Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H μπαταρία πραγματικά σκοτώνει, από τις 8 το πρωί μέχρι τώρα, έχει χάσει 5% (με ελαφριά χρήση)

 

σε τι φωτεινότητα το έχεις? γιατί το δικό μου το έχω στο 70% και από της 4 το απόγευμα μέχρι τώρα (περίπου 6 ώρες) έχασε 12% μπαταρία με αρκετή χρήση ίντερνετ (τσεκάρω συνέχεια site όπως αυτό) και λίγο ομιλία

είχες βάλει και αγγελία για nexus 5? why?? big mistake να πας από lg g2 σε nexus 5 για μένα

 

 

 

(για όσους χρησιμοποιούν το πρόγραμμα gmd auto hide για τα κουμπιά και σας βγάζει το σφάλμα plug&play όταν συνδέεται ακουστικά ή φορτιστή, απλά απενεργοποιήστε το plug&play με titanium back up ή το δωρεάν app guarandine. εκτός αν πατήσετε την επιλογή spoof keys που έχει το πρόγραμα gmd οπότε δουλεύει ούτος η άλλος.). νομίζω είναι το καλύτερο πρόγραμμα για να κρίψεις τα κουμπιά και με ένα swype τα εμφανίζεις όποτε θες και μάλιστα όλα τα προγράμματα παίζουν full screen σε αντίθεση με το πολύ φτωχότερο σε επιλογές xposed installer και το module του g2.....)

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σε τι φωτεινότητα το έχεις? γιατί το δικό μου το έχω στο 70% και από της 4 το απόγευμα μέχρι τώρα (περίπου 6 ώρες) έχασε 12% μπαταρία με αρκετή χρήση ίντερνετ (τσεκάρω συνέχεια site όπως αυτό) και λίγο ομιλία

είχες βάλει και αγγελία για nexus 5? why?? big mistake να πας από lg g2 σε nexus 5 για μένα

 

Στο 50% η φωτεινότητα, με ανοιχτό bt, λίγο wifi, ενα run antutu και λίγο σκάλισμα.

Όχι δεν είχα βάλει αγγελία για nexus, πλέον κινητά με μπαταρία κάτω από 3000mah δε μου κάνουν :P

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είχα βάλει αγγελία για nexus, πλέον κινητά με μπαταρία κάτω από 3000mah δε μου κάνουν :P

 

για τον edangel πιο πάνω που έγραψε είδα sorry!

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά που είναι οι αγγελίες και δεν μπορω να τις δω;

 

Εννοώ για το tapatalk.

Edited by GeorgeX21
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στo team...Πως μπορώ να περάσω ευρωπαϊκό firmware...Και μένα έχει firmware Κορεάτικο...

 

Υπάρχει κάποιος λόγος για να γίνει αυτο??Γιατί το κορεατικο firmware σε σχέση με το Ευρωπαϊκό...έχουν κάποιες διάφορες??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, πώς ειναι η αισθηση στο χερι; Γλυστραει το γιαλιστερο πλαστικο; Οσοι εχουν ερθει απο κινητα με το πισω μερος στυλ γομας, που για 'μενα ειναι το καλυτερο για grip, το G2 ειναι πολυ χειροτερο ή παλευεται;

Ευχαριστω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος λόγος για να γίνει αυτο??Γιατί το κορεατικο firmware σε σχέση με το Ευρωπαϊκό...έχουν κάποιες διάφορες??

 

+100000000

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά που είναι οι αγγελίες και δεν μπορω να τις δω;

 

Εννοώ για το tapatalk.

 

Και ουτε θα τις δεις.

 

Το εχουμε πει πολλες φορες. Το myphone ΔΕΝ υποστιριζει tapatalk (για τους γνωστους λογους, μην λεμε συνεχως τα ιδια πραγματα).

 

Το plugin που υπαρχει και δουλευει ειναι πολυ παλιο και εχει πολλα προβληματα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, πώς ειναι η αισθηση στο χερι; Γλυστραει το γιαλιστερο πλαστικο; Οσοι εχουν ερθει απο κινητα με το πισω μερος στυλ γομας, που για 'μενα ειναι το καλυτερο για grip, το G2 ειναι πολυ χειροτερο ή παλευεται;

Ευχαριστω.

