Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατι κανεις λαθος δεν εξηγειται αλλιως!για δες εδω http://www.wikihow.com/Sync-Android-Contacts-With-Gmail

http://www.android.gs/how-to-sync-contacts-on-android-with-your-gmail-account/

 

Βρέθηκε η αιτία. Στις επαφές έπρεπε να επιλέξω merge with google acount για να τις στείλει!

Σε ευχαριστώ για όλα. Ακόμη δεν έβαλα sim μέσα γιατί προσπαθώ να τα κάνω pair και στο ημερολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για το ημερολογιο που θελεις διαβασε το faq, πιστευω να σε βοηθησει..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 ημέρες είμαι κάτοχος του κινητού. Όταν το πήρα ειχε την 10b και μετά από 2 ημέρες μου ήρθε αναβάθμιση σε 10f. Μετά την αναβάθμιση και χωρίς να εχω προσθέσει κάποια εφαρμογή μου καταναλώνει περισσότερη μπαταρία. Ένα άλλο θεματακι μετα την αναβάθμιση είναι ότι μετα από restart η φωτεινότητα ανεβαίνει στο 100%ενώ εγώ το εχω στο 60%. Έχει παρατηρήσει κανείς ότι έχει λίγο lag η εφαρμογή tapatalk όταν κάνουμε ενα γρηγορο scroll down; Πως είναι δυνατόν σε τόσο δυνατή συσκευή να γίνεται κατι τέτοιο;
http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 ημέρες είμαι κάτοχος του κινητού. Όταν το πήρα ειχε την 10b και μετά από 2 ημέρες μου ήρθε αναβάθμιση σε 10f. Μετά την αναβάθμιση και χωρίς να εχω προσθέσει κάποια εφαρμογή μου καταναλώνει περισσότερη μπαταρία. Ένα άλλο θεματακι μετα την αναβάθμιση είναι ότι μετα από restart η φωτεινότητα ανεβαίνει στο 100%ενώ εγώ το εχω στο 60%. Έχει παρατηρήσει κανείς ότι έχει λίγο lag η εφαρμογή tapatalk όταν κάνουμε ενα γρηγορο scroll down; Πως είναι δυνατόν σε τόσο δυνατή συσκευή να γίνεται κατι τέτοιο;

Το tapatalk φταιει φιλε μου. Ειναι κακογραμενη εφαρμογη. Λαγκαρει πολυ οπως και σε αλλες συσκευες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλουμε ταινίες σε φλασάκι και το συνδέσουμε στο κινητό, θα μπορούμε να τις αναπαράγουμε κατευθείαν από το φλασάκι ή πρέπει να τις περάσουμε στο κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλουμε ταινίες σε φλασάκι και το συνδέσουμε στο κινητό, θα μπορούμε να τις αναπαράγουμε κατευθείαν από το φλασάκι ή πρέπει να τις περάσουμε στο κινητό;

Εννοειται κατευθειαν, αλλιως πιο το νοημα;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται κατευθειαν, αλλιως πιο το νοημα;

 

Ευχαριστώ πολύ, απλά αναρωτιόμουν μήπως θέλει root ή κάποιο πείραγμα στην ρομ για να παίξει.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλουμε ταινίες σε φλασάκι και το συνδέσουμε στο κινητό, θα μπορούμε να τις αναπαράγουμε κατευθείαν από το φλασάκι ή πρέπει να τις περάσουμε στο κινητό;
κατευθείαν από το φλασάκι
Link to comment
Share on other sites

 

γιατί όχι?? μια δουλεία την κάνουν

 

Τόσο μόνο που κάνουν είναι να αργοπορούν τις εφαρμογές να ανοίξουν. Η συσκευή μας έχει 2gb μνήμη και το λειτουργικό είναι αρκετά έξυπνο για να ξέρει τι θα κλείσει και πότε.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήμουν έτοιμος και εγώ να αγοράσω το G2 και έλεγα επιτέλους βγήκε ένα κινητό που με καλύπτει σε όλα , αλλά με αυτά που διαβάζω, με τα προβλήματα σχετικά με το σήμα του GPS απο πολλούς φίλους έχω απογοητευθεί , κρίμα διότι το GPS για μένα είναι βασικό . Αλήθεια πολλές φορές αναρωτιέμαι πώς είναι δυνατόν να βγάζει μια εταιρεία ένα καταπληκτικό κινητό και να μην προσέχει τα βασικά . Βέβαια από οτι διαβάζω δεν έχουν όλοι το πρόβλημα αλλά πώς μπορώ να είμαι σίγουρος οτι αυτό που θα αγοράσω θα δουλεύει σωστά το GPS του πριν δώσω τα 400ευρώ? Anyway !!!...

 

Καλημέρα να έχετε

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Αυτο που ανεβασε @Minotavrs περι kit kat εχει ανεβει απο χθες στο επισημο group LG G2 του facebook.Εχω μια εντυπωση η LG μας δουλευει αγριος.Γιατι αν δειτε στην σελιδα 364 στο 5450 εχω γραψει ακριβως τι μου απαντησαν πριν 2 ημερες απο το επισημο group LG G2 του Facebook.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=369723&page=364

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

το knock on δουλευει με ολους τους launcher. το knock off λειτουργει μονο στη status bar..με nova launcher, αν εχεις κατεβασει την εφαρμογη Screen off and lock, πας στις ρυθμισεις του nova, στις χειρονομιες και οριζεις το διπλο πατημα να σου ανοιγει την εφαρμογη screen off and lock. ειναι αφοβη η εφαρμογη

 

 

 

πας δηλαδη στο gmail σου στον υπολογιστη σου, πατας εκει που λεει gmail κατω απο το google πανω αριστερα, επιλεγεις επαφες και δεν σου δειχνει τιποτα; τοτε δεν εχεις συγχρονισει τις επαφες σου απο το note με το gmail..

