Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν μπορουμε να πουμε ακομα τιποτα για τις υλοποιησεις του επομενου 3μηνου..αν δεν συμμορφωθει η samsung και καταφερει παλι να λαγκαρει η συσκευη η δωσει μια ασχημη υλοποιηση, γιατι να αλλαξεις;ετσι για να πεις ότι αλλαξες ενω στην ουσια δεν κερδισες τιποτα; η htc ειναι γνωστη για τις γκελες της. δεν σημαινει οτι μετα το πολυ καλο one θα δωσει οντως καλυτερο one+

το τοπιο στο android μου φαινεται πολυ θολο.. g3 στις 5.5;; εδω οριακα πλεον χειριζεσαι το g2 σε καθημερινη χρηση. παει και η κατηγορια των phablet. τα καναμε ολα smartphones..τα phablet θα ανεβουν κατηγορια στις 6+. 5ιντσες η sammy 5.2 η lg. 5.2 η sammy, 5.5 η lg..που θα φτάσει αυτή η αηδία με τις οθόνες των smartphones δεν ξέρω. και η φαση ειναι οτι οι περισσότεροι εχουν πειστεί οτι αυτη ειναι η λογικη εξελιξη..

 

@giannis_13 διαβασε το faq της συσκευης..

 

Δυστυχως Αντωνη ετσι ειναι τα πραγματα. Εγω βλεπω 2-3-4 μεγαλες εταιριες στον χωρο του android να πλακωνονται ποια θα βγαλει το κινητο που βγαζει παραπανω score στο antutu και ποια θα εχει την μεγαλυτερη οθονη-επεξεργαστη-μνημη.

Ποιος θα προλαβει ποιον. Ανταγωνισμος εννοειται οτι υπαρχει και ετσι πρεπει αλλα αυτο εχει ξεφυγει απο την στιγμη που αντι να σκεφτονται τον καταναλωτη να τον κανουν να νιωσει λιγο καλα για την αγορα του τον ξεχνανε λες και δεν εδωσε χρηματα..λες και δεν τον προτιμησαν.

Ειναι λιγο απογοητευτικο γενικοτερα το ολο τοπιο και εχει ξεφυγει. Βεβαια αν θες το αγοραζεις αν θες οχι. Εγω πιστευω κινητα κατηγοριας s4-g2 ειναι ΟΡΙΑΚΑ μεγαλα στην χρηση μεγαλυτερο τηλεφωνο δεν υπαρχει περιπτωση να παρω. Εκτος αν παω σε note αλλα εκει πας σε phablet ειναι αλλη κατηγορια και το ξερεις πριν το παρεις.

Καλο θα ηταν να κοιταξουν λιγο τις αναβαθμισεις τους και οταν βγαζουν ενα κινητο στην αγορα να το περνανε εναν υποτυπωδη τεχνικο ελεγχο πριν το πλασαρουν. Ειναι το ΛΙΓΟΤΕΡΟ που θα επρεπε να κανουν για κινητα που στοιχιζουν παραπανω απο εναν μισθο.

Εγω θα παραδεχομουν την lg αν μετα τα προβληματα που εχει το g2 εφοσον ειναι software πεταγε ενα firmware να φτιαξει τα θεματα της ΑΜΕΣΑ και μετα ας βγαλει την κιτκατ. Γιατι κακα τα ψεμματα οι περισσοτεροι περιμενουν την κιτκατ οχι για να εχουν απλα την αναβαθμιση αλλα μηπως και διορθωσουν τα θεματα του.

Αν κανω λαθος διορθωστε με.

Απο την αλλη η samsung εχει καθυστερησει και αυτη απο μεριας της την κιτκατ (αν και απο στιγμη σε στιγμη θα την παρει δεν την φοβαμαι στις αναβαθμισεις της) αλλα τουλαχιστον εχει ριξει και μια 4.3. Κατι δειχνει. Η lg δυστυχως τιποτα. Και αυτο ειναι πολυ πιο σημαντικο απο τις υπερτουμπανο οθονες των 999.999 χ 12333434 πιξελς αναλυση, τον 28πυρηνο επεξεργαστη και τις 89mp φωτογραφικες μηχανες.

