Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χωρις να θέλω να ανοίξω "θέμα " και να βγω off topic απλά μια γρήγορη γνώμη από κάποιον που γνωρίζει : αξίζει η μετάβαση σε Galaxy s5 κυρίως όσον αφορά φωτογραφία και γενικά αλαγκαριστη χρηση; Ευχαριστώ

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χωρις να θέλω να ανοίξω "θέμα " και να βγω off topic απλά μια γρήγορη γνώμη από κάποιον που γνωρίζει : αξίζει η μετάβαση σε Galaxy s5 κυρίως όσον αφορά φωτογραφία και γενικά αλαγκαριστη χρηση; Ευχαριστώ

 

Επειδή έχω δει το S5 και δεν παίζετε σε φωτο μέρα και νύχτα και γενικά δεν έχω δει lag θα σου έλεγα πως Δεν αξίζει... χωρίς πολλά λόγια και φανφάρες

Link to comment
Share on other sites

χωρις να θέλω να ανοίξω "θέμα " και να βγω off topic απλά μια γρήγορη γνώμη από κάποιον που γνωρίζει : αξίζει η μετάβαση σε Galaxy s5 κυρίως όσον αφορά φωτογραφία και γενικά αλαγκαριστη χρηση; Ευχαριστώ

 

Επειδή έχω δει το S5 και δεν παίζετε σε φωτο μέρα και νύχτα και γενικά δεν έχω δει lag θα σου έλεγα πως Δεν αξίζει... χωρίς πολλά λόγια και φανφάρες

 

Από specs σίγουρα είναι καλύτερο. Προσωπικά όμως εγώ θα έλεγα όχι.

Αν δεν κάνω λάθος έχει χειρότερη μπαταρία... Αλαγκάριστη χρήση έχει και το G2. Και πολύ βασικό για μένα είναι το knox και φυσικά το knox counter. Δεν έχω παρακολουθήσει αν βρήκαν λύση πλέον με αυτόν τον counter και τις συνέπειες του αλλά όσο ήμουν με S4(Αύγουστο) δεν είχαν βρεί καμία για custom rom. Παρά μόνο για απλό root.... Αλλά χωρίς custom recovery ή φλασάρισμα mod έστω.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μολις μπηκα wifi μου κατεβαζει ενημερωση λογισμικου 110,45 mb

Το κινητο ειναι ιταλικο 406 και τρεχει 4.4.2 20f τι φαση ειναι αυτη η ενημερωση??

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μολις μπηκα wifi μου κατεβαζει ενημερωση λογισμικου 110,45 mb

Το κινητο ειναι ιταλικο 406 και τρεχει 4.4.2 20f τι φαση ειναι αυτη η ενημερωση??

 

τι αλλαγες σου ελεγε οτι εχει? γραφει τπτ? λογικα θα ειναι η d80220g

απλα δν μπορεσα να την κανω ροοτ με το towelroot αλλα εγινε με το ioroot. ειναι γενικα πιο γρηγορη παντως.. ετσι την νιωθω..

Link to comment
Share on other sites

τι αλλαγες σου ελεγε οτι εχει? γραφει τπτ? λογικα θα ειναι η d80220g

απλα δν μπορεσα να την κανω ροοτ με το towelroot αλλα εγινε με το ioroot. ειναι γενικα πιο γρηγορη παντως.. ετσι την νιωθω..

 

Τωρα κατεβαινει, δεν γραφει κατι, ειναι στο 70% αλλα εχω 9% μπαταρια λες να χω προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα κατεβαινει, δεν γραφει κατι, ειναι στο 70% αλλα εχω 9% μπαταρια λες να χω προβλημα?

