικο.
Link to comment
Share on other sites

έχεις εγκαταστήσει άλλο launcher?

είσαι με custom rom ή μαμά?

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προχθές έκανα την αναβάθμιση σε kitkat αλλά από τότε όποτε μιλάω με τα ακουστικά ή ακούω μουσική μόλις το κείνω ακούγεται στο αριστερό ακουστικό ένας ήχος σαν φσσσσ ο οποίος άλλοτε σταματάει σε 2-3 δευτερόλεπτα άλλοτε δεν σταματάει.. Έκανα επαναφορά πριν και μετά την αναβάθμιση.. Έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα;;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο έχει εξαιρετική απόκριση και απόδοση σε όλα.

 

Η διαχείρηση μνήμης (ελεύθερη RAM) είναι σαφώς χειρότερη σαν νούμερο και η μπαταρία σίγουρα δεν φτάνει στα επίπεδα που έφτανε με την JB...

Link to comment
Share on other sites

Ενα προβλημα που το παρατηρησα μετα απο περιπου 2 μηνες συμβιωσης με το g2. Γενικα το τηλεφωνο δεν το κλεινω ποτε πριν απο 2 μερες ομως που το εκλεισα το βραδυ το πρωι που το ξανα ανοιξα προσεξα οτι ειχε χασει την ημερομηνια, την ωρα και οταν εκανα μια κληση δεν μου την κατεγραφε στο αρχειο κλησεων. Για να επανελθει επρεπε να ενεργοποιησω τα δεδομενα και να τα παρει απο το internet. Στο μενου ρυθμισεις > γενικα > ημερομηνια & ωρα εχω απενεργοποιημενη την αυτοματη ημερομηνια και ωρα και ενεργοποιημενη μονο την αυτοματη ζωνη ωρας. Το τηλεφωνο εχει kit kat 4.4.2.
Link to comment
Share on other sites

Για την RAM γι'αυτό έγραψα το "σαν νούμερο".

 

Για την μπαταρία μπορεί να είναι πιο γραμμική αλλά στο δικό μου κινητό και με την δικιά μου χρήση δεν φτάνει τα επίπεδα αυτονομίας που είχε πριν...

Link to comment
Share on other sites

H ελεύθερη ram δε θα πρέπει να σε ανησυχεί καθόλου. Στο android δεν έχει σημασία τι βλέπεις εσύ. Η ram που περισσεύει είναι τόση όση χρειάζεσαι για να κάνεις το οτιδήποτε και δεν ισχύει το τι βλέπεις. Από μόνο του ελευθερώνει τη ram που χρειάζεσαι. Η μπαταρία φυσικά και είναι καλύτερη και πιο γραμμική στην ΚΚ . Απλά με JB βλέπαμε 40 λεπτά από το 100 στο 99 και τώρα 30 λεπτά. Αυτό δε δείχνει ότι είναι χειρότερη η ΚΚ. Μετά πέφτει πιο καλά. Και δεν το λέω μόνο εγώ αυτό αλλά και επίσημα sites. Κάποιες φορές δεν είναι αυτό που βλέπουμε.

Για τη RAM θα συμφωνήσω. Δεν έχω δει ποτέ να ξεμένει από μνήμη οπότε είτε 600, είτε 1,1 ελεύθερα δείχνει με αφήνει παγερά αδιάφορο. Άσε που στο πρώτο screen off, (σχεδόν) όλα μπαίνουν σε hibernation ελέω Greenify :). Τώρα αναφορικά με την μπαταρία επέτρεψε μου να διαφωνήσω (εγώ και κάτι χιλιάδες ακόμα). Ναι μεν έγινε ένα κλικ πιο γρήγορο αλλά η αυτονομία έπεσε αισθητά και μάλιστα με καθαρή εγκατάσταση. Και μάλιστα από τα στατιστικά της μπαταρίας φαίνεται να γίνεται καλύτερη διαχείριση (πολύ χαμηλότερα ποσοστά των Google Play Services κλπ), παρ'όλα αυτά η πραγματικότητα δείχνει ότι κάτι ρουφάει την μπαταρία στην αναμονή πολύ περισσότερο σε σχέση με τη JB.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κωστα το gsmarena ας λεει οτι θελει. Το θεμα ειναι τι λεμε εμεις οι κατοχοι. Βεβαια δεν περασα ποτε την επισημη 4.4.2, ειμαι με flex και η μπαταρια ειναι το ιδιο καλη..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά, Δυστυχώς τα κατάφερα και από προχτές το κινητό σχεδον διαλύθηκε...

