Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σου ρε βαγγελαρα!!!!παλι εξαφανιστικα....ολα καλα?37c ειναι πολυ καλα.Μην ξεχναμε οτι την θερμοκρασια του κινητου την επηρεαζει κ η θερμοκρασια του περιβαλλοντος και αυτες τις μερες εχει ζεστη!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σου ρε βαγγελαρα!!!!παλι εξαφανιστικα....ολα καλα?37c ειναι πολυ καλα.Μην ξεχναμε οτι την θερμοκρασια του κινητου την επηρεαζει κ η θερμοκρασια του περιβαλλοντος και αυτες τις μερες εχει ζεστη!

 

Καλησπέρα Γιαννηηηηηηηη:) που είσαι φιλαράκι, όλα καλά :rolleyes: πέρυσι που είχα το πρώτο ultra μέσα στην καρδιά του καλοκαιριού ουδέποτε μου ανέβασε θερμοκρασια.

Χθες που το κατάλαβα ότι έχει ανεβάσει έφτασε τους 37c ενώ ήταν σταθερά στους 32c όλη την ημέρα, το θετικό είναι ότι σταμάτησε να χάνει το wifi και αναμένω και την νέα αναβάθμιση.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα φιλε μου,εδω οπως τα ξερεις..!εγω παντως με την custom 5.1.1 που εχω τωρα δεν εχω θεμα.μονο σε κανενα παιχνιδι θα ανεβασει θερμοκρασια 45c+ κ στο skype.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι Γιαννη:) καλά να είμαστε, τέτοιες θερμοκρασίες δεν έχω δει, εγώ κυρίως αγώνες life streaming θα δω και βιντεακια, αυτό που εξακολουθεί να σέρνεται είναι το φατσοβιβλιο αλλά επειδή δεν είμαι φαν του δεν με ενδιαφέρει :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις ζελατινα στην οθονη?

 

Λες να είναι αυτό; Δεν το έχω σκεφτεί. Βέβαια έχω ζελατίνα στη οθόνη, είχα και πριν αλλάξουν την πλακέτα και τότε δεν μου το έκανε. Ενδιαφέρον σκέψη,ευχαριστώ,θα το ψάξω.

Link to comment
Share on other sites

Λες να είναι αυτό; Δεν το έχω σκεφτεί. Βέβαια έχω ζελατίνα στη οθόνη, είχα και πριν αλλάξουν την πλακέτα και τότε δεν μου το έκανε. Ενδιαφέρον σκέψη,ευχαριστώ,θα το ψάξω.

 

Καλησπέρα :) κλασσικό φαινόμενο Αλέξανδρε, ένα πανακι μαζί σου για καθαρισμό και είσαι κομπλέ :happy:

 

Καλησπέρα φίλε faji ευχάριστα νέα για το θηρίο μας.

Edited by Arxontas71

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες στην παρέα,

 

η .272 έχει αρχίσει να "μοιράζεται". Διαθέσιμη στο Χονγκ Κονγκ, Σαουδική Αραβία, Ινδία.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

HEEEELP……Οποιος χριστιανος μπορει μια μικρη βοηθεια...σημερα απο αφηρημαδα μου επεσε το κινητο απο τα χερια μου και προσγειωθηκε με την οθονη στο πατωμα.... η οθονη ελαφρως ραγισε.. δυστυχως ομως οταν του εκανα αναγκαστικο κλεισιμο και ξανανοιγμα ενω μου εμφανησε τα πληκτρα για εισαγωγη pin, ανακαλυψα εντρομος οτι η αφη δε λειτουργει!!! Ενα σοκ το επαθα... το κινητο το αγορασα σεπτεβρη .. η εγγυηση θα με καλυψει για αυτην την ζημια που εγινε? Γνωριζει κανεις? Η θα πρεπει να πληρωσω τα μαλιοκεφαλα μου για αυτην την ζημια? Γιατι κοντευω να τρελλαθω μετα απο αυτο που εγινε...
Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που το εσπασες εσυ πως θα σε καλυψει η εγγυηση???

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που το εσπασες εσυ πως θα σε καλυψει η εγγυηση???

 

Καλησπέρα στην παρέα :) όπως ακριβώς τα λέει ο Γιάννης είναι φίλε μου, όταν η συσκευή από δική μας υπαιτιοτητα παθαίνει ζημιά η κάθε αντιπροσωπία και σέρβις τι να μας κάνει; Βάλτο αγγελία για όποιον τον ενδιαφέρει και κάλυψε την διαφορά και αγόρασε καινούργιο :happy: την άποψή μου λέω, εσύ αποφασίζεις.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο δεν μου φορτίζει το τηλέφωνο, ούτε από τον μαγνητικό ούτε από την θύρα κανονικά, τι έπαθε ??να κάηκε ο μετασχηματιστης??ούτε από άλλο φορτιστή αλλά νομίζω ανέκαθεν δεν φορτίζει με ξένο άλλης μάρκας. Δώστε λύσεις
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Γεωργιε :) το ultra και το sbh52 τα φορτιζω από τον φορτιστή του Nokia n97 που έχω χρόνια, όπως και τις προηγούμενες συσκευές μου, έχει κατά πολύ πιο μακρύ καλώδιο και λόγω χρήσης μπαίνει και πιο εύκολα, ποτέ δεν είχα θέμα και αν έχεις δεύτερο φορτιστή δοκίμασε το :happy: δεν πειράζει αν είναι άλλης εταιρείας αρκεί να είναι γνήσιος.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα λύση.....αφού δε δουλεύει η αφή το λειτουργώ με ποντίκι!!!!!λίγο πιο χρονοβόρο αλλά οκ....την δουλειά την κάνει.

 

σωστος... ;)

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια κοίταξα για ανταλλακτικά και πρόχειρα βρήκα πως μεταχειρισμενο digitizer και οθόνη κάνουν περίπου 100€. Οπότε αγοράζει κανείς μεταχειρισμενο με λίγα παραπάνω ;)
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες,

 

έφτασε η αναβάθμιση σε κανένα φίλο; καμιά εντύπωση;

 

 

Μιας και το είπες μπήκα στο PC Companion.. και τσουυυυυπ… για να δούμε ποσα απιδια πιάνει ο σάκος

 

%5Bimg%5Dhttp%3A//i61.tinypic.com/33z8pvm.png[/img]

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που θέλω να γίνει πραγματικότητα είναι ο ξεκλείδωτος bootloader από τη Sony :this:

 

τα υπόλοιπα τα βρίσκουμε... :whistle:

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

το μόνο που θέλω να γίνει πραγματικότητα είναι ο ξεκλείδωτος bootloader από τη Sony :this:

 

τα υπόλοιπα τα βρίσκουμε... :whistle:

 

Παίζει κάτι τέτοιο σε αυτή την έκδοση. Και Επ' ευκαιρίας τι είναι αυτό που πραγματικά σου δίνει ένας ξεκλείδωτος bootloader.. μήπως για να έχεις πρόσβαση στα υπόλοιπα partition της συσκευής…. Παίζει τίποτε άλλο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα και απο εμενα!

Η αναβαθμηση γινεται καλυτερα με το καλωδιο στο pc companion!?

Με wifi προτινεται η οχι?

Καλησπέρα, σε major updates ο καλύτερος τρόπος είναι καθαρή εγκατάσταση μέσω ΡCC.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...