Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε όχι μη ξεφτιλίσουμε το θέμα... Αν θελει κάποιος κανει online σε καποιο blogger ενα γκάλοπ
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βασικα ας πουνε αυτοι που εχουν θεμα. Λιγοτεροι ειναι. Μεχρι στιγμης εχουμε 2 και ενας ο φιλος που ξεκινησε το θεμα 3. Για παμε....

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ας πουνε αυτοι που εχουν θεμα. Λιγοτεροι ειναι. Μεχρι στιγμης εχουμε 2 και ενας ο φιλος που ξεκινησε το θεμα 3. Για παμε....

 

Για να δούμε, είμαι πολύ περίεργος γιατί αν καθίσεις και διαβάσει κανείς το thread έχει την εντύπωση ότι το πρόβλημα είναι γενικευμένο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορεί να μην έχεις...Όπως θα πρέπει να ΄χεις πρόβλημα με την κάμερα,βίντεο, τριξίματα στο ακουστικό,χειρότερη οθόνη κάτω από τον ήλιο από τις amoled της samsung, το παλιό gorilla glass2 ,που χαράσσεται ειδικά με την άμμο,ενώ το 3 όχι....και φυσικά δες καλύτερα αν έχεις G2 ,γιατί μπορεί και να μη γράφει κάτι τέτοιο....και μην ξεχάσω ότι λαγκάρει κιόλας γιατί δεν έχει 4.3 που έκανε το S4 και το κάνει αλαγκάριστο.....

Τελικά ακόμα και το θέμα gps έχει όρια...εμείς δε βλέπω να έχουμε....

 

O λογος που το εγραψα ηταν καθαρα αυτος... εχει δημιουργηθει κλίμα χωρις λόγο ... με αποκορυφωμα αυτο που ακουσα απο φίλο με S4 το ΣΚ "πως και εσυ εχεις ακομα το G2 αυτο δεν εχει προβλημα με το GPS"... ε σου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι η δεν σου ανεβαινει... τι να λεμε τωρα...

Link to comment
Share on other sites

νεο thread, μολις το ανοιξα. ας βγαλουμε τα ματια μας εκει

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

νεο thread, μολις το ανοιξα. ας βγαλουμε τα ματια μας εκει

Ωραιος... Moλις ψήφισα για οσους θελουν να ψηφίσουν η να δουν το poll εδω

Link to comment
Share on other sites

Δυο πραγματακια.

 

Μετά τον συγχρονισμό των επαφών μου από gmail πρόσεξα οτι πέρασε ως επαφές ακόμα και ατομα που έχω μιλήσει μέσω e-mail. Έχει δηλαδή στις επαφές τα e-mail διάφορων μαγαζιών, ατόμων κλπ. Υπάρχει κάποια επιλογή γι'αυτό; Να σημειωσω οτι και οι εικόνες των επαφών μου είναι θολες. Πως λύνεται αυτό;

 

Επίσης, οι υπηρεσίες Google είχαν κέφια σήμερα και ηταν πρωτες στη κατανάλωση μπαταρίας. Τι μπορεί να φταιει γι'αυτο; Η μπαταρία πάντως ηταν εξαιρετική. 7 ώρες οθόνη με 40 ώρες αναμονή και είμαι στο 13%

Link to comment
Share on other sites

λέτε να δούμε στην 4.4 κάποιο firmware upgrade της κάμερας σε 4k? αφού το υποστηρίζει ο snapdragon 800.... και απορώ πως δεν έχουν βγάλει κάποιο mod-port από note3 σε lg g2 της κάμερας...

 

να χρησιμοποιήσω την 64gb class10 sandisk μου!

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

λέτε να δούμε στην 4.4 κάποιο firmware upgrade της κάμερας σε 4k? αφού το υποστηρίζει ο snapdragon 800.... και απορώ πως δεν έχουν βγάλει κάποιο mod-port από note3 σε lg g2 της κάμερας...

 

να χρησιμοποιήσω την 64gb class10 sandisk μου!

 

περιμένεις να βάλεις την κάρτα σου στο g2;

Link to comment
Share on other sites

Εχω Meenova

 

Είπα κι εγώ :p ξέρεις αν υπάρχει η δυνατότητα εγγραφής βίντεο απευθείας στο Meenova ή αν πρέπει κάθε φορά να μετακινούμε τα αρχεία;

 

Επίσης για 4k video δεν νομίζω να υπάρξει κάτι αφού λογικά είναι θέμα αισθητήρα, όπου φαντάζομαι ότι αν μπορούσε να τραβήξει 4k θα το έβαζαν από την αρχή σαν επιλογή.

