Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αντουτου όντως δείχνει ότι να ναι και σε μένα.

Έκανα restore και τα ίδια. Μάλλον είναι θέμα του benchmark.

Το κινητό πάντως φυσάει.

Ίσως να ήθελα ένα κλικ πιο γρήγορο το home button

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πιστεύω πάντως ότι μετά από κάθε αναβάθμιση είναι καλό μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, γιατί στρώνουν προβλήματα που δεν το έχουμε καταλάβει ότι υπάρχουν.

 

το εκανα επαναφορά και παλι τα ιδια!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Κάτοχος και γώ του G2 απο χθές.Στο λιγο χρόνο που ασχολήθηκα μαζί του οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές.Έχω εντοπίσει όμως ένα σημαντηκό πρόβλημα.Σε εγγραφή βίντεο με δυνατό ήχο,η εγγραφή του ήχου είναι απαράδεκτη.Ο ήχος βγαίνει παραμορφωμένος ειδικά στα μπάσα.

 

Έχει ασχοληθεί κανείς με αυτό το θέμα?Πιστεύετε είναι θέμα software και μπορεί να λυθεί ή είναι θέμα μικροφώνου?

www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες!Ξέρετε αν ξεκίνησε η αναβάθμιση σε 4.4 και για τα Ελβετικά d802?

 

Εδω τσεκαρετε αν εχει βγει για καποια χωρα

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

 

Η 4.4.2 ειναι η v20A...

Πανω δεξια ειναι τα τελευταια firmware [ATTACH]41831[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Εδω τσεκαρετε αν εχει βγει για καποια χωρα

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

 

Η 4.4.2 ειναι η v20A...

Πανω δεξια ειναι τα τελευταια firmware [ATTACH]41831[/ATTACH]

 

Eυχαριστώ φίλε!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια βοηθεια σας παρακαλω,ο κωδικος προελευσης της συσκευης μου ειναι 6ΝΕ,τι κωδικο χωρας εχω?

 

Επισης με μαμα πανω και χωρις ρουτ στο antutu εβγαλε 34667 ειναι σωστο?

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς από εσάς που βάλατε Kitkat να κάνετε full backup (εφαρμογές & δεδομένα) με το πρόγραμμα της LG το LG backup και μετά να κάνετε restore στην Kitkat; Αν ναι δουλεύει καλά στην Kitkat η επαναφορά;

 

Περιμένω να βγει unbranded ROM να την περάσω αλλά επειδή έχω πολλές εφαρμογές θέλω να πάρω full backup γιατί θα μου βγει η πίστη να τις ξανά περάσω και να το μοντάρω όπως θέλω με φακέλους και widgets ξανά το κινητό.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κι εγώ στην παρέα σας. Επανέφερα τις επαφές από google αλλά οι φωτογραφίες είναι σε χάλια ανάλυση. Το ίδιο πρόβλημα είχα και στο g pad, που φοράει την ίδια έκδοση, αλλά εκεί πέρασα custom rom και έφτιαξε. Στην kitkat διορθώθηκε?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω καταλάβει διαφορά στην κάμερα με την 4.4.2, εκτός αυτού η ram είναι δεσμευμένη ποιο πολύ από πριν, και επίσης στο antutu το σκορ τώρα είναι 28700 από 36300 που ήταν πριν. Αυτά!!!

 

Το αντουτου όντως δείχνει ότι να ναι και σε μένα.

Έκανα restore και τα ίδια. Μάλλον είναι θέμα του benchmark.

Το κινητό πάντως φυσάει.

Ίσως να ήθελα ένα κλικ πιο γρήγορο το home button

 

Ισως τελικά δεν είναι τυχαίο που το Nexus 5 (μιλάμε φυσικά για όλα μαμά) βγάζει περίπου 29000 στο antutu ;)

Πιθανόν να έχει κάποιο θεματάκι το συγκεκριμένο benchmark με την 4.4

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι μετα την αναβαθμιση εχει ποιο λιγο ελευθερη ram? το αντιθετο δεν επρεπε? Τοσο πολύ την περιμεναμε δεν βλεπω τιποτα το ιδιαιτερο, αντίθετως!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι μετα την αναβαθμιση εχει ποιο λιγο ελευθερη ram? το αντιθετο δεν επρεπε? Τοσο πολύ την περιμεναμε δεν βλεπω τιποτα το ιδιαιτερο, αντίθετως!!!!!!

 

Κανονικά θα έπρεπε να έχει πολύ περισσότερη ελεύθερη μνήμη. Π.χ. στο Note 3 διάβασα ότι ελευθερώθηκε πολύ ram με το που πήρε την kitkat.

