Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά:), την πέρασα μέσω ΟΤΑ πριν από λίγο, περίπου κάνα 5λεπτο έκανε, τώρα έλλειψη χρόνου:confused: δεν ξέρω τι προσθέτει -διορθώνει και περιμένουμε εντυπώσεις.:) Edited by Arxontas71

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κάτι τέτοιο σε αυτή την έκδοση. Και Επ' ευκαιρίας τι είναι αυτό που πραγματικά σου δίνει ένας ξεκλείδωτος bootloader.. μήπως για να έχεις πρόσβαση στα υπόλοιπα partition της συσκευής…. Παίζει τίποτε άλλο

 

Να περάσει κανείς άλλη ROM, δίχως να χάνει την εγγύηση :)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες :) μια νέα προσθήκη που πρόσεξα είναι το πορτοκαλί εικονίδιο κάτω δεξιά στις καρτέλες όπου με το πάτημα του τις κλείνει ολες:)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για να περάσουμε την νέα αναβάθμιση είναι απαραίτητο να κάνουμε πριν την περάσουμε factory reset ;

Ρωτάω γιατί δεν έχει περάσει καλά καλά ένας μήνας από την προηγούμενη φορά που ξαναέστησα την συσκευή από την αρχή λόγω lolipop...:O

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για να περάσουμε την νέα αναβάθμιση είναι απαραίτητο να κάνουμε πριν την περάσουμε factory reset ;

Ρωτάω γιατί δεν έχει περάσει καλά καλά ένας μήνας από την προηγούμενη φορά που ξαναέστησα την συσκευή από την αρχή λόγω lolipop...:O

 

Καλημέρα Σταύρο, εγώ την πέρασα μέσω οτα χωρίς να πειράξω τίποτα, έκλεισε μόνη της έκανε την αναβάθμιση και μέχρι στιγμής όλα οκ, εξάλλου είναι συμπληρωματικη :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Σταύρο, εγώ την πέρασα μέσω οτα χωρίς να πειράξω τίποτα, έκλεισε μόνη της έκανε την αναβάθμιση και μέχρι στιγμής όλα οκ, εξάλλου είναι συμπληρωματικη :)

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου, με το καλό να έρθει θα την περάσω και γώ μάλλον έτσι .

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου, με το καλό να έρθει θα την περάσω και γώ μάλλον έτσι .

 

Να είσαι καλά φίλε μου :) η αλήθεια είναι ότι την lollipop μου την πέρασαν στο σέρβις της sony

και μόλις ενημερωθηκα από τα παιδιά στο νήμα ότι έχει βγει καινούργια ωχ λέω πάλι θα τρεχω:O ευτυχώς που έγινε με wifi, έγραψα πιο πίσω και τη παρατήρησα το πρωί με το εικονίδιο και σίγουρα θα έχουν γίνει βελτιώσεις και σε άλλους τομείς, μπράβο στην sony που στήριξε την σειρά Ζ και το θηρίο μας και έτσι έχουμε την αίσθηση ότι έχουμε καινούργια συσκευή :) την καλημέρα μου.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω, σαν να "φούσκωσαν" τα εικονίδια λιγάκι με την .270 ή είναι ιδέα μου?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω, σαν να "φούσκωσαν" τα εικονίδια λιγάκι με την .270 ή είναι ιδέα μου?

 

Μακάρι γιατί είμαστε και στα... πρόθυρα τις πρεσβυωπίας !!!

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε παιδια προσπαθω κ διαβάζω τα φορουμ για το θεμα της μετακίνησης εφαρμογών στην καρτα sd κ παλι δεν πρέπει να διορθώθηκε το πρόβλημα!!

Απο οτι κατάλαβα απο αυτα που διάβασα τα ίδια παντελακι μου τα ιδια παντελη μου!! Στο experia care εχουνε φαει πολυ κράξιμο γιατι άλλες συσκευές πχ htc το συστημα δουλεύει μια χαρα ενω σε εμας οχι!!

Και η πλακα ειναι οτι υποτίθεται οτι το πρόβλημα αυτο θα το λεινανε με την αναβάθμιση και το διαφημιζαν κιόλας!!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι γιατί είμαστε και στα... πρόθυρα τις πρεσβυωπίας !!!