Επρεπε η lg αντι να κοιταει να βγαλει το g3 για να χτυπησει το s5 αν μη τι αλλο να ΤΙΜΗΣΕΙ και να στηριξει τους αγοραστες της που παρα το κακο ιστορικο της στην υποστηριξη εκεινη ακομα την στηριζουν επιλεγοντας την ναυαρχιδα της το g2.

Tι να πω απο κει και περα θα δειξει. Ευχομαι ειλικρινα να αλλαξουν τα πραγματα για ολα τα παιδια που εχουν το g2 γιατι μπορει να μην το εχω πια αλλα δεν παυει να με ενοχλει-στεναχωρει μια τετοια στρατηγικη-πολιτικη γιατι ξερω στις μερες μας ποσο δυσκολο ειναι να αποκτησεις ενα τετοιο κινητο για καποιους απο εμας και να μας φερονται ετσι.

Αλλα δεν φταινε αυτοι...εμεις φταιμε που ακομα αγοραζουμε τετοια κινητα. :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατι κακα τα ψεμματα οι περισσοτεροι περιμενουν την κιτκατ οχι για να εχουν απλα την αναβαθμιση αλλα μηπως και διορθωσουν τα θεματα του.

Αν κανω λαθος διορθωστε με.

Εγώ δεν περιμένω να διορθωθεί κάποιο θέμα, είναι ότι καλύτερο είχα ποτέ και μου κάνει τα πάντα πολύ καλά. Την αναβάθμιση την θέλω γιατί θεωρώ ότι είναι κομμάτι της αμφίδρομης σχέσης που πρέπει να υπάρχει με τον πελάτη που επέλεξε το προϊόν αυτό. Όπως έγραψα και πιο πάνω πρέπει μια σοβαρή εταιρεία να προσφέρει όλο το ''πακέτο'' για να είναι ευχαριστημένοι οι πελάτες. Εγώ θέλω εφόσον πήρα την Νο1 συσκευή της Χ εταιρείας να έχω και αναβάθμιση λειτουργικού και ας δουλεύει άψογα με αυτή την έκδοση. Άν δεν το κάνει(ενώ οι υπόλοιποι το κάνουν) για μένα χάνει πόντους και αυτοϋποβαθμίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν περιμένω να διορθωθεί κάποιο θέμα, είναι ότι καλύτερο είχα ποτέ και μου κάνει τα πάντα πολύ καλά. Την αναβάθμιση την θέλω γιατί θεωρώ ότι είναι κομμάτι της αμφίδρομης σχέσης που πρέπει να υπάρχει με τον πελάτη που επέλεξε το προϊόν αυτό. Όπως έγραψα και πιο πάνω πρέπει μια σοβαρή εταιρεία να προσφέρει όλο το ''πακέτο'' για να είναι ευχαριστημένοι οι πελάτες. Εγώ θέλω εφόσον πήρα την Νο1 συσκευή της Χ εταιρείας να έχω και αναβάθμιση λειτουργικού και ας δουλεύει άψογα με αυτή την έκδοση. Άν δεν το κάνει(ενώ οι υπόλοιποι το κάνουν) για μένα χάνει πόντους και αυτοϋποβαθμίζεται.

 

Γιαυτο ειπα φιλε μου "οι περισσοτεροι" και οχι ολοι. Γιατι τα περισσοτερα ατομα εχουν προβλημα με την καμερα και με το gps.(συμπεριλαμβανομενου του εαυτου μου με g2 ελληνικοτατο απο Γερμανο).

Υπαρχουν και καποιοι (συμπεριλαμβανεσαι και εσυ απο οτι καταλαβα)στους οποιους δουλευουν ολα αψογα αλλα δυστυχως ειναι πολυ λιγοι.

