Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα :) σήμερα πήγα το θηρίο στο σέρβις της σονυ ώστε να μου περάσουν εκ νέου το γλειφιτζούρι :rolleyes: πέρασα πρώτα από το μαγαζί του kotsaras1979 :) για γνωριμία και να πάμε μαζί στο σέρβις και για το θέμα του πιξελ που είχε, άφησα το θηρίο και σε κάνα δίωρο με κάλεσαν για παραλαβή :rolleyes: όλα τέλεια και υποδειγματικα και αυτό το κουτάκι της σονυ με το ultra τυλιγμενο με ζελατίνα ε ήταν ρε παιδί μου ένα δεύτερο unboxin :lol::lol:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα :) σήμερα πήγα το θηρίο στο σέρβις της σονυ ώστε να μου περάσουν εκ νέου το γλειφιτζούρι :rolleyes: πέρασα πρώτα από το μαγαζί του kotsaras1979 :) για γνωριμία και να πάμε μαζί στο σέρβις και για το θέμα του πιξελ που είχε, άφησα το θηρίο και σε κάνα δίωρο με κάλεσαν για παραλαβή :rolleyes: όλα τέλεια και υποδειγματικα και αυτό το κουτάκι της σονυ με το ultra τυλιγμενο με ζελατίνα ε ήταν ρε παιδί μου ένα δεύτερο unboxin :lol::lol:

 

Άρχοντα την λολλιποπ σου βάλανε??

Για πες είδες μεγάλη διαφορά??

Link to comment
Share on other sites

Άρχοντα την λολλιποπ σου βάλανε??

Για πες είδες μεγάλη διαφορά??

 

Καλησπέρα Κωνσταντίνε :) όλα καλά φίλε μου, το έχω λιώσει και δεν μου έκανε κάτι από αυτά που παρουσίαζε :mad: lollipop 5.0.2 και το θηρίο πλέον κομπλέ :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα, το καλώδιο mhl δουλεύει στη lolipop;

 

Ναι, υποδειγματικά!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα update on line απο το κινητο χωρις format . Απλα ημουν στο σπιτι καποιου φιλου ... βαριομουν και πατησα το κουμπι !!! 3 ημερες τωρα ολα σφαιρα και απροβληματιστα. Ημουν απο τους τυχερους μαλλον Edited by LEF
Link to comment
Share on other sites

Εχει καμια ωρα που εχω στα χερια μου το ουλτρα μετα απο αναβαθμηση απο την σονυ εδω θεσσαλονικη!

Ρε παιδια τι γινετε?? αρχοντα τι γινετε?? Αλλο μενου αλλες ρυθμησεις,δεν βρισκω το lte πανω στο toolbar,

οι λοιτουργιες stamina ειναι αλιως.......τι συμβενει εδω??:lol::lol::lol:

Απο προχειρα αυτα που ειδα δεν εχει την επιλογη για να μεταφερεις τις εφαρμογες στην καρτα sd........:lol::lol:

 

τι συμβενει ρε παιδια????

Link to comment
Share on other sites

Εχει καμια ωρα που εχω στα χερια μου το ουλτρα μετα απο αναβαθμηση απο την σονυ εδω θεσσαλονικη!

Ρε παιδια τι γινετε?? αρχοντα τι γινετε?? Αλλο μενου αλλες ρυθμησεις,δεν βρισκω το lte πανω στο toolbar,

οι λοιτουργιες stamina ειναι αλιως.......τι συμβενει εδω??:lol::lol::lol:

Απο προχειρα αυτα που ειδα δεν εχει την επιλογη για να μεταφερεις τις εφαρμογες στην καρτα sd........:lol::lol:

 

τι συμβενει ρε παιδια????

 

Μαύρα χάλια και από επιδόσεις :lol:

 

Σκέφτομαι να το γυρίσω στην 4.3 :p

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

οχι μην λεμε κ χαζομαρες.........

μεχρι τωρα καταλαβενω οτι ειναι ποιο smooth απο πριν που το εκανα με τον υπολογιστη την αναβαθμηση!!

κακα τα ψεματα.......

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ LTE οεεεεοοοοοοοο........????

Link to comment
Share on other sites

οχι μην λεμε κ χαζομαρες.........

μεχρι τωρα καταλαβενω οτι ειναι ποιο smooth απο πριν που το εκανα με τον υπολογιστη την αναβαθμηση!!

κακα τα ψεματα.......

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ LTE οεεεεοοοοοοοο........????

