Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, μια ερώτηση, Δεν έχω δει ποτέ το εικονίδιο των δεδομένων ίντερνετ να είναι "Η+" , μόνο "Η" , ενώ στα ίδια σημεία και τοποθεσίες με note 2 και s4 έβλεπα Η+, εννοείτε με τον ίδιο πάροχο "cosmote". Παίζει να μην δείχνει το "+" ;; Η έχω Μήπως πρόβλημα με τη κεραία; Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ το βρήκα σε ιταλικό Φόρουμ. Μάλλον είναι σαν του nexus , δηλαδή έχει μόνο Η σαν ένδειξη, άσχετα αν συνδέεται σε Η+.

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος να μου πει τι παίζει με τα SMS; Όταν γράφω σε ελληνικά από 160 χαρακτήρες πέφτει στους 60. Ένας φίλος με είπε πως πρέπει να γράφω σε κεφαλαία για να διατηρήσει τους αρχικούς χαρακτήρες, ωστόσο ούτε αυτό φαίνεται να δουλεύει. Κάποια βοήθεια;;; :what:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

πρώτα το έτρεξα με ανοικτό το wifi και μάλον κάτι ενημέρωνε) και έβγαλε 29614 και στην συνέχεια το έκλεισα το wifi και το ξαναέτρεξα και έβγαλε 32492 .

Στο δικό σου που έβγαλε τόσο πολύ έχεις αλλάξει ROM ??

 

Ναι φίλε εχω αλλάξει ρομ αλλα και κερνελ! !!δεν παίζει και τρελό ρόλο αυτο το έτρεξα όταν η θερμοκρασία του τηλεφώνου ήταν 15 βαθμούς δεν έτρεχε τίποτα από πίσω και φυσικά δεν εχω αυτόματες ενημερώσεις! !!!Για να δεις τι τρέχει από πίσω πατάς το κεντρικό κουμπί πατημένο και πατα διαχείριση εργασιών, διακοπή όλων και εκκαθάριση όλων μετά τρέξε το!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος να μου πει τι παίζει με τα SMS; Όταν γράφω σε ελληνικά από 160 χαρακτήρες πέφτει στους 60. Ένας φίλος με είπε πως πρέπει να γράφω σε κεφαλαία για να διατηρήσει τους αρχικούς χαρακτήρες, ωστόσο ούτε αυτό φαίνεται να δουλεύει. Κάποια βοήθεια;;; :what:

Μπες στις ρυθμισεις των μηνυματων, και στο γραπτο μηνυμα και επελεξε αυτοματη κωδικοποιηση. Καπως ετσι ειναι, το εχω στα αγγλικα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπες στις ρυθμισεις των μηνυματων, και στο γραπτο μηνυμα και επελεξε αυτοματη κωδικοποιηση. Καπως ετσι ειναι, το εχω στα αγγλικα.

 

Αυτόματο το έχω φίλε μου αλλά πάλι τα ίδια :(

Link to comment
Share on other sites

Αυτόματο το έχω φίλε μου αλλά πάλι τα ίδια :(

To λειτουργικό σε τί γλώσσα το δουλεύεις, ελληνικά ή αγγλικά;

Link to comment
Share on other sites

Αυτόματο το έχω φίλε μου αλλά πάλι τα ίδια :(

Default alphabet ηθελα να πω. Για δοκιμασε και σε αυτο.

Εγω το εχω στα αγγλικα και default alphabet και εχω 160 ελληνικους χαρακτηρες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα πηρα το G2μεταχειρισμενο. Βλεπω πως ειναι root αν κανει update ota η με pc θα χαλασει; ρωτω γιατι μεχρι τωρα ειχα samsung και αυτο δεν παθενε κατι.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα πηρα το G2μεταχειρισμενο. Βλεπω πως ειναι root αν κανει update ota η με pc θα χαλασει; ρωτω γιατι μεχρι τωρα ειχα samsung και αυτο δεν παθενε κατι.

 

Αν έχει custom recovery το τηλέφωνο τότε ναι υπάρχει πρόβλημα αν ειναι μαμά recovery και είναι μόνο ροοτ τότε μπορείς! !!αλλά αν θες περνα την μαμα ρομ απο την αρχη και θα είσαι οκ:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια ερώτηση, Δεν έχω δει ποτέ το εικονίδιο των δεδομένων ίντερνετ να είναι "Η+" , μόνο "Η" , ενώ στα ίδια σημεία και τοποθεσίες με note 2 και s4 έβλεπα Η+, εννοείτε με τον ίδιο πάροχο "cosmote". Παίζει να μην δείχνει το "+" ;; Η έχω Μήπως πρόβλημα με τη κεραία; Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ το βρήκα σε ιταλικό Φόρουμ. Μάλλον είναι σαν του nexus , δηλαδή έχει μόνο Η σαν ένδειξη, άσχετα αν συνδέεται σε Η+.

