Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σου απάντησε ο γνωστός θεματοφύλακας των nokia wp....όπως εκείνος μόνο ξέρει....Θα...πηδήξει την 4.3....το θέμα είναι να μην τις πηδήξει όλες....η ιστορία της LG σε αυτόν τον τομέα δεν είναι και ότι καλύτερο μπορεί να συναντήσει κάποιος.

 

Εγω θεματοφυλακας των lumia wp;; Οχι δα! Απλα μου αρεσει να δοκιμαζω συσκευες απο ολα τα mobile OS. :)

Καπου το ειχα διαβασει αυτο για την 4.3 και την 4.4, δε θυμαμαι ομως που.

Το θεμα δεν ειναι τοσο αν θα παει στην 4.3 ή στην 4.4, αλλα οποια κι αν διαλεξει να ειναι σωστη σαν αναβαθμιση χωρις bugs και θεματα! ;)

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολυ σωστα!

Οσον αφορα στις αναβαθμισεις, μαλλον θα κανει skip την 4.3 και θα παει κατευθειαν για 4.4.

Δυστυχως προχτες αποχωριστηκα το G2 για χαρη ενος Lumia 1020, αλλα η αυτονομια του τελευταιου ειναι πραγματικα για γελια... :X

Θα τα δουμε στην πραξη τι σοι υποστηριξη θα παρεχει η LG;)

Η συσκευη ειναι εξαιρετικη απο ολες τις αποψεις,αλλα δεν μπορω να πω το ιδιο για την ιδια την εταιρια ακομα.

Οχι οτι θα δω διαφορα στην εμπειρια χρησης σε καθημερινη χρηση απο 4.2 σε 4.4,αλλα το θεμα ειναι το κατα ποσε σε σεβεται σαν καταναλωτη που την τιμησες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο που τραβάει η κάμερά του είναι τόσο χάλια όσο λένε στα reviews; Γιατί σκέφτομαι το g2 για το επόμενό μου κινητό αλλά ξενερωνω στην ιδέα να έχει χειρότερο βίντεο από το galaxy s2 που έχω, το οποίο τραβάει απίστευτο βίντεο μέρα-νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο που τραβάει η κάμερά του είναι τόσο χάλια όσο λένε στα reviews; Γιατί σκέφτομαι το g2 για το επόμενό μου κινητό αλλά ξενερωνω στην ιδέα να έχει χειρότερο βίντεο από το galaxy s2 που έχω, το οποίο τραβάει απίστευτο βίντεο μέρα-νύχτα!

 

 

Η ποιότητα του βίντεο ειναι πολύ καλη,το πρόβλημά ειναι το focus που το χάνει σχετικά εύκολα,και που σίγουρα το εχει στα υπ όψιν και η εταιρία.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα του βίντεο ειναι πολύ καλη,το πρόβλημά ειναι το focus που το χάνει σχετικά εύκολα,και που σίγουρα το εχει στα υπ όψιν και η εταιρία.

 

Σε ξένα reviews διαβάζω να μιλάνε και για άσχημη ποιότητα βίντεο. Ελπίζω μόνο να μην είναι σαν του lg optimus 2x που ήταν άθλια η ποιότητα και στα 720p και1080p! Όσο για το πρόβλημα με το focus, μην περιμένεις να διορθωθεί αφού το έχουν και οι παλαιότερες συσκευές τις lg και μετά από τόσα χρόνια συνεχίζει να υπάρχει και στα νέα μοντέλα!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μου φαίνεται το βιντεο έμενα.Οσο για το focus θα το δουμε.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το βίντεο που τραβάει είναι πέρα από της προσδοκίες μου μιας και μιλάμε για κινητό
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το focus πάντως είναι αποτρεπτικός παράγοντας για μένα. Εξάλλου η ίδια η LG διαφημίζει το νέο 9 points focus. Για να δούμε αν είναι όντως θέμα software μήπως κάποιος από τους κατόχους να χρησιμοποιούσε μια σοβαρή 3rd party εφαρμογή κάμερας να δούμε αν συνεχίζει να υφίσταται το πρόβλημα με το focus?