 

φιλαράκι έλεγα πως κάνεις πλάκα και συνέχισα :)

 

αν τραβήξεις την πάνω μπάρα δύο φορές θα δείς το μολύβι δίπλα στο γρανάζι. Το πατάς και θα βρεις αυτό που ψάχνεις για να το προσθέσεις στις γρήγορες ρυθμίσεις :)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

φιλαράκι έλεγα πως κάνεις πλάκα και συνέχισα :)

 

αν τραβήξεις την πάνω μπάρα δύο φορές θα δείς το μολύβι δίπλα στο γρανάζι. Το πατάς και θα βρεις αυτό που ψάχνεις για να το προσθέσεις στις γρήγορες ρυθμίσεις :)

 

Βρε φιλε faji δεν σε παρεξηγω λογικο ειναι να με εχεις παρε για τοσο νιουφι(και καλα κανεις εδω που τα λεμε) ........αλλα τοσο πολυ:lol::lol::lol: δεν το περημενα!!!

αυτο που με λες το εκανα αλλα δεν ειπαρχει το lte πουθενα!! Μονο το 4g υπαρχει!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε φιλε faji δεν σε παρεξηγω λογικο ειναι να με εχεις παρε για τοσο νιουφι(και καλα κανεις εδω που τα λεμε) ........αλλα τοσο πολυ:lol::lol::lol: δεν το περημενα!!!

αυτο που με λες το εκανα αλλα δεν ειπαρχει το lte πουθενα!! Μονο το 4g υπαρχει!!

 

Φιλαράκι δεν έχω τέτοια γνώμη ;)

 

Αυτό που ψάχνεις είναι το το κουμπί για το Internet μέσω του παροχου κινητής;

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι δεν έχω τέτοια γνώμη ;)

 

Αυτό που ψάχνεις είναι το το κουμπί για το Internet μέσω του παροχου κινητής;

 

faji φιλε πλακα κανω...........

Αυτο που ψαχνω ειναι οταν τραβας την επανω οθονη δυο φορες για να βγουν οι επιλογες wifi,(παρεπιπτόντως τωρα εχω και λειτουργια πτησης)bluetooth κ.τ.λ. ειχε ενα οικονιδιο στην προηγουμενη εκδοση λολλιποπ που ειχα το lte! Κ στην 4.4 το ειχε αυτο!!

Τωρα πουθενα κ δεν ξερω αν αντικατασταθηκε αυτο με το 4g που εχει!? ειναι το ιδιο πραγμα??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά :) Κωνσταντίνε σε σχέση με την 4.4 έχει αλλάξει η ρύθμιση για το mobile Internet, πρέπει πρώτα να ρυθμίσεις την χρήση δεδομένων και έπειτα τα δίκτυα κινητής, επίσης έχω δει ότι και στο 4g να το τικαρεις πάει μόνο του σε 3g όπου είναι και το επικρατεστερο δίκτυο, το τσέκαρα χθες σε βοντα, η μπάρα πάνω διαμορφωνεται όπως και πριν :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε περάσει λολιποπ είναι καλύτερη απο κιτ κατ 4.4.4.??γιατί είμαι ακόμα στην 4.4.4 κ ρουτ,άμα έρθει αναβάθμιση να την κάνω ???
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε περάσει λολιποπ είναι καλύτερη απο κιτ κατ 4.4.4.??γιατί είμαι ακόμα στην 4.4.4 κ ρουτ,άμα έρθει αναβάθμιση να την κάνω ???

 

Από την στιγμή που είσαι με ροοτ Γιώργο σίγουρα θέλεις το κάτι παραπάνω :) για εμένα η μετάβαση αξίζει και αλλάζει το τηλέφωνο και μπορείς να την περάσεις και αναλόγως να δεις και τι προσθήκες θα υπάρχουν στο xda :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν θές ρίξε μια ματιά στο XDA έχουν οδηγίες για να έχεις και root και lollipop ;)
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

παιδες,μουφα η λολιποπ τελικα

Πολυ πιο λειτουργικη η προηγουμενη εκδοση..αυτη σπαει...καρυδια...

Εκτος οτι λαγκαρει αρκετα...σε μεσετζερ,φμπουκ,και σε μεταβαση στην αρχικη οθονη αποτωμα....

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς μας λες ποια γραφίδα αγόρασες; Δεν κάνει επαφή; Τί ακριβώς δεν σ'αρέσει;

 

Μετά απο πολλές δοκιμές κατέληξα σε μια που αγορασα απο το cellphones.gr και στο απλό ξύλινο μολύβι.

