Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμένα θα έρθουν αύριο να το παραλάβουν οπότε δεν ξέρω ακόμη τι θα γίνει...ενός άλλου παιδιού του το πήραν χθες οπότε λογικά θα ενημερώσει...για να δούμε!

πάντως για καινούργιο χλωμό το βλέπω..

 

Μην στο γυρισουν και σου πουν δεν.εχει πρόβλημα να λες. Μακαρι να εισαι σε software κομματι το θεμα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην στο γυρισουν και σου πουν δεν.εχει πρόβλημα να λες. Μακαρι να εισαι σε software κομματι το θεμα

 

θα τους το ξαναστείλω δεν έχει χαζομάρες...ας πάει και ας έρθει 15 φορές δεν με νοιάζει...πάντως θεωρώ ότι δεν είναι software το θέμα,γιατί αν ήταν έτσι θα το είχαν όλοι αυτό το πρόβλημα,όμως δεν το έχουν άρα καταλήγω στο ότι κάτι δεν πάει καλά με το h/w,τέλοσπαντων θα δείξει!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

θα τους το ξαναστείλω δεν έχει χαζομάρες...ας πάει και ας έρθει 15 φορές δεν με νοιάζει...πάντως θεωρώ ότι δεν είναι software το θέμα,γιατί αν ήταν έτσι θα το είχαν όλοι αυτό το πρόβλημα,όμως δεν το έχουν άρα καταλήγω στο ότι κάτι δεν πάει καλά με το h/w,τέλοσπαντων θα δείξει!

 

Εγω εχω το θεμα που στα καλά του καθουμενου χανω το σημα στο gps, αλλα στην ιδια διαδρομή το έκανε μόνο στο mireo don't panic αγορασμένο και οχι στο Google maps, endomodo και runtastic, gps test. Μιστα το gps test χάνει τους δορυφόρους μονο οταν τρέχει το mireo. Πιστεύω ειναι ασυμβατότητα με συγκεκριμένα apps

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το θεμα που στα καλά του καθουμενου χανω το σημα στο gps, αλλα στην ιδια διαδρομή το έκανε μόνο στο mireo don't panic αγορασμένο και οχι στο Google maps, endomodo και runtastic, gps test. Μιστα το gps test χάνει τους δορυφόρους μονο οταν τρέχει το mireo. Πιστεύω ειναι ασυμβατότητα με συγκεκριμένα apps

 

και στο gps test και στο androidts ενώ βρίσκει δορυφόρους δεν κλειδώνει ποτέ...εντός σπιτιού (για κανένα λόγο) εκτός κάνει και 10',πράγμα το οποίο καθόλου νορμάλ..

με πρόγραμμα πλοήγησης (navigon) αν δεν έχω ανοιχτά δεδομένα δεν υπάρχει περίπτωση να δουλέψει...βέβαια δεν το χρησιμοποιώ και κατά κόρον το gps αλλά από τη στιγμή που υφίσταται σαν πρόβλημα θα ήθελα να φτιαχτεί...γιατί κατά τα άλλα το βρίσκω άψογο σαν συσκευή!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μονο εμενα με ξίνησε λιγο το θεμα ηχου απο τα headphones ή καλοεμαθα απο το προηγουμενο κινητο μου που ειχε beats audio ; Μηπως φταινε τα headphones της lg ;

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μονο εμενα με ξίνησε λιγο το θεμα ηχου απο τα headphones ή καλοεμαθα απο το προηγουμενο κινητο μου που ειχε beats audio ; Μηπως φταινε τα headphones της lg ;

Όχι τα ακουστικά είναι παρά πολύ καλά.Βάλε το mod του ήχου που έχουμε στο θέμα με τις τροποποιήσεις.μέρα με τη νύχτα.θέλει root όμως.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για ένταση ή για ποιότητα ήχου;

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Τοσο μεγαλη διαφορα ; για την ενταση απο ακουστικα λεω οχι ηχειο.Ελπιζω να μη σας μπερδεψα. Root; ειμαι καραnoob σε root. Αν δεν μου πει καποιος τι να παταω που λεμε δε ξερω φοβαμαι μη κανω καμια πατατα

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σας και παλι απο μενα.

Ριξτε μια ματια και εδω...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=382809

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ευχαριστα νέα η LG Mobile Σαουδικης Αραβιας εκανε ανακοινωση οτι η αναβαθμιση Kitkat για το G2 θα ερθει τέλη Ιανουαριου.

Μην με ρωτατε δεν ξερω αραβικα καντε μεταφραση :lol:

 

Πηγη:https://mobile.twitter.com/LGMobileSaudi/status/422733605849149442?screen_name=LGMobileSaudi

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Αύριο και ώρα 18:00 θα μαζευτούμε στο καφέ Μέντωρ στο Θησείο διάφορα μέλη από την τεχνολογική ομάδα που έχω στο FB. Θα υπάρχουν αρκετά G2 Αλλά και οι υπόλοιπες ναυαρχίδες Που θα "επεξεργαστούμε" και θα ανταλλάξουμε απόψεις.

Οποίος επιθυμεί είναι ευπρόσδεκτος να γνωριστούμε από κοντά και να συγκρίνουμε συσκευές..:)

Ότι διευκρίνηση θέλετε στείλτε μου pm Να μην ενοχλούμε το νήμα εδώ.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Χμμ και χρυσό G2: http://http://www.phonearena.com/news/LG-to-follow-Apple-and-HTC-with-a-gold-G2-smartphone_id51379. Αν κρίνω από την ευκολία εύρεσης του λευκού, δεν το βλέπω το χρυσό να το βρίσκουμε εύκολα.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Τι έχουν παθει οι εταιρίες με τα χρυσα τηλέφωνα? Πουλανε τοσο πολυ? Εμενα προσωπικά δεν.μου αρέσουν
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

αυτοι οι κορεατες το εχουν το καραγκιοζιλικη στο πετσι τους..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

δουλευει το kingoapp δοκιμασε το..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη κομπλε που μας κανει unroot? Μιλαω παντα για το ρουτ απο τον οδηγο εδω.

 

εφαρμογή δεν ξέρω αν υπάρχει, αλλά μέσω flashtool μπορείς σίγουρα από υπολογιστή αν έχεις το ανάλογο firmware

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανει κανενας ροοτ με το κινκο αππ να μας πει αν δουλευει?

 

και εγω το έχω δοκιμάσει...ρουτάρεις κανονικότατα :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

εφαρμογή δεν ξέρω αν υπάρχει, αλλά μέσω flashtool μπορείς σίγουρα από υπολογιστή αν έχεις το ανάλογο firmware

 

Ηθελα να αποφυγω το πιτσι :D

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν έχετε τέρμα σε ένταση το ακουστικό του τηλεφώνου, κατά την διάρκεια των κλήσεων όταν σας μιλάει ο συνομιλητής ακούγεται σαν να τρίζει το ακουστικό;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...