Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tron δε σε προλαβα να σε διαβασω και μπρικαρε το κινητό (μπηκε σε loop) τι κανω τώρα?
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

εδώ απαντιέται η απορία σου

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

φιλε gsir σ ευχαριστώ πλην όμως εχω το semi touch recovery όχι twrp και δεν μπορώ να μπω οουτε στο adb Shell

 

 

απλα αναβοσβήνει το logo της lg ότι και να του κάνω

 

με τα πολλά μπηκα στην cwm base recovery που εχω

 

θα δοκιμάσω παλι

Edited by mylogic_x
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

nandroid δεν εχεις κρατήσει να το περάσεις;δοκιμασε τον οδηγο how to unroot δηλαδη να ξανα περασεις το fw

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σίγουρα κάτι παίζει δεν είναι έτσι εξωτερικά με αυτά τα αυτοκόλλητα!

edit: Δες και εδω

[ATTACH]38747[/ATTACH]

 

μια βοήθεια βρε παιδια , βρήκα και εγω σε γνωστο σκρουτζομαγαζο των δυτικών προαστίων

ελβετικα που ΔΕΝ είχαν ταινία ασφαλείας :wacko::wacko::wacko:

σε ερώτηση μου γιατι ??? , όλα δεν πρέπει να έχουν ??

η απάντηση ήταν ότι όλη η παρτίδα από Ελβετία ήταν έτσι και ότι το κάνουν αρκετές εταιρείες πχ η SONY

ισχύει κάτι τέτοιο ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μπορει να μα πει καποιος να ειχε καποια προβληματα και με την αναβαθμιση διορθωθηκαν, και αν ναι τι F/W εχει?

οταν λες προβληματα ποια εννοεις?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Υπαρχει καμια επιλογη στις ρυθμισεις να αναβοσβηνει το Led flash οταν με καλουνε;Δεν θελω εφαρμογη απο το play store.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Υπαρχει καμια επιλογη στις ρυθμισεις να αναβοσβηνει το Led flash οταν με καλουνε;Δεν θελω εφαρμογη απο το play store.

 

Ρυθμισεις—>Προβολη—>led ειδοποιησεων

Link to comment
Share on other sites

τιποτα απολυτως εχει κολλησει όταν το συνδεω με USB και απλα ΜΙΑ αναβοσβηνει το LG μια το κοκκινο φωτακι
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο νήμα με τους οδηγός για το g2. Διάβασε τις 3 τελευταίες σελίδες. Ενα παιδι είχε ακριβως το ίδιο πρόβλημα με σένα...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Υπαρχει καμια επιλογη στις ρυθμισεις να αναβοσβηνει το Led flash οταν με καλουνε;Δεν θελω εφαρμογη απο το play store.

 

Ρυθμισεις—>Προβολη—>led ειδοποιησεων

 

Μαλλον δεν με καταλαβες.Το led flash της καμερας οπως αναβοσβηνει στα iphone.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν προχωράω σε οτα γιατι δεν βλεπω καμια σοβαρη αναφορα αλλαγης... ουτος η αλλος εχω twrp και βαριεμαι να περασω ολη.τη.διαδικασια με φλασαρισματα. Θα περιμενω kitkat και μετα... πιθανος με.custom rom καποιου απο το.xda. ενα φλασαρισμα και.τελος...

Σωστος ο τυπος! Δε μπορω να καταλαβω γιατι ολοι κοπτοντε για την αναβαθμιση. Αμα εισαι καλα μενεις εκει που εισαι εκτος κι αν η νεα αναβαθμιση εχει κατι ουσιαστικο να προσφερει. Προσωπικα μονο την kitkat θα δοκιμασω και αν. Δεν το λεω επειδη φοβαμαι, ισα ισα καθε κινητο μου το ταραζω σε φλασαρισματα και δοκιμες αλλα οταν εχω το changelog και αξιζει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μια βοήθεια βρε παιδια , βρήκα και εγω σε γνωστο σκρουτζομαγαζο των δυτικών προαστίων

ελβετικα που ΔΕΝ είχαν ταινία ασφαλείας :wacko::wacko::wacko:

σε ερώτηση μου γιατι ??? , όλα δεν πρέπει να έχουν ??

η απάντηση ήταν ότι όλη η παρτίδα από Ελβετία ήταν έτσι και ότι το κάνουν αρκετές εταιρείες πχ η SONY

ισχύει κάτι τέτοιο ???

Η ταινία ασφαλείας υπάρχει για κάποιο λόγο, αλλιώς δεν θα την έβαζαν καν.

 

Τώρα, τι κάνουν οι προμηθευτές τους και από πού τα βρίσκουν δικό τους θέμα.

.
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο τις αγνωστες αλλαγες που εφερε το Update, αναβαθμισε τον στοκ File Manager και τον Polaris Office που εχει προ-εγκατεστημενα.
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2563527

 

παιδια η λυση για το πρόβλημα μου ηταν εδω

 

δυστυχως το κινητο ενω συνηλθε δευτερόλεπτα μετά έβγαλε ενα κιτρινο τριγωνο ενα θαυμαστικο και σταμάτησε να φορτιζει η δε μπαταρία του πηγε στο 0%

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αναφερθει ξανα και το επιβεβαιωνω.