Δεν υπηρχε περιπτωση να το αλλαξω αν δεν ειχε αυτα τα θεματα και αν ειχα την υποστηριξη-αναβαθμιση που επρεπε.

Στα υπολοιπα που γραφεις συμφωνω 100% μιας και λεμε ακριβως το ιδιο πραγμα με διαφορετικες λεξεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους το πρωι πηρα στα χερια μου το g2 32gb white!!! :D :D :D :D εχω διαβασει τα πιο πολλα posts εδω μεσα οποτε ειδα οτι γραφει MAL=MALAISYA (στο κουτι) εψαξα με το ιμει εδω http://sndeep.info/en αλλα μου δειχνει μονο: TAC, SERIAL NUMBER,Сheck digit αυτα..μηπως εκανα τιποτα λαθος?επισης το gps που το χρησιμοποιησα ηταν μια χαρα χωρις θορυβο ή κατι παρομοιο..τι αλλο πρεπει να ελεγξω πρωτη μερα?!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχω παραγγείλει το 32αρι από τον τύπο στο ebay από κίνα. υπάρχει κάποιος οδηγός ώστε να περάσω την ευρωπαϊκή rom μόλις έρθει; και ποιο screen protector προτείνετε; διάβασα για το Obliq είναι καλό; και ποια διαφορά ανάμεσα Oleophobic, Anti Shock, Crystal Clear; ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους το πρωι πηρα στα χερια μου το g2 32gb white!!! :D :D :D :D εχω διαβασει τα πιο πολλα posts εδω μεσα οποτε ειδα οτι γραφει MAL=MALAISYA (στο κουτι) εψαξα με το ιμει εδω http://sndeep.info/en αλλα μου δειχνει μονο: TAC, SERIAL NUMBER,Сheck digit αυτα..μηπως εκανα τιποτα λαθος?επισης το gps που το χρησιμοποιησα ηταν μια χαρα χωρις θορυβο ή κατι παρομοιο..τι αλλο πρεπει να ελεγξω πρωτη μερα?!

 

Δοκίμασε να βάλεις το serial number.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση: στο lg g2 εβαλα το sygic 13.1.4.οταν το περιστρεφω κλεινει η εφαρμογη και γυρναει στην αρχικη οθονη.Αν κλεισω την περιστροφη δουλευει κανονικα.με navigon δεν εχω τετοιο προβλημα.ξερει κανενας γιατι???
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση: στο lg g2 εβαλα το sygic 13.1.4.οταν το περιστρεφω κλεινει η εφαρμογη και γυρναει στην αρχικη οθονη.Αν κλεισω την περιστροφη δουλευει κανονικα.με navigon δεν εχω τετοιο προβλημα.ξερει κανενας γιατι???

 

δοκιμασε αλλη εκδοση..και εγω sygic εχω αλλα δουλευει κομπλε

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση: στο lg g2 εβαλα το sygic 13.1.4.οταν το περιστρεφω κλεινει η εφαρμογη και γυρναει στην αρχικη οθονη.Αν κλεισω την περιστροφη δουλευει κανονικα.με navigon δεν εχω τετοιο προβλημα.ξερει κανενας γιατι???

 

Έβαλες την έκδοση του θείου γι αυτο.γνωστό bug..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα μετά από πίεση το μεσημέρι....

Δεν μπορώ να πάρω τις επαφές που από το Note όμως μέσω gmail.

Υπάρχει άλλος τρόπος??

Link to comment
Share on other sites

Τον συγχρονισμό τον έχεις ανοιχτό;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αφαιρέσεις τον λογαριασμό gmail και να τον ξαναπερασεις

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Στο Note έκανα reset πριν μια εβδομάδα... Θα το βγάλω.

Επίσης δεν φορτίζει με τον ασύρματο φορτιστή LG... θέλει καμιά ρύθμιση και αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα μετά από πίεση το μεσημέρι....

Δεν μπορώ να πάρω τις επαφές που από το Note όμως μέσω gmail.

Υπάρχει άλλος τρόπος??

