Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου σίγουρα κάτι παίζει δεν είναι έτσι εξωτερικά με αυτά τα αυτοκόλλητα!

edit: Δες και εδω

[ATTACH]38747[/ATTACH]

Edited by jimmy_jump24
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου σίγουρα κάτι παίζει δεν είναι έτσι εξωτερικά με αυτά τα αυτοκόλλητα!

 

Kοιτα το ποιο λογικο που μπορω να σκεφτω ειναι οπως διαβασα και πιο πισω οτι και αλλοι αγορασαν απο kaizer G2 χωρις καν seal. μαλλον εφτιαξαν μονοι τους ΑΝΕΠΙΤΥΧΩΣ seals!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Kοιτα το ποιο λογικο που μπορω να σκεφτω ειναι οπως διαβασα και πιο πισω οτι και αλλοι αγορασαν απο kaizer G2 χωρις καν seal. μαλλον εφτιαξαν μονοι τους ΑΝΕΠΙΤΥΧΩΣ seals!!

 

Ξαναδες λίγο εβαλα και φωτο απο το δίκο μου

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Ξαναδες λίγο εβαλα και φωτο απο το δίκο μου

 

φιλε ετσι ειναι εμενα το αποκατω το αυτοκολλητο. η απαντηση που μου εδωσε αυτος απο την kaizer ειναι οτι ο καθε διανομεας που κανει εισαγωγη το κινητο απο ξενη χωρα κολλαει το δικο του barcode. τρεχα-γυρευε :lol:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο. Είμαι στη διαδικασία όπως είπα πιο πίσω να δω τι φταίει για τα reboots που μου κάνει κάθε πρωί. Το έχω τώρα με factory reset χωρίς κανένα update και μέχρι στιγμής όλα καλά. Παρατήρησα όμως ότι πριν από 10 λεπτά, στο apps, ότι το Life Square Log Manager, ενώ έλεγε κανονικά πόση ώρα "έτρεχε" ήδη (παρόμοια με τα υπόλοιπα services) τώρα έχει κολλήσει στο restarting. 10 λεπτά κάνει restart? Είναι φυσιολογικό αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Στειλτο όπως είναι το life square. Μην ασχολεισαι με ανούσια πράματα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Στειλτο όπως είναι το life square. Μην ασχολεισαι με ανούσια πράματα

 

Δε διαφωνώ καθόλου. Δεν είχα σκοπό να το χρησιμοποιήσω ποτέ..! Οπότε 2 ερωτήσεις:

1) Η συμπεριφορά αυτή (να παραμένει ένα app στο restarting) είναι κάτι φυσιολογικό για android? Ή παίζει να βρήκα τον ένοχο ;

2) Ερώτηση noob τώρα. Πως το διαγράφω; Από τα apps δεν μπορώ απ'ότι βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας δείξω κάποιες διαφορες που παρατηρησα με την καμερα και στα σχετικα με οσα αναφερθηκαν σε προηγουμενα ποστ με την αναλυση της.

εδω

https://drive.google.com/file/d/0B6MDI2NWqwiwT2xPSnNBRXh2R1k/edit?usp=sharing

και εδω

https://drive.google.com/file/d/0B6MDI2NWqwiwNVptcmVEVVNYM2c/edit?usp=sharing

 

δεν υπάρχει κατι μονο στην πρώτη έχω zoum

 

Τώρα στις υπόλοιπες έχω βάλει λειτουργία νύχτα

https://drive.google.com/file/d/0B6MDI2NWqwiwanNlMEdLWllmQjg/edit?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B6MDI2NWqwiwRGNNblZWcmxhUFE/edit?usp=sharing

θα παρατηρήσετε ότι τα λαμπιονια στο καραβι δεν ξεχωρίζονται μεταξύ τους ένω στις προηγούμενες που δεν είχα λειτουργια νύχτα είναι καλυτερες ποιοτικα....γιατί συμβαίνει αυτό;

Edited by jimmy_jump24
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας δείξω κάποιες διαφορες που παρατηρησα με την καμερα και στα σχετικα με οσα αναφερθηκαν σε προηγουμενα ποστ με την αναλυση της.