Καμία σχέση, γλιστράει αρκετά. Με γόμα και εγώ το θεωρώ το καλύτερο για grip.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση, γλιστράει αρκετά. Με γόμα και εγώ το θεωρώ το καλύτερο για grip.

 

Με το γλιστριμα καλή η γομα αλλά φαντάσου το άσπρο γομα σε δύο μέρες θα είχε γίνει μαύρο και δεν καθαρίζει με τίποτα

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση, γλιστράει αρκετά. Με γόμα και εγώ το θεωρώ το καλύτερο για grip.

 

Έχει ανέβει βίντεο στο YouTube που δείχνει ποσο εύκολα μπορείς να βγαλεις το πίσω κομμάτι. Αν για το battery cover όπως λέγεται βγουν μελλοντικά αλλά με πχ γομενιο γκριπ απλα θα τα σπάει. Το πλαστικό όπως έχω και εγώ στο s3 γλιστράει πολυ. Νομίζω οτι το nexus 5 σε αυτό το τομέα θα κανει πάταγο. Πρέπει να έχει τρομερό γκριπ.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Με το γλιστριμα καλή η γομα αλλά φαντάσου το άσπρο γομα σε δύο μέρες θα είχε γίνει μαύρο και δεν καθαρίζει με τίποτα

Δε θα επέλεγα ποτέ λευκή γόμα σε κινητό για αυτό ακριβώς το λόγο. Αλλά δεν έχω δει και πολλά τηλέφωνα τελευταία με λευκή γόμα. Πάντως τη προτιμώ από το πλαστικό αν και όλα μου τα τηλέφωνα μπαίνουν σε θήκη οπότε ότι και να έχει δε με πολυνοιάζει :p

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν εγώ το έβαλα να φορτίζει από τέρμα ξεφόρτιστο κατά της 7μιση το πρωί, και μετά με πήρε ο ύπνος και ξύπνησα κατά της 10 και ήταν 100%. νομίζω 2μιση ώρες κάνει κάπου εκεί. το είχα αναφέρει κιόλας παιδιά ότι μου έκανε εντύπωση. γιατί το htc one μου φόρτιζε σε 4 ώρες περίπου. οπότε τεράστια διαφορά όχι απλά μικρή. δηλαδή όσοι από εσάς έρθετε όπως εγώ από htc one, θα μείνετε με το στόμα ανοιχτό. για μένα ήταν χοντρό πρόβλημα η μπαταρία. αν δεν μπορείς να ευχαριστηθείς το κινητό με φωτεινότητα πάνω από το 50% ε δεν αξίζει ρε παιδιά χάνετε όλη η αξία του τηλεφώνου. εγώ απολαμβάνω την οθόνη δεν μπορώ να σκέφτομαι τη μπαταρία

 

σε ευχαριστώ πολύ φίλε!

Link to comment
Share on other sites

κυριως προς rooted χρήστες

 

σας ηρθε μηνυμα για update του hangouts 2.0 ? το play μου βγαζει και καλα οτι ειναι στην version 2.0 αλλα δε με εχει αναβαθμισει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Κατα πασα πιθανοτητα θα το παρω κινητο, αλλα το πιστευετε οτι σκεφτομαι πολυ σοβαρα το θεμα του grip; Σε θυκη μονιμη δεν το βαζω το κινητο ποτε, χανει την ομορφια του και την λεπτοτητα του. Βαζω μονο θυκη που το βαζεις και το βγαζεις, στυλ καλτσακι στις διαστασεις του.

Επισης πολλες φορες κραταω το κινητο σε περιεργες γωνιες και με ενα χερι οπου καταλαβαινω ποση δουλεια κανει το υλικο ''γομα'' καθως χωρις αυτο πιστευω οτι θα ειχα πολλες πτωσεις.