Link to comment
Share on other sites

Κάθηστε καλά ρε παιδιά τι αποτυχία ακόμα δεν την είδαμε.ας κυκλοφορήσει σε όλους και βλέπουμε.Η ελεύθερη ram λογικό είναι να είναι χαμηλά αφού είναι τίγκα στο bloat.Και εγώ περιμένω να ανέβει λόγω KitKat αλλά δε ξέρουμε τι έχει κάνει η LG με τις εφαρμογές της.όσον αφορά το art δε νομίζω να τον έβγαλε η LG.Να αφαιρέσεις κάτι από τον πηγαίο κώδικα είναι δύσκολο.Να το απενεργοποιήσει Ναι.οπότε θα είναι κάπως σαν ________art runtime __> false για να μην είναι ορατό στον χρήστη.Με ένα γύρισμα σε true από το build prop λογικά θα εμφανίζεται.Θα δούμε.
Link to comment
Share on other sites

600 mb ελεύθερα σε idle κατάσταση, το λέμε αναβάθμιση αυτό;

root υπάρχει για kit kat;

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Η 422 ήταν ήδη πολύ καλή έκδοση. Η 442 που πέρασα από χθες πρωί είναι ακόμα καλύτερη.

Τα συνθετικά benchmarks είναι άχρηστα όταν αλλάζει το λειτουργικό σύστημα. Σύντομα θα βγάλουν νέα έκδοση που θα τά εξισώσει, στο τέλος θα δείτε την 442 με καλύτερα scores.

Όσο για την ελεύθερη μνήμη, δηλαδή αν βλέπαμε 1500ΜΒ ελεύθερα θα ήταν καλύτερα? Το αντίθετο. Θα είχαμε πληρώσει για 2000MB και θα χρησιμοποιουσαμε τα 500. Το android φροντίζει να κρατάει στην μνήμη τις εφαρμογές που χρησιμοποιείς. Δεν θα μείνεις ποτε με τόση λίγη μνήμη που δεν θα μπορεί να φορτώσει την επόμενη εφαρμογή. 600ΜΒ είναι παραπάνω από όσα χρειάζονται οι περισσότερες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Η 422 ήταν ήδη πολύ καλή έκδοση. Η 442 που πέρασα από χθες πρωί είναι ακόμα καλύτερη.

Τα συνθετικά benchmarks είναι άχρηστα όταν αλλάζει το λειτουργικό σύστημα. Σύντομα θα βγάλουν νέα έκδοση που θα τά εξισώσει, στο τέλος θα δείτε την 442 με καλύτερα scores.

Όσο για την ελεύθερη μνήμη, δηλαδή αν βλέπαμε 1500ΜΒ ελεύθερα θα ήταν καλύτερα? Το αντίθετο. Θα είχαμε πληρώσει για 2000MB και θα χρησιμοποιουσαμε τα 500. Το android φροντίζει να κρατάει στην μνήμη τις εφαρμογές που χρησιμοποιείς. Δεν θα μείνεις ποτε με τόση λίγη μνήμη που δεν θα μπορεί να φορτώσει την επόμενη εφαρμογή. 600ΜΒ είναι παραπάνω από όσα χρειάζονται οι περισσότερες εφαρμογές.

Συμφωνώ απόλυτα για τη μνήμη...Ελεύθρη μνήμη=άχρηστη μνήμη...Το θέμα είναι η διαχείρηση της δεσμευμένης (cache).

Και όσοι έχετε περάσει 4.4.2, καλό είναι να κάνετε μια καθαρή εγκατάσταση...Μιλάμε για άλλη έκδοση android (κυριολεκτικά)

και είμαι σίγουρος ότι θα ''καθίσει'' καλύτερα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από χθες το βράδυ φοράω 4.4.2 Γερμανική Vodafone περασμένη με flashtool και σίγουρα είναι πιο καλή και πιο γρήγορη..και ας τις φίλες σου να λένε το αντίθετοοοο Edited by sifounas7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από χθες το βράδυ φοράω 4.4.2 Γερμανική Vodafone περασμένη με flashtool και σίγουρα είναι πιο καλή και πιο γρήγορη..και ας τις φίλες σου να λένε το αντίθετοοοο

 

Κι οσο γινεται θα περι-με-νω(την international 4.4.2),απο αντιδραση το ξερω,το κανα κι αυτοοο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα για τη μνήμη...Ελεύθρη μνήμη=άχρηστη μνήμη...Το θέμα είναι η διαχείρηση της δεσμευμένης (cache).

Και όσοι έχετε περάσει 4.4.2, καλό είναι να κάνετε μια καθαρή εγκατάσταση...Μιλάμε για άλλη έκδοση android (κυριολεκτικά)

και είμαι σίγουρος ότι θα ''καθίσει'' καλύτερα.

Μα εκανα μετα την αναβαθμιση επαναφορά σε εργοστασιακη κατασταση, και χωρις να περασω κατι εξτρα η ελευθερη ram είναι από 500 και κατω, ενώ πριν σε τετοια κατασταση ηταν στο 1gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από χθες το βράδυ φοράω 4.4.2 Γερμανική Vodafone περασμένη με flashtool και σίγουρα είναι πιο καλή και πιο γρήγορη..και ας τις φίλες σου να λένε το αντίθετοοοο

 

Μπορώ να κάνω το ανάποδο ;

Από Vodafone γερμανική σε international χωρίς να έχω θέμα με την εγγύηση ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...