Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά καλημέρα. Εκεί που μου κράταγε 4 ώρες (ανοιχτη οθόνη) η μπαταρία τώρα μου κρατάει 2,5. Παίζει να φταίει το 4g? Από τότε που το ενεργοποίησα έχω την αίσθηση ότι πεφτει πιο γρήγορα. δεν ξέρω αν είναι αυτός ο λόγος βέβαια. Κανείς καμιά ιδέα; Επίσης με φίλους που το έχουν μου είπαν ότι ανοιχτη οθόνη τους κρατάει πάνω απο 4 ώρες.

Ειναι γεγονος οτι με χρηση 4g η μπαταρια επιβαρυνεται πολυ. Πιστευω οτι ειναι η σημαντικοτερη αιτια που επεσε η αυτονομια σου.

Καθολου απιθανο βεβαια να φταιει και καποια εφαρμογη που εβαλες και σου ρουφαει τη μπαταρια, αλλα πιστευω πιθανοτατα ευθυνεται το 4g.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γεγονος οτι με χρηση 4g η μπαταρια επιβαρυνεται πολυ. Πιστευω οτι ειναι η σημαντικοτερη αιτια που επεσε η αυτονομια σου.

Καθολου απιθανο βεβαια να φταιει και καποια εφαρμογη που εβαλες και σου ρουφαει τη μπαταρια, αλλα πιστευω πιθανοτατα ευθυνεται το 4g.

 

Τόσο μεγάλη διαφορά;2,5 ώρες μόνο;

Link to comment
Share on other sites

Τόσο μεγάλη διαφορά;2,5 ώρες μόνο;

Ναι είναι απολύτως λογικό... Γιατί σου φαίνεται περίεργο? Η ίδια διαφορά είναι και άμα είσαι συνεχώς με 2g αντί για 3g

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι απολύτως λογικό... Γιατί σου φαίνεται περίεργο? Η ίδια διαφορά είναι και άμα είσαι συνεχώς με 2g αντί για 3g

 

Mάλιστα. Σας ευχαριστώ!Πάντως το 4ωρο μόνο με 3g είναι φυσιολογικό ή κρατάει παραπάνω σ εσάς;Γτ κάπου διάβασα για 5-6 ώρες ανοιχτή οθόνη με 3g.

Edited by tziminhio
Link to comment
Share on other sites

Mάλιστα. Σας ευχαριστώ!Πάντως το 4ωρο μόνο με 3g είναι φυσιολογικό ή κρατάει παραπάνω σ εσάς;Γτ κάπου διάβασα για 5-6 ώρες ανοιχτή οθόνη με 3g.

 

Φίλε με 3g δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που θα βγάλει 5-6ώρες!!!!;)με Wi-Fi μπορεί!!γιατί δεν κλείνεις το 4g σου και ενεργοποίησε το όταν το χρειάζεσαι!!;)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εισέλθω σε ανοιχτό δίκτυο καφέ και δεν μπορώ μπώ με το G2 ενω με τα άλλα δύο NOTE 3 μπαίνω , μήπως υπάρχει καμία ρύθμιση που πρέπει να κάνω ;;;;;

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Σας παραθετω και μια μετρηση με το παλιο αντουτου επειδη καποιος φιλος εγραψε οτι με το νεο δινονται ψηλα σκορ.Να σας διευκρινησω οτι σε αυτο πανω απο 27000;δεν ειχα δει η μετρηση εγινε τωρα.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εισέλθω σε ανοιχτό δίκτυο καφέ και δεν μπορώ μπώ με το G2 ενω με τα άλλα δύο NOTE 3 μπαίνω , μήπως υπάρχει καμία ρύθμιση που πρέπει να κάνω ;;;;;

οχι δεν χρειαζεται καποια επιπλεον ρυθμιση ... το πιο πιθανον ειναι να υπαρχει καποια ασυμβατοτητα μεταξυ κινητου και router....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν χρειαζεται καποια επιπλεον ρυθμιση ... το πιο πιθανον ειναι να υπαρχει καποια ασυμβατοτητα μεταξυ κινητου και router....

Οκ ευχαριστώ

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για τους παλιούς και έμπειρους χρήστες.Έχω το g2 αντιπροσωπείας root με stock ρομ και custom recovery twrp.Εάν φλασάρω την ρομ του Cloudy την G3 ,και δεν μου αρέσει, μπορώ να επανέλθω στην stock που θα έχω backup σε ένα flash usb , ή θα γίνει της π........ς :X Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για τους παλιούς και έμπειρους χρήστες.Έχω το g2 αντιπροσωπείας root με stock ρομ και custom recovery twrp.Εάν φλασάρω την ρομ του Cloudy την G3 ,και δεν μου αρέσει, μπορώ να επανέλθω στην stock που θα έχω backup σε ένα flash usb , ή θα γίνει της π........ς :X Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ναι μπορεις....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω την προέλευση του κινητού;;;;

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, τελευταιες μερες βλεπω στην πανω δεξια γωνια της οθονης να εχει μια αποχρωση πρασινοκιτρινη. Οταν λειτουργω το κινητο για λιγη ωρα και ζεσταθει τοτε το σημαδι μεγαλωνει και καλυβει μεγαλυτερη εκταση, οταν παλι το αφησω να κρυωσει υποχωρει.

