Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καποιοσ γατοs να με βοηθησει .προσπαθω να δω streaming αγωνεσ αλλα τα link flash player δεν τα ανοιγει .τι πρεπει να κανω για να τα ανοιγει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μιας και μιλάμε για θήκες, εγώ επέλεξα αυτήν από το amazon.de, την οποία παρέλαβα σε μια εβδομάδα. Ήθελα μια απλή, χωρίς τρυπίτσα στο πίσω μέρος δίπλα από το flash, ελαστική και με rubbery feeling για καλύτερο κράτημα. Επίσης ήθελα να έχει lip για προστασία της οθόνης σε περίπτωση που το κινητό έπεφτε "με τα μούτρα" κάτω.. :-)

Αυτού του είδους είναι οι καλύτερες απο άποψη προστασίας. Και εγώ μια τέτοια έχω, με την διαφορά ότι η πλάτη δεν είναι γυαλιστερή όπως η δική σου αλλά σαν ψιλό ''ντουκόχαρτο''.

Link to comment
Share on other sites

ας ανεβασω κι εγω μερικές με την Nillkin

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

καποιοσ γατοs να με βοηθησει .προσπαθω να δω streaming αγωνεσ αλλα τα link flash player δεν τα ανοιγει .τι πρεπει να κανω για να τα ανοιγει?

 

adobe flash player.

Μπες στο archive της adobe και βρες το κατάλληλο apk.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ας ανεβασω κι εγω μερικές με την Nillkin

Και αφού την φτιάχνουνε τόσο όμορφη και ποιοτική θήκη, γιατί δεν να μην το προστατεύει όλο περιμετρικά;

 

Άσπρο κινητό, μαύρη θήκη :cool:

Άν ήταν μαύρο θα έβαζες άσπρη; :D

Link to comment
Share on other sites

εκανα λαθος στη παραγγελία..ασπρη νομιζα οτι παρηγγειλα. παρολα αυτα δεν ειναι μαυρη ειναι γκριζοκαφε(εδω http://www.ebay.com/itm/290992644663?var=590166634257&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 φαινεται καλυτερα) και δεν κανει ασχημη αντιθεση. μαλλον θα παραγγειλω και την ασπρη αλλα την καθυστερω λιγο μπας και βγει κατι αναλογο που να μ αρεσει περισσοτερο. προσωρινα εχω αυτη, απ το τιποτα το προτιμω Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παρηγγειλα αυτη .

Διαφανη για ασπρο G2.Βεβαια σε μια βδομαδα θα το παρω το κινητο αλλα μεχρι να ερθει κι η θηκη... :lol:

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παρηγγειλα αυτη .

Μ΄αρέσει πολύ αυτή η θήκη, τέτοια είχα στο S3, πολύ λεπτή και φαίνεται και η κινητάρα απο μέσα :cool:

 

Αλλά ούτε αυτή είναι περιμετρική...:(

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ενδιαφέρεται ενας φίλος για κινητό και το σκέφτεται. Δεν αλλάζει συχνά. Θα ήθελα να μάθω από εσάς που το έχετε πώς είναι το ακουστικό/ηχείο σε σχέση με το s3 ας πούμε. Το είδαμε λίγο στο πλαίσιο η οθόνη πολύ καλή και καλές γωνίες θέασης, το λέω γιατί σε review που είδα έλεγαν ότι έχει ένα θέμα, μήπως ήταν ο φωτισμός του πλαισίου; Τέλος για παραπάνω χώρο παίρνει utg έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ενδιαφέρεται ενας φίλος για κινητό και το σκέφτεται. Δεν αλλάζει συχνά. Θα ήθελα να μάθω από εσάς που το έχετε πώς είναι το ακουστικό/ηχείο σε σχέση με το s3 ας πούμε.

Το προηγούμενο κινητό μου(που ήταν το S3) είχε λίγο καλύτερο ήχο συνομιλίας στο ακουστικό. Σε όλα τα υπόλοιπα που αφορούν τον ήχο αλλά και γενικότερα είναι σαφώς ανώτερο το G2.