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Για βιντεο μιλάμε όχι για φωτο.Αυτο που λες εσύ ειναι για τις φώτο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

να δείτε το βίντεο σε τηλεόραση έχετε δοκιμάσει; γιατί κι εμένα στο optimus 2x φαινόταν μια χαρά στην μια σταλιά οθόνη του κινητού αλλά σε 32αρα τηλεόραση ήταν χάλια! Επίσης το βράδυ έχει τραβήξει κανείς; γιατί κυρίως την νύχτα διάβασα ότι είναι απογοητευτικη η εγγραφή βίντεο στο g2!
Link to comment
Share on other sites

Για βιντεο μιλάμε όχι για φωτο.Αυτο που λες εσύ ειναι για τις φώτο.

 

Και για τις φώτο υπάρχουν αναφορές από παιδιά σε προηγούμενα posts ότι χάνει το focus και δεν μπορεί πχ να τραβήξει αξιοπρεπής φωτογραφίες πιτσιρίκια που δε κάθονται να ποζάρουν.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνετε το focus στις φώτο,πιο κινητο τραβάει σωστές φώτο όταν κάτι κινείται?Αν η κίνηση ειναι με μικρή ταχυτητα δεν υπαρχει ιδιαίτερο προβλημα,τωρα αν το πιτσιρικι κάνει σαν "παλαβό" ε δε βγάλει σωστή φώτο..Σε εσωτερικό χώρο περισσότερο,γιατί έξω ειναι πιο εύκολα όταν υπαρχή κάλος φωτισμός. Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνετε το focus στις φώτο,πιο κινητο τραβάει σωστές φώτο όταν κάτι κινείται?Αν η κίνηση ειναι με μικρή ταχυτητα δεν υπαρχει ιδιαίτερο προβλημα,τωρα αν το πιτσιρικι κάνει σαν "παλαβό" ε δε βγάλει σωστή φώτο..Σε εσωτερικό χώρο περισσότερο,γιατί έξω ειναι πιο εύκολα όταν υπαρχή κάλος φωτισμός.

 

Όταν λέμε για φωτό σε πιτσιρίκι, εννοούμε ότι δεν κάθεται παγωμένο σε μια πόζα και θα κοιτάξει κάπου αλλού... Τα μικρό αυτό χρονικό διάστημα που θα αργήσει το focus πολλές φορές είναι σημαντικό. Αυτό διαπίστωσα στις 5-6 φωτό που τράβηξα μέσα στο φωτισμό του Πλαισίου όπου και μου το έδωσαν για λίγο σε ελεύθερη δοκιμή ένεκα γνωριμίας με όλο το προσωπικό....

Σε τέτοιο φωτισμό το ONE σε αντίστοιχη δοκιμή ήταν σαφώς πιο γρήγορα και το αποτέλεσμα καλό(ύτερο) και από το S4 και από το LG2. Δεν ξέρω αν το focus 9 σημείων αν του γυρίζει bumerang...

'Εχω δει πολύ καλές φωτό, τόσο από χρήστες όσο και σε reviews που δείχνουν τις ικανότητες της κάμερας... Ας ελπίσω/ουμε ότι το θέμα με το focus (τόσο σε video όσο και σε φωτογράφιση) να διορθώνεται με αναβάθμιση διότι η 32άρα έκδοσή του είναι σοβαρά στα υπόψην..

 

(Δείγματα φωτό από χρήστες ξένου forum http://forums.androidcentral.com/lg-g2/313490-lg-g2-camera-pictures-show-us-your-stuff-d.html)

 

Αλήθεια, έχει δίκιο ένας συμφορουμίτης, ποιο τζιμάνι σκέφτηκε να βάλει από κάτω την έξοδο για τα ακουστικά? Αμ το ONE με το power button πάνω και το home button σε αυτή τη θέση?

Ώρες ώρες φαντάζομαι ότι όλοι σε όλες τις εταιρείες δεν κάνουν κάποιες αυτονόητες κινήσεις για να μπερδεύουν τον κόσμο στην επιλογή τηλεφώνου μόνο και μόνο για να έχουν κάτι να δείξουν ότι διόρθωσαν στο επόμενο μοντέλο.

