Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν εχει γι΄αυτο και περασα την EUR D80220B

Ευχαριστω και εγω μια απο τα ιδια με αυτη ειμαι με την ΕUR D802V20B.

Link to comment
Share on other sites

Ποιον browser χρησιμοποιείς? Ο Chrome π.χ. ΔΕΝ υποστηρίζει flash σε αντίθεση με τον stock browser...

 

Αααα!!!...δεν το ήξερα , ναι το chrome χρησιμοποιώ . Τι κάνω για το chrome ? Τι λύσει υπάρχει ?

Link to comment
Share on other sites

Αααα!!!...δεν το ήξερα , ναι το chrome χρησιμοποιώ . Τι κάνω για το chrome ? Τι λύσει υπάρχει ?

 

Έχεις τον στοκ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια σελίδα (ή κάποιος άλλος τρόπος) που μπορούμε να βλέπουμε πότε θα βγει η αναβάθμιση για την χώρα προέλευσης του κινητού μας (πχ στην δικιά μου περίπτωση παρτίδα 310 για Αγγλία) για να μην ζαλίζουμε συνέχεια εδώ μέσα με ερωτήσεις;

 

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα εγώ την κιτ κατ στο κινητό μου (εκεί hk) και δεν με βάζει επιλογή για 4G δυστυχώς... :(

 

Πώς θα την περάσω? ???? Κάνω τη διαδικασία και μου βγάζει extract error και το δικό μου hk είναι. Λίγη βοήθεια παρακαλώ,

Edited by jrgr
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίζω τη φωτεινότητα στο 70% αυτόματο, κι αν κλείσω ή κάνω επανεκκίνηση τη συσκευή, πάει μόνο του στο 100%. Επίσης ο χρόνος για να σβήσει η οθόνη, αλλάζει απο 1 λεπτό σε 2 λεπτα. Κάνω κάτι λάθος; ειναι με 4.2.2 η συσκευή.

 

Δεν συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Έχω hong kong rooted lg g2 32. Και μου ήρθε το OTA όταν πηγα να το βάλω δεν έμπαινε γιατι είχα root. Αφου διάβαζα διάβαζα πήγα να ακολουθήσω αυτον τον οδηγο (http://www.droidviews.com/update-lg-g2-to-android-4-4-2-kitkat-without-losing-root/) δεν έχω εμπειρια απο το TWRP αλλα ακολουθησα τα βηματα και οταν πατησα install την rom δεν ξεκινησε ποτε οσο και αν περιμενα. Ετσι στο τελος εκλεισα και ξανανοιξα την συσκευη και τωρα μένει στο logo της LG. Τι κάνω τώρα;

 

edit: Κατάφερα και μπήκα σε download mode. Οπότε τώρα πρέπει να βρω μια stock 4.4 EU rom και αν ναι ποια;

 

edit2: Ακολουθώ αυτά τα βήματα για να βάλω μια γερμανική rom http://techbeasts.com/2014/02/14/restore-lg-g2-to-stock-firmware-all-models/ αλλά όταν πατάω normal web upgrate test, ενω οι drivers φαινονται οκ στο read phone information παιρνω usb or serial not found.

Edited by Strategos
nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το ελαφρύ offtopic (καθώς το φλέγον ζήτημα των ημερών είναι το update) αλλά έχω μια απορία:

Πώς γίνεται δύο τηλέφωνα LG G2 16GB (στημένα με τον ίδιο τρόπο, με τις ίδιες εφαρμογές) να παρουσιάζουν απόκλιση 5000-7000 points στο antutu. Το ελληνικό μοντέλο μου βγάζει 29.000-32.000 και το ευρωπαικό 35.000-36.000.

Επαναλαμβάνω και τα δύο κινητά είναι στην 4.2.2 (εργοστασιακή), χρησιμοποιώ την ίδια έκδοση του antutu και έχουν τις ίδιες εφαρμογές εγκατεστημένες.

Είναι δικαιολογημένη αυτή η μεγάλη απόκλιση στα scores?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το ελαφρύ offtopic (καθώς το φλέγον ζήτημα των ημερών είναι το update) αλλά έχω μια απορία:

Πώς γίνεται δύο τηλέφωνα LG G2 16GB (στημένα με τον ίδιο τρόπο, με τις ίδιες εφαρμογές) να παρουσιάζουν απόκλιση 5000-7000 points στο antutu. Το ελληνικό μοντέλο μου βγάζει 29.000-32.000 και το ευρωπαικό 35.000-36.000.