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Είπα κι εγώ :p ξέρεις αν υπάρχει η δυνατότητα εγγραφής βίντεο απευθείας στο Meenova ή αν πρέπει κάθε φορά να μετακινούμε τα αρχεία;

 

εγώ τα μετακινώ, αλλά δεν είμαι σίγουρος αν κάνεις foldermount ένα φάκελο μηπως και ξεγελάς το σύστημα και γράφει κατευθείαν στην κάρτα. από ταχύτητα τουλάχιστον η κάρτα υποστηρίζει και fullhd και 4κ αλλά το meenova υποστηρίζει usb2.0 και δεν ξέρω μέχρι τι ταχύτητες φτάνει.

 

προσωπική άποψη κράτα τις εφαρμογές σου στην μνήμη του κινητού, και τα υπόλοιπα που πιάνουν χώρο τα όπως βίντεο και games τα μεταφέρεις....

 

για εγγραφή 4κ είναι θέμα επεξεργαστή, και ταχύτητας κυρίως.δεν ξέρω κατά πόσον θα φαίνεται στο κινητό η διαφορά ποιότητας από fullhd (δεν θα φαίνεται μάλλον) και ποιος έχει 4κ τηλεόραση? το hardware στην κάμερα το υποστηρίζει. τουλάχιστον έτσι διαβάζω στο xda. επίσης διάβασα ότι ρώτησαν την lg γιατί δεν έβαλε 4κ εγγραφή βίντεο και απάντησε μπορεί να βάλουν επιλογή με ένα update πηγή: http://www.stuff.tv/android/lg-g2/review διάβασε εκεί που περιγράφει για την κάμερα

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με JRD java

Είναι κανείς ειδικός για να βοηθήσει ; [ATTACH]40250[/ATTACH]

Ας στείλει pm αλλιώς viber.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Στην καμερα 4Κ μην περιμενετε με το update σε Kit Kat 4.4.Eχω ανεβασει βιντεο σε προηγουμενες σελιδες με κοραετικο Lg g2 που φοραει ειδη 4.4 kit kat official και αναφερει οτι δεν πηρε 4K η καμερα.
Link to comment
Share on other sites

Από μέρα σε μέρα περιμένω και το δικό μου. Είναι η Ασιατική έκδοση και από ότι διάβασα για να πιάνω 4G πρέπει να περάσω την ευρωπαϊκή ρομ; Θα ήθελα να ρωτήσω όμως επειδή θέλω να περάσω custom πρέπει πρώτα την ευρωπαϊκή και μετά την custom; Και ποια μου προτείνετε ;
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε προβλημα με το gps μετα απο αρκετο ψαξιμο στο νετ απαντησε σε ενα φορουμ η lg πως εχουν καταληξει οτι οφειλεται στο πρωτοκολλο glonass και στο επομενο firmware update θα το διορθωσει.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε προβλημα με το gps μετα απο αρκετο ψαξιμο στο νετ απαντησε σε ενα φορουμ η lg πως εχουν καταληξει οτι οφειλεται στο πρωτοκολλο glonass και στο επομενο firmware update θα το διορθωσει.

 

Δεν στέκει αυτό που λες. Έχει πολλούς που έχουν το ίδιο firmware και δεν έχουν πρόβλημα με την συσκευή τους.

Δώσε πηγή που το λέει αυτό η LG ; Είναι κάτι επίσημο;

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Δεν στέκει αυτό που λες. Έχει πολλούς που έχουν το ίδιο firmware και δεν έχουν πρόβλημα με την συσκευή τους.

Δώσε πηγή που το λέει αυτό η LG ; Είναι κάτι επίσημο;

 

Απαντησε η lg σε ενα φορουμ δεν ξερω αν ειναι επισημο η οχι θα πρεπει να το ξαναψαξω να στο δειξω.

Το αν στεκει η οχι δεν το ξερω φιλε μου εγω προσωπικα. Βρηκα κατι και ειπα να το μοιραστω μαζι σας. Απο κει και περα μονο η lg ξερει.

Edit δεν ειναι επισημο απλα αναφερει ενα μελος του site οτι του απαντησε η lg τα παραπανω.

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς ψάξε και βρες που το λέει αυτό στο forum γιατί αν δεν είναι κάτι επίσημο δύσκολα να ισχύει αυτό που λες φίλε μου. Μακάρι βέβαια να ισχύει.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το 4G δουλεύει στο κινητό μας; γιατί παρατηρώ πως έχει την ίδια ταχύτητα με το 3g τσεκαρισμένο

Δουλευει και εχω παθει πλακα με την ταχυτητα του. Ειναι πιο γρηγορο απο το wifi μου.