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

καποτε παρα πολλα ειχαν τα ακουστικα κατω... μεχρι και την εμφανιση του μηλου ειδικα ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε φώτο όπου ο φωτισμός δεν είναι απόλυτα επαρκής και το αντικείμενο κινείται, εκ των πραγμάτων θα έχουμε θολή και παραμορφωμενη εικόνα γιατί μένει το "κλειστρο" για περισσότερο χρόνο ανοικτό ώστε να περάσει περισσότερο φως. Συνεπώς καταγράφεται η κίνηση σαν θολούρα.

Το αργό focus είναι άλλο και παρουσιάζεται και επί εντελώς ακινήτων στόχων η ακόμα και σε τοπία.

Κι αυτό επιδεινωνεται σε χαμηλές συνθήκες φωτισμού.

 

Το HTC one έχει δώσει έμφαση στην φωτογραφία με χαμηλό φωτισμό και σε κοντινές αποστάσεις. Τα πάει καλύτερα αλλά μόνο σ αυτό. Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις είναι χάλια.

Αν θες να βγάλεις ένα πάροδο που κινείται πρέπει να έχεις καλό φωτισμό και να το βάλεις στην ρύθμιση για σπορ. Θα χάσεις σε ευκρίνεια αλλά θα είναι αξιοπρεπής φωτογραφία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

 

Το HTC one έχει δώσει έμφαση στην φωτογραφία με χαμηλό φωτισμό και σε κοντινές αποστάσεις. Τα πάει καλύτερα αλλά μόνο σ αυτό. Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις είναι χάλια.

 

Και εδώ έρχονται τα υποκειμενικά κριτήρια. Για παράδειγμα στα 2 χρόνια συνύπαρξης με το SII μου, οι μόνες φωτό που εκτύπωσα σε 10Χ15 ήταν αυτές των παιδιών, και τέλος πάντων πορτραίτα, τα περισσότερα δε, σε μέτριο φωτισμό. Κατά πάσα πιθανότητα αυτή τη στατιστική σκέφτηκε ίσως να εκμεταλευτεί η HTC. Το απόλυτο παντού το θα το θέλαμε όλοι, αλλά πόσοι και από εσάς εκτυπώνετε φωτό σε μεγάλο μέγεθος και ειδικά τοπία? Άντε ίσως κανά wallpaper... Ε, ναι εκεί υστερεί σύμωνα με τη καθολική γνώμη ακόμη και των κατόχων τους... Στην οθόνη του SII, όλες σχεδόν έμοιαζαν καλές. Ακόμη και τα Landscape θέματα.

Το LG μακάρι να βελτιωθεί με αναβάθμιση software....

 

P.S Είμαι ταλαντευόμενος ανάμεσα στα 2 αυτά κινητά. Αν κάποιος από εσάς ήταν/είναι κάτοχος (γνώστης) και των 2 ας μου στείλει ένα PM να μην κουράζω τους αναγνώστες, προκειμένου να ρωτήσω μερικά πράγματα να δω που γέρνει η ζυγαριά... Ευχαριστώ..

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε για φωτό σε πιτσιρίκι, εννοούμε ότι δεν κάθεται παγωμένο σε μια πόζα και θα κοιτάξει κάπου αλλού... Τα μικρό αυτό χρονικό διάστημα που θα αργήσει το focus πολλές φορές είναι σημαντικό. Αυτό διαπίστωσα στις 5-6 φωτό που τράβηξα μέσα στο φωτισμό του Πλαισίου όπου και μου το έδωσαν για λίγο σε ελεύθερη δοκιμή ένεκα γνωριμίας με όλο το προσωπικό....

Σε τέτοιο φωτισμό το ONE σε αντίστοιχη δοκιμή ήταν σαφώς πιο γρήγορα και το αποτέλεσμα καλό(ύτερο) και από το S4 και από το LG2. Δεν ξέρω αν το focus 9 σημείων αν του γυρίζει bumerang...