Γενικα προσεχω πολυ τα κινητα μου γιατι δεν θελω να εχουν την παραμικρη γρατζουνια, στυλ υποχονδριος. Καθε χρονο να εχω 5 πτωσεις (ακυνδινες και επικυνδινες).

Γι'αυτο θα ηθελα τη γνωμη σας και τη σκεψη σας, ειδικα απο αυτους που εχουν δουλεψει και τα δυο υλικα (''γομα'', γυαλιστερο πλαστικο).

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κυριως προς rooted χρήστες

σας ηρθε μηνυμα για update του hangouts 2.0 ? το play μου βγαζει και καλα οτι ειναι στην version 2.0 αλλα δε με εχει αναβαθμισει ακομα.

Σε μένα δεν ήρθε και πέρασα το update χειροκίνητα.

Σε φίλο ήρθε αυτόματα.

Rooted και οι 2.

 

Download: http://www.androidfilehost.com/?fid=23212708291675016

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κατα πασα πιθανοτητα θα το παρω κινητο, αλλα το πιστευετε οτι σκεφτομαι πολυ σοβαρα το θεμα του grip; Σε θυκη μονιμη δεν το βαζω το κινητο ποτε, χανει την ομορφια του και την λεπτοτητα του. Βαζω μονο θυκη που το βαζεις και το βγαζεις, στυλ καλτσακι στις διαστασεις του.

Επισης πολλες φορες κραταω το κινητο σε περιεργες γωνιες και με ενα χερι οπου καταλαβαινω ποση δουλεια κανει το υλικο ''γομα'' καθως χωρις αυτο πιστευω οτι θα ειχα πολλες πτωσεις.

Γενικα προσεχω πολυ τα κινητα μου γιατι δεν θελω να εχουν την παραμικρη γρατζουνια, στυλ υποχονδριος. Καθε χρονο να εχω 5 πτωσεις (ακυνδινες και επικυνδινες).

Γι'αυτο θα ηθελα τη γνωμη σας και τη σκεψη σας, ειδικα απο αυτους που εχουν δουλεψει και τα δυο υλικα (''γομα'', γυαλιστερο πλαστικο).

 

Το θέμα είναι ότι με γόμα είναι μόνο το nexus αλλά θα χρειαστεί να κάνεις υποχώρηση σε άλλους τομείς πχ. Μπαταρία. Είχα και εγώ κινητό με γόμα και σε καταλαβαίνω, το πέταγα στο τραπέζι και "γάντζωνε" και δε το κούναγες αν δεν έβαζες λίγη δύναμη ενώ σε s3 φίλου, ήταν λες και έκανε ******θρα στο τραπέζι με το παραμικρό :D .Βέβαια αυτό το πρόβλημα λύνεται πχ. με μια δερμάτινη θήκη.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Κατα πασα πιθανοτητα θα το παρω κινητο, αλλα το πιστευετε οτι σκεφτομαι πολυ σοβαρα το θεμα του grip; Σε θυκη μονιμη δεν το βαζω το κινητο ποτε, χανει την ομορφια του και την λεπτοτητα του. Βαζω μονο θυκη που το βαζεις και το βγαζεις, στυλ καλτσακι στις διαστασεις του.

Επισης πολλες φορες κραταω το κινητο σε περιεργες γωνιες και με ενα χερι οπου καταλαβαινω ποση δουλεια κανει το υλικο ''γομα'' καθως χωρις αυτο πιστευω οτι θα ειχα πολλες πτωσεις.

Γενικα προσεχω πολυ τα κινητα μου γιατι δεν θελω να εχουν την παραμικρη γρατζουνια, στυλ υποχονδριος. Καθε χρονο να εχω 5 πτωσεις (ακυνδινες και επικυνδινες).

Γι'αυτο θα ηθελα τη γνωμη σας και τη σκεψη σας, ειδικα απο αυτους που εχουν δουλεψει και τα δυο υλικα (''γομα'', γυαλιστερο πλαστικο).

Τοτε για εσενα θα κανει αυτο που επισης εντυσα την συσκευη μου.

http://www.amazon.com/Skinomi%C2%AE-TechSkin-T-Mobile-Protector-Protective/dp/B00DQDJQ3U/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1383982551&sr=8-5&keywords=skinomi+g2

Υπαρχουν και σε αλλες αποχρωσεις.

