Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο την ενημερωση που μας εβγαλε για την 4.4.2 κιτ κατ χθες δεν μπορουσες να το κατεβασεις σε πεταγε εξω αλλα σημερα δεν πιστευω να χει θεμα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα δυο φορες κιολας επαναφορα ρυθμισεων αλλα δεν ειδα καμμια διαφορα!την εκανα μονο μετα την αναβαθμιση

τεσπα δεν πειραζει απλα πολυς λογος για τις αναβαθμισεις

 

Υπαρχει αισθητη διαφορα σε ολα τα σημεια με Kitkat.Δεν μπορω να καταλαβω τι το ιδιαιτερο περιμενες να γινει;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αισθητη διαφορα σε ολα τα σημεια με Kitkat.Δεν μπορω να καταλαβω τι το ιδιαιτερο περιμενες να γινει;

 

δεν περιμενα κατι τρομερο απλα να μην ρουφαει την μπαταρια.τιποτα παραπανω.με ιδιεσ εφαρμογεσ ιδιο στησιμο κ η διαφορα ειναι τεραστια στην μπαταρια.μακαρι να συμβαινει μονο σε μενα.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα.εχοντας κλεισει πανω απο 15 μερες με 4.4.2 οι εντυπωσεις μου ειναι αρνητικοτατες για την μπαταρια αφου απο τις 2-2.5 μερες με 4.2.2 φτασαμε στη 1 μερα με kitkat.:mad:

και σημερα το πρωι ειχε και το πρωτο κολλημα αφου κολλησε για περιπου 1-2 λεπτο στο ξεκλειδωμα!

το κινητο ειναι γερμανικο και απειραχτο.

περιμεναμε τοσο καιρο για την αναβαθμιση και τελικα τζιφος.

μολις βγει root για την 4.4.2 εφυγα για αλλαγη ρομ.

Καλημέρα

Βάλε την cloudy stock 1.1 αφού περιμένεις ρουτ

. Δεν εχω βγάλει συμπέρασμα αλλα ειναι ταχύτατη και smoothness. Ολα ανοίγουν ακαριαία.

Δεν εχω κολλήσει ποτέ και πλέον δεν εχω αποσυνδέσεις στο wifi. Μολις πιάνει τσουπ έρχονται ολα.

Επίσης απο μπαταρία νομίζω στα ίδια επίπεδα. Εγω βλεπω καλύτερα να πηγαίνει σε αναμονή. Στη χρήση ίσως πέφτω 4-5 λεπτά οθόνη. Ορίστε και κάποια.

Και το wakelock detector γύρισε στο 1%

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν κάνει αναβάθμιση σε 4.4.2 και δεν είναι root κάντε λιγάκι το εξής δείτε εάν μπορείτε να επεξεργαστείτε αρχεία office που έχετε αποθηκευμένα στην sd.

Ή έστω μέσω es explorer να αντιγράψετε ένα αρχείο από την εσωτερική στην sd.

 

Άκυρο νόμιζα ότι είχατε κάρτα sd.

Edited by michalis1961
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τα "ελληνικά" μοντέλα έχουν κάποια ρύθμιση για throttling σε χαμηλότερες θερμοκρασίες? Διαφορετικά δεν εξηγείται καθώς το configuration είναι ίδιο και στα δύο μοντέλα.

Το Antutu συμφωνώ ότι ενδέχεται να είναι αναξιόπιστο, αλλά μου κάνει εντύπωση το εύρος των αποκλίσεων. Σχεδόν 7.000 points είναι τρομερή διαφορά (σχεδόν όση διαφορά έχει στα benchmarks ο snapdragon 600 από τον 800αρι). Εν τω μεταξύ με μια πρόχειρη ματιά στο google βλέπω ότι αυτή η διαφορα στις μετρήσεις υπάρχει σε πάρα πολλά G2. Υπάρχουν αρκετοί που ξεπερνάνε τις 36.000 και πολλοί που δεν μπορούν να φτάσουν ούτε τα 30Κ.

