Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα εκδοση λογισμικου λεει- D80210a-232-01 αυτο ειναι η εκδοση του fw?

 

Ναι εχεις την 10α. 6gr εχεις κ εσυ?

LG G2 D-802

Rom:RSK team supercharged Eos rom

HTC Desire(retired): RSK supersense Rom

Halaros2:Member of RSK team!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΔΤ ΚΑΒΑΛΑΣ 20-12-2013 23:44 ΚΔΤ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 20-12-2013 15:17 ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 20-12-2013 14:50 ΚΔΤ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 18-12-2013 22:27 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 19-12-2013 53:00 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 18-12-2013 22:13 IPS

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 14-12-2013 13:46 IPS

 

Δευτερα πρωι θα το εχω στα χερια μου μιας και το κινητο ειναι να ερθει στην ΔΡΑΜΑ.Να τονισω πως η παραγγελια εγινε 5/12 δηλαδη συνολικα επρεπε να περιμενω 18 ημερολογιακες μερες (μεχρι και μεθαυριο δηλαδη που θα ερθει).Αν δηλωνα διευθυνση δραμας (χαζομαρα μου κιολας γιατι μου το παρηγγειλε ενας φιλος απο το δικο του paypal) θα το ειχα και σημερα κιολας δηλαδη 16 ημερολογιακες μερες.

Παρηγγειλα και γω απο το γνωστο κινεζο (dwi) στο e-bay και δεν περασε τελωνειο ευτυχως γιατι σε συννενοηση μαζι του του ειπα να γαρψει τα κλασικα ξερετε( low value gift κτλ)...Τωρα μενει να δουμε σε τι κατασταση ειναι και ποσο θα ανταποκριθει στις προσδοκιες μου και φυσικα να μην μου εμφανισει καποιο προβλημα απο τα οσα ακουγονται εδω μεσα...

Παραλαμβανω, το λιωνω λιγο και σας ποσταρω παλι εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις την 10α. 6gr εχεις κ εσυ?

εδω και 2 ημέρες η 6gr αναβαθμιστηκε στην 10e.... αυτο που μου αρεσε ειναι οτι μετα το περασμα της με το flashtool δεν εχασε καμια εφαρμογη (λογικο δεν πειραζει τα data) και μεσα σε 1 λεπτο περαστηκε εκ νεου root και twrp

Link to comment
Share on other sites

εδω και 2 ημέρες η 6gr αναβαθμιστηκε στην 10e.... αυτο που μου αρεσε ειναι οτι μετα το περασμα της με το flashtool δεν εχασε καμια εφαρμογη (λογικο δεν πειραζει τα data) και μεσα σε 1 λεπτο περαστηκε εκ νεου root και twrp

 

Καλημέρα.Εμείς που έχουμε flashάρει την open Europe θα δούμε την αναβάθμιση?Εχεις παρατηρήσει ποιές είναι οι αλλαγές στην 10e?

Letv Le1 Pro X800.

When The smoke is going down

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματακι με τα contacts και τον dialer.Οτα εχω κλειστες ολες τις εφαρμογες και πατησω ειτε contacts ειτε dialer και κανω slide απο το ενα στο αλλο για πρωτη φορα κανει κατι lagarismata.Τα ιδια κανει και στο alarm.Πηγα χτες σε ενα καταστημα Πλαισιο και ειδα οτι τα lag δεν ηταν τοσο εντονα οσο το δικο μου που ειναι tmobile.Το κινιτο κανει τα ιδια και μετα απο factory reset.To ειδα και σε ενα video review το ιδιο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εμείς που έχουμε flashάρει την open Europe θα δούμε την αναβάθμιση?Εχεις παρατηρήσει ποιές είναι οι αλλαγές στην 10e?
λογικα αν πας μεσα στο update center --> software update θα δεις οτι εχει νεα εκδοση...

βασικη αλλαγη καλυτερη διαχείριση ram... και πολυ καλυτρη διαχείριση μπαταριας...

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο τις αγνωστες αλλαγες που εφερε το Update, αναβαθμισε τον στοκ File Manager και τον Polaris Office που εχει προ-εγκατεστημενα.

 

παντως εγω στις εφαρμογες που λες δεν καταλαβα διαφορα ειδικα το polaris χαλια μαυρα δεν μπορω να κανω μια διόρθωση με τιποτα, kingsoft office κορυφη για μενα.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα με τα reboot ειναι στανταρ οτι καποια στιγμη θα το κανει το κινητο? Εχει βρεθει λυση? Εμενα σημερα δεν κατεβαζε εφαρμογες απο το playstore και εβγαζε error 401. Διεγραψα το λογαριασμο, εκανα reboot κ ολα οκ.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω να πω πως το βιντεο στην.καλυτερη. του αναλυση.....πικαρη άσχημα 2014 εχουμε και μπουκωνει το ηχειο......χαλιαααααα βιντεο σε ποιοτητα ήχου.. ....
Link to comment
Share on other sites

λογικα αν πας μεσα στο update center --> software update θα δεις οτι εχει νεα εκδοση...

