Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους! Για να βάλω την κάρτα σιμ πρέπει να πάρω μικροσιμ η μπορώ να μοντάρω την παλιά την κανονική??

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους! Για να βάλω την κάρτα σιμ πρέπει να πάρω μικροσιμ η μπορώ να μοντάρω την παλιά την κανονική??

 

Καλημέρα, εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις microsim.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις microsim.

 

Ευχαριστώ για την απάντησή. Γιατί έχω 4 μέρες το κινητό και το χρησιμοποιώ σαν υπολογιστη μόνο. Χαχαχα

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή. Γιατί έχω 4 μέρες το κινητό και το χρησιμοποιώ σαν υπολογιστη μόνο. Χαχαχα

 

Σε καποια καταστηματα απο τις μεγαλες αλυσιδες(Γερμανος/Wind/Vodafone) εχουν το εργαλειο που στην κοβει κι αν ειναι σχετικα καινουρια δεν θα εχεις προβλημα. Kαι στην τελικη πηγαινε να στην κοψουν κι αν δεις οτι δεν παιζει τοτε παρε μια καινουρια με 5 ευρω. Υποθεση λιγων λεπτων ειναι. :)

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε καποια καταστηματα απο τις μεγαλες αλυσιδες(Γερμανος/Wind/Vodafone) εχουν το εργαλειο που στην κοβει κι αν ειναι σχετικα καινουρια δεν θα εχεις προβλημα. Kαι στην τελικη πηγαινε να στην κοψουν κι αν δεις οτι δεν παιζει τοτε παρε μια καινουρια με 5 ευρω. Υποθεση λιγων λεπτων ειναι. :)

 

Τελικά πήγα γουιντ και μου την έκοψε επειδή ήταν καινούρια. Άλλο που παρατήρησα είναι ότι κάνοντας απενεργοποίηση και επανεκινηση αλλάζει τα εικονίδια και χάνει τα εικονίδια τής αρχικής οθόνης. Πιθανόν να έχει ειπωθεί η απάντηση αλλά το θέμα είναι πλέον τεράστιο.. 400 σελίδες.. Διορθώνεται?χανεται επίσης η φωτεινότητα που το έχω στο αυτόματο κάι οι ειδοποιήσεις π.χ. Από messenger σταματάνε.. Παιδικά πράγματα.. Δυστυχώς

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα γουιντ και μου την έκοψε επειδή ήταν καινούρια. Άλλο που παρατήρησα είναι ότι κάνοντας απενεργοποίηση και επανεκινηση αλλάζει τα εικονίδια και χάνει τα εικονίδια τής αρχικής οθόνης. Πιθανόν να έχει ειπωθεί η απάντηση αλλά το θέμα είναι πλέον τεράστιο.. 400 σελίδες.. Διορθώνεται?χανεται επίσης η φωτεινότητα που το έχω στο αυτόματο κάι οι ειδοποιήσεις π.χ. Από messenger σταματάνε.. Παιδικά πράγματα.. Δυστυχώς

Εμενα εκανε κατι κουλα οσο δεν ειχα την sim επανω. Μολις την κουμπωσα εστρωσε.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εμενα εκανε κατι κουλα οσο δεν ειχα την sim επανω. Μολις την κουμπωσα εστρωσε.

 

Εμένα άρχισε τα κουλά με την σιμ. Ελπίζω να στρώσει. Αν και δεν βλέπω να ξανακλείνει το κινητό για μήνες. Η τελευταία ευρωπαϊκή έκδοση ποια είναι? Η a ή d?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Εμένα άρχισε τα κουλά με την σιμ. Ελπίζω να στρώσει. Αν και δεν βλέπω να ξανακλείνει το κινητό για μήνες. Η τελευταία ευρωπαϊκή έκδοση ποια είναι? Η a ή d?

Το δικο μου ειναι ρουμανικο με τελευταια την D80210e-EUR-XX

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

εκανα αυτο που μου ειπες,D80210B_00.kdz μου εγραψε,που σημαινει οντως εχω ηδη εγκατεστημένη την τελευταια οκ ;).. πάντως απορω, γιατι σε αυτο το site λεει πως η D είναι η πιο πρόσφατη : g2-lg.com/official-stock-lg-g2-lg-d802-firmware-rom/ (HKG/HONG KONG LGD802 2013/12/21 D80210D

 

Τα ίδια και εδώ. ... Έχω και την εξής απορία, όταν με το καλό βγει η 4.4.2 θα μου έρθει με ota update η θα πρέπει να κάνω αλχημείες για να την περάσω????

Link to comment
Share on other sites

geia sas.molis to parelava.poses ores prepei na to exo stin mpriza

 

Μέχρι να φορτίσει 100%..Μετά κάνε πλήρη αποφόρτιση φόρτιση. .

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως δεν εμεινα για πολυ καιρο στην παρεα σας. Σημερα μου κλεψανε το κινητο, μεσα απο το σκουτερ που βρισκοταν σε κλειδωμενο παρκινγκ. Ευχομαι να παει απο καρκινο οποιος το εκανε........

 

Τελικα μεχρι και τον γειτονα πρεπει να φοβασαι.

