Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας από εμένα, 2 χρόνια με το g2, το τηλέφωνο είναι ακόμα άψογο.

Θα ήθελα την γνώμη σας από οποίους έχουν πάρει κάτι άλλο.

Αξίζει να το δώσω και να πάω σε G3 πχ που είναι σε καλή τιμή ? Μήπως G4?

Φοβάμαι θα μου λείψει το μαζεμένο μέγεθος και η άξια μπαταρία του.

 

Θέλω τις απόψεις σας αν είναι δυνατόν.

Να πας σε g4 αλλα το g2 αν μπορεις μη το δινεις κρατησετο εγω εχω αλλαξει 4 συσκευες αλλα το τζι2 δε το δινω ακομα απο αυτο γραφω γενικως

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το μέγεθος συνηθίζεται? Η μπαταρία πόσο χειρότερη είναι από το g2?

Ναι! Στην αρχή θα σου φανεί η διαφορά στο χέρι λόγω του ότι το g2 ήταν μικρότερο.

Αλλά θα το συνηθίσεις σύντομα πιστεύω! Εμένα μου αρέσουν κιόλας οι μεγάλες οθόνες. Δεν είναι αυτό το συμπαγές που ήταν το g2. Εγώ από θέμα μπαταρίας τα βλέπω στα ίδια επίπεδα!!! Ίσως ένα "τσακ" λιγότερο το g4 λόγω οθόνης. Αλλά είναι και ανάλογα το τι είδους χρήση τους κάνεις. Λίγες μέρες μετά την αγορά του g4 πήρα το παλιό μου g2 να κάνω κάτι που ήθελα και μου φαινόταν μικρό!!! Συνήθεια.....

Link to comment
Share on other sites

Να πας σε g4 αλλα το g2 αν μπορεις μη το δινεις κρατησετο εγω εχω αλλαξει 4 συσκευες αλλα το τζι2 δε το δινω ακομα απο αυτο γραφω γενικως

 

Η αλήθεια είναι ότι η τιμή που θα το δώσω είναι χαμηλή αλλά τα χρειάζομαι τα χρήματα για την αγορά καινούργιου

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι! Στην αρχή θα σου φανεί η διαφορά στο χέρι λόγω του ότι το g2 ήταν μικρότερο.

Αλλά θα το συνηθίσεις σύντομα πιστεύω! Εμένα μου αρέσουν κιόλας οι μεγάλες οθόνες. Δεν είναι αυτό το συμπαγές που ήταν το g2. Εγώ από θέμα μπαταρίας τα βλέπω στα ίδια επίπεδα!!! Ίσως ένα "τσακ" λιγότερο το g4 λόγω οθόνης. Αλλά είναι και ανάλογα το τι είδους χρήση τους κάνεις. Λίγες μέρες μετά την αγορά του g4 πήρα το παλιό μου g2 να κάνω κάτι που ήθελα και μου φαινόταν μικρό!!! Συνήθεια.....

 

Βασικά δεν θέλω να το δώσω, σκέφτομαι όμως πρακτικά ότι δηλαδή το g2 δεν θα αντέξει πολύ στο χρόνο. Ενώ το g4 θα κερδίσω κάποια χρόνια.

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι η τιμή που θα το δώσω είναι χαμηλή αλλά τα χρειάζομαι τα χρήματα για την αγορά καινούργιου

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βασικά δεν θέλω να το δώσω, σκέφτομαι όμως πρακτικά ότι δηλαδή το g2 δεν θα αντέξει πολύ στο χρόνο. Ενώ το g4 θα κερδίσω κάποια χρόνια.

Πιστεύω ότι είναι καθαρά θέμα τύχης αυτό! Μπορεί το g2 να σου κρατήσει πέντε χρόνια ας πούμε (άσχετα που είναι πιο παλιο) και το g4 να σου καεί πάνω στον χρόνο! Μου έχει τύχει και από με συσκευές!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι η τιμή που θα το δώσω είναι χαμηλή αλλά τα χρειάζομαι τα χρήματα για την αγορά καινούργιου

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βασικά δεν θέλω να το δώσω, σκέφτομαι όμως πρακτικά ότι δηλαδή το g2 δεν θα αντέξει πολύ στο χρόνο. Ενώ το g4 θα κερδίσω κάποια χρόνια.