εδω

0B6MDI2NWqwiwT2xPSnNBRXh2R1k

και εδω

0B6MDI2NWqwiwNVptcmVEVVNYM2c

 

δεν υπάρχει κατι μονο στην πρώτη έχω zoum

 

Τώρα στις υπόλοιπες έχω βάλει λειτουργία νύχτα

0B6MDI2NWqwiwanNlMEdLWllmQjg

0B6MDI2NWqwiwRGNNblZWcmxhUFE

θα παρατηρήσετε ότι τα λαμπιονια στο καραβι δεν ξεχωρίζονται μεταξύ τους ένω στις προηγούμενες που δεν είχα λειτουργια νύχτα είναι καλυτερες ποιοτικα....γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Οι 2 τελευταιες ειναι απαισιες!!:lol: σαν να τις εβγαλες με sharp GX-10 :lol: Νομιζω οτι απο καμερα δεν τα παμε και καλα εκτος και αν εχω βαλει πολυ ψηλα τον πηχη και εχω ξεχασει οτι ειναι απλα ενα κινητο! :confused:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Οι 2 τελευταιες ειναι απαισιες!!:lol: σαν να τις εβγαλες με sharp GX-10 :lol: Νομιζω οτι απο καμερα δεν τα παμε και καλα εκτος και αν εχω βαλει πολυ ψηλα τον πηχη και εχω ξεχασει οτι ειναι απλα ενα κινητο! :confused:

 

Σίγουρα έχεις βάλει τον πηχη πολύ ψηλά. Σε σχέση με μήλο 5 που είχα και s3 είναι ένα σκαλοπάτι καλύτερη η κάμερα....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σίγουρα κάτι παίζει δεν είναι έτσι εξωτερικά με αυτά τα αυτοκόλλητα!

edit: Δες και εδω

[ATTACH]38747[/ATTACH]

 

Ξεκολλησα προσεκτικα τα ΨΕΥΤΙΚΑ αυτοκολλητα και το απο κατω ειναι ετσι:

http://i40.tinypic.com/20aqut2.jpg

Εκει που εχω το κοκκινο βελακι γραφει ''6ΜΒ''

τι μπορει να σημαινει αυτο?

παντως τα νουμερα του σειριακου και του ΙΜΕΙ ειναι τα ιδια και στο αυθεντικο και στο ψευτικο αυτοκολλητο.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλησα προσεκτικα τα ΨΕΥΤΙΚΑ αυτοκολλητα και το απο κατω ειναι ετσι:

http://i40.tinypic.com/20aqut2.jpg

Εκει που εχω το κοκκινο βελακι γραφει ''6ΜΒ''

τι μπορει να σημαινει αυτο?

παντως τα νουμερα του σειριακου και του ΙΜΕΙ ειναι τα ιδια και στο αυθεντικο και στο ψευτικο αυτοκολλητο.

 

αυστριακό ειναι ... συγκεκριμενα ειναι αυτο

6MB/MOBILKOM (AUSTRIA)2013-11-22και φορας gia FW τo πιο προσφατο D80210C αντι του a που φοραμε οι περισσοτεροι και ειναι παλαιοτερο

Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλησα προσεκτικα τα ΨΕΥΤΙΚΑ αυτοκολλητα και το απο κατω ειναι ετσι:

http://i40.tinypic.com/20aqut2.jpg

Εκει που εχω το κοκκινο βελακι γραφει ''6ΜΒ''

τι μπορει να σημαινει αυτο?

παντως τα νουμερα του σειριακου και του ΙΜΕΙ ειναι τα ιδια και στο αυθεντικο και στο ψευτικο αυτοκολλητο.

 

Σύμφωνα με αυτό

http://g2-lg.com/official-stock-lg-g2-lg-d802-firmware-rom/ (πηγή: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=380357)

είναι Αυστρία

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

FIRMWARE ;);)

 

Κι αν φορατε Α? Αφου γινεται firmware update ετσι δεν ειναι? ή οχι? :confused:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κι αν φορατε Α? Αφου γινεται firmware update ετσι δεν ειναι? ή οχι? :confused:

θα ερθει αλλα δεν ξερουμε ποτε... αρα καλυτερος εισαι... :p

Link to comment
Share on other sites

θα ερθει αλλα δεν ξερουμε ποτε... αρα καλυτερος εισαι... :p

 

Παλι δεν καταλαβα...!!!! Τι το θελουμε το FW? το αν θα παμε σε kit kat δεν μας ενδιαφερει?:wacko:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

θα παρατηρήσετε ότι τα λαμπιονια στο καραβι δεν ξεχωρίζονται μεταξύ τους ένω στις προηγούμενες που δεν είχα λειτουργια νύχτα είναι καλυτερες ποιοτικα....γιατί συμβαίνει αυτό;

Γιατί στη λειτουργία νύχτα πιθανότατα βάζει μεγαλύτερο χρόνο κλείστρου για να μαζέψει περισσότερο φως και να βγει πιο φωτεινή η φωτογραφία. Αυτό όμως έχει σαν αποτέλεσμα κουνημένη φωτογραφία αν δεν χρησιμοποιείς τρίποδο και υπερέκθεση στα σημεία του πλάνου με έντονο φωτισμό όπως είναι το καράβι. Αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό να συμβαίνει σε οποιαδήποτε φωτογραφική.