 

Καλησπέρες,

 

δοκίμασε να αλλάξεις launcher ;)

 

Οι αλλαγές στην 272:

 

– Ensured the lock screen / notification bar doesn’t indicate “no service” when the device has coverage

 

– Added a Sony feature; bringing back the “close-all-button” in the activity menu, so you can easily close all apps at once

 

– Unblocked devices with server policies (such as Exchange Active Sync for e-mail), to enable the new Lollipop lock-screen notifications

 

– Ensured the LED light is lit across all sound modes – and no longer offset by “silent”

 

– Made the necessary fixes to enable the easy movement of content from internal memory to external microSD card (something we saw affecting a few devices)

 

– Improved messaging functionality in Ultra stamina mode – some conversations could not be opened before in Ultra stamina mode

 

Επιτέλους καλά νέα:

 

New firmware (14.5.A.0.283) certified for Xperia Z1, Z1 Compact and Z Ultra :lol: :lol: :lol:

 

Θα φτιαχτούν όλα φίλοι μου:

υπερθέρμανση: τέλος. Θα ακουμπάτε το φρέντο στο τηλέφωνο και θα διατηρείται δροσερός.

μεταφορά στην SD: με ένα κλικ οι καινούριες εφαρμογές στην SD κατευθείαν.-

 

Ότι άλλο θέλετε το λέτε για να υπάρχει στην 290 αν δεν προλάβετε υπάρχει και η 300.

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Για θυμίστε μου χρειάζεται να είσαι root..:lol::lol: για να κανεις.. Backup TA partition

 

αυτό λές: Back up TA Partition:

The TA partition is the "Trim Area". There are lots of things stored in here like root certs, revoked certs, DRM keys, current firmware version,... the list goes on. What we are concerned about here is with the DRM keys. Some service centres will not service a Sony device if these are missing. Unlocking the BL will erase these.

 

Το βρήκα εδώ :whistle:

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες, πέρασα την 272 (αγγλική) χειροκίνητα και βλέπω βελτίωση στη θερμοκρασία.

Εμφανίζεται και εικονίδιο NFC πλέον.

Χάθηκε η root πρόσβαση.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες, πέρασα την 272 (αγγλική) χειροκίνητα και βλέπω βελτίωση στη θερμοκρασία.

Εμφανίζεται και εικονίδιο NFC πλέον.

Χάθηκε η root πρόσβαση.

 

faji την περασα κ εγω.......

Οταν λες βελτιωση στην θερμοκρασια?? αν μπορεις δωσε περρισοτερες πληροφοριες??

 

Παντως με την μετακινηση εφαρμογων στην sd τα ιδια χαλια........

Μην με πειτε κολλημενο ρε παιδια αλλα κακα τα ψεματα ειναι μια επιλογη που πραγματικα θα επρεπε να δουλευει!!

 

οταλ λες Εμφανίζεται και εικονίδιο NFC πλέον εννοεις οτι οταν το ενεργοποιεις το nfc να φενετε πανω στην μπαρα διπλα απο το σημα της κινητης????

Εμενα δεν φενετε παντως

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

οταλ λες Εμφανίζεται και εικονίδιο NFC πλέον εννοεις οτι οταν το ενεργοποιεις το nfc να φενετε πανω στην μπαρα διπλα απο το σημα της κινητης????

Εμενα δεν φενετε παντως

Τελικά το root στην Lollipop, δουλεύει σωστά? Είχε ένα θεματάκι με το recovery, το φτιάξανε, τι ισχύει?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

οταλ λες Εμφανίζεται και εικονίδιο NFC πλέον εννοεις οτι οταν το ενεργοποιεις το nfc να φενετε πανω στην μπαρα διπλα απο το σημα της κινητης????

Εμενα δεν φενετε παντως

 

Βρε Κώστα εμένα φαίνεται να κάνει τη μεταφορά. Δες τις εικόνες.

 

Τη θερμοκρασία μόνο σαν αίσθηση την έχω. Ίντερνετ από την Cosmote και δίχως το πάνω μέρος της οθόνης να ζεσταθεί όπως πρίν.

 

Στις συνημμένες εικόνες φαίνεται το NFC σαν εικονίδιο δίπλα στο ξυπνητήρι.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Faji κοίτα λίγο Την εφαρμογή rr3. 2 και κατι gb τα ψαχνω στην καρτα sd και δεν μπορω να τα βρώ!! Το 2.18gb έπρεπε να μου το καθαρίσει απο την μνήμη στο κινητό αλλα τιποτα

 

Δες κ την κάρτα μνήμης μου! Πάντως αυτό που λες με την οθόνη που ανεβαζε θερμοκρασία στο πάνω μέρος το ειχα παρατηρήσει και εγώ! Ειδικά με το rr3!!