Απο το router κατεβαζω με 800KB/s(μετρια πραματα) ενω απο 4G με 1,8MB/s.

 

Μετά τον συγχρονισμό των επαφών μου από gmail πρόσεξα οτι πέρασε ως επαφές ακόμα και ατομα που έχω μιλήσει μέσω e-mail. Έχει δηλαδή στις επαφές τα e-mail διάφορων μαγαζιών, ατόμων κλπ. Υπάρχει κάποια επιλογή γι'αυτό; Να σημειωσω οτι και οι εικόνες των επαφών μου είναι θολες. Πως λύνεται αυτό;

Υπαρχει επιλογη να μην φαινονται αυτες οι επαφες.

Οι εικονες ειναι θολες γιατι ειναι thumbnails. Πρεπει να ξαναορισεις σε καθε επαφη τη φωτογραφια που θες.

 

Από μέρα σε μέρα περιμένω και το δικό μου. Είναι η Ασιατική έκδοση και από ότι διάβασα για να πιάνω 4G πρέπει να περάσω την ευρωπαϊκή ρομ; Θα ήθελα να ρωτήσω όμως επειδή θέλω να περάσω custom πρέπει πρώτα την ευρωπαϊκή και μετά την custom; Και ποια μου προτείνετε ;

Και με την ασιατικη ROM πιανεις 4G απλως δεν υπαρχει στις ρυθμισεις για να το επιλεξεις. Δηλαδη μπορεις να το επιλεξεις μονο μεσα απο το κρηφο μενου ή με τη βοηθεια καποιας εφαρμογης που εχει προσβαση σε αυτο και συνεπως μπορεις να δημιουργησεις μια συντομευση ή ενα widget.

Αν θες να περασεις custom ROM δεν χρειαζεται να περασεις την ευρωπαϊκη. Γενικα θα σου ελεγα οτι δεν υπαρχει αναγκη να περασεις την ευρωπαϊκη.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία Ασιατική ROM δεν δουλεύει το 4G ξεχάστε το. Το έχει κλειδώσει η LG ούτε με tool απο playstore ούτε από το κρυφό μενού.

Μιλάω για την D80210f-SEA-XX

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να ανοίξεις το lucky patcher πανε εργαλειοθήκη και διάλεξε το προτελευταίο που λεει εκκαθάριση dalvic cache. Επανεκκινηση και δοκίμασε πάλι

 

Αν έχεις custom recovery κανεις εκκαθάριση cache και εκκαθάριση dalvic cache

 

Το έκανα αλλά δεν άλλαξε κάτι .Είναι λες και έχει σκαλώσει μόνο το Audiko .Δεν πειράζει δεν θα σκάσω κιόλας για ένα app υπάρχουν και άλλα εξίσου αξιόλογα ...;-) Σε ευχαριστώ όπως και να έχει για την βοήθεια σου ...!!

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Από μέρα σε μέρα περιμένω και το δικό μου. Είναι η Ασιατική έκδοση και από ότι διάβασα για να πιάνω 4G πρέπει να περάσω την ευρωπαϊκή ρομ; Θα ήθελα να ρωτήσω όμως επειδή θέλω να περάσω custom πρέπει πρώτα την ευρωπαϊκή και μετά την custom; Και ποια μου προτείνετε ;

Και εγώ από Hong Kong μεριά το πήρα το G2.

Για LTE ή θα κάνεις dial to *#*#4636#*#*

ή θα εγκαταστήσεις από το Play το Widgetsoid και θα βάλεις widget με το 4G και θα σε πηγαίνει στο ίδιο μενού.

My smartphone history:

Nokia E60 -> Nokia E51 -> Apple Iphone 4 32GB Black -> LG G2 32GB Black -> HomTom HT17 Pro -> Xiaomi Mi Max Prime

Link to comment
Share on other sites

Για το 4G Το είπα παιδιά γιατί με μια μέτρηση εχθές έπιασα γύρω στα 11 και με το 3g και με το 4G, ενώ το είχα δοκιμάσει με το s4 mini ποιο παλιά και ενώ με το 3g ήταν στο 10 περίπου η ταχύτητα με το 4G πήγε αμέσως στο 22. Εννοείται πως από το wifi του σπιτιού είναι ποιο γρήγορο.
Link to comment
Share on other sites

1ο screen, δοκιμή από το κέντρο της Αθήνας :)

2ο screen τα results so far

Edited by ioann1s

My smartphone history:

Nokia E60 -> Nokia E51 -> Apple Iphone 4 32GB Black -> LG G2 32GB Black -> HomTom HT17 Pro -> Xiaomi Mi Max Prime

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...