 

Παλι δεν καταλαβα...!!!! Τι το θελουμε το FW? το αν θα παμε σε kit kat δεν μας ενδιαφερει?:wacko:

Το firmware είναι το λογισμικό που αναλαμβάνει την διαχείριση του hardware του κινητού σε χαμηλό επίπεδο. Το kitkat και κάθε Android τρέχει πάνω από το firmware. Επίσης το fw γράφεται για κάθε συσκευή ξεχωριστά από τον κατασκευαστή, ενώ το Android είναι ίδιο για όλες τις συσκευές. Αν λοιπόν κάτι δεν πάει καλά με την κάμερα π.χ. ή το ακουστικό του G2, αυτό θα διορθωθεί με νέο firmware από την LG και όχι νέο android από την Google.

Edited by ferengi

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Παλι δεν καταλαβα...!!!! Τι το θελουμε το FW? το αν θα παμε σε kit kat δεν μας ενδιαφερει?:wacko:
Ενταξει μου κανεις πλακα.. εκτος και αν δεν το εχεις.... και ποιος σου λεει οτι η κιτκατ που θα δοθει (αν δοθει) την ανοιξη δεν θα εχει προβληματα... αλλο το update στην ιδια εκδοση android και αλλο να περασεις απο μια εκδοση σε μια αλλη... Οπως και να εχει μεινε στο οτι εχεις πιο προσφατη εκδοση αυτο απο μονο του σε αυτη την φαση ειναι καλό... για τα υπολοιπα τωρα που λεχθηκαν σχετικα με fake ταινιες κλπ... υπαρχει σωστα ενσταση..
Link to comment
Share on other sites

Γιατί στη λειτουργία νύχτα πιθανότατα βάζει μεγαλύτερο χρόνο κλείστρου για να μαζέψει περισσότερο φως και να βγει πιο φωτεινή η φωτογραφία. Αυτό όμως έχει σαν αποτέλεσμα κουνημένη φωτογραφία αν δεν χρησιμοποιείς τρίποδο και υπερέκθεση στα σημεία του πλάνου με έντονο φωτισμό όπως είναι το καράβι. Αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό να συμβαίνει σε οποιαδήποτε φωτογραφική.

 

Ωραία ανάλυση! Δεν το κατέχω από κάμερες!

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

τι είναι καλύτερο να προτιμήσω :

- Τ-mOBILE ή

- ΕΛΒΕΤΙΚΟ ελεύθερο ??? ( 6SW) το οποίο μάλλον δεν θα έχει το voice mate :wacko:??

(άντε καμία βοήθεια βρε παιδιά για να πάω το Σάββατο να το πάρω)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όταν βάζω το mini usb για φόρτιση μαγκώνει λίγο. Λέτε να υπάρχει κάποιο πρόβλημα?

 

Έχει κάποιος γνωστός σου OTG καλώδιο να δοκιμάσεις αν μαγκώνει; για να δεις αν είναι προβλημα με την υποδοχη

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον,επανερχομαι στο θεμα με το ελβετικο που πηρα απο το kaiser(γ σεπτεβριου 35).το voice mate μου ηρθε σε ενημερωση απο μονο του τελικα,αν δεν κανω λαθος ηρθε μαζι με κατι ενημερωσεις της google!ακολουθησα τις συμβουλες σας(ddr2,the ace,gsir ευχαριστω!)και τελικα το τηλεφωνο δεν ειναι ρουτ.τωρα ως προς το γιατι να τα δινουν στο καιζερ χωρις να ειναι σφραγισμενα,πιθανοτατα να τα εχουν βγαλει για να τα δοκιμασουν αν ενεργοποιουνται απο πριν(το κανουν και μπροστα σου πριν το παρεις),ετσι ωστε να ελαχιστοποιησουν τυχον την πωληση ελλατωματικων προιοντων,και να εχουν και το τομαρι τους καλυμενο αν τους πεις για doa.γιατι σε περιπτωση που το πας για αντικατασταση αν κατι ανακαλυψεις στην πορεια,θα σου πουν οτι το ανοιξαν μπροστα σου πριν το παρεις,οποτε αποποιουνται των ευθυνων τους.λιγο υπουλο μεν,τουλαχιστον θα ξερεις οτι η συσκευη σου ανοιγει πριν πας σπιτι για την ιερα εξεταση!κατι τελευταιο,με το που πληρωσα μου κανει πως ο,τι και αν παθει η συσκευη,σε καλυπτει εγγυηση απο την lg,δεν αναφερθηκε σε doa,οποτε μαλλον επαληθευονται οι σκεψεις που ανεφερα πιο πανω:mad:μακρυα απο ολους βεβαια ευχομαι:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...