Επαναλαμβάνω και τα δύο κινητά είναι στην 4.2.2 (εργοστασιακή), χρησιμοποιώ την ίδια έκδοση του antutu και έχουν τις ίδιες εφαρμογές εγκατεστημένες.

Είναι δικαιολογημένη αυτή η μεγάλη απόκλιση στα scores?

 

Κανονικά όχι, αλλά από αυτό καταλαβαίνεις πόσο αξιόπιστες είναι αυτού του είδους οι μετρήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Έκανα update κι εγώ στην επίσημη 4.4.2 (Πολωνικό). Με λίγες ώρες χρήσεις από διαπίστωσα τα εξής:

  • Ελαφρά πιο γρήγορο
  • Στο full screen κρύβεται πλέον το navigation bar
  • Άλλαξαν θέση οι ρυθμίσεις και πήγαν πάνω δεξιά
  • Στο knock on το led ανάβει πράσινο αντί για άσπρο

 

Για μπαταρία δεν μπορώ να πω καθώς το έχω μόνο 10 μέρες. Με πλήρη φόρτιση και με λίγο από όλα σε χρήση μου κρατούσε 2,5 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα update κι εγώ στην επίσημη 4.4.2 (Πολωνικό). Με λίγες ώρες χρήσεις από διαπίστωσα τα εξής:

  • Ελαφρά πιο γρήγορο
  • Στο full screen κρύβεται πλέον το navigation bar
  • Άλλαξαν θέση οι ρυθμίσεις και πήγαν πάνω δεξιά
  • Στο knock on το led ανάβει πράσινο αντί για άσπρο

 

Για μπαταρία δεν μπορώ να πω καθώς το έχω μόνο 10 μέρες. Με πλήρη φόρτιση και με λίγο από όλα σε χρήση μου κρατούσε 2,5 μέρες.

 

Καλημερα φιλε μου,ο σερβερ ξεμπλοκαρε?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα update κι εγώ στην επίσημη 4.4.2 (Πολωνικό). Με λίγες ώρες χρήσεις από διαπίστωσα τα εξής:

  • Ελαφρά πιο γρήγορο
  • Στο full screen κρύβεται πλέον το navigation bar
  • Άλλαξαν θέση οι ρυθμίσεις και πήγαν πάνω δεξιά
  • Στο knock on το led ανάβει πράσινο αντί για άσπρο

 

Για μπαταρία δεν μπορώ να πω καθώς το έχω μόνο 10 μέρες. Με πλήρη φόρτιση και με λίγο από όλα σε χρήση μου κρατούσε 2,5 μέρες.

 

Καλημερα και απο μενα.εχοντας κλεισει πανω απο 15 μερες με 4.4.2 οι εντυπωσεις μου ειναι αρνητικοτατες για την μπαταρια αφου απο τις 2-2.5 μερες με 4.2.2 φτασαμε στη 1 μερα με kitkat.:mad:

και σημερα το πρωι ειχε και το πρωτο κολλημα αφου κολλησε για περιπου 1-2 λεπτο στο ξεκλειδωμα!

το κινητο ειναι γερμανικο και απειραχτο.

περιμεναμε τοσο καιρο για την αναβαθμιση και τελικα τζιφος.

μολις βγει root για την 4.4.2 εφυγα για αλλαγη ρομ.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά όχι, αλλά από αυτό καταλαβαίνεις πόσο αξιόπιστες είναι αυτού του είδους οι μετρήσεις.

Μήπως τα "ελληνικά" μοντέλα έχουν κάποια ρύθμιση για throttling σε χαμηλότερες θερμοκρασίες? Διαφορετικά δεν εξηγείται καθώς το configuration είναι ίδιο και στα δύο μοντέλα.

Το Antutu συμφωνώ ότι ενδέχεται να είναι αναξιόπιστο, αλλά μου κάνει εντύπωση το εύρος των αποκλίσεων. Σχεδόν 7.000 points είναι τρομερή διαφορά (σχεδόν όση διαφορά έχει στα benchmarks ο snapdragon 600 από τον 800αρι). Εν τω μεταξύ με μια πρόχειρη ματιά στο google βλέπω ότι αυτή η διαφορα στις μετρήσεις υπάρχει σε πάρα πολλά G2. Υπάρχουν αρκετοί που ξεπερνάνε τις 36.000 και πολλοί που δεν μπορούν να φτάσουν ούτε τα 30Κ.

