Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες, μια σύντομη ερώτηση:

Εδώ και καμιά εβδομάδα μου έχει απενεργοποιηθεί ο αυτόματος συγχρονισμός στο email. Η επιλογή είναι γκριζαρισμένη και μόνο χειροκίνητα μπορώ να κάνω sync. Δεν θυμάμαι αν αυτό έγινε με την αναβάθμιση στην έκδοση "f" (έχω SEA ROM).

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες, μια σύντομη ερώτηση:

Εδώ και καμιά εβδομάδα μου έχει απενεργοποιηθεί ο αυτόματος συγχρονισμός στο email. Η επιλογή είναι γκριζαρισμένη και μόνο χειροκίνητα μπορώ να κάνω sync. Δεν θυμάμαι αν αυτό έγινε με την αναβάθμιση στην έκδοση "f" (έχω SEA ROM).

Καμιά ιδέα;

 

Ε ωραία ξανά ενεργοποίησε τον...πιθανόν να απενεργοποιήθηκε επειδη επεσε πολυ χαμηλα η σταθμη της μπαταριας

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το διατύπωσα καλά: ΔΕΝ μπορώ να αλλάξω τις ρυθμίσεις συγχρονισμού. Η γκριζαρισμένη επιλογή που γράφει "Διάστημα Ανάκτησης: Χειροκίνητα", όσο και αν την αγγίζω, δεν αλλάζει..
Link to comment
Share on other sites

Νομιζεις!!!

Surdoc 100gb!!!

 

και από ασφάλεια τι γίνεται ; έχει ακουστεί τίποτα για αυτά τα δύο ;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το διατύπωσα καλά: ΔΕΝ μπορώ να αλλάξω τις ρυθμίσεις συγχρονισμού. Η γκριζαρισμένη επιλογή που γράφει "Διάστημα Ανάκτησης: Χειροκίνητα", όσο και αν την αγγίζω, δεν αλλάζει..

 

Βοηθησε μας λιγο....που το αναφερει αυτο;

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Τι 420; 380 πήγε..Προσωπικά δεν με χαλάει καθόλου..Μην νομίζετε ότι θα συνεχίσει να πέφτει για πολύ ακόμα...ειδικά αν έρθει το g3 αυτό το 6μηνο...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...αγορασα και εγω προχτες ενα lg g2 λευκο 32 gb γερμανικο στα 380 ευρω ζελατινα...ερωτηση,οταν ειχα το s4mini θυμαμαι πηγαινα καπου στις ρυθμισεις και στις εφαγμογες και τις εσβηνα να μην τρεχουν οταν βγαινω απο αυτες....εδω πως το κανω?πχ οταν ανοιγω το task bar βλεπω το viber,whats app να τρεχουν και να εχουν πανω μια κλειδαρια....πως το κανω και που παω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...αγορασα και εγω προχτες ενα lg g2 λευκο 32 gb γερμανικο στα 380 ευρω

 

από που αν θες να πεις, γιατί ψάχνω και εγώ το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

από που αν θες να πεις, γιατί ψάχνω και εγώ το ίδιο;

 

Φίλε μου μια αναζήτηση στο σκρουτζ είναι όλο... για την ακρίβεια στα 379 έχει πάει πλέον... http://www.skroutz.gr/s/3690169/LG-G2-16GB.html

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μια αναζήτηση στο σκρουτζ είναι όλο... για την ακρίβεια στα 379 έχει πάει πλέον... http://www.skroutz.gr/s/3690169/LG-G2-16GB.html

 

Τα 16gb κανουν 379

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Βοηθησε μας λιγο....που το αναφερει αυτο;

 

Στην εφαρμογή "E-mail" - Ρυθμίσεις - Λογαριασμοί, επιλέγω τον λογαριασμό e-mail μου, και Κάτω από την επιλογή "Συγχρονισμός, Αποστόλή & Λήψη" έχει γκριζαρισμένη την επιλογή: "Διάστημα ανάκτησης - Χειροκίνητα"

 

Πώς την ξαναενεργοποιούμε;

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή "E-mail" - Ρυθμίσεις - Λογαριασμοί, επιλέγω τον λογαριασμό e-mail μου, και Κάτω από την επιλογή "Συγχρονισμός, Αποστόλή & Λήψη" έχει γκριζαρισμένη την επιλογή: "Διάστημα ανάκτησης - Χειροκίνητα"

 

Πώς την ξαναενεργοποιούμε;

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις συσκευής >Λογαριασμοί και Συγχρονισμός >τον λογαριασμό που θες και δες αν είναι τικαρισμένη η επιλογή Αυτόματος Συγχρονισμός.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμίσεις συσκευής >Λογαριασμοί και Συγχρονισμός >τον λογαριασμό που θες και δες αν είναι τικαρισμένη η επιλογή Αυτόματος Συγχρονισμός.

