Jump to content

Samsung Galaxy Express (I8730)


djpace
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο antutu τι σκορ βγαζετε? Εγω 11500. Το s4 mini βγαζει 20000. Εξηγειται αυτη η διαφορα με μισο gb ram και 500mhz επεξεργαστη παραπανω? Μηπως λογω του οτι το s4 mini εχει android 4.2.2?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 268
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχοντας απενεργοποιησει καποιες εφαρμογες που θα γραψω παρακατω ειδα αρκετα σημαντικη αυξηση στην αυτονομια. Τις προαλλες εχω βαλει το κινητο για φορτιση αφου πριν ειδα τα εξης στατιστικα μπαταριας:

10% αποφορτιση

3ημερες 16ωρες

οθονη 35%

χρονος λειτουργιας οθονης 3ωρες 30λεπτα

Ολα αυτα εχοντας: ενεργοποιημενο μονο gsm δικτυο οπως οι περισσοτεροι φανταζομαι, αλλα με φωτεινοτητα στο φουλ, φοντο ανεμους στην αρχικη οθονη, τουλαχιστο 35 λεπτα κλησεων, αρκετη πλοηγηση στο ιντερνετ μεσω wifi, πλοηγηση με gps κανα τεταρτο (και μετα μαλιστα ειχα ξεχασει το δεκτη gps ανοιχτο για κανα διωρο) κ.α.

Οι εφαρμογες που εχω απενεργοποιησει ειναι:

AllShare Play, ChatON, ChocoEUKor, CloudAgent, com.android.providers.partnerbookmarks, com.orange.authentication.simcard.permission, com.sec.android.app.minimode.res, com.sec.android.providers.downloads, CoolEUKor, EnterprisePermissions, Flipboard, Game Hub, Google+, Helv Neue S, News Daemon(EUR), Picasa Uploader, RoseEUKor, S Suggest, Samsung Apps, Samsung Backup, Samsung Backup Provider, Samsung Browser SyncAdapter, Samsung Calendar SyncAdapter, Samsung Cloud Data Relay, Samsung Contact SyncAdapter, Samsung Push Service, Samsung SNote SyncAdapter, Samsung Syncadapters, SNS, Talk, Topic Wall, Video Hub, Yahoo! Finance, Yahoo! Finance Daemon, Yahoo! News, Αγαπημενες εφαρμογες, Λογαριασμος Samsung account, Συγχρονισμος Επαφων Google, Συγχρονισμος Ημερολογιου Google, Συγχρονισμος σελιδοδεικτων Google.

Edited by omnian
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς κανένα πρόβλημα με το 4G; Παρόλο που δείχνει το κινητό την έχω σήμα 4G με παίρνουν τηλέφωνο και δείχνει ότι είναι κλειστό. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι η είναι πρόβλημα δικτύου;
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και εγω οτι φορτιζει κατα 20% την ωρα. Δηλαδη απο το 20% μεχρι πληρη φορτιση κανει 4 ωρες. Αλλα τι σημασια εχει? Σημασια εχει οτι αργει να ξεφορτισει!
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς κανένα πρόβλημα με το 4G; Παρόλο που δείχνει το κινητό την έχω σήμα 4G με παίρνουν τηλέφωνο και δείχνει ότι είναι κλειστό. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι η είναι πρόβλημα δικτύου;

 

ΚΑΛΆ μόνο εγώ έχω πρόβλημα με το σήμα; κανένας άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Η σύνδεση μου είναι μια χαρά... . Πήγα απο την εταιρεία και μου είπαν ότι είμαι οκ... φοβάμαι μην έχει θέμα το κιν με την κεραία γι'αυτό ρωτάω.
Link to comment
Share on other sites

Καπου πηρε το ματι μου για ενα firmware XWAMC4 που λεει οτι βελτιωνει εκτος των αλλων την καμερα του κινητου αλλα οσοι το εχουν βαλει ειχαν αλλα θεματα. Λετε να ελπιζουμε σε καμια αναβαθμιση? Για την καμερα ηθελα να βγαζει καλυτερες φωτο. Ζηταω πολλα?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να περάσω κάποιες εφαρμογές στην κάρτα μνήμης για να έχω μια ποιόν άνεση στο κιν. Και με ποιον τρόπο
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πρεπει να κανεις root (με ο,τι αλλο συνεπαγεται αυτο, οπως να βγεις εκτος εγγυησης). Και για να το πετυχεις αυτο πρεπει να ριξεις διαβασμα στο xda-developers. Εγω παντως δεν εχω ορεξη ουτε καποιο αλλο σοβαρο λογο να το κανω. Μονο αν ειναι να κανω κατι για τη βελτιωση της καμερας.
Link to comment
Share on other sites

I8730XWAMB7. Δεν νομιζω να παιζει αλλη εδω μεσα. Για μια αναβαθμιση που ελεγα σε παλιοτερο μηνυμα ακυρο. Πατησα αποδοχη σε μια δηθεν ενημερωση και δεν εγινε τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς κανένα πρόβλημα με το 4G; Παρόλο που δείχνει το κινητό την έχω σήμα 4G με παίρνουν τηλέφωνο και δείχνει ότι είναι κλειστό. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι η είναι πρόβλημα δικτύου;

 

Κανένας με αυτό το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν υπάρχει πια στα μαγαζιά στο skroutz...γιατί;

Περίεργο..

 

Και στο best price ένα μαγαζί μόνο φαίνεται να το έχει

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας έχει τύχει εσάς να κλείσετε το κινητό και όταν το ξανα ανοίξετε να είναι με άλλη γλώσσα;(πχ . γερμανικά).Σε εμένα μεχρι τώρα μου το έχει κάνει 2 φορές.
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα, αν και δεν αναφερεται στα χαρακτηριστικα, η συσκευη δοκιμασμενα υποστηριζει τη λειτουργια usb on the go.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Express (I8730)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...