Link to comment
Share on other sites

μια βοήθεια απο κάποιον που ξέρει την διαδικασία , τώρα που έμεινα παγωτό :(:(:(
nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μετά από σύντομη συμβίωση με entry level συσκευές (sony sole, Lenovο A820 rooted) σκέφτομαι σοβαρά τη μετάβαση σε LG g2 16Gb. Αυτή τη στιγμή όπως έγραψα, είμαι με το Lenovo από το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος από το συνδυασμό τιμής-απόδοσης-ποιότητας κατασκευής. Απλά θέλω να περάσω στο άνω άκρο των android...

Αυτή τη στιγμή το μηχανάκι κοστολογείται στα σκρουτζομάγαζα γύρω στα 335 ευρώ. Πιστεύετε ότι αξίζει να προχωρήσω εντός των ημερών στην αγορά, ή ίσως είναι καλύτερα να περιμένω πχ λίγο πριν το Πάσχα (10-15 Απριλίου), όταν κυκλοφορήσει επίσημα και το Samsung s5 μπας και ρίξει περαιτέρω τιμή το LG;

Επίσης, έχετε να προτείνετε κάποιο κατάστημα για την αγορά του συγκεκριμένου κινητού, με γνώμονα αξιοπιστία καταστήματος ή/και, ενδεχομένως, το ποιας ευρωπαικής χώρας μοντέλα εμπορεύεται;

Τέλος αν υπάρχει κάτι που θα πρέπει να προσέξω σε σχέση με την αγορά καθαυτή ή και τη συσκευή.

Ευχαριστώ θερμά και συγνώμη αν κούρασα.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα την περάσω? ???? Κάνω τη διαδικασία και μου βγάζει extract error και το δικό μου hk είναι. Λίγη βοήθεια παρακαλώ,

 

Μήπως υπάρχει κανένας να με βοηθήσει λιγάκι? Ευχαριστώ! !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα.εχοντας κλεισει πανω απο 15 μερες με 4.4.2 οι εντυπωσεις μου ειναι αρνητικοτατες για την μπαταρια αφου απο τις 2-2.5 μερες με 4.2.2 φτασαμε στη 1 μερα με kitkat.:mad:

και σημερα το πρωι ειχε και το πρωτο κολλημα αφου κολλησε για περιπου 1-2 λεπτο στο ξεκλειδωμα!

το κινητο ειναι γερμανικο και απειραχτο.

περιμεναμε τοσο καιρο για την αναβαθμιση και τελικα τζιφος.

μολις βγει root για την 4.4.2 εφυγα για αλλαγη ρομ.

 

ακομα με 4,2 ειμαι αλλα ολοι λενε καλα λογια. δε κανεις το κοπο να κανεις μια επαναφορα εγοστασιακων ρυθμισεων;

σε οσα κινητα περασα κατα καιρους νεα εκδοση συνηθως τις περισσοτερες φορες εκαν και επαναφορα (ξερω ειαι κουραστικο) αλλα εβλεπα διαφορα

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Επαναλβανω κανονικα η αναβαθμιση σε 4.4.2 Κιτκατ πρεπει να γινεται με hard reset πριν και μετα το update αλλιως παντα θα υπαρχουν μικρο προβληματα.Ειναι αλλαγη εκδοσης λογισμικου για αυτο.
Link to comment
Share on other sites

ακομα με 4,2 ειμαι αλλα ολοι λενε καλα λογια. δε κανεις το κοπο να κανεις μια επαναφορα εγοστασιακων ρυθμισεων;

σε οσα κινητα περασα κατα καιρους νεα εκδοση συνηθως τις περισσοτερες φορες εκαν και επαναφορα (ξερω ειαι κουραστικο) αλλα εβλεπα διαφορα

 

Καλημερα.Επαναλβανω κανονικα η αναβαθμιση σε 4.4.2 Κιτκατ πρεπει να γινεται με hard reset πριν και μετα το update αλλιως παντα θα υπαρχουν μικρο προβληματα.Ειναι αλλαγη εκδοσης λογισμικου για αυτο.

 

παιδια εκανα δυο φορες κιολας επαναφορα ρυθμισεων αλλα δεν ειδα καμμια διαφορα!την εκανα μονο μετα την αναβαθμιση

τεσπα δεν πειραζει απλα πολυς λογος για τις αναβαθμισεις

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια κατεβασα την κιτ κατ στις 5 ολα ρολοι οποτε το πρωι λογικα θα χει ξεμπλοκαρει ο σερβερτο κινητο απλα πεταει!!!!....τωρα απο μπαταρια ειδομεν....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...