Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή εβδομάδα στην παρέα :) δώστε ινφο βρε παιδιά τι γίνεται;

Εάν πάρουμε την αναβάθμιση μιλάμε για μεγάλη κατάσταση :D

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο Google να ψάξετε θα βγάλει ένα σωρό. Και το techblog.gr το λέει και άλλα ελληνικά και ξένα link.

Ακόμα και στο YouTube έχει βίντεο εδώ και έναν μήνα που παρουσιάζουν ποιες συσκευές θα το πάρουν.

 

Και το Sony xperia z ultra είναι μέσα... :)

 

Οπότε το θηρίο έχει μέλλον.....

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, προχθές ανέβηκα σε 5.1.1. και δε μπορώ να βρω όσο και αν έψαξα, πως μπορώ να βάλω περισσότερα quick settings στην κουρτίνα, επιπλέον αυτών που δίνει.. Επίσης δε βρίσκω τα widget

Xperia style για ήχο κτλ. Θέλω να μπορώ να ριθμιζω τον ήχο του τηλεφώνου από την κουρτίνα χωρίς να πατάω τα πλαϊνά, ή έστω να μπαίνω γρήγορα σε silent mode με το παραδοσιακό widget της σονυ.Πάει αυτό??

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Στο Google να ψάξετε θα βγάλει ένα σωρό. Και το techblog.gr το λέει και άλλα ελληνικά και ξένα link.

Ακόμα και στο YouTube έχει βίντεο εδώ και έναν μήνα που παρουσιάζουν ποιες συσκευές θα το πάρουν.

 

Και το Sony xperia z ultra είναι μέσα... :)

 

Οπότε το θηρίο έχει μέλλον.....

 

Καλησπέρες και καλή εβδομάδα :)

 

σύμφωνα με αυτό εδώ, το θηρίο εξαιρείται.

 

Νεώτερα δεν βρήκα πουθενά αλλού :( (αν μιλάμε για αναβαθμίσεις από τη Sony)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Πριν βγει η επίσημη λίστα συσκευών απτην Sony τα site/blog είχαν σίγουρη όλη τη σειρά z.Αφού βγήκε η επίσημη λίστα που λέει για Ζ2 και μετά λένε ότι ίσως προστεθούν και άλλες συσκευές αργότερα.Μακάρι,αλλά δεν το πιστεύω.Δυστυχώς τα 2 χρόνια δέσμευσης των κατασκευαστών για αναβαθμίσεις πέρασαν.
Link to comment
Share on other sites

6 οκτωμβρίου λέει αυτό που ανέβασες.

http://techmaniacs.gr/the-big-android-6-0-marshmallow-update-list-65729-2/ στο 2013 είναι το ultra

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Βρε φίλε μπερδεύτηκες, το GPE είναι, όχι το δικό μας. Εκτός κι αν έχεις το GPE ;)
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά :) μάλλον λύθηκε και το μυστήριο με την αναβάθμιση, όποιος έχει την Google edition θα πάρει και την επερχόμενη έκδοση, πάντως για ακόμα μια φορά αποδεικνύει το νήμα μας ότι διαθέτει και ποιότητα και σεβασμό στους συμμετέχοντες :) σε αντίθεση με άλλα άτομα που προτιθεσαι να δώσεις την βοήθεια σου στο ερώτημα τους και δεν έχουν τον πολιτισμό για ένα ευχαριστώ :mad:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα είτε πάρει είτε δεν πάρει περεταίρω αναβάθμιση το Θηρίο ποσώς θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει. Είναι τόσο ολοκληρωμένο το εργαλείο που πραγματικά πιστεύω ότι το παραπάνω δεν θα έκανε και τόσο την διαφορά …. Είναι πλήρες όπως είναι τώρα … απλα έχει ευγενείς και ανήσυχους ιδιοκτήτες.. αυτό είναι όλο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα είτε πάρει είτε δεν πάρει περεταίρω αναβάθμιση το Θηρίο ποσώς θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει. Είναι τόσο ολοκληρωμένο το εργαλείο που πραγματικά πιστεύω ότι το παραπάνω δεν θα έκανε και τόσο την διαφορά …. Είναι πλήρες όπως είναι τώρα … απλα έχει ευγενείς και ανήσυχους ιδιοκτήτες.. αυτό είναι όλο.