 

Λίγο χειρότερη αυτονομία έχει το 4 Από αυτό που έχεις.

Βέβαια ανάλογα και την χρήση. Άλλα η κάμερα του είναι μέρα με την νύχτα με αυτό που έχεις.

Αν σκέφτεσαι να πουλήσεις το δικό σου στείλε μου ένα μήνυμα προσωπικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λίγο χειρότερη αυτονομία έχει το 4 Από αυτό που έχεις.

Βέβαια ανάλογα και την χρήση. Άλλα η κάμερα του είναι μέρα με την νύχτα με αυτό που έχεις.

Αν σκέφτεσαι να πουλήσεις το δικό σου στείλε μου ένα μήνυμα προσωπικό

 

Τάσο με εσένα τα λέγαμε και στο νήμα με τις βελτιώσεις? Εσύ ξέρεις καλύτερα ότι ειδικά με μια καλή ρομ το g2 πετάει.

Ήθελα το nexus 5x αλλά από ότι βλέπω είναι λίγο

Το z5 compact ακριβό

Νομίζω με έχει πιάσει το μικρόβιο της αλλαγής

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Τάσο με εσένα τα λέγαμε και στο νήμα με τις βελτιώσεις? Εσύ ξέρεις καλύτερα ότι ειδικά με μια καλή ρομ το g2 πετάει.

Ήθελα το nexus 5x αλλά από ότι βλέπω είναι λίγο

Το z5 compact ακριβό

Νομίζω με έχει πιάσει το μικρόβιο της αλλαγής

 

Εμένα κάθε εβδομάδα με πιάνει. Το 5x Δεν έχει κάτι σε σχέση με το πολύ καλό nexus 5

Το Z5 compact Πρέπει να είναι κινηταρα με πολύ καλή αυτονομία. Φυσικά η τιμή είναι το παν.

Το g2 γνώμη μου μην το δώσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάθε εβδομάδα με πιάνει. Το 5x Δεν έχει κάτι σε σχέση με το πολύ καλό nexus 5

Το Z5 compact Πρέπει να είναι κινηταρα με πολύ καλή αυτονομία. Φυσικά η τιμή είναι το παν.

Το g2 γνώμη μου μην το δώσεις

 

Εσένα σε έχω συμπαθησει μέρες τώρα

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Εσένα σε έχω συμπαθησει μέρες τώρα

 

Και που να ήξερες ότι τα iPhone δεν τα αλλάζω με τίποτα

Τώρα το G2 που έχω ειναι ασπρο και με νευριάζει αλλιώς μπορεί και να έδινα το iPhone και να μείνω με το G2

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και που να ήξερες ότι τα iPhone δεν τα αλλάζω με τίποτα

Τώρα το G2 που έχω ειναι ασπρο και με νευριάζει αλλιώς μπορεί και να έδινα το iPhone και να μείνω με το G2

 

Αφού σου αρέσει το ιφον κράτα το, τουλάχιστον εσύ ξέρεις γιατί το κρατάς, έχεις άποψη τι σημαίνει αντροιντ και επιλέγεις.

Εγώ να σου πω την πικρή μου αλήθεια ιφον δεν κραταγα στα χέρια μου και να μου το χαριζαν. Μου ζήτησε η κοπέλα μου να της κάνω κάτι στο δικό της και μου έσπασε τα νεύρα.

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Αφού σου αρέσει το ιφον κράτα το, τουλάχιστον εσύ ξέρεις γιατί το κρατάς, έχεις άποψη τι σημαίνει αντροιντ και επιλέγεις.

Εγώ να σου πω την πικρή μου αλήθεια ιφον δεν κραταγα στα χέρια μου και να μου το χαριζαν. Μου ζήτησε η κοπέλα μου να της κάνω κάτι στο δικό της και μου έσπασε τα νεύρα.