 

Αντε να σάς δείξω και αυτό

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα ένα ολοκαίνουργιο Z ULTRA. Δεν αλλάξανε πλακέτα στο παλιό μου αλλά έκαναν αντικατάσταση συσκευής. Δεν ξέρω γιατί το κάνανε αυτό. Ο τεχνικός από το media markt μου είπε για να μη χαλάσει η αδιαβροχοποίηση δεν τα ανοίγουν από την αντιπροσωπία. Δεν με πολυέπεισε αλλά τέλος πάντων. Δηλαδή αν ζητήσω αντικατάσταση μπαταρίας δεν θα το ανοίξουν αλλά θα μου δώσουν καινούργιο;Το κακό είναι ότι έχασα ένα καλό screen protector που φορούσε η συσκευή και το είχα αφήσει απάνω όταν έδωσα τη συσκευή στο service. Δεν περίμενα αντικατάσταση αλλά αλλαγή πλακέτας. Τέλος καλό όλα καλά. Τώρα στήσιμο από την αρχή.
Δικαιοσύνη θα βρεις στην επόμενη ζωή. Σ' αυτήν εδώ έχουμε τους νόμους.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα ένα ολοκαίνουργιο Z ULTRA. Δεν αλλάξανε πλακέτα στο παλιό μου αλλά έκαναν αντικατάσταση συσκευής. Δεν ξέρω γιατί το κάνανε αυτό. Ο τεχνικός από το media markt μου είπε για να μη χαλάσει η αδιαβροχοποίηση δεν τα ανοίγουν από την αντιπροσωπία. Δεν με πολυέπεισε αλλά τέλος πάντων. Δηλαδή αν ζητήσω αντικατάσταση μπαταρίας δεν θα το ανοίξουν αλλά θα μου δώσουν καινούργιο;Το κακό είναι ότι έχασα ένα καλό screen protector που φορούσε η συσκευή και το είχα αφήσει απάνω όταν έδωσα τη συσκευή στο service. Δεν περίμενα αντικατάσταση αλλά αλλαγή πλακέτας. Τέλος καλό όλα καλά. Τώρα στήσιμο από την αρχή.

 

Καλησπέρα φίλε μου :) εξαιρετικά νέα, με γεια και καλοδουλευτο το νέο σου θηρίο :D

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου :) εξαιρετικά νέα, με γεια και καλοδουλευτο το νέο σου θηρίο :D

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Μακάρι αυτό να βγει γερό και απροβλημάτιστο γιατί αυτό το κινητό είναι πώρωση. Όλα τα άλλα κινητά μου φαίνονται πλέον σαν παιχνιδάκια του jumbo.

Δικαιοσύνη θα βρεις στην επόμενη ζωή. Σ' αυτήν εδώ έχουμε τους νόμους.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Μακάρι αυτό να βγει γερό και απροβλημάτιστο γιατί αυτό το κινητό είναι πώρωση. Όλα τα άλλα κινητά μου φαίνονται πλέον σαν παιχνιδάκια του jumbo.

 

Καλοδουλευτο κ απο μενα φιλε μου!παιχνιδακια του Jumbo δεν θα πεις τπτ!!!χαχαχαχαχα!!! :D :D :D

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτο κ απο μενα φιλε μου!παιχνιδακια του Jumbo δεν θα πεις τπτ!!!χαχαχαχαχα!!! :D :D :D

 

Καλημέρα Γιάννη γίγαντα:) χαχαχα χαχαχα μας ξενυχταει πάλι το θηρίο :D

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Γιάννη γίγαντα:) χαχαχα χαχαχα μας ξενυχταει πάλι το θηρίο :D

 

χαχαχα!!καλημερα βαγγελαρα γιγαντα!!!!αλλος ειναι ο υπαιτιος για το ξενυχτι!!!! :D

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες, βρε Κώστα τι να πω!!! Μόνο η Sony μπορεί να κάνει κάτι. Αν και υποψιάζομαι πως στην SD είναι τα αρχεία αλλά κρυμμένα. Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...