Χρησιμοποιείς καποια εσυ που βολέυει; θα ήθελα κάτι σε φυσικό μέγεθος μολυβιού γιατί οι σημειώσεις είναι μεγάλο κομμάτι της μέρας μου.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

παιδες,μουφα η λολιποπ τελικα

Πολυ πιο λειτουργικη η προηγουμενη εκδοση..αυτη σπαει...καρυδια...

Εκτος οτι λαγκαρει αρκετα...σε μεσετζερ,φμπουκ,και σε μεταβαση στην αρχικη οθονη αποτωμα....

 

σταμ μικρη συμβουλη απο εναν ασχετο βεβαια αλλα αμα θελεις την κρατας..........

Κανε αναβαθμηση στην σονυ.......αλλο πραγμα με αυτην απο υπολογιστη!! Το εχω στα χερια μου εδω κ τρεις ωρες κ του εχω πεταξει τα ματια απεξω!! Εγω νομιζω μια χαρα παει σαν να ητανε μανισιο στην 4.4......

Κ το εχω φερει ετσι ωστε εχω πανω απο 800mb στην ram

 

Παντως ρε παιδια τι γινετε με αυτες τις εισαγωγες???? Αλλες εκδοσεις ελλαδα,αλλες γερμανια, αφου μεχρι να καταλαβω τιο παιζετε με αυτην που με βαλάνε τωρα με πειρε ωρα!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά :) όσοι έχετε πρόβλημα με την αναβάθμιση όπως είχα και εγώ κάντε την διαδικασία από την αρχή ή απευθείας σε σονυ σέρβις :) από χθες που το παρέλαβα καμία σχέση με πριν και αυτά που παρουσίαζε :( δεν χάνεται τίποτα να το πάτε ούτε επιβάρυνση υπάρχει και η lollipop αξίζει :) (Χώρια ότι θα πάρετε και το κουτάκι και θα κάνετε unboxin :p:p).

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

σταμ μικρη συμβουλη απο εναν ασχετο βεβαια αλλα αμα θελεις την κρατας..........

Κανε αναβαθμηση στην σονυ.......αλλο πραγμα με αυτην απο υπολογιστη!! Το εχω στα χερια μου εδω κ τρεις ωρες κ του εχω πεταξει τα ματια απεξω!! Εγω νομιζω μια χαρα παει σαν να ητανε μανισιο στην 4.4......

Κ το εχω φερει ετσι ωστε εχω πανω απο 800mb στην ram

 

Παντως ρε παιδια τι γινετε με αυτες τις εισαγωγες???? Αλλες εκδοσεις ελλαδα,αλλες γερμανια, αφου μεχρι να καταλαβω τιο παιζετε με αυτην που με βαλάνε τωρα με πειρε ωρα!!

Τι παραπάνω δηλαδή σου κάνουν στην Sony? ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά :) όσοι έχετε πρόβλημα με την αναβάθμιση όπως είχα και εγώ κάντε την διαδικασία από την αρχή ή απευθείας σε σονυ σέρβις :) από χθες που το παρέλαβα καμία σχέση με πριν και αυτά που παρουσίαζε :( δεν χάνεται τίποτα να το πάτε ούτε επιβάρυνση υπάρχει και η lollipop αξίζει :) (Χώρια ότι θα πάρετε και το κουτάκι και θα κάνετε unboxin :p:p).

 

Στην κάνουν άμεσα η το αφήνεις και φεύγεις ??έχω μια ιδέα από lollipop την είχα περάσει στο z2 που είχα μέχρι προχθές... Απλά λέω αν αξίζει να την βάλω και στο θηρίο η έχει θεματακια ??

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο :) το παρέλαβα σε ένα δίωρο :happy: προσωπικά επειδή την πρώτη αναβάθμιση την έκανα σε υπολογιστή φίλου και προφανώς και λόγω βιασυνης κάτι δεν θα έγινε σωστά το πήγα στην σονυ :) είχα αποσυνδεσεις στο wifi, αργή φόρτιση σελίδων Facebook να σέρνεται και άλλα :mad: πλέον δεν υφίσταται τίποτα από αυτά, σίγουρα δε λέω ότι έχουν κάποιο μαγικό φίλτρο στην σονυ αλλά σε περίπτωση όπως την δίκη μου που δεν διαθέτω υπολογιστή μια επίσκεψη αποτελεί λύση :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...