Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σοφτ? δηλαδη? τι ειναι? πως το κανω? χανω τιποτα απο αυτα που εχω στο κινητο?

 

Πως κανουμε soft reset???

 

Το λέω ρε παιδιά. Είναι το factory reset. Με τον όρο hard reset εσείς εννοείται αυτό(δηλαδή το soft reset) αλλά ως hard reset λογίζεται το πέρασμα ξανα στοκ firmware μέσω της διαδικασίας με το flash tool όπου "φορμάρεται" όλη η εσωτερική μνήμη του κινητού και γίνεται repartition και μετά εγκαθίσταται το λειτουργικό από την αρχή.

 

Το soft reset λοιπόν ή αλλιώς Factory reset γίνεται είτε μέσω του recovery του κινητού είτε πολύ πιο εύκολα μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού όπως γινόταν πάντα. Και φυσικά χάνεις τα πάντα. Λογαριασμούς, μηνύματα, αρχείο κλήσεων, εφαρμογές κλπ. Μόλις τελειώσει και ξανά-ανοίξεις το κινητό σου βγάζει το αρχικό μενού στησίματος.(setup wizard)

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το λέω ρε παιδιά. Είναι το factory reset. Με τον όρο hard reset εσείς εννοείται αυτό(δηλαδή το soft reset) αλλά ως hard reset λογίζεται το πέρασμα ξανα στοκ firmware μέσω της διαδικασίας με το flash tool όπου "φορμάρεται" όλη η εσωτερική μνήμη του κινητού και γίνεται repartition και μετά εγκαθίσταται το λειτουργικό από την αρχή.

 

Το soft reset λοιπόν ή αλλιώς Factory reset γίνεται είτε μέσω του recovery του κινητού είτε πολύ πιο εύκολα μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού όπως γινόταν πάντα. Και φυσικά χάνεις τα πάντα. Λογαριασμούς, μηνύματα, αρχείο κλήσεων, εφαρμογές κλπ. Μόλις τελειώσει και ξανά-ανοίξεις το κινητό σου βγάζει το αρχικό μενού στησίματος.(setup wizard)

Κ προτεινεις πριν την εγκατασταση καθε ενημερωσης soft reset;συχγωρεσε με αλλα δ ειμαι κ πολυ εξοικιωμενος κ φοβαμαι μη κανω καμια πατατα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κ προτεινεις πριν την εγκατασταση καθε ενημερωσης soft reset;συχγωρεσε με αλλα δ ειμαι κ πολυ εξοικιωμενος κ φοβαμαι μη κανω καμια πατατα...

Χρειαζεται back up να παρω;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Κ προτεινεις πριν την εγκατασταση καθε ενημερωσης soft reset;συχγωρεσε με αλλα δ ειμαι κ πολυ εξοικιωμενος κ φοβαμαι μη κανω καμια πατατα...

Κατά την δική μου άποψη όχι απλά προτείνω. Το θεωρώ υποχρεωτικό!!!!

Χρειαζεται back up να παρω;

Τι backup να πάρεις? Για τι πράγμα εννοείς. Υπάρχουν πολλών ειδών... Χωρίς root δυστυχώς δεν έχεις και πολλές επιλογές. Το αν χρειάζεται από την άλλη. Όχι δεν χρειάζεται με την ακριβή έννοια. Αν εσύ θες να κρατήσεις κάτι τότε ναι θα το κάνεις backup.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κατά την δική μου άποψη όχι απλά προτείνω. Το θεωρώ υποχρεωτικό!!!!

 

Τι backup να πάρεις? Για τι πράγμα εννοείς. Υπάρχουν πολλών ειδών... Χωρίς root δυστυχώς δεν έχεις και πολλές επιλογές. Το αν χρειάζεται από την άλλη. Όχι δεν χρειάζεται με την ακριβή έννοια. Αν εσύ θες να κρατήσεις κάτι τότε ναι θα το κάνεις backup.

Για επαφες φωτο μουσικη που εχω στη συσκευη εννοω...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Για επαφες φωτο μουσικη που εχω στη συσκευη εννοω...