Link to comment
Share on other sites

D80210a-262-01 δεν νομίζω να έχει βγει άλλη.

edit: Μπορείς να τσεκάρεις εδώ για το ποια είναι η τελευταία επίσημη.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

D80210a-262-01 δεν νομίζω να έχει βγει άλλη.

edit: Μπορείς να τσεκάρεις εδώ για το ποια είναι η τελευταία επίσημη.

 

Πως μπορώ να δω τι "εθνικότητας "είναι το κινητό μου? Για να δω και ποια είναι η τελευταία έκδοση.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,εχει παει κανενας την συσκευη στην procordia για το τριξιμο στο πισω καπακι??Με ενοχλει οταν εχω δωσει τοσα λεφτα και στο κατω κατω ειναι ναυαρχιδα..
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει LTE Cat 4????

 

LTE εχει.Τo cat 4 τι ειναι;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

GSM/EDGE/GPRS (850, 900, 1800, 1900 MHz)

3G (900, 1900, 2100 MHz) - HSPA+ 42,2 Mbps

LTE Cat 4 (800/900/1800/2600 MHz) - 150/50 Mbps

Το βρήκα απο το site της Lg είναι η ταχύτητα που κατεβάζει

150Mbps και upload 50Mbps!!!

Τελικά δεν έχει και κάτι να του λείπει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως δεν εμεινα για πολυ καιρο στην παρεα σας. Σημερα μου κλεψανε το κινητο, μεσα απο το σκουτερ που βρισκοταν σε κλειδωμενο παρκινγκ. Ευχομαι να παει απο καρκινο οποιος το εκανε........

 

Τελικα μεχρι και τον γειτονα πρεπει να φοβασαι.

Οχι ρε φιλε... Λυπαμαι.

Το ειχες αφησει δηλαδη στο χωρο που εχει κατω απο τη σελα;

Παρε την LG να δωσεις το IMEI για να το δηλωσουν ως κλεμενο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τριτη μερα με το κινητο!εχω κανει 2 πληρεις φορτισεις!το κινητο τρωει την μπαταρια πολυ γρηγορα!βγαζει μια μερα,χωρις να το χρησιμοποιω σχεδον καθολου,γιατι δουλευω 12ωρα καθε μερα!

Τι φταει?εχω κλειστα εννοειται data,gps κτλ

Link to comment
Share on other sites

Μιας και τα θετικά του κινητού τα ξέρουμε όλοι, θα αναφέρω με βάση την εμπειρία μου αυτά που δεν με έχουν αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο.

1)Κάποιες φορές έτυχε να μην μπορώ να κάνω κλήσεις παρόλο που είχα σήμα(έδειχνε ότι κάνει την κλήση αλλά δεν καλούσε) και η μόνη λύση ήταν restart.

2)Το σήμα, σε σχέση τουλάχιστον με τα παλιά κινητά. Ήμουν στον ηλεκτρικό και από Νερατζιώτισσα μέχρι Αττική έχασε 3 φορές το σήμα κατά την ομιλία και αργούσε αρκετά λεπτά να το ξαναβρει. Ακριβώς απέναντί μου καθόταν μια κυρία με ένα αρχαίο nokia με κουμπιά και μιλούσε καθόλη την διαδρομή χωρίς καμμία διακοπή έχοντας το ίδιο δίκτυο με εμένα!

3)Το gps που θα ήθελα να βρίσκει δορυφόρους με ισχυρότερο σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και τα θετικά του κινητού τα ξέρουμε όλοι, θα αναφέρω με βάση την εμπειρία μου αυτά που δεν με έχουν αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο.

1)Κάποιες φορές έτυχε να μην μπορώ να κάνω κλήσεις παρόλο που είχα σήμα(έδειχνε ότι κάνει την κλήση αλλά δεν καλούσε) και η μόνη λύση ήταν restart.

2)Το σήμα, σε σχέση τουλάχιστον με τα παλιά κινητά. Ήμουν στον ηλεκτρικό και από Νερατζιώτισσα μέχρι Αττική έχασε 3 φορές το σήμα κατά την ομιλία και αργούσε αρκετά λεπτά να το ξαναβρει. Ακριβώς απέναντί μου καθόταν μια κυρία με ένα αρχαίο nokia με κουμπιά και μιλούσε καθόλη την διαδρομή χωρίς καμμία διακοπή έχοντας το ίδιο δίκτυο με εμένα!

3)Το gps που θα ήθελα να βρίσκει δορυφόρους με ισχυρότερο σήμα.

 

Θεωρω πως κανεις καλα και γράφεις τα αρνητικά.

Το 1 και το 3 δεν τα εχω συναντήσει ευτυχώς. Το 2 το παρατηρώ συχνά με.το σημα μπανανα της cosmote

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

4) Η ανυπαρκτη αυτοματη φωτεινοτητα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω κι άλλο ένα που ξέχασα

5)χάνει ώρα και ημερομηνία αν μείνει πολλές ώρες απενεργοποιημένο

 

επίσης ενοχλητικά είναι και τα μικροτριξηματα που κάνει αλλά αυτό δεν το θεωρώ τόσο σοβαρό όσο τα αλλά.

 

Όσο για την φωτεινότητα, στο πρώτο g2 που είχα ήταν υπερευαίσθητη σε ενοχλητικό βαθμό με αποτέλεσμα να την έχω απενεργοποιήσει. Στην συσκευή που έχω τώρα, είναι πολύ καλύτερη χωρίς να με προβληματίζει με την λειτουργία της.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...