'Εχω δει πολύ καλές φωτό, τόσο από χρήστες όσο και σε reviews που δείχνουν τις ικανότητες της κάμερας... Ας ελπίσω/ουμε ότι το θέμα με το focus (τόσο σε video όσο και σε φωτογράφιση) να διορθώνεται με αναβάθμιση διότι η 32άρα έκδοσή του είναι σοβαρά στα υπόψην..

 

(Δείγματα φωτό από χρήστες ξένου forum http://forums.androidcentral.com/lg-g2/313490-lg-g2-camera-pictures-show-us-your-stuff-d.html)

 

Αλήθεια, έχει δίκιο ένας συμφορουμίτης, ποιο τζιμάνι σκέφτηκε να βάλει από κάτω την έξοδο για τα ακουστικά? Αμ το ONE με το power button πάνω και το home button σε αυτή τη θέση?

Ώρες ώρες φαντάζομαι ότι όλοι σε όλες τις εταιρείες δεν κάνουν κάποιες αυτονόητες κινήσεις για να μπερδεύουν τον κόσμο στην επιλογή τηλεφώνου μόνο και μόνο για να έχουν κάτι να δείξουν ότι διόρθωσαν στο επόμενο μοντέλο.

 

Επειδή μάλλον είμαστε στην ίδια μοίρα (γονείς μικρών παιδιών) αλλά και επειδή όπως αναφέρεται το πρόβλημα του focus είναι γενικό ακόμα και σε σταθερές φώτο ή τοπία θα με ενδιέφερε να ξεκαθαριστεί (αν είναι δυνατόν) το θέμα.

Και επειδή δε ξέρουμε πότε θα δώσει update η LG, για αυτό έγραψα πιο πάνω αν είναι δυνατόν κάποιος κάτοχος που θα βρει χρόνο, να δοκιμάσει να πάρει τις ίδιες φώτο που παρατηρεί το πρόβλημα του focus και με κάποια αξιόλογη 3rd party εφαρμογή κάμερας, ώστε να δούμε αν είναι καθαρά θέμα της default εφαρμογής.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε για φωτό σε πιτσιρίκι, εννοούμε ότι δεν κάθεται παγωμένο σε μια πόζα και θα κοιτάξει κάπου αλλού... Τα μικρό αυτό χρονικό διάστημα που θα αργήσει το focus πολλές φορές είναι σημαντικό. Αυτό διαπίστωσα στις 5-6 φωτό που τράβηξα μέσα στο φωτισμό του Πλαισίου όπου και μου το έδωσαν για λίγο σε ελεύθερη δοκιμή ένεκα γνωριμίας με όλο το προσωπικό....

Σε τέτοιο φωτισμό το ONE σε αντίστοιχη δοκιμή ήταν σαφώς πιο γρήγορα και το αποτέλεσμα καλό(ύτερο) και από το S4 και από το LG2. Δεν ξέρω αν το focus 9 σημείων αν του γυρίζει bumerang....

 

Αν σε ενδιαφέρει τόσο αυτό, δηλαδή να βγάζεις αξιοπρεπές φωτογραφίες εσωτερικού χώρου και ειδικά παιδιών και δη ζωηρών τότε μόνο κινητά με φλας xenon σε σώζουν.

Είχα πολλά εξ αυτόν με τελευταίο το Nokia 1020 πριν λίγο καιρό και εκεί όντως δεν έχει αντίπαλο στα κινητά εκτός απ το παρωχημένο(σε λειτουργικό)Nokia 808.

Αν λοιπόν σε ενδιαφέρει τόσο αυτό ίσως είναι καλύτερα να σκεφτείς την αγορά του μιας και πριν πάρω καν στα χέρια μου ακόμα το G2 είμαι σίγουρος ότι θα είναι 1 απ τα ίδια στη κατηγορία, δηλαδή S4 στη καλύτερη κάτι το οποίο δεν είναι κακό όταν μιλάμε για κινητά, αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο να κρατάς και να εκτυπώνεις φωτογραφίες και προσωπικές αυθόρμητες στιγμές των παιδιών σου καθώς αυτά μεγαλώνουν.