 

Καλημέρα και καλό μήνα :)

 

βρε φίλε τα είπες όλα ;)

 

Με την παρακάτω ερώτηση έχει κανείς ιδέα;

 

--> theodwroz: Καλημέρα παίδες, προχθές ανέβηκα σε 5.1.1. και δε μπορώ να βρω όσο και αν έψαξα, πως μπορώ να βάλω περισσότερα quick settings στην κουρτίνα, επιπλέον αυτών που δίνει.. Επίσης δε βρίσκω τα widget

Xperia style για ήχο κτλ. Θέλω να μπορώ να ρυθμίζω τον ήχο του τηλεφώνου από την κουρτίνα χωρίς να πατάω τα πλαϊνά, ή έστω να μπαίνω γρήγορα σε silent mode με το παραδοσιακό widget της σονυ. Πάει αυτό??

 

:offtopic: Θα βρεθεί κανείς στη συνάντηση; (στην Αθήνα)

 

(Προσωπικά αν τα καταφέρω θα πάω)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Βρε φίλε μπερδεύτηκες, το GPE είναι, όχι το δικό μας. Εκτός κι αν έχεις το GPE ;)

 

Δίκιο έχεις.. Λάθος δικό μου...

Αλλά μπορεί και να την πάρει ποτέ δεν ξέρεις..

Αν και το κινητό δεν μπορώ να πω ότι το λύπη κάτι....

Πάει σφαίρα..

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα βρε παιδιά και καλό μήνα :) ennio μπράβο σου :) εξαιρετική τοποθέτηση.

Το θηρίο μας και μέχρι εδώ μια χαρά πάει :happy: τώρα για κάποια ενδεχόμενη αναβάθμιση πιστεύω μόνο μέσα από την γνωστή κοινότητα και πάλι αφού θα δοκιμαστεί πλήρως :rolleyes:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να με προτείνετε μία εφαρμογή health που να δείχνει πόσες θερμίδες καίει κάποιος. Δοκίμασα της Sony αλλά με μπέρδεψε..
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να με προτείνετε μία εφαρμογή health που να δείχνει πόσες θερμίδες καίει κάποιος. Δοκίμασα της Sony αλλά με μπέρδεψε..

 

Προσωπικά δεν έχω ιδέα, καλύτερα ρώτησε εδώ ;)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα είτε πάρει είτε δεν πάρει περεταίρω αναβάθμιση το Θηρίο ποσώς θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει. Είναι τόσο ολοκληρωμένο το εργαλείο που πραγματικά πιστεύω ότι το παραπάνω δεν θα έκανε και τόσο την διαφορά …. Είναι πλήρες όπως είναι τώρα … απλα έχει ευγενείς και ανήσυχους ιδιοκτήτες.. αυτό είναι όλο.

 

Σωστός ennio:lol::lol: έγραψες.

Επίσης παιδιά η 6.0 όντως αξίζει γιατί είναι η Lollipop στην ουσία αλλά βελτιωμένη στα σημεία.

Βασικά όποιος θέλει θα υπάρχουν customs rom αλλά και έτσι το θηρίο πάει μπάλα.

Το πρόβλημα μου βασικά δεν είναι η αναβάθμιση αλλά ότι ( μάλλον, γιατί και πέρσι έτσι ακούγαμε ) θα βγει το ΝΕΟ ΘΗΡΙΟ ( Z5 ULTRA ) ΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΜΕΡΑ KAI 4GB RAM.

ΠΗΓΗ

Εσείς τι λέτε, ευγενείς και ανήσυχοι ιδιοκτήτες;

 

Επίσης παίδες, στις 20 του μήνα θα έχουμε συνάντηση στο myphone στην Θεσσαλονίκη, τι λέτε οι θεσσαλονικείς ( και όσοι είναι κοντά ); Ευκαιρία όσοι είναι κοντά να βρεθούμε με τα θηρία-ultra μας και να γνωριστούμε και από κοντά όσοι δεν μπορέσατε να είστε στην προηγούμενη συνάντηση.