Εγω παντως παιδια δουλευω ενα πολυ απλο τροπο. . . Στις επαφες σου πατας επιλογες- εξαγωγη επαφης-ες στη μνημη και σε λιγα δευτερολεπτα σου δημιουργει ενα αρχειο με επεκταμα .vcf . Το αρχειο αυτο το περνας στο νεο σου κινητο (σε android δουλευει 100%) μεσω υπολογιστη ή bluetooth και μολις το τρεξεις στο νεο κινητο σε 5-10 δεπτερολεπτα εχεις τις επαφες σου οπως ηταν στο παλιο!! Και σου μενει και το αρχειο για back up!

Link to comment
Share on other sites

Mantoniou το note σου βγαλτο απέξω απ την ιστορία εκτός αν κανεις εξαγωγή όπως λέει ο φίλος απο πάνω.

Μπες στο gmail σου στον υπολογιστή και πατά επαφες. Αν βλέπεις όλες τις επαφες σου εκεί βλέπουμε τι κάνουμε. Αν δεν τις εχεις δεν μπορούμε να κάνουμε τιποτα μεσω gmail

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παιδια δουλευω ενα πολυ απλο τροπο. . . Στις επαφες σου πατας επιλογες- εξαγωγη επαφης-ες στη μνημη και σε λιγα δευτερολεπτα σου δημιουργει ενα αρχειο με επεκταμα .vcf . Το αρχειο αυτο το περνας στο νεο σου κινητο (σε android δουλευει 100%) μεσω υπολογιστη ή bluetooth και μολις το τρεξεις στο νεο κινητο σε 5-10 δεπτερολεπτα εχεις τις επαφες σου οπως ηταν στο παλιο!! Και σου μενει και το αρχειο για back up!

 

Θα το δοκιμάσω. δεμ παίζει όμως να αφαιρέσω το gmail acount γιατί θα αφαιρέσει και τις επαφές μου...

Κάτι άλλο... πώς μπορώ να κρατάω ενήμερες τις επαφές και στα 2 τηλέφωνα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με nova launcher έχετε θέμα με το knock on; Όταν θέλω να σβήσω το κινητό πρέπει να πατήσω στην status bar. Οπουδήποτε αλλού δεν κάνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με nova launcher έχετε θέμα με το knock on; Όταν θέλω να σβήσω το κινητό πρέπει να πατήσω στην status bar. Οπουδήποτε αλλού δεν κάνει τίποτα.

 

το knock on δυστυχώς λειτουργεί μόνο με τον στοκ launcher...

Link to comment
Share on other sites

το knock on δυστυχώς λειτουργεί μόνο με τον στοκ launcher...

 

Καλημερα.Κανεις λαθος μια χαρα δουλευει το knock on με Nova Launcher και οταν ανοιγει και οταν κλεινει συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με nova launcher έχετε θέμα με το knock on; Όταν θέλω να σβήσω το κινητό πρέπει να πατήσω στην status bar. Οπουδήποτε αλλού δεν κάνει τίποτα.

Κανε επανεγκατάσταση το nova ή και το screen on and off και δοκίμασε ξανά.

Εγω πριν ενα τρίμηνο που το δοκιμαςα δούλευε κανονικα,αλλα απο τοτε με stock ειμαι(τον σούταρα τον nova)

 

ΥΓ: Όσο παιδιά εχουν ευρωπαϊκό 32αρι απο expansys εχουν λάβει καμία αναβαθμιση(οτιδηποτε)ή οχι μιας και ενα τρίμηνο που το εχω δεν ασχολήθηκα καν ή να συνεχίσω να κάθομαι στα αυγά μου.......

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες να κάνουμε επανεγκατάσταση το screen on off τι εννοείς;

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες να κάνουμε επανεγκατάσταση το screen on off τι εννοείς;

 

Να την αφαιρέσεις και να την εγκαταστησεις απο την αρχη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το κατάλαβα, απλώς είναι εφαρμογή στοκ αυτή; Η την βάζεις από play ; Ευχαριστώ

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...