Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Live εφε ειναι οταν εισαι στην καμερα, στις λειτουργιες, να παραμορφωνει προσωπα, ματια κλπ.

Νομιζω τραβηξα και 60 fps , πρεπει να το κοιταξω.4 βιντεο εβγαλα, ολα παιζουν αψογα με τον mx player, χωρις σπασιματα κ.α

 

δεν υπαρχει περιπτωση να τραβηξες με 60 και να ειναι smooth, με τον οποιονδηποτε player.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν δεν μπορεις να περιμένεις την 4.4,βάζεις το μοντακι από Xda για την κάμερα και λύνεται το πρόβλημά σου.

 

Τι ακριβώς είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι μια και νεος στο G2...εχω την 4.2.2.

Εχει βγει η 4.3 σε καποιο αλλο firmware ?

(Ειναι απο Πλαισιο και φοραει την D80210e-EUR-XX)

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά για όσους έχουν T-mobile , μπαίνει κανονικά η Ελληνική V10E. Το δοκίμασα και το κινητό μου φαίνεται γενικά πιο γρήγορο.

Ευχαριστω για την ενημερωση!!

Edited by sokonik
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι μια και νεος στο G2...εχω την 4.2.2.

Εχει βγει η 4.3 σε καποιο αλλο firmware ?

(Ειναι απο Πλαισιο και φοραει την D80210e-EUR-XX)

το τελευταιο εχεις φιλε μου και εισαι ΟΚ... η kitkat ειναι σε beta με οτι συνεπαγεται αυτο... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά για όσους έχουν T-mobile , μπαίνει κανονικά η Ελληνική V10E. Το δοκίμασα και το κινητό μου φαίνεται γενικά πιο γρήγορο.

Την έκανες μεσω TWRP recovery ?

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά για όσους έχουν T-mobile , μπαίνει κανονικά η Ελληνική V10E. Το δοκίμασα και το κινητό μου φαίνεται γενικά πιο γρήγορο.

 

Eμείς με ασιάτικο 32άρι μπορούμε να την περάσουμε; Με unroot την πέρασες; (Ξέρω, 3 φορές η ιδια ερώτηση αλλά θέλω να μάθω για να ξαναπεράσω το firmware λόγω κάποιων ψιλοκολλημάτων)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε ολους. Κατοχος και εγω, αυτης της απίστευτης συσκευής από εχθές.

Εχω το εξής πρόβλημα όμως. Καθυστερουν οι ειδοποιήσεις στα mail.

Και στο gmail, και στο yahoo, αλλα και στο Exchange.

 

μπορειτε να βοηθήσετε!!!!!

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οταν βαλω στο κινητο στικακι δεν αναγνωριζει τα ntfs μονο σε fat παιζει να την δωσουν αυτην την επιλογη σε καμια αναβαθμιση η πρεπει να βαλουμε αλλο προγραμμα?

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Την έκανες μεσω TWRP recovery ?

 

Με τον οδηγό που έχει για unroot στο forum

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

και το firmware to βρίσκεις εδώ

http://lg-phone-firmware.com/index.php?mod=Lg+G2&paese=6GR%2FGREECE_OPEN_16G&id_mod=36

 

Για την ασιατική version δεν ξέρω.Φαντάζομαι πως θα πιάνει.Μη σε πάρω και στον λαιμό μου.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οταν βαλω στο κινητο στικακι δεν αναγνωριζει τα ntfs μονο σε fat παιζει να την δωσουν αυτην την επιλογη σε καμια αναβαθμιση η πρεπει να βαλουμε αλλο προγραμμα?

 

Δεν ξέρω για το G2 αλλά γενικά όσα android έχω δει μόνο fat32. Το ίδιο και το IOS.Μέχρι και το xbox 360 fat32 βλέπει.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε ολους. Κατοχος και εγω, αυτης της απίστευτης συσκευής από εχθές.

Εχω το εξής πρόβλημα όμως. Καθυστερουν οι ειδοποιήσεις στα mail.

Και στο gmail, και στο yahoo, αλλα και στο Exchange.

 

μπορειτε να βοηθήσετε!!!!!

 

Στα settings του mail άλλαξε το retrieve interval από manual σε όσο χρόνο σε βολεύει. Στα Ελληνικά menu δεν ξέρω πως τα βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο εχεις φιλε μου και εισαι ΟΚ... η kitkat ειναι σε beta με οτι συνεπαγεται αυτο... :cool:

 

Σε ευχαριστω ρε boy!!!