βασικη αλλαγη καλυτερη διαχείριση ram... και πολυ καλυτρη διαχείριση μπαταριας...

Τουλαχιστον μας εδωσαν απο τις τελευταιες εκδοσεις firmware (δεν ειναι κ kitkat αλλα εγω περιμενα Β η C :lol: )

παντως εγω στις εφαρμογες που λες δεν καταλαβα διαφορα ειδικα το polaris χαλια μαυρα δεν μπορω να κανω μια διόρθωση με τιποτα, kingsoft office κορυφη για μενα.

 

Θα εκαναν τις γνωστες αλλαγες under the hood :) Τωρα αν ειναι προς το καλυτερο η οχι θα δειξει :p . Τουλαχιστον αφου βελτιωσαν την διαχειριση της μνημης και της μπαταριας ειναι και αυτο κατι γιατι αυτο το android system μερικες φορες ετρωγε κατι κολληματα και εφτανε το 46% της καταναλωσης της μπαταριας ενω η οθονη με 5 ωρες on time 26% Ελπιζω οταν και !!!ΑΝ!!! το παραλαβω απο το service με την νεα αναβαθμιση να ειναι οντως καλυτερο.

Edited by halaros2

LG G2 D-802

Rom:RSK team supercharged Eos rom

HTC Desire(retired): RSK supersense Rom

Halaros2:Member of RSK team!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα με τα reboot ειναι στανταρ οτι καποια στιγμη θα το κανει το κινητο? Εχει βρεθει λυση? Εμενα σημερα δεν κατεβαζε εφαρμογες απο το playstore και εβγαζε error 401. Διεγραψα το λογαριασμο, εκανα reboot κ ολα οκ.

 

Για το συγκεκριμενο θεμα δεν φταίει το hardware αλλά το playstore

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την D80210b-EUR-XX με ροοτ και twrp recovery.

για να δω αν εχει βγει update απλα μπαινω στο κεντρο ενημερωσης και στο ενημερωση λογισμικου ή εφαρμογης? και αν ειναι θα μου βγαλει κατι?

ή πρεπει να κανω unroot και να περασω και stock recovery για να λειτουργησει το κεντρο ενημερωσης? υπαρχει αλλος τροπος? να το συνδεσω στον υπολογιστη και με καποιο προγραμμα της LG να δω αν υπαρχει ενημερωση?

Link to comment
Share on other sites

έχεις απόλυτο δίκιο. Η δικαιολογία που προβάλουν : "έτσι τα έστειλε ο προμηθευτής" μπορεί και να είναι σωστή αλλά πιστεύω δεν περιέχει όλη την αλήθεια.

πιστεύω ότι τα τηλέφωνα είναι επισκευασμένα , προφανώς από κάποια ελαττωματική παρτίδα , οπότε μακριά από

τα Ελβετικά ΧΩΡΙΣ ταινία ασφαλείας.

 

Εμενα παντως το δικο μου δεν εχει παρουσιασει ποτε θεμα,ουτε με τη φωτεινωτητα,ουτε με το knock κατα το ξεκλειδωμα,τιποτα,και ειναι ελβετικο.μονο μια φορα εφαγε σκαλωμα και αυτο απο δικο μου λαθος,ειχα κατεβασει μια μουφα εφαρμογη για κατεβασμα mp3 κομματιων απο το διαδυκτιο,και μετα σκαλωσε και δεν ανταποκρινοταν.ξηλωμα η εφαρμογη,restart και δεν μου το κανακανε ποτε:Dεχετε να προτεινετε ρε παιδια καμια εφαρμογη της προκοπης που να κατεβαζει δωρεαν τον ηχο απο τα βιντεο στο youtube;κατι καλες που υπηρχαν,οπως και το grab it τωρα δεν τις βρισκω στο playstore πια:(

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω στις εφαρμογες που λες δεν καταλαβα διαφορα ειδικα το polaris χαλια μαυρα δεν μπορω να κανω μια διόρθωση με τιποτα, kingsoft office κορυφη για μενα.

Θα σε χαλαγε δηλαδη το Ofiicesuite pro (free subscrption)

https://app.box.com/s/dk24gxgs64mmtarrl8lp

Eιναι καθολα νομιμη και την εχω τσιμπήσει απο την Iσπανική stock ROM για το Χperia Ζ :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για εμας που το πηραμε απο τον γνωστο κινέζο με firmware D80210b-SEA-XX σας εχει ερθει αναβαθμιση ;; Εμενα δεν βγαζει ουτε στο ota update ουτε με το PC.

 

Να αναφερω τελικα με το προβλημα με το tomtom και τις αποσυνδεσεις οτι ειναι θεμα software γιατι με το dont panic της Mireo δεν εχω προβλημα με το GPS.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα με τα reboot ειναι στανταρ οτι καποια στιγμη θα το κανει το κινητο? Εχει βρεθει λυση? Εμενα σημερα δεν κατεβαζε εφαρμογες απο το playstore και εβγαζε error 401. Διεγραψα το λογαριασμο, εκανα reboot κ ολα οκ.