Ξερει καποιος τι μπορει να ειναι?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αυτη εχω 404 sn.

 

αυτην που μου δειχνεις ειναι ελληνιkh 20F..ποτε την πηρες σε update?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι μηνας δεν ξερω αν ειναι ελληνικη εγω το τηλ το πηρα απο καιζερ στην Γ σεπτεμβριου ομονοια ευρωπαικο και νομιζω βουλγαρικο.Τι να σου πω ανοιξα μια μερα το wifi και εκανε 2 ενημερωσεις καπακι αυτοματα.

Παρεπιμπτοντως εχω το 32αρι δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά .Ξεκινάω με επισύναψη εικόνας από το site της procordia πριν ξεκινήσω να σας διηγηθώ την περιπέτεια μου με την procordia και την εταιρεία LG. Διαβάστε το αν έχετε χρόνο,καθώς και την ιστορία μου και βγάλτε τα συμπεράσματά σας...

http://s30.postimg.org/wnj1b38n5/image.png

 

Από μέσα Ιουνίου είμαι (ήμουν μάλλον και δεν πρόκειται ξανά) κάτοχος του LG G2 .Σε αυτή τη διάρκεια είχα τα εξής προβλήματα με το κινητό : κακή ποιότητα ήχου στις κλήσεις, μερικές φορές η οθόνη αφής δεν ανταποκρινόταν στο κάτω μέρος αριστερά αλλά έφτιαχνε με restart και το βασικότερο είχε υπερθέρμανση του cpu που έφτανε και τους 80C με χρήση 3G. Είχα σκοπό να το στείλω για service ,αλλά λόγω της απουσίας μου σε διάφορα ταξίδια το άφησα γιατί δεν ήξερα που ακριβώς θα βρίσκομαι κατά τη διάρκεια του Ιουλίου. Το κινητό μου χάλασε απότομα στις 12/8 εμφανίζοντας χιόνια στην οθόνη και καμία ανταπόκριση σε restart.Αποφάσισα την προηγούμενη βδομάδα 13/8 να το στείλω για service και κάλεσα την procordia παίρνοντας την απάντηση ότι πρέπει να πάρω την LG αν θέλω να έχω δωρεάν αποστολή και παραλαβή του κινητού ,σε κάθε άλλη περίπτωση η procordia θα με χρέωνε με έξοδα αποστολής-παραλαβής (!) και πως ό,τι βλέπετε στην εικόνα για free pickup return αναφέρεται στις εκτός εγγύησης συσκευές...Μετά από έναν μικρό διαπληκτισμό χωρίς κανένα αποτέλεσμα και αναφέροντας τους ότι το site της procordia γράφει ότι η ίδια εταιρεία αναλαμβάνει να παραλάβει τις συσκευές(διαβάστε στην εικόνα) ,αποφασίζω να πάρω την LG για να κάνω τη δουλειά μου.Αυτό θα είχε ως αποτέλεσμα την παραλαβή του κινητού από την speedex στις 14/8 (μια μέρα αργότερα),την παράδοσή του στην LG στις 18/8 και την παραλαβή του από την procordia στις 19/8 ,ενώ μέσω procordia η παραλαβή γίνεται την ίδια ημέρα όπως αναγράφουν στο site τους . Δέχομαι ,δίνω τα στοιχεία και παίρνω άδεια από τη δουλειά μου ,για να περιμένω την speedex την επόμενη μέρα το πρωί. Μετά από ένα 3ωρο αναμονής (14/8)παίρνω την speedex και τους ενημερώνω πότε θα περάσουν να παραλάβουν το κινητό μου ,γιατί αδυνατούσα μέσα στο 15αυγουστο να χάνω μεροκάματο από τη δουλειά μου, λαμβάνοντας την απάντηση ότι δεν έχει δοθεί καμία εντολή στο όνομά μου (1ο σοκ) από την LG... Παίρνω αμέσως την LG και με ενημερώνουν ότι κατά λάθος δεν έδωσαν στην speedex την παραλαβή...Εντωμεταξύ να σας πω ότι στις 21/8 θα έπρεπε πάλι να λείπω σε ταξίδι και είχαν εγγυηθεί procordia και LG ότι το κινητό το αργότερο 20/8 θα το είχα στα χέρια μου. Μετά από 2ο γύρο διαπληκτισμών ,χωρίς κανένα νόημα και ώφελος από τη μεριά μου ,έπαιρνα την ίδια απάντηση ότι θα ξαναδώσουν εντολή μπλα μπλα και τρέχα γύρευε πότε θα έφτανε στο service.Αναλαμβάνω την πρωτοβουλία και καλώ άλλη μία φορά την procordia διηγώντας τους την ταλαιπωρία καθώς και τις ανακρίβειες που γράφουν στο site τους ,αφού άλλα πράττουν και άλλα τάζουν. Μετά από έναν 20λεπτο καυγά παίρνει πρωτοβουλία η υπάλληλος και δέχεται δωρεάν αποστολή-παραλαβή ως εξαίρεση και επειδή η LG δεν ανταποκρίθηκε στο κάλεσμα της speedex... Σήμερα το πρωί λαμβάνω ειδοποίηση από την procordia ότι η πρόσοψη αφής έχει χαλάσει από νερό συν την είσοδο φόρτισης και το συνολικό κόστος του service είναι 179 ευρώ καθώς το νερό θεωρείται εκτός εγγύησης. Να αναφέρω ότι το κινητό έχω τοποθετήσει tempered glass και το έχω συνεχώς σε θήκη και ότι η πρόσοψη αφής αν δεν κάνω λάθος κοστίζει 20 ευρώ.Παρόλαυτα ,θεωρησα ότι ίσως κάποια στιγμή μπορεί να ήρθε σε επαφή με νερό σε κάποιο τραπέζι ή υγρασία λόγω των μετακινήσεων μου με καράβι στη διάρκεια του Αυγούστου. Το τελικό σημείο της ξεφτίλας από την procordia είναι ότι με χρέωσε 7 ευρώ για τον έλεγχο επειδή είναι εκτός εγγύησης το πρόβλημα και την ειρωνική απάντηση στην ερώτηση μου:

Ερ. "πώς είναι δυνατόν στα εκτός εγγύησης να είναι δωρεάν τα μεταφορικά και ο έλεγχος 7 ευρώ?Την στιγμή που το ανοίγατε ξέρατε ότι ήταν εκτός εγγύησης;"

Απ."Θέλετε δηλαδή να σας χρεώσουμε και την αποστολή?" συν ότι μου κάνανε χάρη για τη δωρεάν αποστολή που μου εξασφάλισε

 

Επίσης, να προσθέσω την ερώτησή μου στον υπάλληλο της LG αν θα με αποζημιώσει με τα χρήματα που έχασα από τη δουλειά μου ,λόγω του λάθος του χωρίς να βέβαια πάρω καμία σοβαρή απάντηση έστω για κάποια έκπτωση στο service,αφού το συνολικό κόστος των εξαρτημάτων δεν ξεπερνάει τα 30 ευρώ.Τέλος δεν έλαβα καμία απάντηση στην ερώτησή μου ,αν προχωρούσα στην επιδιόρθωση ,αν θα εξέταζαν και το πρόβλημα της υπερθέρμανσης που εμφανίστηκε από την 1η μέρα αγοράς του κινητού ή αν θα άλλαζαν τη μητρική ,για να μη συνεχίζω να έχω ίδια θέματα.

 

Φυσικά και αρνήθηκα το αδικαιολόγητα ακριβό service ,το θέμα είναι τι κάνω τώρα .Είναι όντως τόσο ευαίσθητα τα G2;

Για μένα πάντως η LG τελείωσε ως εταιρεία ,δεν πρόκειται ποτέ ξανά να πάρω οποιαδήποτε συσκευή ,όχι μόνο λόγω ευαισθησίας του κινητού όσο αντιμετώπισης από την ίδια και την procordia.

 

ΥΓ Μια βδομάδα πριν χάλασε το optimus g του αδερφού μου και πρόκειται να το παραδώσει σύντομα ,οπότε θα έχω και συνέχεια με λεπτομέρειες...

 

Καλημέρα .Να ενημερώσω ότι έχουν περάσει 2 μέρες και δεν έχουν στείλει ακόμα το κινητό,ενώ με είχαν διαβεβαιώσει ότι θα το είχα χθες στα χέρια μου .Μόλις τους πήρα τηλέφωνο και είπαν θα το στείλουν σήμερα και θα το παραλάβω αύριο ,γιατί το ξέχασαν ,γνωρίζοντας ότι τους είχα ενημερώσει ότι σήμερα φεύγω πάλι για ταξίδι.Η αφερεγγυότητα ,η ξινίλα και η αυθάδεια στο έπακρο από τη χειρότερη εταιρεία που έχω ποτέ συνεργαστεί σε ηλεκτρονικές συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Στην 4.2.2 οταν καλουσες καποιο νουμερο και παταγες το κεντρικο κουμπι πισω απλα κλειδωνε η οθόνη και συνεχιζοτανε η κληση τωρα στην 4.4.2 κανει αποριψη της κλησης και ενω στις ρυθμισεις το εχω απενεργοποιησει μπορει καποιο παιδι να το τσεκαρει και να μου πει;

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!εχω κ εγω το lg g2 εδω κ μια βδομαδα κ ειναι απιστευτα ομορφο κ γρηγορο.αλλα εχω μερικες αποριες που μπορει να φανουν χαζες.η βασικοτερη που τη ψαχνω καιρο κ δε τη βρισκω ειναι πως μπορω να βαλω διαφορετικο ηχο ειδοποιησης σε καθε ειδοποιηση που μου ερχεται;δηλαδη θελω να χτυπαει διαφορετικα στα μηνυματα κ διαφορετικα στο coc (παιχνιδι στρατηγηκης) παραδειγμα.αν ξερει κανεις παρακαλω ας το πει.ευχαριστω!

In my self righteous suicide

I cry when angels deserve to die

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...