 

Και μιας και βάζουμε φωτό απο θήκες, η δική που είναι σαν ''ντουκόχαρτο'' πίσω και δεν γλυστράει με τίποτα! :p

 

http://imageshack.com/a/img443/654/to0s.jpg

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο δύο βδομάδες χρήσης του κινητού το μόνο που δεν είχα τσεκάρει ως τώρα σε πραγματικές συνθήκες ήταν το Gps. Εντάξει το ειχα δοκιμάσει μεσα στο σπίτι και στο μπαλκόνι και έδειχνε μια χαρά αλλά σήμερα το χρησιμοποίησα και στο αυτοκίνητο σε μια διαδρομή 45' και στο πήγαινε αλλα και στην επιστροφή. Λοιπόν έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος,χωρίς προβλήματα και διάφορα άλλα που έχω διαβάσει μεχρι τώρα. Κλειδώνει ακαριαία δορυφόρους,δεν εχασε πουθενα το σήμα ακόμη και σε πυκνοκατοικημένες περιοχές με ψηλες πολυκατοικίες και ελάχιστο ουρανό,όταν αλλαζα διαδρομη ο υπολογισμος της νεας γινόταν σε κλάσματα δευτερολέπτου και εν τέλει δεν παρατήρησα κατι το ανησυχητικό που να με προβλημάτισε.Ενδεικτικά να αναφέρω σε σχέση με το one που είχα πρίν το κλείδωμα των δορυφόρων γίνεται πολύ πιο γρήγορα. Στο one εμπαινα στο αυτοκίνητο και μετα απο 3-4 λεπτά κλειδωνε δορυφόρους και αρχιζε η πλοήγηση,στο g2 τους έχει κλειδώσει ήδη μέσα απο το σπίτι.
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο δύο βδομάδες χρήσης του κινητού το μόνο που δεν είχα τσεκάρει ως τώρα σε πραγματικές συνθήκες ήταν το Gps. Εντάξει το ειχα δοκιμάσει μεσα στο σπίτι και στο μπαλκόνι και έδειχνε μια χαρά αλλά σήμερα το χρησιμοποίησα και στο αυτοκίνητο σε μια διαδρομή 45' και στο πήγαινε αλλα και στην επιστροφή. Λοιπόν έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος,χωρίς προβλήματα και διάφορα άλλα που έχω διαβάσει μεχρι τώρα. Κλειδώνει ακαριαία δορυφόρους,δεν εχασε πουθενα το σήμα ακόμη και σε πυκνοκατοικημένες περιοχές με ψηλες πολυκατοικίες και ελάχιστο ουρανό,όταν αλλαζα διαδρομη ο υπολογισμος της νεας γινόταν σε κλάσματα δευτερολέπτου και εν τέλει δεν παρατήρησα κατι το ανησυχητικό που να με προβλημάτισε.Ενδεικτικά να αναφέρω σε σχέση με το one που είχα πρίν το κλείδωμα των δορυφόρων γίνεται πολύ πιο γρήγορα. Στο one εμπαινα στο αυτοκίνητο και μετα απο 3-4 λεπτά κλειδωνε δορυφόρους και αρχιζε η πλοήγηση,στο g2 τους έχει κλειδώσει ήδη μέσα απο το σπίτι.

Έκανες χρήση data? Κι εγώ έχω την ίδια εμπειρία αλλά συνειδητοποιω ότι πάντα έχω data on οπότε είναι πολύ πιο εύκολο το έργο της συσκευής

Link to comment
Share on other sites

για το g2 δεν εχω αποψη ακόμη αλλα το one σε καμια περιπτωση δεν κλειδωνει σε 3-4 λεπτα. χωρις data σε ανοιχτο ουρανο μου κανει περιπου 20-30 δευτερολεπτα. για καποιο λογο δεν μπορω να εγκαταστήσω το don't panic στο g2

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο παιδια βγηκα βολτα και ειπα να δοκιμασω το GPS, χωρις χρηση data και με πλοηγο το navigon. Κλειδωμα δορυφορων ακαριαιο αλλα ενω με πηγαινε πολυ καλα καποια στιγμη λιγο πριν φτασω στον προορισμο μου εχασε ξαφνικα το σημα (οπως εχουν αναφερει και αλλα παιδια)! Με προβληματισε το θεμα, εχει βρει καποιο παιδι λυση;. . Μηπως καποιο προγραμματακι που να βοηθαει στο "κρατημα" των δορυφορων;
Link to comment
Share on other sites

φοράς ευρωπαικό firmware?

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

φοράς ευρωπαικό firmware?

Οταν πηρα το κινητο φορουσε τη rom του Χονγκ Κονγκ και μετα περασα τη ευρωπαικη και το ρουταρα. .