Πάντως τη Τετάρτη που θα έχω το G2 απ τις πρώτες δοκιμές που θα κάνω θα είναι σε φώτο και βίντεο ειδικά σε εσωτερικούς χώρους :)

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει τόσο αυτό, δηλαδή να βγάζεις αξιοπρεπές φωτογραφίες εσωτερικού χώρου και ειδικά παιδιών και δη ζωηρών τότε μόνο κινητά με φλας xenon σε σώζουν.

Είχα πολλά εξ αυτόν με τελευταίο το Nokia 1020 πριν λίγο καιρό και εκεί όντως δεν έχει αντίπαλο στα κινητά εκτός απ το παρωχημένο(σε λειτουργικό)Nokia 808.:)

 

Να ήταν και android..... :(

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Τα σχολια για τη καμερα θα οδηγησουν καποιον, που δεν εχει το τηλεφωνο,να συμπερανει οτι ειναι μετρια.Τετοιο πραγμα δεν ισχυει!!!!Ψαχνω να βρω το προβλημα στο focus και στις φωτο εσωτερικου χωρου.Ελα το παρατραβατε.Οι λυσεις σας για τετοιες φωτο ειναι μια dslr

Και σχολια του τυπου "ναι αλλα πληρωσα τοσα λεφτα" μου φανταζουν αστεια αν πραγματικα καποιος ασχολειται με τη φωτο γραφια.Για μια ακομα φορα, ειναι το καλυτερο τηλεφωνο της σειρας του

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τα σχολια για τη καμερα θα οδηγησουν καποιον, που δεν εχει το τηλεφωνο,να συμπερανει οτι ειναι μετρια.Τετοιο πραγμα δεν ισχυει!!!!Ψαχνω να βρω το προβλημα στο focus και στις φωτο εσωτερικου χωρου.Ελα το παρατραβατε.Οι λυσεις σας για τετοιες φωτο ειναι μια dslr

Η αλήθεια είναι ότι έτσι κατάλαβα, ότι πρόκειται δηλαδή περί μετρίου επιδόσεων κάμερα. Ευτυχώς που έχετε εσείς την συσκευή αλλιώς θα νόμιζα ότι θα ξαναζήσω μέρες nexus 4 :-P

Link to comment
Share on other sites

Να ήταν και android..... :(

 

φιλε μου η φωτογραφίες ειναι μια χαρα !!δεν ειναι και φωτογραφική μηχανή!!αλλα ειναι μια χαρα!απο εκει και περα αν σε ενδιαφερει μονο η πολύ καλες φωτογραφίες πας lumia 1020 και φανταζομαι θα εισαι κομπλέ!!!:)(και ειναι windows μια χρα ειναι για κάποιους!!(οχι για μενα φυσικά!!:p )

 

 

η συσκευή ειναι απλα τελεια τι να πω!!μολις σημερα το πήρα και εχω να πω δεν εχω προλάβει να το σκαλίσω και πολύ ακομα:lol:

εχω πάρει το μαύρο 32gb γιατί τα 10gb απλα δεν φτανουν με τιποτα!!!!! και ειναι κουκλα που το κανατε λες και ηταν για τα μπαζα το μαυρο!!:p περισσότερα αργοτερα!!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα.....όντως σε λίγο θα γράψουν κάποιοι εδώ μέσα,ότι το πρωί που σε ξυπνάει με το ξυπνητήρι του.....δεν σου έχει έτοιμο και των καφέ.....οπότε είναι ένα μέτριο τηλέφωνο!! Εγώ επειδή το έχω μια εβδομάδα στα χέρια μου.....το τηλέφωνο αυτό είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή την στιγμή σε πολλούς τομείς. Θες από θέμα μπαταρίας (που συνήθως είναι ένα θέμα που υπάρχει πολύ μουρμούρα),θες από θέμα ταχύτητας,από θέμα πληρότητας (δεν σκέφτομαι καν να του περάσω άλλη rom).Το κινητό είναι απίστευτα καλό σε παρά πολλούς τομείς!!!Η άποψη μου,όχι απ την απ'έξω και από αυτά που γράφουν διάφορα reviews....αλλά μετά από 1 εβδομάδα χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...