Την τελευταία φορά επειδή κανονίστηκε γρήγορα "έγινε κάπως θέμα" και δεν θέλω να υπάρξουν παρεξηγήσεις.

Edited by Ellhn_1
Συνάντηση myphone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :) γειά σου Αλέξανδρε γίγαντα :) εγώ προσωπικά έχω αρχίσει να αμφιβάλλω για εάν θα υπάρξει διαδοχη κατάσταση και το συγκεκριμένο μέσο έχει και άλλες φορές παρουσιάσει ειδήσεις που κατέληξαν άνθρακας :mad:

Για την συνάντηση είναι του φόρουμ και μάλλον εμείς με τα θηρία θα είμαστε πολύ λίγοι :rolleyes: εμείς εξάλλου έχουμε αναπτύξει την δική μας κουλτούρα στις δικές μας συναντήσεις αν και σε επερχόμενη βλέπω να είμαστε μόνο οι δύο μας :cool: πραγματικά θα ήθελα να γίνει κάτι με συνεννόηση και θα ήθελα πολύ να παραθρεθουν και να γνωρίσουμε τον ennio και τον faji :) και φυσικά όπως πολύ εύστοχα έγραψε ο ennio είμαστε ευγενεις και συνάμα ανησυχοι κάτοχοι θηριων και γιαυτό όπου χρειαστεί δίνουμε την βοήθεια μας άσχετα εάν αυτοί που την λαμβάνουν είναι :X

Την ευγενη μου καληνύχτα στην παρέα :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρει η Google play edition android 6.0, η rom δε θα γίνει port και στις δικές μας συσκευές;

 

Δεν ξέρω αν χρησιμοποιείτε την εφαρμογή camera360

Πραγματικά πολυ καλή, βελτιώνει τα αποτελέσματα της κάμερας.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :) γειά σου Αλέξανδρε γίγαντα :) εγώ προσωπικά έχω αρχίσει να αμφιβάλλω για εάν θα υπάρξει διαδοχη κατάσταση και το συγκεκριμένο μέσο έχει και άλλες φορές παρουσιάσει ειδήσεις που κατέληξαν άνθρακας :mad:

Για την συνάντηση είναι του φόρουμ και μάλλον εμείς με τα θηρία θα είμαστε πολύ λίγοι :rolleyes: εμείς εξάλλου έχουμε αναπτύξει την δική μας κουλτούρα στις δικές μας συναντήσεις αν και σε επερχόμενη βλέπω να είμαστε μόνο οι δύο μας :cool: πραγματικά θα ήθελα να γίνει κάτι με συνεννόηση και θα ήθελα πολύ να παραθρεθουν και να γνωρίσουμε τον ennio και τον faji :) και φυσικά όπως πολύ εύστοχα έγραψε ο ennio είμαστε ευγενεις και συνάμα ανησυχοι κάτοχοι θηριων και γιαυτό όπου χρειαστεί δίνουμε την βοήθεια μας άσχετα εάν αυτοί που την λαμβάνουν είναι :X

Την ευγενη μου καληνύχτα στην παρέα :)

 

Γεια σου Βαγγελάρα. Απλά εγώ το ανέφερα γιατί την προηγούμενη φορά έγινε θέμα ότι δεν ειδοποιήσαμε εγκαίρως για την συνάντηση και κάπου είχαν και δίκιο όσοι είναι εκτός Θεσσαλονίκης.

Τώρα στην συνάντηση στο myphone θα πέσει πολύ γέλιο γιατί θα έρθουν οι άλλοι με τις ψείρες τους:p

Πέρα από την πλάκα πάμε και όποιος μπορεί έρχεται ή κατεβαίνουμε αν θες και μια βόλτα κάτω στα παιδιά γιατί και 'γω έχω περιέργεια να τους γνωρίσω.

Επίσης μη κολλάς στην αχαριστία-απερισκεψία κάποιον. Εδώ μου έστειλε κάποιος πμ επειδή δεν μπορούσε να κάνει root στο κινητό του και μπήκα μέσω teamviewer για να του το κάνω+ ότι τον πήρα και τηλέφωνο και ευχαριστώ δεν άκουσα. Και πόσα άλλα τέτοια, αλλά ο πονηρός μια φορά χαίρεται, τις επόμενες κλαίει.