 

Φίλε μου τα benchmark είναι απλά αριθμοί! !αν το τηλέφωνο σου δουλεύει καλά μην σερ απασχολεί και τόσο για τα σκορ! !!αυτό που λες όμως να ξέρεις ότι παίζει τρελό ρόλο η θερμοκρασία του τηλεφώνου όταν πας να τρέξεις το τεστ! !κάνε το τεστ πάλι και με τα δύο τηλέφωνα αλλά κοίτα η θερμοκρασίες τους να είναι ίδιες περίπου και η μνήμη ραμ και θα δεις ότι θα σου βγάλει σχεδόν ίδιο σκορ !όχι το ίδιο ακριβός αλλά θα είναι κοντά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μετά από σύντομη συμβίωση με entry level συσκευές (sony sole, Lenovο A820 rooted) σκέφτομαι σοβαρά τη μετάβαση σε LG g2 16Gb. Αυτή τη στιγμή όπως έγραψα, είμαι με το Lenovo από το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος από το συνδυασμό τιμής-απόδοσης-ποιότητας κατασκευής. Απλά θέλω να περάσω στο άνω άκρο των android...

Αυτή τη στιγμή το μηχανάκι κοστολογείται στα σκρουτζομάγαζα γύρω στα 335 ευρώ. Πιστεύετε ότι αξίζει να προχωρήσω εντός των ημερών στην αγορά, ή ίσως είναι καλύτερα να περιμένω πχ λίγο πριν το Πάσχα (10-15 Απριλίου), όταν κυκλοφορήσει επίσημα και το Samsung s5 μπας και ρίξει περαιτέρω τιμή το LG;

Επίσης, έχετε να προτείνετε κάποιο κατάστημα για την αγορά του συγκεκριμένου κινητού, με γνώμονα αξιοπιστία καταστήματος ή/και, ενδεχομένως, το ποιας ευρωπαικής χώρας μοντέλα εμπορεύεται;

Τέλος αν υπάρχει κάτι που θα πρέπει να προσέξω σε σχέση με την αγορά καθαυτή ή και τη συσκευή.

Ευχαριστώ θερμά και συγνώμη αν κούρασα.

 

Κανείς παιδιά;

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Κανείς παιδιά;

Γραψε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=378215

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απο την ενημερωση που μας εβγαλε για την 4.4.2 κιτ κατ χθες δεν μπορουσες να το κατεβασεις σε πεταγε εξω αλλα σημερα δεν πιστευω να χει θεμα...

 

Τώρα πριν λίγο δοκίμασα και λέει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί.... Αυτό είναι μέσω lg Suite από το κινητό μου βγάζει ότι χρησιμοποιώ την νεότερη έκδοση... Αλλά έχω 4.2.2

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πριν λίγο δοκίμασα και λέει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί.... Αυτό είναι μέσω lg Suite από το κινητό μου βγάζει ότι χρησιμοποιώ την νεότερη έκδοση... Αλλά έχω 4.2.2

 

Καλησπερα.Απο οτι θυμαμαι εχεις και εσυ Hong Kong συσκευη εγω εχω κανα 10λεπτο που συνδεσα το κινητο μου επειδη εκανα downgrade σε Jelly Bean και τωρα περναω την επισημη 4.4.2 kikat για Hong Kong συσκευη μαλιστα ειναι στο 70% της εκατο σε λιγοτερο απο 15λεπτα.Για κανε uninstall απο το pc σου το LG SUITE και ξανα install μηπως εχει φαει κολλημα.Τι ταχυτητα internet εχεις;Μηπως δεν επαρκει τωρα εικασιες κανω.Εγω εχω καθαρα 20mbps.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ολα καλα,μολις πηρα την 4.4,σαν να μου φενεται οτι αλλαξε η αισθηση της δονησης οταν παταμε τα capacitive πληκτρα,ισχυει η μου φενεται?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ολα καλα,μολις πηρα την 4.4,σαν να μου φενεται οτι αλλαξε η αισθηση της δονησης οταν παταμε τα capacitive πληκτρα,ισχυει η μου φενεται?