 

Επαφές στο gmail σου. Και τις έχεις με το που βάλεις πάλι μετά το email και συγχρονίσεις.

Για μουσική,φωτογραφίες εγώ πάντα κρατάω backup στον υπολογιστή μου. Για κάθε ενδεχόμενο. Δεν θυμάμαι αν με το factory reset στα διαγράφει για να είμαι ειλικρινής.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επαφές στο gmail σου. Και τις έχεις με το που βάλεις πάλι μετά το email και συγχρονίσεις.

Για μουσική,φωτογραφίες εγώ πάντα κρατάω backup στον υπολογιστή μου. Για κάθε ενδεχόμενο. Δεν θυμάμαι αν με το factory reset στα διαγράφει για να είμαι ειλικρινής.

Ευχαριστω φιλε!!!πολυτιμη η βοηθεια ολων σας σε εμας τους ανιδεους!!!!!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι σε διλημμα βασικα θελω να παρω το g3 και να δωσω τι g2 το θεμα ειναι πως δεν εχει τρελες διαφορες επισης εχω διαβασει απο μελη για καποια λαγκαρισματα που δεν εκανε τοσο εντονα το g2 και επισης εχω διαβασει για τα αρκετα shut down +την μειωμενη διαρκεια μπαταριας....Ουσιαστικα σαν τηλεφωνα δεν εχουνε μεγαλες διαφορες λιγο καλυτερα φιλτρα στην καμερα, καρτα μνημης και αποσπωμενη μπαταρια καθως μεγαλυτερη οθονη με την καλυτερη αναλυση στην αγορα!! Καθως κι η τιμη του επεσε καταιγιστικα ...Βασικα οι τεσσερις τελευταιοι λογοι ειναι που με κανιυνε να σκεφτομαι την μεταβαση! Για πειτε και εσεις να παρω g3 η να κρατησω το g2 (και να μην σπαταλησω τα λεφτα μου)...Υ.Γ. Η γνωμη σας θα ειναι πολυτιμη!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι σε διλημμα βασικα θελω να παρω το g3 και να δωσω τι g2 το θεμα ειναι πως δεν εχει τρελες διαφορες επισης εχω διαβασει απο μελη για καποια λαγκαρισματα που δεν εκανε τοσο εντονα το g2 και επισης εχω διαβασει για τα αρκετα shut down +την μειωμενη διαρκεια μπαταριας....Ουσιαστικα σαν τηλεφωνα δεν εχουνε μεγαλες διαφορες λιγο καλυτερα φιλτρα στην καμερα, καρτα μνημης και αποσπωμενη μπαταρια καθως μεγαλυτερη οθονη με την καλυτερη αναλυση στην αγορα!! Καθως κι η τιμη του επεσε καταιγιστικα ...Βασικα οι τεσσερις τελευταιοι λογοι ειναι που με κανιυνε να σκεφτομαι την μεταβαση! Για πειτε και εσεις να παρω g3 η να κρατησω το g2 (και να μην σπαταλησω τα λεφτα μου)...Υ.Γ. Η γνωμη σας θα ειναι πολυτιμη!!!

 

Η γνώμη μου είναι η εξής:

αυτήν τη στιγμή έχεις ένα πάρα πολύ καλό κινητό, το οποίο σε βγάζει ακόμα για αρκετό καιρό. Ακριβώς επειδή δεν έχει και τεράστιες διαφορές με το G3, θα σου πρότεινα να το κρατήσεις και όταν θα βγει το G4 (δεν θέλει και πολύ, σε κανένα 5μηνο-6μηνο) τα ξαναλέμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι σε διλημμα βασικα θελω να παρω το g3 και να δωσω τι g2 το θεμα ειναι πως δεν εχει τρελες διαφορες επισης εχω διαβασει απο μελη για καποια λαγκαρισματα που δεν εκανε τοσο εντονα το g2 και επισης εχω διαβασει για τα αρκετα shut down +την μειωμενη διαρκεια μπαταριας....Ουσιαστικα σαν τηλεφωνα δεν εχουνε μεγαλες διαφορες λιγο καλυτερα φιλτρα στην καμερα, καρτα μνημης και αποσπωμενη μπαταρια καθως μεγαλυτερη οθονη με την καλυτερη αναλυση στην αγορα!! Καθως κι η τιμη του επεσε καταιγιστικα ...Βασικα οι τεσσερις τελευταιοι λογοι ειναι που με κανιυνε να σκεφτομαι την μεταβαση! Για πειτε και εσεις να παρω g3 η να κρατησω το g2 (και να μην σπαταλησω τα λεφτα μου)...Υ.Γ. Η γνωμη σας θα ειναι πολυτιμη!!!