 

Δυστυχώς έχεις μάθει αλλιώς γι αυτό.

Στην ουσία είναι πιο εύκολο σε έναν χρήστη που πιάνει πρώτη φορά smartphone.

 

Κάνεις 5-10 πράγματα πολύ καλά.

Και με ποιοτική συσκευή.

Βέβαια το Android έχει φτάσει σε επίπεδα πολύ υψηλά. Όμως οι εταιρίες παρατάνε γρήγορα το παλιό για να πουλήσουν νεο. Χωρίς υποστήριξη.

Το G2 με την 5.0.2 stock δεν το λες και ότι σκοτώνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχεις μάθει αλλιώς γι αυτό.

Στην ουσία είναι πιο εύκολο σε έναν χρήστη που πιάνει πρώτη φορά smartphone.

 

Κάνεις 5-10 πράγματα πολύ καλά.

Και με ποιοτική συσκευή.

Βέβαια το Android έχει φτάσει σε επίπεδα πολύ υψηλά. Όμως οι εταιρίες παρατάνε γρήγορα το παλιό για να πουλήσουν νεο. Χωρίς υποστήριξη.

Το G2 με την 5.0.2 stock δεν το λες και ότι σκοτώνει

 

Είναι όντως ποιοτική συσκευή το ιφον και εύκολο για έναν νέο , αλλά οι περιορισμοί που σου δίνει με ενοχλούν. Όπως λες αν έχεις μάθει στο αντροιντ που το λυνεις και δενεις το υπεροπτικο ios σε ενοχλεί (εμένα δηλαδή)

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως ποιοτική συσκευή το ιφον και εύκολο για έναν νέο , αλλά οι περιορισμοί που σου δίνει με ενοχλούν. Όπως λες αν έχεις μάθει στο αντροιντ που το λυνεις και δενεις το υπεροπτικο ios σε ενοχλεί (εμένα δηλαδή)

 

Έτσι είναι. Ή διάφορα η μεγάλη είναι σε αυτό. Θέλεις να το πειράζεις; Παίρνεις Android.

Αν θέλεις να βάλεις 5 εφαρμογές και να κάνεις 6-7 απλά πράγματα πας σε iPhone απλά εγώ επειδή θέλω και τα δύο πήρα το g2 που ειναι εύκολο σε πείραγμα και έχει καλή υποστήριξη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχεις μάθει αλλιώς γι αυτό.

Στην ουσία είναι πιο εύκολο σε έναν χρήστη που πιάνει πρώτη φορά smartphone.

 

Κάνεις 5-10 πράγματα πολύ καλά.

Και με ποιοτική συσκευή.

Βέβαια το Android έχει φτάσει σε επίπεδα πολύ υψηλά. Όμως οι εταιρίες παρατάνε γρήγορα το παλιό για να πουλήσουν νεο. Χωρίς υποστήριξη.

Το G2 με την 5.0.2 stock δεν το λες και ότι σκοτώνει

 

Γιατι τα αη φον εχουν υποστηριξη και αναβαθμισεις εσαει;Παρε το v10 λοιπον και ξεχνα το αηφον.χαχαχαχα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο iphonehellas να δεις τι υποστήριξη έχουν τα iphone...

 

Μη λέμε χαζά πρωί πρωί...:D

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο iphonehellas να δεις τι υποστήριξη έχουν τα iphone...

 

Μη λέμε χαζά πρωί πρωί...:D

 

Ας μην το κάνουμε vs το νήμα.

Η LG πονηρά δεν έδωσε ενημέρωση στο G2. Είδε τις δυνατότητες της συσκευής. Δεν θα πουλούσε νέες συσκευές αλλιώς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν θα το κάνουμε vs (δεν έχει και νόημα άλλωστε) ο καθένας κάνει ότι καταλαβαίνει...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο iphonehellas να δεις τι υποστήριξη έχουν τα iphone...