Eπειδη δεν ειναι καλο να τα τσουβαλιάζουμε όλα... θεωρω 60% ειναι θεμα software στησιματος... 10% firmware και 10% μοντέλου συσκευής 20% ανθρωπίνου λάθους...

και εξηγουμε εδω και 2 εβδομαδες που εχω το 802 (6Gr) του εχω ξεσκίσει τα ράμματα τόσο μη την 10a όσο και με την 10e εκδοση FW... ε μια φορα reboot δεν έκανε... αρα κατι παιζει... με το στησιμο.... προσωπικα πρωτου μπω στην διαδικασια να αναθεματισω κατι εξαντλω όλες τις εναλλακτικές με πρωτη πρωτη.... CLEAN INSTALL ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματακι με τα contacts και τον dialer.Οτα εχω κλειστες ολες τις εφαρμογες και πατησω ειτε contacts ειτε dialer και κανω slide απο το ενα στο αλλο για πρωτη φορα κανει κατι lagarismata.Τα ιδια κανει και στο alarm.Πηγα χτες σε ενα καταστημα Πλαισιο και ειδα οτι τα lag δεν ηταν τοσο εντονα οσο το δικο μου που ειναι tmobile.Το κινιτο κανει τα ιδια και μετα απο factory reset.To ειδα και σε ενα video review το ιδιο θεμα.

 

 

Έχει κανείς το ίδιο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το ίδιο θέμα?
802 6Gr με 670 επαφες... την πρωτη φορα με ολα κλειστα λαγκαρι ελαχιστα...

Αν το κανω ξανα παει σφαιρα... λογικα αργει μονo την πρωτη φορα (κατι milisecs κανει μην φανταστεις τιποτα αλλο) για να τις φορτωσει

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την D80210b-EUR-XX με ροοτ και twrp recovery.

για να δω αν εχει βγει update απλα μπαινω στο κεντρο ενημερωσης και στο ενημερωση λογισμικου ή εφαρμογης? και αν ειναι θα μου βγαλει κατι?

ή πρεπει να κανω unroot και να περασω και stock recovery για να λειτουργησει το κεντρο ενημερωσης? υπαρχει αλλος τροπος? να το συνδεσω στον υπολογιστη και με καποιο προγραμμα της LG να δω αν υπαρχει ενημερωση?

 

πας στο "κέντρο ενημέρωσης λογισμικού" αλλά μην κάνεις το update αν σου βγάλει γιατί έχεις custom recovery...γύρισε το μαμά,κάνε το update και μετά πάλι root και custom recovery!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

πας στο "κέντρο ενημέρωσης λογισμικού" αλλά μην κάνεις το update αν σου βγάλει γιατί έχεις custom recovery...γύρισε το μαμά,κάνε το update και μετά πάλι root και custom recovery!

Εναλλακτικα... κατεβαζεις το τελευταιο fw βαση IMEI (δες τον οδηγο της υπογραφης) το flashαρις με το flashtool και στο καπακι κανεις root και bαζεις twrp και σε λιγοτερο απο 2 λεπτα εισαι ετοιμος... τουλαχιστον αυτο εκανα εγω και επαιξε jet ...

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικα... κατεβαζεις το τελευταιο fw βαση IMEI (δες τον οδηγο της υπογραφης) το flashαρις με το flashtool και στο καπακι κανεις root και bαζεις twrp και σε λιγοτερο απο 2 λεπτα εισαι ετοιμος... τουλαχιστον αυτο εκανα εγω και επαιξε jet ...

 

Αυτο το εκανα οταν ειχα κολισει το κινητο. Οποτε το ξανακανω χωρις να αλλαζω κατι απο οπως ειναι τωρα; απλα ξανακανω ροοτ κ περναω ξανα twrp

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εκανα οταν ειχα κολισει το κινητο. Οποτε το ξανακανω χωρις να αλλαζω κατι απο οπως ειναι τωρα; απλα ξανακανω ροοτ κ περναω ξανα twrp

Ακριβως... με την διαφορα οτι τωρα θα κατέβει η εκδοση 10e

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω το 32αρι απο expansys που ειναι europe

στον συνδεσμο που βαζεις το ιμει μου βγαζει :

 

<response req_cmd="auth_model_check" status="OK"><auth_model_check><result>OK</result><esn>357246053519953</esn><model>LGD802</model><suffix>ANEUWH</suffix><msn>309KPFX351995</msn><esn_date/><sw_version>D80210A_00</sw_version><sw_url>http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW457986573210987654321/D80210A_00.kdz</sw_url><sw_locale_url/><sw_recommand_uri/><app_version/><app_url/><cs_em_flag>N</cs_em_flag><cs_em_uri>N</cs_em_uri><chip_type>EG</chip_type><prod_type>GSM</prod_type></auth_model_check></response>

 

δεν εχει βγει για το δικο μας καποια ενημερωση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...