 

Θα σου αναλύσω λοιπόν τους προσωπικούς λόγους που δεν αξίζει για μένα η μετάβαση.

 

1) Μπαταρία: Βασικότερο για μένα είναι η διάρκεια μπαταρίας σε συνεργασία φυσικά με τις επιδόσεις. Και τα 2 κινητά δεν έχουν θέμα στις επιδόσεις. Αλλά σε θέμα αυτονομίας το G3 στα περισσότερα τεστ ως τώρα δείχνει χειρότερο αρκετά μάλιστα σε χρόνους χρήσης. Η αφαιρούμενη μπαταρία είναι στα + αλλά όχι αρκετό. Πιάνουν τα χέρια μου λίγο οπότε αν χρειαστεί μπορώ να την αλλάξω και μόνος μου του G2.

 

2) Ανάλυση: Χαχαχαχαχαα και την να την κάνω την UHD δηλαδή. Πρακτικά δεν έχει νόημα να αλλάξω κινητό για τέτοια διαφορά ανάλυσης όταν το κόστος σε ενέργεια είναι τεράστιο και μάλιστα έχει αναφερθεί θέμα με την πτώση της φωτεινότητας στο minimum μετά από λίγη χρήση όπως επίσης ακόμα και νέα έκδοση με νεότερο επεξεργαστή για να διαχειριστεί καλύτερα την οθόνη. Ταινίες δεν βλέπω. Browsing κάνω και social media. Το FHD είναι υπερ-αρκετό.

 

3) 3GB μνήμης. Μμμμμμ ΟΚ ναι αλλά γιατί? Είδα θέματα με το G2 σε θέμα μνήμης που να λέω ας πάω στα 3??? Όχι! Άρα πάλι άκυρη η μετάβαση

 

4) Επεξεργαστής: Ναι πιο καινούργιος, προφανώς/πιθανόν καλύτερος και γρηγορότερος. Αλλά και εδώ είμαι διαφορετικής φιλοσοφίας. Δηλαδή που τον χρησιμοποιώ στο 100% για να δώ την διαφορά του. Ανάθεμα αν έχω φτάσει στο 50% αυτόν του G2. Για παιχνίδια. Δεν το συζητώ προσωπικά. Το κινητό είναι κινητό και δεν είναι παιχνιδομηχανή(Για τον ίδιο λόγο διαφωνώ με τα gaming laptops). Θες παιχνίδια? Αγόρασε ένα XΒΟ ή PS4 ή μια τουμπανιά PC.

 

5) Κάμερα: Δεν έχω δει σύγκριση αλλά υποθέτω από αυτά που διαβάζω ότι είναι καλύτερη και λόγω του laser. Με CloudyG3 εγώ είδα σαφέστατη βελτίωση στην κάμερα. Και στο κάτω κάτω προσωπικά είμαι άλλης άποψης. Το κινητό είναι κινητό πάνω απ'όλα. Αν έχει καλή κάμερα καλοδεχούμενη. Αλλά αν ζητάς το τέλειο τότε τράβα πάρε μια DSLR αγόρι μου(τρόπος έκφρασης και όχι προσωπικά για σένα) και κάνε το φωτογράφο. Και τα 2 κινητά μπορούν να αποθανατίσουν τα περισσότερα τυχαία event της ζωής σου, εξίσου καλά και σε εντελώς αποδεκτό επίπεδο για να κρατήσεις τις φωτογραφίες αυτές σε ένα album.

 

6) Επεκτάσιμος αποθηκευτικός χώρος: Ίσως το μόνο αρνητικό του G2. Αλλά και πάλι εγώ με ένα dual usb otg stick δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα.