 

Μη λέμε χαζά πρωί πρωί...:D

 

Αστειευομαι φιλε μου νασαι καλα καλημερα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εμενα ρε παιδια τωρα τελευταια οταν πληκτρολογεις για τηλεφωνο ή μηνυμα ή κομπιουτερακι παρουσιαζει μια χρονοκαθυστερηση και μετα τα εμφανιζει ολα μαζι αυτα που πληκτρολογουσες .... ξερει κανεις γιατι εχει αυτο το delay ?

 

Ξερει κανεις ?

Επισης πως γινεται να κανεις format και μετα να ξαναπερασεις εφαρμογες - παιχνιδια - ημερολογιο - σημειωσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Ας μην το κάνουμε vs το νήμα.

Η LG πονηρά δεν έδωσε ενημέρωση στο G2. Είδε τις δυνατότητες της συσκευής. Δεν θα πουλούσε νέες συσκευές αλλιώς

 

Αυτό ακριβώς

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ?

Επισης πως γινεται να κανεις format και μετα να ξαναπερασεις εφαρμογες - παιχνιδια - ημερολογιο - σημειωσεις ?

Για την αριθμομηχανη που λες δοκίμασε να κάνεις μια επανεκκίνηση στο κινητό κ αν δεν φτιάξει δοκίμασε να κάνεις αυτό με τα βήματα που σου δείχνω και δες αν φτιάξει.

http://s24.postimg.org/3xyvmy32d/Quick_Memo_2016_02_27_21_36_55.png

 

Όσο για το format (εργοστασιακες ρυθμίσεις) που λες μπορείς να κάνεις αλλά μετά πρέπει να τα ξαναπερασεις όλα χειροκίνητα μόνος σου γιατί δεν θα μείνει τίποτα μέσα. Και τις σημειώσεις και τις εφαρμογές και τα πάντα πρέπει να τα ξαναβάλει από την αρχή. Εκτός κ αν είναι εις τις σημειώσεις σε κάποια εφαρμογή όπως το Evernote που βάζεις το mail σου και σου τις κρατάει!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για την αριθμομηχανη που λες δοκίμασε να κάνεις μια επανεκκίνηση στο κινητό κ αν δεν φτιάξει δοκίμασε να κάνεις αυτό με τα βήματα που σου δείχνω και δες αν φτιάξει.

 

 

Όσο για το format (εργοστασιακες ρυθμίσεις) που λες μπορείς να κάνεις αλλά μετά πρέπει να τα ξαναπερασεις όλα χειροκίνητα μόνος σου γιατί δεν θα μείνει τίποτα μέσα. Και τις σημειώσεις και τις εφαρμογές και τα πάντα πρέπει να τα ξαναβάλει από την αρχή. Εκτός κ αν είναι εις τις σημειώσεις σε κάποια εφαρμογή όπως το Evernote που βάζεις το mail σου και σου τις κρατάει!!!!!!

 

δεν γινετει μονο στο κομπιουτερακι αλλα γενικα και σε οτι πληκτρολογεις και στο πληκτρολογιο ειτε ειναι μηνυμα ειτε ειναι καταχωρηση ....... γενικα υπαρχει μια υστερηση στην πληκτρολογηση

Link to comment
Share on other sites

δεν γινετει μονο στο κομπιουτερακι αλλα γενικα και σε οτι πληκτρολογεις και στο πληκτρολογιο ειτε ειναι μηνυμα ειτε ειναι καταχωρηση ....... γενικα υπαρχει μια υστερηση στην πληκτρολογηση

Το έχεις παρατηρήσει μετά από κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή που εγκατέστησες?? Έχεις κάνει ποτέ επαναφορά?

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις παρατηρήσει μετά από κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή που εγκατέστησες?? Έχεις κάνει ποτέ επαναφορά?

 

Εχω κανει format μετα απο κολλημα τον Αυγουστο (οπου μετα τα περασα ολα απο την αρχη .. γιαυτο και ρωτησα πριν αν υπαρχει τροπος για επαναφορα).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...