Οταν ο αξονας του κινητου σχηματιζει 90 μοιρες με την καθετη ευθεια του οριζοντιου επιπεδου (πχ εισαι ξαπλωμενος πλαγια στο κρεβατι) το knock on πολλες φορες δε δουλευει. Αρα κατι παιζει με τον αισθητηρα γυροσκοποιου.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αναφερθει ξανα και το επιβεβαιωνω.

Οταν ο αξονας του κινητου σχηματιζει 90 μοιρες με την καθετη ευθεια του οριζοντιου επιπεδου (πχ εισαι ξαπλωμενος πλαγια στο κρεβατι) το knock on πολλες φορες δε δουλευει. Αρα κατι παιζει με τον αισθητηρα γυροσκοποιου.

 

Ναι και δυστυχώς συμβαίνει σε αρκετούς και οριζόντια , όπως θα δεις και στο Βιντεακι δεν ειναι μόνο το knock on αλλα όλη η λειτουργία της οθόνης. Εγώ ήδη έχω στείλει το δικό μου για service εδώ και 10 μέρες αλλα ακόμα καμία απάντηση. Αν έχω κάποιο νέο θα ενημερώσω.

Καλή μας τύχη

Edited by halaros2

LG G2 D-802

Rom:RSK team supercharged Eos rom

HTC Desire(retired): RSK supersense Rom

Halaros2:Member of RSK team!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι και δυστυχώς συμβαίνει σε αρκετούς και οριζόντια , όπως θα δεις και στο Βιντεακι δεν ειναι μόνο το knock on αλλα όλη η λειτουργία της οθόνης. Εγώ ήδη έχω στείλει το δικό μου για service εδώ και 10 μέρες αλλα ακόμα καμία απάντηση. Αν έχω κάποιο νέο θα ενημερώσω.

Καλή μας τύχη

 

Παιδια εμενα ΤΕΡΜΑ επιπεδο ξεκλειδωνει με την πρωτη. και ΠΑΝΤΑ... Δεν νομιζω λοιπον να ειναι Hardware.

Ξερει κανενας ποια ειναι η τελευταια εκδοση FW που πρεπει να εχουμε?

Edited by aesop
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα ΤΕΡΜΑ επιπεδο ξεκλειδωνει με την πρωτη. και ΠΑΝΤΑ... Δεν νομιζω λοιπον να ειναι Hardware.

Ξερει κανενας ποια ειναι η τελευταια εκδοση FW που πρεπει να εχουμε?

 

Aν εννοεις official για Ελλαδα μεχρι και οταν το εδωσα για service ειχα την v10a (6GR/GREECE_OPEN_16G) τωρα αν εδωσαν κανα update δεν ξερω αλλα αν δεις εδω http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36 για Ελλαδα ακομα η ιδια ειναι. :)

LG G2 D-802

Rom:RSK team supercharged Eos rom

HTC Desire(retired): RSK supersense Rom

Halaros2:Member of RSK team!!!

Link to comment
Share on other sites

Aν εννοεις official για Ελλαδα μεχρι και οταν το εδωσα για service ειχα την v10a (6GR/GREECE_OPEN_16G) τωρα αν εδωσαν κανα update δεν ξερω αλλα αν δεις εδω http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36 για Ελλαδα ακομα η ιδια ειναι. :)

 

Χτες βραδυ μου ηρθε μια αναβαθμιση αλλα δεν την εκανα γιατι φοραω twrp recovery.Μαλλον η V10c θα ειναι.

6GR ειναι η συσκευη μου.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Η ταινία ασφαλείας υπάρχει για κάποιο λόγο, αλλιώς δεν θα την έβαζαν καν.

 

Τώρα, τι κάνουν οι προμηθευτές τους και από πού τα βρίσκουν δικό τους θέμα.

 

έχεις απόλυτο δίκιο. Η δικαιολογία που προβάλουν : "έτσι τα έστειλε ο προμηθευτής" μπορεί και να είναι σωστή αλλά πιστεύω δεν περιέχει όλη την αλήθεια.

πιστεύω ότι τα τηλέφωνα είναι επισκευασμένα , προφανώς από κάποια ελαττωματική παρτίδα , οπότε μακριά από

τα Ελβετικά ΧΩΡΙΣ ταινία ασφαλείας.

 

edit : Υπάρχει νέα αναλυτική αναφορά μου στο post #861 στην διαθεσιμότητα του κινητού

Edited by xristakos2006
Link to comment
Share on other sites

Χτες βραδυ μου ηρθε μια αναβαθμιση αλλα δεν την εκανα γιατι φοραω twrp recovery.Μαλλον η V10c θα ειναι.

6GR ειναι η συσκευη μου.

 

Ωραια αλλα γενικα επικρατει ενα μυστηριο γυρω απο αυτα τα firmware updates δεν μπορω να βρω πουθενα καποιο ακριβες changelog μονο γενικα πραγματα οπως αναβαθμιση εφαρμογων κτλ (εκτος αν ειναι μονο αυτα :lol: ). Anyway θα δουμε τι θα γινει. Ανυπομονω να λαβω απαντηση απο τo service της Lg αν και μαλλον το μονο που θα μου πουν ειναι αν διορθωθηκε η οχι :p

LG G2 D-802

Rom:RSK team supercharged Eos rom

HTC Desire(retired): RSK supersense Rom

Halaros2:Member of RSK team!!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα εκδοση λογισμικου λεει- D80210a-232-01 αυτο ειναι η εκδοση του fw?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...