 

Πηγαίνοντας από τις ρυθμίσεις συσκευής: "Γενικές - Λογαριασμοί & συγχρονισμός - E-mail - Λογαριασμοί", μου εμφανίζει και τους δύο λογαριασμούς e-mail που έχω (Otenet και hotmail) και κάτω από τον καθένα γράφει "Ο συγχρονισμός είναι απενεργοποιημένος" Πιο κάτω γράφει "Ρυθμίσεις e-mail, Συχνότητα συγχρονισμού, ειδοποιήσεις, κτλ."

Επιλέγοντας κάποιον από τους λογαριασμούς με πηγαίνει σε μια οθόνη που γράφει "Δεδομένα και Συγχρονισμός" και έχει μια μοναδική επιλογή "E-mail - Πατήστε για συγχρονισμό τώρα"

Επιλέγοντας το "Ρυθμίσεις e-mail" με πηγαίνει στο μενού που σας περιέγραψα πριν.

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! Μήπως έχει πάρει κάποιος το κινητό από e-σοπ και αν ναι και μπορεί να μου πει από ποιά χώρα το εισάγει γτ μου είπαν ότι έχει 2 χρόνια εγγύηση από αυτούς που ρώτησα;; :mad: Δηλαδή δεν θα μου το καλύψει η LG αν πάθει κάτι;; :confused:

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνοντας από τις ρυθμίσεις συσκευής: "Γενικές - Λογαριασμοί & συγχρονισμός - E-mail - Λογαριασμοί", μου εμφανίζει και τους δύο λογαριασμούς e-mail που έχω (Otenet και hotmail) και κάτω από τον καθένα γράφει "Ο συγχρονισμός είναι απενεργοποιημένος" Πιο κάτω γράφει "Ρυθμίσεις e-mail, Συχνότητα συγχρονισμού, ειδοποιήσεις, κτλ."

Επιλέγοντας κάποιον από τους λογαριασμούς με πηγαίνει σε μια οθόνη που γράφει "Δεδομένα και Συγχρονισμός" και έχει μια μοναδική επιλογή "E-mail - Πατήστε για συγχρονισμό τώρα"

Επιλέγοντας το "Ρυθμίσεις e-mail" με πηγαίνει στο μενού που σας περιέγραψα πριν.

:wacko:

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Έχω gmail και δεν υπάρχει τίποτα από αυτά που αναφέρεις. Εναλλακτικά εφόσον δουλεύεις Android σου προτείνω να φτιάξεις ένα gmail και να κάνεις εισαγωγή αυτά τα 2 που έχεις ήδη εκεί και να σου δουλεύουν όλα ρολόι. Εγώ έχω από όλα τα χρόνια 5 mail και λειτουργούν όλα μια χαρά με το gmail.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνοντας από τις ρυθμίσεις συσκευής: "Γενικές - Λογαριασμοί & συγχρονισμός - E-mail - Λογαριασμοί", μου εμφανίζει και τους δύο λογαριασμούς e-mail που έχω (Otenet και hotmail) και κάτω από τον καθένα γράφει "Ο συγχρονισμός είναι απενεργοποιημένος" Πιο κάτω γράφει "Ρυθμίσεις e-mail, Συχνότητα συγχρονισμού, ειδοποιήσεις, κτλ."

Επιλέγοντας κάποιον από τους λογαριασμούς με πηγαίνει σε μια οθόνη που γράφει "Δεδομένα και Συγχρονισμός" και έχει μια μοναδική επιλογή "E-mail - Πατήστε για συγχρονισμό τώρα"

Επιλέγοντας το "Ρυθμίσεις e-mail" με πηγαίνει στο μενού που σας περιέγραψα πριν.

:wacko:

 

Έτσι κάνεις συγχρονισμο όποτε θες εσυ φίλε....όταν όμως εχεις ενεργοποιημενο τον αυτοματο συγχρνισμο κανει μονο του. Και εμενα γκριζαρισμενο ειναι εκει και δεν εχω προβλημα.