Εχω δημοσιευσει φωτο λιγες σελιδες πισω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις 5 πτώσεις το χρόνο σ ενα τηλέφωνο που είναι όλο οθόνη, κάποια θα είναι μοιραία.

Τις περισσότερες φορές το κινητό δεν μας πέφτει γιατι γλίστρησε απο το χέρι μας. Συνήθως πέφτει οταν ειναι ακουμπισμένο και κάποιος απρόσεκτος το σπρώξει,. Μου εχει τύχει να το εχω στο γραφείο πάνω σε σταντ εγγράφων και να έλθει η πανηλιθια να τραβήξει κάποια χαρτιά και να ρίξει το τηλέφωνο.

Η οταν φορτίζει και παρασύρει κάποιος το καλώδιο, όταν το βαζουμε απροσεκτα στην τσέπη και αντι μέσα πέφτει έξω.

 

Οπως και να χει κατι θα συμβεί και θα πέσει οσο και να το προσέξεις. Πέρυσι μου επεσε το iPhone 4s με τον πιο απίθανο τρόπο. Το κρατουσα στο χέρι και περπατούσα γιατί που και που ανοιγα τους χάρτες να εντοπίσω ενα δρομο που έψαχνα. Ένας τύπος περπατούσε κουνιστος λυγιστος και χτυπάει το χέρι μου με το δικο του. Το τηλέφωνο απογειώθηκε.

 

Η καλύτερη λύση για μενα ειναι η original flip. Προφέρει κρατημα και προστασία. Ειναι λειτουργική και προσδίδει ελάχιστο όγκο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για όσους από εμάς ασχολούνται με το XDA και επειδή η αλήθεια είναι ότι γίνεται ένα μπάχαλο μέσα...

ρίξτε ένα ψήφο εδω πέρα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2488312 μπας και δημιουργηθεί thread ειδικά για το international D802...γιατί η αλήθεια είναι ότι βρίσκεις τα πάντα και παντού και θα ήταν μια καλή λύση να μαζευτεί λίγο :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι η συσκευή φορτίζει πολύ γρήγορα στο ρεύμα.

 

Τι εννοείται έχει πιο δυνατό φορτιστή;

Η φόρτιση εξαρτάται απο τη χωρητικότητα της μπαταρίας ξαι τη δύναμη του φορτιστή.

Πως επιτυγχάνετε αυτό που επικαλείσαι;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείται έχει πιο δυνατό φορτιστή;

Η φόρτιση εξαρτάται απο τη χωρητικότητα της μπαταρίας ξαι τη δύναμη του φορτιστή.

Πως επιτυγχάνετε αυτό που επικαλείσαι;

Tο έχω γράψει ίσα με 4 φορές αλλά έχουμε χαθεί στα chinatownμάγαζα.

Ο snap800 υποστηρίζει quick charging.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείται έχει πιο δυνατό φορτιστή;

Η φόρτιση εξαρτάται απο τη χωρητικότητα της μπαταρίας ξαι τη δύναμη του φορτιστή.

Πως επιτυγχάνετε αυτό που επικαλείσαι;

Kαι ο φορτιστής παίζει ρόλο σαφώς. Επίσης ο 800άρης έχει μια βελτιστοποίηση στον τομέα της φόρτισης. Παίζει να φορτίζει στον μισό χρόνο απο αυτόν που απαιτούσε το S3 για την 2100mAh

Link to comment
Share on other sites

Για όσους από εμάς ασχολούνται με το XDA και επειδή η αλήθεια είναι ότι γίνεται ένα μπάχαλο μέσα...

ρίξτε ένα ψήφο εδω πέρα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2488312 μπας και δημιουργηθεί thread ειδικά για το international D802...γιατί η αλήθεια είναι ότι βρίσκεις τα πάντα και παντού και θα ήταν μια καλή λύση να μαζευτεί λίγο :)

 

σωστο. το εκανα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...