 

Φυσικά να υπενθυμίσω ότι όλη αυτή η ανάλυση είναι με καθαρά προσωπικά κριτήρια και δεν είναι γενικός κανόνας. Όπως επίσης στηρίζεται σε benchs, VS, και γενικώς reviews ανά τον κόσμο και όχι προσωπική χρήση και με τα 2 τηλέφωνα.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι σε διλημμα βασικα θελω να παρω το g3 και να δωσω τι g2 το θεμα ειναι πως δεν εχει τρελες διαφορες επισης εχω διαβασει απο μελη για καποια λαγκαρισματα που δεν εκανε τοσο εντονα το g2 και επισης εχω διαβασει για τα αρκετα shut down +την μειωμενη διαρκεια μπαταριας....Ουσιαστικα σαν τηλεφωνα δεν εχουνε μεγαλες διαφορες λιγο καλυτερα φιλτρα στην καμερα, καρτα μνημης και αποσπωμενη μπαταρια καθως μεγαλυτερη οθονη με την καλυτερη αναλυση στην αγορα!! Καθως κι η τιμη του επεσε καταιγιστικα ...Βασικα οι τεσσερις τελευταιοι λογοι ειναι που με κανιυνε να σκεφτομαι την μεταβαση! Για πειτε και εσεις να παρω g3 η να κρατησω το g2 (και να μην σπαταλησω τα λεφτα μου)...Υ.Γ. Η γνωμη σας θα ειναι πολυτιμη!!!

 

Λόγο της ''μεγαλύτερη οθόνη με την καλύτερη ανάλυση'' αυτό είναι που τρώει την μπαταρία...!;) Γνώμη μου είναι στο G2 που εχεις να περάσεις την CloudyG3 2,0 με Kernel-Dorimanx-V8.4 και τότε θα έχεις ότι ακριβός έχει το G3 και θα έχεις και την camera του που για μένα (και ΟΧΙ μόνο) είναι πολύ - πολύ καλύτερη της G2. ;)

 

Συμπέρασμα................. θα έχεις το το G3 χωρείς λαγκαρισματα ...!!!!!!:D

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι σε διλημμα βασικα θελω να παρω το g3 και να δωσω τι g2 το θεμα ειναι πως δεν εχει τρελες διαφορες επισης εχω διαβασει απο μελη για καποια λαγκαρισματα που δεν εκανε τοσο εντονα το g2 και επισης εχω διαβασει για τα αρκετα shut down +την μειωμενη διαρκεια μπαταριας....Ουσιαστικα σαν τηλεφωνα δεν εχουνε μεγαλες διαφορες λιγο καλυτερα φιλτρα στην καμερα, καρτα μνημης και αποσπωμενη μπαταρια καθως μεγαλυτερη οθονη με την καλυτερη αναλυση στην αγορα!! Καθως κι η τιμη του επεσε καταιγιστικα ...Βασικα οι τεσσερις τελευταιοι λογοι ειναι που με κανιυνε να σκεφτομαι την μεταβαση! Για πειτε και εσεις να παρω g3 η να κρατησω το g2 (και να μην σπαταλησω τα λεφτα μου)...Υ.Γ. Η γνωμη σας θα ειναι πολυτιμη!!!

 

Άμα έχεις στο μυαλό σου να πάρεις το G3 να πας στο θέμα του... εδώ δεν θα έχεις καμία ουσιαστική βοήθεια!

Το τι μπορεί να κάνει το G2 το ξέρεις γι'αυτό πήγαινε να ρωτήσεις τι κάνει το καινούργιο και αν αρέσει στους κατόχους του και φυσικά αν αξίζει.