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι στα σκουρομαγατζα εχει πεσει τοοσο πολυ στα 420ε. ενω ακομα το σ4 ειναι στα 440 και ειναι ενα 6μηνο πιο παλιο;

Μην ξεχνας οτι η αρχικη τιμη του G2 ηταν 100€ χαμηλοτερη απο αυτη του S4.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κάνεις συγχρονισμο όποτε θες εσυ φίλε....όταν όμως εχεις ενεργοποιημενο τον αυτοματο συγχρνισμο κανει μονο του. Και εμενα γκριζαρισμενο ειναι εκει και δεν εχω προβλημα.

 

Το ξέρω, φίλε μου. Έτσι δούλευε κι εμένα μέχρι πρότινος. Έκανε μόνο του συγχρονισμό από όλα τα email accounts που είχα. Τι έπαθε τώρα ρε γμτ..?

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω, φίλε μου. Έτσι δούλευε κι εμένα μέχρι πρότινος. Έκανε μόνο του συγχρονισμό από όλα τα email accounts που είχα. Τι έπαθε τώρα ρε γμτ..?

Σβήσε τα accounts και πέρασε τα απο την αρχή κάνοντας την διαδικασία που έκανες στην αρχή και που λές ότι δούλευε. Η γενική επιλογή στην οθόνη με τους λογαριασμούς είναι τικαρισμένη για Αυτόματο Συγχρονισμό;

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε δεν σημαίνει τιποτα τρεξε το ξανα οταν η θερμοκρασια του κινητού σου θα ειναι κατω απο 20 βαθμους και μετα δες τα αποτελεσματα!!!και να μην τρεχεις τιποτα απο πίσω εννοείται!!!!:)

 

το έκανα και εγω και έβγαλε 32492 (Ελβετικό με ευρωπαϊκή rom από την μαμά) (το έκανα με ανοικτό wifi και έβγαλε 29614 )

1) καλά είναι ??? ( γιατί στον πίνακα βγάζει το μοντέλο ποιο πάνω )

2) πως ξέρω ότι τα έχω κλείσει όλα και δεν τρέχει κάτι από πίσω ??

3) πως βλέπω την θερμοκρασία ?

ουφ!! τα ρώτησα όλα μαζί :)

Edited by xristakos2006
νεο τεστ
Link to comment
Share on other sites

Σβήσε τα accounts και πέρασε τα απο την αρχή κάνοντας την διαδικασία που έκανες στην αρχή και που λές ότι δούλευε. Η γενική επιλογή στην οθόνη με τους λογαριασμούς είναι τικαρισμένη για Αυτόματο Συγχρονισμό;

 

Μπράβο αδερφέ! Αυτό ήταν. Τώρα μπορώ να επιλέξω "Διάστημα ανάκτησης" για το συγχρονισμό. Είχε ξετικαριστεί η γενική επιλογή για Αυτόματο Συγχρονισμό.

 

Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθειά σας. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

το έκανα και εγω και έβγαλε 32492 (Ελβετικό με ευρωπαϊκή rom από την μαμά) (το έκανα με ανοικτό wifi και έβγαλε 29614 )

1) καλά είναι ??? ( γιατί στον πίνακα βγάζει το μοντέλο ποιο πάνω )

2) πως ξέρω ότι τα έχω κλείσει όλα και δεν τρέχει κάτι από πίσω ??

3) πως βλέπω την θερμοκρασία ?

ουφ!! τα ρώτησα όλα μαζί :)

 

Φίλε δεν έχει σημασία αν είναι ανοιχτό το wifi απλά το ετραιξες στο καπάκι για αυτό έπεσε το σκορ οσο ζεσταίνεται τηλέφωνο τόσο πέφτει το σκορ!!!!το temp+cpu widget βλέπεις την Θερμοκρασία! !!!

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν έχει σημασία αν είναι ανοιχτό το wifi απλά το ετραιξες στο καπάκι για αυτό έπεσε το σκορ οσο ζεσταίνεται τηλέφωνο τόσο πέφτει το σκορ!!!!το temp+cpu widget βλέπεις την Θερμοκρασία! !!!

 

καλημέρα

πρώτα το έτρεξα με ανοικτό το wifi και μάλον κάτι ενημέρωνε) και έβγαλε 29614 και στην συνέχεια το έκλεισα το wifi και το ξαναέτρεξα και έβγαλε 32492 .

Στο δικό σου που έβγαλε τόσο πολύ έχεις αλλάξει ROM ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...