Link to comment
Share on other sites

Έκανες χρήση data? Κι εγώ έχω την ίδια εμπειρία αλλά συνειδητοποιω ότι πάντα έχω data on οπότε είναι πολύ πιο εύκολο το έργο της συσκευής

 

Data δε χρησιμοποιω ποτέ.Μονο χρηση wi -fi κανω αλλα κι αυτο το ειχα κλειστό.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Data δε χρησιμοποιω ποτέ.Μονο χρηση wi -fi κανω αλλα κι αυτο το ειχα κλειστό.

Άρα δεν έκανες αφού Wifi δεν θα έπιανε μόλις λιγάκι απομακρυνοσουν.. Με data κλειδώνει φυσικά ακόμα πιο γρήγορα και είναι πιο σταθερό. Βλέπω πάντως ότι έχει και πολύ καλή ακρίβεια, ίσως και στο μέτρο

Link to comment
Share on other sites

για το g2 δεν εχω αποψη ακόμη αλλα το one σε καμια περιπτωση δεν κλειδωνει σε 3-4 λεπτα. χωρις data σε ανοιχτο ουρανο μου κανει περιπου 20-30 δευτερολεπτα. για καποιο λογο δεν μπορω να εγκαταστήσω το don't panic στο g2

 

θα φταίει μαλλον οτι δεν εχουν κανει ακομα καποιο update το dont panic για να υποστηρίζει hd αναλυσεις !!!!εγω μεχρι στιγμης βλεπω οτι μονο ο navigon δουλεύει αριστα!!προσπαθώ να βρω και το igo primo που να δουλευει σωστα στο g2 μου αλλα τιποτα!!:(

αν το δουλευει κανεις ας μας πει και εμας απο που!!!!:p

Link to comment
Share on other sites

θα φταίει μαλλον οτι δεν εχουν κανει ακομα καποιο update το dont panic για να υποστηρίζει hd αναλυσεις !!!!εγω μεχρι στιγμης βλεπω οτι μονο ο navigon δουλεύει αριστα!!προσπαθώ να βρω και το igo primo που να δουλευει σωστα στο g2 μου αλλα τιποτα!!:(

αν το δουλευει κανεις ας μας πει και εμας απο που!!!!:p

 

Eμένα δουλεύει κανονικά το Don't panic. Αυτό χρησιμοποιώ μαζί με το Sygic.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν έκανες αφού Wifi δεν θα έπιανε μόλις λιγάκι απομακρυνοσουν.. Με data κλειδώνει φυσικά ακόμα πιο γρήγορα και είναι πιο σταθερό. Βλέπω πάντως ότι έχει και πολύ καλή ακρίβεια, ίσως και στο μέτρο

 

Και γω αυτό είδα.Μάλιστα δεν οδηγούσα εγώ,ήμουν συνοδηγός και απλα το κρατούσα στο χέρι και σε όλη τη διάρκεια της διαδρομής δε πήρα τα μάτια μου απο πανω του αλλά δεν είδα κάτι περίεργο.Παντως έχω το don't panic το οποίο σαν πρόγραμμα είναι απλά απαράδεκτο.Στη πρώτη ευκαιρία θα το αλλάξω.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτό είδα.Μάλιστα δεν οδηγούσα εγώ,ήμουν συνοδηγός και απλα το κρατούσα στο χέρι και σε όλη τη διάρκεια της διαδρομής δε πήρα τα μάτια μου απο πανω του αλλά δεν είδα κάτι περίεργο.Παντως έχω το don't panic το οποίο σαν πρόγραμμα είναι απλά απαράδεκτο.Στη πρώτη ευκαιρία θα το αλλάξω.

 

φιλε μου συμφωνώ απόλυτα μαζι σου οτι το το dont panic ειναι για τα μπαζα!!!!:lol::lol:

τα πιο αξιόπιστα για μενα ηταν το navigon kai igo primo!!

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω διάφορα σχόλια για τα data, δέν χρειάζονται τα data για να κάνεις πλοήγηση με ένα πρόγραμμα που χρησιμοποιεί τους GPS δορυφόρους. Η ''ανάγκη'' για data ξεκινάει και τελειώνει στην εφαρμογή Google maps.
Link to comment
Share on other sites

:!: Να υπενθυμίσω οτι υπάρχει σχετικό θέμα που αφορά την πλοήγηση ,μην βγαίνετε off topic .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια επαθα την πλακα μου πρώτη φορά φόρτισα το g2 με τον φορτιστή του και ξεκίνησε απο το μηδέν και τωρα ειναι φουλ μετα απο μιαμισή ωρα:X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...