 

Ναι ετσι ηταν στο Νexus 4 που ειχα την ιδια εκδοση

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Χαος η διαφορα haritos14,πολυ ανωτερο..Νομιζω ομως πως η καμερα του s4 ειναι καλυτερη στο βιντεο κατα πολυ.

 

Μονο στον ηχο εχει ενα μικρο θεματακι αλλα υπαρχουν πολλα modakia αν εισαι ροοτ.Εδω το LG G2 μπορει πλεον και κανει καταγραφη βιντεο 4Κ με μοντακι απο την καμερα του LG G PRO 2 κατι που σιγουρα δεν κανει το S4 επειδη δεν διαθετει snapdragon 800 επεξεργαστη.Εγω ειχα S4 για 6μηνες και το εδωσα και πηρα το LG G2 δεν το μετανιωσα ουτε μια μερα.Το μονο θεμα ειναι οτι τα 16gb που στην ουσια ειναι περιπου 11gb καθαρα μπορει να σου φανουν λιγα για αυτο και εγω πηρα την 32gb εκδοση με το ρισκο της εγγυησης.@haritos14 πηγαινε πρωτα σε κανα Πλαισιο η Media Markt και δες το αν σου κανει γιατι μονο ετσι θα σχηματισεις πληρη εικονα για την συσκευη

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Μονο στον ηχο εχει ενα μικρο θεματακι αλλα υπαρχουν πολλα modakia αν εισαι ροοτ.Εδω το LG G2 μπορει πλεον και κανει καταγραφη βιντεο 4Κ με μοντακι απο την καμερα του LG G PRO 2 κατι που σιγουρα δεν κανει το S4 επειδη δεν διαθετει snapdragon 800 επεξεργαστη.Εγω ειχα S4 για 6μηνες και το εδωσα και πηρα το LG G2 δεν το μετανιωσα ουτε μια μερα.Το μονο θεμα ειναι οτι τα 16gb που στην ουσια ειναι περιπου 11gb καθαρα μπορει να σου φανουν λιγα για αυτο και εγω πηρα την 32gb εκδοση με το ρισκο της εγγυησης.

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το παρηγγειλα σε αςπρο και αυριο θα εχω την κινηταρα στα χερια μου.αληθευει οτι με την kit kat στα παιχνιδια εξαφανιζονται πλεον τα κουμπια της οθονης?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το παρηγγειλα σε αςπρο και αυριο θα εχω την κινηταρα στα χερια μου.αληθευει οτι με την kit kat στα παιχνιδια εξαφανιζονται πλεον τα κουμπια της οθονης?

 

Ναι εξαφανιζονται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

2 πραγματακια που λοιπουν απο την Hong Kong εκδοση ειναι το ενα το καλσικο ελειψης επιλογης LTE 4G στα δικτυα και στο quick remote ειναι τραγικο στην εκδοση Hong Kong εχει πολυ λιγες εταιρειες την κρατησα μολις μια ωρα και τωρα ξανα εβαλα την Γερμανικη 4.4.2 open europe η οποια μου φενεται ειναι η καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

το δικο μου το εχω παρει απο σκρουτζομαγαζο, ειναι t-mobile ευρωπαικο.

το βαζω να κανει αναζητηση ενημερωσης απο wifi και ακομα δειχνει οτι εχει την τελευταια εκδοση.

ξερετε ποτε με το καλο θα εχουμε νεοτερα?

Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται να του κανω μια επαναφορα εργ,ρυθμισεων τωρα που εκανα την αναβαθμιση 4,4?η συσκευη ειναι εντελως αδεια κ απειραχτη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...