 

Ειχα φαει τον κοσμο πριν καιρο. Μονο με cm ειδα και το +

 

 

Καλησπερα σημερα πηρα το G2μεταχειρισμενο. Βλεπω πως ειναι root αν κανει update ota η με pc θα χαλασει; ρωτω γιατι μεχρι τωρα ειχα samsung και αυτο δεν παθενε κατι.

 

Ota εγω οσες φορες προσπαθησα να κανω δεν με αφηνε καν.

Απο το πιτσι το χανεις.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Ειχα φαει τον κοσμο πριν καιρο. Μονο με cm ειδα και το +

 

 

 

 

Ota εγω οσες φορες προσπαθησα να κανω δεν με αφηνε καν.

Απο το πιτσι το χανεις.

 

 

Εγώ ρε παιδιά με wind το + το βλέπω μια χαρά.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας!

Θέλω την βοήθεια σας σχετικά με την συσκευή αν ξέρει κάποιος. Επικοινώνησα με το ε-σοπ για την συγκεκριμένη συσκευή γιατί με ενδιαφέρει να την πάρω. Τους ρώτησα για την εγγύηση, την χώρα εισαγωγής και για την γλώσσα του μενού. Μου είπαν ότι θα έχω 2 χρόνια εγγύηση από αυτούς, ότι δεν μπορούν να μου παρέχουν την πληροφορία για την χώρα εισαγωγής και ότι η συσκευή διατίθεται μόνο με Αγγλική Γλώσσα/μενού. Υπάρχει περίπτωση να μην έχει μέσα στις ρυθμίσεις τα Ελληνικά; Επίσης για την εγγύηση γιατί να μην έχω και από την LG, θα είναι εισαγωγή από χώρα εκτος Ε.Ε δηλαδή;

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

η φοράς ασιάτικη ρομ :p

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας!

Θέλω την βοήθεια σας σχετικά με την συσκευή αν ξέρει κάποιος. Επικοινώνησα με το ε-σοπ για την συγκεκριμένη συσκευή γιατί με ενδιαφέρει να την πάρω.

 

http://www.skroutz.gr/s/3690169/LG-G2-16GB.html

Link to comment
Share on other sites

Ή δεν τις βλέπεις ή έχεις wind.

Δεν εχει lte και ειμαι cosmote

Εκδοση λογισμικου D80210b-SEA-XX

Εκδοση βασικης μορφης M8974A-AAAANAZM-1.0.190036

Αριθμος κατασκευης JDQ39B

Εκδοση kernel 3.4.0

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

φοράς ασιάτικη ρομ στο ειπα πιο πανω

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

φοράς ασιάτικη ρομ στο ειπα πιο πανω

 

Ευχαριστω και αν μπορεις να μου πεις αν μπορω να περασω ελληνικη και πως μπορω να δω αν εχει custome recovery. Το 32ι ειναι περνιουνται ολες οι rom ;Ωστε να μην εχω προβλημα

Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

διαβασε καλα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650 και ρωτα ξανα για τυχον αποριες..για να περασεις μια ευρωπαικη ρομ ακολουθεις την διαδικασια κατω απο το HOW TO UNROOT..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά με wind το + το βλέπω μια χαρά.

 

Εισαι με στοκ? Μου φαινεται αδυνατο καθως εισαι ο πρωτος που διαβαζω οτι το βλεπει!

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

μια βοήθεια?

οτι φωτογραφία ανεβαίνει στο drop box μέσω του camera upload σβηνεται απο την συσκευή και υπάρχει μονο στο dropbox....

έχει να κανει με κάποια ρύθμιση?

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ βλέπω να μπαίνει Φεβρουάριος, πολλές συσκευές να έχουν πάρει ή να παίρνουν οσονούπω τη 4.4, και εμείς ακόμα περιμένουμε.....ρε LG, αν δεν πρόκειται να τη δώσεις τη γ@#$%^$η αναβάθμιση, μη το λες και κυρίως μη το "διαρρέεις"....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ βλέπω να μπαίνει Φεβρουάριος, πολλές συσκευές να έχουν πάρει ή να παίρνουν οσονούπω τη 4.4, και εμείς ακόμα περιμένουμε.....ρε LG, αν δεν πρόκειται να τη δώσεις τη γ@#$%^$η αναβάθμιση, μη το λες και κυρίως μη το "διαρρέεις"....

Για το τέλος του πρώτου 3μήνου ήταν κυρίως οι αναφορές. Άν φανεί ασυνεπής θα έχει άμεσες ''επιπτώσεις'' απο μένα και μάλλον και απο άλλους...

Link to comment
Share on other sites

Εισαι με στοκ? Μου φαινεται αδυνατο καθως εισαι ο πρωτος που διαβαζω οτι το βλεπει!

 

Και με στοκ, αλλα και mahdi rom. Παντα το εβλεπω οταν ειναι διαθεσιμο.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...