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά μια βοήθεια καθότι νέος και στο android.

ΤΟ Κινητό είναι Ελβετικό , φοράει την

D80210a-EUR-XX

πώς κάνω ενημέρωση για να δω εαν έχει νεότερες :confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορεις να περιμένεις την 4.4,βάζεις το μοντακι από Xda για την κάμερα και λύνεται το πρόβλημά σου.

 

Μου το εξηγείς αυτό λίγο φίλε μου;

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να ανεβάσω βίντεο εδώ για να σας δείξω κάτι;

 

ανέβασε σε το καπου και δωσε το λινκ να το δουμε!!π.χ στο Dropbox

Link to comment
Share on other sites

Μου το εξηγείς αυτό λίγο φίλε μου;

 

φιλε μου δεν θελει και πολλές εξηγήσεις το μοντακι ειναι αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548974 αν εχεις ροοτ και custom recovery απλα φλασσαρεις το ζιπακι και εισαι ετοιμος!!:Dεγω το εχω περασμενω και ειναι καλύτερο απο στοκ!!!

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά μια βοήθεια καθότι νέος και στο android.

ΤΟ Κινητό είναι Ελβετικό , φοράει την

D80210a-EUR-XX

πώς κάνω ενημέρωση για να δω εαν έχει νεότερες :confused::confused:

Ρυθμίσεις>Σχετικά με το τηλέφωνο>Κέντρο ενημέρωσης>Ενημέρωση λογισμικό, και θα σου πεί...

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά μια βοήθεια καθότι νέος και στο android.

ΤΟ Κινητό είναι Ελβετικό , φοράει την

D80210a-EUR-XX

πώς κάνω ενημέρωση για να δω εαν έχει νεότερες :confused::confused:

 

Τελικα αποφασισες να γινεις ελβετος και συ:pδεν εχει παρει ακομα το δικο μας απ οτι εχω κοιταξει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αποφασισες να γινεις ελβετος και συ:pδεν εχει παρει ακομα το δικο μας απ οτι εχω κοιταξει.

 

Ρε παιδια εμενα γιατι μετα το D80210a γραφει 232 και οχι EUR?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμενα γιατι μετα το D80210a γραφει 232 και οχι EUR?

 

Μηπως ειναι branded η συσκευη σου γιαυτο;δεν ειμαι σιγουρος ομως.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα στην δουλεια τραβηξα ενα απλο βιντεο ταυτοχρονα με το g2 το δικο μου και το s4 mini ενος συναδελφου, ηταν μερα αλλα χωρις φωτα για να μην υπαρχει επαρκες φωτισμος, και εκανα επιτηδες γρηγορες κινησεις. Το αποτελεσμα κατα την γνωμη μου και θελω και την δικη σας, ειναι πως το g2 εχει μεν καθαροτερη και ποιο φωτεινη εικονα απο το αλλο, αλλα στο κουνημα δεξια αριστερα τις καμερας θαμπωνει πολυ και το γ@μ@ει το βιντεο, ενω στο αλλο που ειναι ενα αρκετα κατωτερο κινητο το βιντεο ειναι πολυ ποιο ομαλο. Φανταστειτε εξω στον ηλιο!!!! τα εχω δει ταυτοχρονα στον υπολογιστη μιση μιση οθονη με διαφορετικους players και τα εχω παρει παλυ στο κρανιο. Και τα δυο είναι 1920χ1080. Θελω την γνωμη σας και μηπως γινεται να διορθωθει αυτο, γιατι ειναι κριμα ενα τετοιο φοβερο τηλ να το χαλαει τοσο εκει!!! Ευχαριστω και περιμενω. Για το s4 mini είναι εδω:http://www.youtube.com/watch?v=ydI6ZeoxApI και για το g2 εδω:http://www.youtube.com/watch?v=wVO7ixsl7hk
Link to comment
Share on other sites

Στα settings του mail άλλαξε το retrieve interval από manual σε όσο χρόνο σε βολεύει. Στα Ελληνικά menu δεν ξέρω πως τα βγάζει.

 

ευχαριστω για την απαντηση.

κανενα email account δεν εχω ''retrieve manual'', αντιθέτως το εχω στο push και μου ερχονται καθυστεριμενα. Το έχω τσεκαρει με το tablet ''samsung'' , πρωτα ερχεται το email εκει καιι μετα από κανα 5λεπτο στο κινητό.

 

Δεν μπορω να καταλάβω γιατι συμβαινει.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...