 

Μου έπεσε κάτω, από περίπου το ύψος της καρέκλας και έσπασε στο κάτω αριστερά μέρος του, κάνοντας 2 μεγάλες χαρακιές.

Από ότι βλέπω δεν φένεται να έχει χαλάσει η οθόνη, αλλά από την άλλη στο αριστερό μέρος του κινητού δεν πιάνει καθόλου το touch.

 

Η ερώτηση που έχω είναι, αν γνωρίζει κάποιος, αν χρειάζεται μονο αλλαγή γυαλιού ή ολόκληρη οθόνη.

Κι αν έχεται να προτείνεται κάποια λύση ή κάποιο μαγαζί.

Σας παρακαλώ, αν γνωρίζει κάποιος κάτι θα ήμουν ευγνώμων αν μου έδινε κάποια συμβουλή.

 

Παρακάτω έχω αναρτήσει κάποιες φωτογραφίες για να δείτε περίπου την κατάσταση του κινητού.

Παρακαλώ οι φωτογρφίες είναι σκληρές και παρακαλούντε να απομακρυθούν τα παιδιά απ την οθόνη...

 

http://s8.postimg.org/v4cfmj2zl/20140428_161404.jpg

 

http://s14.postimg.org/q150kz419/20140428_161555.jpg

 

http://s27.postimg.org/gu5dy5rpb/20140428_161541.jpg

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Darth_kospo πραγματικά πόνεσα μόλις είδα τις photo:cry: Του φόραγες θήκη ή όχι;Λογικά θα θέλει άλλαγμα μόνο το έξω τζάμι.παρ'όλα αυτά θέλει άνοιγμα το κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου απίθανο... Κάνε ένα backup και δώσε ένα factory reset

 

Ελα φίλε μου εκανα ενα restore και το έστησα από την αρχή και όντως πάει σφαίρα!! Καμμία σχέση με πριν.. Όλα καλά λοιπόν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προχθές έκανα την αναβάθμιση σε kitkat αλλά από τότε όποτε μιλάω με τα ακουστικά ή ακούω μουσική μόλις το κείνω ακούγεται στο αριστερό ακουστικό ένας ήχος σαν φσσσσ ο οποίος άλλοτε σταματάει σε 2-3 δευτερόλεπτα άλλοτε δεν σταματάει.. Έκανα επαναφορά πριν και μετά την αναβάθμιση.. Έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα;;

 

και γω το εχω.. κ νομιζα πως ηταν χαλασμενο το ηχειο των ακουστικων.

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά, Δυστυχώς τα κατάφερα και από προχτές το κινητό σχεδον διαλύθηκε...

 

Μου έπεσε κάτω, από περίπου το ύψος της καρέκλας και έσπασε στο κάτω αριστερά μέρος του, κάνοντας 2 μεγάλες χαρακιές.

Από ότι βλέπω δεν φένεται να έχει χαλάσει η οθόνη, αλλά από την άλλη στο αριστερό μέρος του κινητού δεν πιάνει καθόλου το touch.

 

Η ερώτηση που έχω είναι, αν γνωρίζει κάποιος, αν χρειάζεται μονο αλλαγή γυαλιού ή ολόκληρη οθόνη.

Κι αν έχεται να προτείνεται κάποια λύση ή κάποιο μαγαζί.

Σας παρακαλώ, αν γνωρίζει κάποιος κάτι θα ήμουν ευγνώμων αν μου έδινε κάποια συμβουλή.

 

Παρακάτω έχω αναρτήσει κάποιες φωτογραφίες για να δείτε περίπου την κατάσταση του κινητού.

Παρακαλώ οι φωτογρφίες είναι σκληρές και παρακαλούντε να απομακρυθούν τα παιδιά απ την οθόνη...

 

http://s8.postimg.org/v4cfmj2zl/20140428_161404.jpg

 

http://s14.postimg.org/q150kz419/20140428_161555.jpg

 

http://s27.postimg.org/gu5dy5rpb/20140428_161541.jpg

 

γερη πτωση,απο οτι βλεπω πρεπει να εχει σπασει και lcd μαζι με digitizer.εγγυηση δεν ισχυει γι αυτο,,ενα μαγαζακι καλο ειναι στην καλλιθεα,σοφοκλεους!!!τωρα αν το πας στην procordia θα στο καθυστερησουν,,αν εισαι τυχερος κ ειναι μονο το digitizer

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...