 

βαλε το στην φορτιση.. δν θα σου κανει εγκατασταση με τοση μπαταρια! οταν πας να την εγκαταστησεις θα λεει λογικα τι αλλαγες εχει.. αν μπορεις ανεβασε ενα screenshot να δουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το.πρόχειρο στο οποίο σωνονται όλα όσα Θέλουμε είτε κάνουμε αντιγραφή είτε αποθήκευση κτλ. Αν θέλω να σβήσω Όλα όσα έχουν σωθεί στο πρόχειρο τι πρέπει να κάνω ;;;
Link to comment
Share on other sites

βαλε το στην φορτιση.. δν θα σου κανει εγκατασταση με τοση μπαταρια! οταν πας να την εγκαταστησεις θα λεει λογικα τι αλλαγες εχει.. αν μπορεις ανεβασε ενα screenshot να δουμε :)

Ειναι η 20g, βασικα δν ξερω πως να ανεβασω εικονα, αλλα ελεγε

"Βελτιωσεις:

1. Εφαρμογες"

Μονο αυτο, προς το παρον δν εχω παρατηρησει κατι. Θα δουμε στην πορεια...

Link to comment
Share on other sites

παιδια,οταν κανω επανεκκινηση μου βγαζει process.gapps has stopped...καπως ετσι ειναι.δεν βλεπω ομως καποια δυσλειτουργεια!!!

πρεπει να κανω κατι?

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

παιδια,οταν κανω επανεκκινηση μου βγαζει process.gapps has stopped...καπως ετσι ειναι.δεν βλεπω ομως καποια δυσλειτουργεια!!!

πρεπει να κανω κατι?

Αν έχεις περάσει το swift key κανε του απεγκατάσταση και ξανά κανε επανεκκίνηση. Κατά πάσα πιθανότητα αυτό φταίει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS!!!!!!!!!!!!!! Μου εβγαλε πριν λιγο ενημερωση λογισμικου ( πριν ειχα android 4.4.2) kαι την εγκατεστησα και τωρα δεν μπορω να μπω στο μενου μου. Μου βγαζει μηνυμα οτι η αρχικη Oθονη σταματησε να λειτουργει. του εκανα 5-6 επανεκικησεις αλλα δεν φτιαχνει. τι να κανω? αν δεν μπαινει στο μενου μου ειναι αχρηστο. μονο κλησεις μπορω να κανω και να δουλεψω 2-3 apps που εχω στην αρχικη οθονη. Λετε θα χρειαστει αναγκαστικα hard reset? δεν το γλυτωνω???????? εσεις κανατε αυτη την ενημερωση? εχω τρελαθει!!!!!!!! Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ρε Μάριε έτσι είναι στο ui του g3 δεν γράφει τίποτα στης εφαρμογές του dock;)Είναι σαν το nova.

Είμαι με το δάχτυλο έτοιμος να κάνω root. Αυτό που με κρατάει και δεν έχω κάνει ακόμη είναι ο nova launcher ο οποίος είναι φανταστικός. Το γράφω επειδή ο nova έχει επιλογή να φαίνονται οι ετικέτες των εφαρμογών, ή και των φακέλων στο dock. Άσε που με τα θέματα του έχω πολύ ωραίες αλλαγές στην εμφάνιση.

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις το πρόχειρο, πατάς τον κάδο που εμφανίζεται δεξιά, μετά επιλέγεις τι θες να διαγράψεις ή πατάς επιλογή όλων & τα διαγράφεις...

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με το δάχτυλο έτοιμος να κάνω root. Αυτό που με κρατάει και δεν έχω κάνει ακόμη είναι ο nova launcher ο οποίος είναι φανταστικός. Το γράφω επειδή ο nova έχει επιλογή να φαίνονται οι ετικέτες των εφαρμογών, ή και των φακέλων στο dock. Άσε που με τα θέματα του έχω πολύ ωραίες αλλαγές στην εμφάνιση.

 

Το Root δεν έχει σχέση με την Rom για να χάσεις τον nova launcher...!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις περάσει το swift key κανε του απεγκατάσταση και ξανά κανε επανεκκίνηση. Κατά πάσα πιθανότητα αυτό φταίει.

 

Δεν εχω τετοια εφαρμογη...