 

Aυτο με το screen off σε συνδυασμο με το nova δεν το ηξερα το εβαλα και ειναι αψογο!!! Να σαι καλα ρε Αντωνη! Μακαρι να μπορουσα να το κανω και στο ανοιγμα...(σε s4)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Αυτο που ανεβασε @Minotavrs περι kit kat εχει ανεβει απο χθες στο επισημο group LG G2 του facebook.Εχω μια εντυπωση η LG μας δουλευει αγριος.Γιατι αν δειτε στην σελιδα 364 στο 5450 εχω γραψει ακριβως τι μου απαντησαν πριν 2 ημερες απο το επισημο group LG G2 του Facebook.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=369723&page=364

 

Είναι σίγουρα η επίσημη σελίδα του g2 από την LG και όχι από κάποιον ασχετο; Πριν λίγο ποσταρα στην σελίδα και τους ρώταγα αν η σελίδα είναι της LG και τώρα το post μου δεν το βλέπω, έχω την εντύπωση ότι το έσβησαν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι πολύ άσχημα να πάρω το άσπρο 16 αρι. Μπορείτε να πείτε τυχόν προβλήματα που έχει η συσκευή ?!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα η επίσημη σελίδα του g2 από την LG και όχι από κάποιον ασχετο; Πριν λίγο ποσταρα στην σελίδα και τους ρώταγα αν η σελίδα είναι της LG και τώρα το post μου δεν το βλέπω, έχω την εντύπωση ότι το έσβησαν.

 

Άκυρο για το σβήσιμο του ποστ, μάλλον χρειάζομαι γυαλιά. Η ερώτηση ισχύει όμως είναι σίγουρα επίσημη η σελίδα από την LG;

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει κατι που να υποδεικνυει πως ειναι επισημη σελιδα παντως.

 

Συγκρινετε την με αυτη δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει κατι που να υποδεικνυει πως ειναι επισημη σελιδα παντως.

 

Συγκρινετε την με αυτη δηλαδη.

 

Αυτή αναφέρει ότι είναι η επίσημη, η άλλη όχι. Μονό και μόνο από τα πόσα like έχει η μία και πόσα η άλλη κατάλαβαίνεις..

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήμουν έτοιμος και εγώ να αγοράσω το G2 και έλεγα επιτέλους βγήκε ένα κινητό που με καλύπτει σε όλα , αλλά με αυτά που διαβάζω, με τα προβλήματα σχετικά με το σήμα του GPS απο πολλούς φίλους έχω απογοητευθεί , κρίμα διότι το GPS για μένα είναι βασικό . Αλήθεια πολλές φορές αναρωτιέμαι πώς είναι δυνατόν να βγάζει μια εταιρεία ένα καταπληκτικό κινητό και να μην προσέχει τα βασικά . Βέβαια από οτι διαβάζω δεν έχουν όλοι το πρόβλημα αλλά πώς μπορώ να είμαι σίγουρος οτι αυτό που θα αγοράσω θα δουλεύει σωστά το GPS του πριν δώσω τα 400ευρώ? Anyway !!!...

 

Καλημέρα να έχετε

φιλε μου μην ξενερώνεις το τηλεφωνο ειναι απίστευτο σε ολα του ειδικά η μπαταριά του ειναι τουμπανο!!!!:)οσο για το gps το εχουμε χιλιο συζητήσει !!!δεν χάνει το σημα το τηλεφωνο αλλα καλλαει που και που αλλα μονο για κατι δευτερολεπτα και μετα επανέρχεται!!!δεν λεω κακος κολλάει αλλα τι να κανουμε πες μου στο κατο κατο μια συσκευη που ειναι απροβλημάτιστη!!!;)

και δεν ειναι κατι τραγικο στο λεω ξανα εχθες εκανα μια ωρα πλοηγηση και δεν κόλλησε καθολου!! αν το gps παιζει πρωτεύοντα ρολο φιλε μου και το χρησιμοποιήσεις τοσο πολύ θα σου πρότεινα να παρεις ενα gps μονο για την πλοηγηση και τιποτα αλλο!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήμουν έτοιμος και εγώ να αγοράσω το G2 και έλεγα επιτέλους βγήκε ένα κινητό που με καλύπτει σε όλα , αλλά με αυτά που διαβάζω, με τα προβλήματα σχετικά με το σήμα του GPS απο πολλούς φίλους έχω απογοητευθεί , κρίμα διότι το GPS για μένα είναι βασικό . Αλήθεια πολλές φορές αναρωτιέμαι πώς είναι δυνατόν να βγάζει μια εταιρεία ένα καταπληκτικό κινητό και να μην προσέχει τα βασικά . Βέβαια από οτι διαβάζω δεν έχουν όλοι το πρόβλημα αλλά πώς μπορώ να είμαι σίγουρος οτι αυτό που θα αγοράσω θα δουλεύει σωστά το GPS του πριν δώσω τα 400ευρώ? Anyway !!!...

 

Καλημέρα να έχετε

 

 

 

 

 

 

φίλε μου σε καταλαβαίνω κ εγω ξενέρωσα και το έδωσα γιατι πολύ απλά θέλω μία συσκευή πού πληρώνω να δουλεύει σωστά...κ όχι να αγοράζω ξεχωριστά gps κ.τ.λ......

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...