Τώρα κατά την γνώμη μου μόνο εσύ μπορείς να πάρεις την απόφαση γιατί ο καθένας προτείνει το δικό του κινητό και αυτο δεν βοηθά ιδιαίτερα χαχα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι σε διλημμα βασικα θελω να παρω το g3 και να δωσω τι g2 το θεμα ειναι πως δεν εχει τρελες διαφορες επισης εχω διαβασει απο μελη για καποια λαγκαρισματα που δεν εκανε τοσο εντονα το g2 και επισης εχω διαβασει για τα αρκετα shut down +την μειωμενη διαρκεια μπαταριας....Ουσιαστικα σαν τηλεφωνα δεν εχουνε μεγαλες διαφορες λιγο καλυτερα φιλτρα στην καμερα, καρτα μνημης και αποσπωμενη μπαταρια καθως μεγαλυτερη οθονη με την καλυτερη αναλυση στην αγορα!! Καθως κι η τιμη του επεσε καταιγιστικα ...Βασικα οι τεσσερις τελευταιοι λογοι ειναι που με κανιυνε να σκεφτομαι την μεταβαση! Για πειτε και εσεις να παρω g3 η να κρατησω το g2 (και να μην σπαταλησω τα λεφτα μου)...Υ.Γ. Η γνωμη σας θα ειναι πολυτιμη!!!

Καλυτερη γνωμη θα εχουν σιγουρα τα παιδια που εχουν κανει τη συγκεκριμενη μεταβαση!

Προσωπικη μου αποψη καθαρα, ειναι οτι δεν αξιζει η μεταβαση, δεδομενου οτι και να πουλησεις

το δικο σου, θα χρειαστεις πανω απο 150 ευρω για το G3!

Πιστευω οτι σαν εμπειρια χρησης δε θα εχουν σημαντικη διαφορα, ισως και μηδενικη.

Κρινω βεβαια απ' το δικο μου, εχω custom rom cloudyG3 2.0, αρα ιδιο ui. Αλαγκαριστη λειτουργια. Καμερα πολυ καλη. Ενταξει στο θεμα καμερας σιγουρα θα υπαρχει βελτιωση στο G3, το θεμα ειναι ομως πόσο διαφορα, και ποσο βαρυτητα δινεις σ' αυτο!

Η αυτονομια μας ισως τελικα να ειναι καλυτερη, συμφωνα μ' αυτα που διαβαζω.

Σαν μεγεθος για μενα ειναι ιδανικο το G2, σιγουρα ωραια η μεγαλη οθονη, αλλα το θεμα "φορητοτητα" ειναι διαφορετικο στον καθενα!

Τελος, εγω εχω 32αρι, με 16 δεν την παλευα με τιποτα, αρα η μνημη προς το παρων με καλυπτει απολυτα.

Αυτα απο μενα :) τα "ζυγιζεις" και πράτεις....

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε!!!πολυτιμη η βοηθεια ολων σας σε εμας τους ανιδεους!!!!!

Η ενημερωση εγινε ολα καλα...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ σε ευχαριστω

το προχειρο ομως πως το βρισκω ???

οταν θελω να κανω επικοληση βρισκω οσα εχω αποθηκευσει στο προχειρο αλλα μονο επιλογη να κανω , οχι διαχειρηση να σβησω κτλ

Link to comment
Share on other sites

Η ενημερωση εγινε ολα καλα...

 

στο μενου σου μπορεις να μπεις κανονικα? εμενα μου βγαζει αυτο μετα την ενημερωση.....

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

μπες απο τον υπολογιστή, βάλε έναν άλλον launcher απο το google play και κάνε δοκιμές να δεις γιατι δεν παίζει ο μαμα

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ σε ευχαριστω

το προχειρο ομως πως το βρισκω ???

οταν θελω να κανω επικοληση βρισκω οσα εχω αποθηκευσει στο προχειρο αλλα μονο επιλογη να κανω , οχι διαχειρηση να σβησω κτλ

Πηγαινε για παραδειγμα στα "Μηνυματα", πατα παρατεταμενα εκει που λεει "Δημιουργια μυνηματος", μετα στο "Προχειρο" και μπορεις να δεις οτι εχει αποθηκευτει εκει, και να τα διαγραψεις αν θελεις ή οποια θελεις.

Link to comment
Share on other sites

στο μενου σου μπορεις να μπεις κανονικα? εμενα μου βγαζει αυτο μετα την ενημερωση.....

Τωρα το τσεκαρα που μου ειπες γιατι ειμαι με nova.δ εχω κανενα θεμα...ολα οκ!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

χανεται το ρουτ αν κανουμε το σημερινο kitkat update?