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

βαλε το στην φορτιση.. δν θα σου κανει εγκατασταση με τοση μπαταρια! οταν πας να την εγκαταστησεις θα λεει λογικα τι αλλαγες εχει.. αν μπορεις ανεβασε ενα screenshot να δουμε :)

Μου εβγαλε κ μενα αυτη την ενημερωση.λεει βελτιωσεις σε εφαρμογες.αν την κανω θα χασω τπτ απο αρχεια κ επαφες;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS!!!!!!!!!!!!!! Μου εβγαλε πριν λιγο ενημερωση λογισμικου ( πριν ειχα android 4.4.2) kαι την εγκατεστησα και τωρα δεν μπορω να μπω στο μενου μου. Μου βγαζει μηνυμα οτι η αρχικη Oθονη σταματησε να λειτουργει. του εκανα 5-6 επανεκικησεις αλλα δεν φτιαχνει. τι να κανω? αν δεν μπαινει στο μενου μου ειναι αχρηστο. μονο κλησεις μπορω να κανω και να δουλεψω 2-3 apps που εχω στην αρχικη οθονη. Λετε θα χρειαστει αναγκαστικα hard reset? δεν το γλυτωνω???????? εσεις κανατε αυτη την ενημερωση? εχω τρελαθει!!!!!!!!

 

Αν διαβάσεις την υπογραφή μου θα καταλάβεις και την άποψη μου. Για οποιοδήποτε update, αλλαγή ρομ κλπ ΠΑΝΤΑ για μένα πρέπει να γίνεται factory reset(soft reset). Αλλιώς πάντα υπάρχει ο φόβος για conflicts και διάφορα προβληματάκια. Για μια διαδικασία 30 λεπτών maximum δεν μου φαίνεται τραγικό προσωπικά!

Πάντως hard reset δεν νομίζω να χρειαστείς. Με soft θα φτιάξει φαντάζομαι.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε κ μενα αυτη την ενημερωση.λεει βελτιωσεις σε εφαρμογες.αν την κανω θα χασω τπτ απο αρχεια κ επαφες;

 

οχι δεν θα χασεις τιποτα απο αυτα που εχεις μεσα στο κινητο σου αλλα μπορει να σου βγαλει το ιδιο προβλημα με μενα που δεν μπορω να μπω στο μενου. κανε την και πες μας αμα θελεις αν εχεις καποιο προβλημα με την αναβαθ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν διαβάσεις την υπογραφή μου θα καταλάβεις και την άποψη μου. Για οποιοδήποτε update, αλλαγή ρομ κλπ ΠΑΝΤΑ για μένα πρέπει να γίνεται factory reset(soft reset). Αλλιώς πάντα υπάρχει ο φόβος για conflicts και διάφορα προβληματάκια. Για μια διαδικασία 30 λεπτών maximum δεν μου φαίνεται τραγικό προσωπικά!

Πάντως hard reset δεν νομίζω να χρειαστείς. Με soft θα φτιάξει φαντάζομαι.

 

σοφτ? δηλαδη? τι ειναι? πως το κανω? χανω τιποτα απο αυτα που εχω στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις την υπογραφή μου θα καταλάβεις και την άποψη μου. Για οποιοδήποτε update, αλλαγή ρομ κλπ ΠΑΝΤΑ για μένα πρέπει να γίνεται factory reset(soft reset). Αλλιώς πάντα υπάρχει ο φόβος για conflicts και διάφορα προβληματάκια. Για μια διαδικασία 30 λεπτών maximum δεν μου φαίνεται τραγικό προσωπικά!

Πάντως hard reset δεν νομίζω να χρειαστείς. Με soft θα φτιάξει φαντάζομαι.

Πως κανουμε soft reset???

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να το επαναφερω στην προηγουμενη εκδοση χωρις να χασω ολα αυτα που εχω αποθηκευμενα στην συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε κ μενα αυτη την ενημερωση.λεει βελτιωσεις σε εφαρμογες.αν την κανω θα χασω τπτ απο αρχεια κ επαφες;

 

Ποια Rom έχεις..? δεν χάνεις τίποτα, ενημέρωση είναι, δεν φλασαρης..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποια Rom έχεις..? δεν χάνεις τίποτα, ενημέρωση είναι, δεν φλασαρης..!

Stock 4.4.2 ειμαι...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...