Στην ζωή δεν είναι μόνο: παίρνω. Καλό βράδυ στην παρέα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :) γειά σου Αλέξανδρε γίγαντα :) εγώ προσωπικά έχω αρχίσει να αμφιβάλλω για εάν θα υπάρξει διαδοχη κατάσταση και το συγκεκριμένο μέσο έχει και άλλες φορές παρουσιάσει ειδήσεις που κατέληξαν άνθρακας :mad:

Για την συνάντηση είναι του φόρουμ και μάλλον εμείς με τα θηρία θα είμαστε πολύ λίγοι :rolleyes: εμείς εξάλλου έχουμε αναπτύξει την δική μας κουλτούρα στις δικές μας συναντήσεις αν και σε επερχόμενη βλέπω να είμαστε μόνο οι δύο μας :cool: πραγματικά θα ήθελα να γίνει κάτι με συνεννόηση και θα ήθελα πολύ να παραθρεθουν και να γνωρίσουμε τον ennio και τον faji :) και φυσικά όπως πολύ εύστοχα έγραψε ο ennio είμαστε ευγενεις και συνάμα ανησυχοι κάτοχοι θηριων και γιαυτό όπου χρειαστεί δίνουμε την βοήθεια μας άσχετα εάν αυτοί που την λαμβάνουν είναι :X

Την ευγενη μου καληνύχτα στην παρέα :)

 

Παιδιά να κανονίσουμε και εγώ μέσα. Δυτικά μένω Θεσσαλονίκη.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μη κολλάς στην αχαριστία-απερισκεψία κάποιον. Εδώ μου έστειλε κάποιος πμ επειδή δεν μπορούσε να κάνει root στο κινητό του και μπήκα μέσω teamviewer για να του το κάνω+ ότι τον πήρα και τηλέφωνο και ευχαριστώ δεν άκουσα. Και πόσα άλλα τέτοια, αλλά ο πονηρός μια φορά χαίρεται, τις επόμενες κλαίει.

Στην ζωή δεν είναι μόνο: παίρνω. Καλό βράδυ στην παρέα!

 

Αυτό είναι ο ορισμός της αχαριστίας.

Κι εγώ μέσα για τη συνάντηση, με η χωρίς το θηρίο, αρκεί να βολέψει το μάθημα στο ανοικτό πανεπιστήμιο. Σίγουρα θα εχω το iPhone (με αυτό κυκλοφορώ τελευταία, δεν παλεύεται το ultra για να το κουβαλάω πάνω μου) να δείξω στον άρχοντα αυτό που εννοούσα σχετικά με το μέγεθος της οθόνης...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρει η Google play edition android 6.0, η rom δε θα γίνει port και στις δικές μας συσκευές;

 

Δεν ξέρω αν χρησιμοποιείτε την εφαρμογή camera360

Πραγματικά πολυ καλή, βελτιώνει τα αποτελέσματα της κάμερας.

 

Καλημέρες ευγενικές και ανήσυχες :)

 

μακάρι να γίνει και αυτό.

 

Η προσωπική εκτίμηση μου είναι πως εκεί θα καταλήξουμε κάποιοι ;)

 

Το θηρίο που περιμένουμε να παρουσιαστεί την άνοιξη, με το καλό, θα είναι μια ευχάριστη έκπληξη πιστεύω.

 

:offtopic: Προς το παρόν μου έχει τραβήξει την προσοχή το Huawei Ascend Mate 7

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Η συνάντηση του Myphone για Θεσσαλονίκη ( όπως και Αθήνα, Γιάννενα και Πάτρα ταυτοχρόνως ) είναι 20 του μηνός, οπότε μιλάμε την άλλη Κυριακή μέσω πμ και κανονίζουμε.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στους φιλους του καλου νιματος. Εχω το C6802 firmware 14.4.A.0.108 και ειμα σε ρουτ με unlocked bootloader, εχθες μου ηρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση. Φέρει τον κοδικο 14.6.Α.1.216! Εχω μπερδευτεί. Τι ακριβός ειναι αυτη η αναβαθμηση? Βρίσκομαι στο 4.4.4 τώρα, ειναι για το 5.1? Ευχαριστώ B-)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...