 

οχι..! τίποτα.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσον αφορα το διλημμα που ειχα να δωσω το g2 και να παρω g3 ευχαριστω πολυ για τις χρησιμες γνωμες σας ξεκαθαρισαν πραγματα μεσα στο μυαλο μου.Βασικα ηθελα να ακουσω τις παραπανω αποψεις που λιγο πολυ αυτο πιστευα μεσα μου κι εγω +οτι οι εποχες ειναι δυσκολες και δεν ειμαστε και για πολλες σπαταλες! Οποτε θα μεινω με το G2 και μαλλον θα του περασουνε με ενα φιλο μια g3 rom καθοτι το κινητο ειναι τελειως στοκ μιας κι ειμαι ανιδεος απο φλασαρισματα -ρουταρισματα κλπ....Αααα παρεπιπτοντως πριν απο 30 λεπτα μου εκανε μια αναβαθμιση λογισμικου 139 mb και ελεγε κλασικα για βελτιωση ταχυτητας κλπ....εχει καμια ουσιαστικη διαφορα με πριν;;και θα ταν καλο να κανω και μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων η δεν χρειαζεται;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσον αφορα το διλημμα που ειχα να δωσω το g2 και να παρω g3 ευχαριστω πολυ για τις χρησιμες γνωμες σας ξεκαθαρισαν πραγματα μεσα στο μυαλο μου.Βασικα ηθελα να ακουσω τις παραπανω αποψεις που λιγο πολυ αυτο πιστευα μεσα μου κι εγω +οτι οι εποχες ειναι δυσκολες και δεν ειμαστε και για πολλες σπαταλες! Οποτε θα μεινω με το G2 και μαλλον θα του περασουνε με ενα φιλο μια g3 rom καθοτι το κινητο ειναι τελειως στοκ μιας κι ειμαι ανιδεος απο φλασαρισματα -ρουταρισματα κλπ....Αααα παρεπιπτοντως πριν απο 30 λεπτα μου εκανε μια αναβαθμιση λογισμικου 139 mb και ελεγε κλασικα για βελτιωση ταχυτητας κλπ....εχει καμια ουσιαστικη διαφορα με πριν;;και θα ταν καλο να κανω και μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων η δεν χρειαζεται;;

 

Όχι δεν χρειαζόσαστε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων...!! το αν είναι ποιο γρήγορη η Rom εσυ θα μας πεις, οι περισσότεροι εδώ έχουμε άλλη Rom.;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσον αφορα το διλημμα που ειχα να δωσω το g2 και να παρω g3 ευχαριστω πολυ για τις χρησιμες γνωμες σας ξεκαθαρισαν πραγματα μεσα στο μυαλο μου.Βασικα ηθελα να ακουσω τις παραπανω αποψεις που λιγο πολυ αυτο πιστευα μεσα μου κι εγω +οτι οι εποχες ειναι δυσκολες και δεν ειμαστε και για πολλες σπαταλες! Οποτε θα μεινω με το G2 και μαλλον θα του περασουνε με ενα φιλο μια g3 rom καθοτι το κινητο ειναι τελειως στοκ μιας κι ειμαι ανιδεος απο φλασαρισματα -ρουταρισματα κλπ....Αααα παρεπιπτοντως πριν απο 30 λεπτα μου εκανε μια αναβαθμιση λογισμικου 139 mb και ελεγε κλασικα για βελτιωση ταχυτητας κλπ....εχει καμια ουσιαστικη διαφορα με πριν;;και θα ταν καλο να κανω και μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων η δεν χρειαζεται;;

Πριν ξεκινησεις κανε μια επαναφορα και οταν τελειωσεις ξανακανε.

Μην ξεχασεις να περασεις το kitkat baseband αν εισαι με jellybean. https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=12880

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

4.4.2κιτ κατ στοκ ειμαι με του πε βγηκε η κιτ κατ.Αρχικα δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου αλλα το τηλεφωνο τρεχει καλυτερα κι ειναι πιο αμεσο στο σερφαρισμα!!Οσο για μπαταρια θα σας πω μετα απο κανα 2 φορτισεις!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...