Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά βρήκα σαν γυαλί αυτό και για θήκη θα προτιμήσω αυτή. Το γυαλί ελπίζω να είναι καλό. Η θήκη είναι η μοναδική που καλύπτει το τηλέφωνο σε περισσότερα σημεία από τις υπόλοιπες.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :)

 

Οι αγγελίες που βρίσκονται;

 

(Στο merimobiles υπάρχει σε προσφορά η XIAOMI 5V 2A 10400mAh Power Bank στα €17.83 + 5$ εκπτωτικό κουπόνι για την αγορά)

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεται κανείς για το Z ultra, δίνω το δικό μου γιατί πρεπει αναγκαστικά να πάω σε Samsung. Με αρκετά έξτρα. Δείτε στις αγγελίες.

 

Ευχαριστώ!

 

Κρίμα ρε φίλε που αφήνεις αυτή τη φοβερή συσκευή αλλά επιλογές είναι αυτές.

Πάντως επειδή είχαμε μιλήσει για το miracast του Πλαισίου τελικά το πήρα την άλλη μέρα και έμεινα πολύ ευχαριστημένος γι'αυτά που προσφέρει.

 

Καλή τύχη με την καινούργια σου συσκευή και αν το θέλει κάποιος φίλος μου το Ultra σε ενημερώνω

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το δίνω γιατί χρειάζομαι ένα Samsung για να παίζει σωστά με το Gear S που πήρα. Αυτός είναι και ο μόνος λόγος και το δίνω με βαριά καρδιά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. ..Νέος κατοχος του θηρίου και εγώ. .. (έχω άλλο ένα θηριο βέβαια σαν βασικό τηλ το note 4) μόλις το παρέλαβα από τον Κώστα ( KillaBee ) και όλα είναι κομπλέ τέλειο το κινητό μαζί με τα παρελκόμενα. ..!!!

Θα αρχίσω το σεταρισμα σιγά σιγά και θα επανέλθω. ..

Ήθελα να ρωτήσω για αρχή βάζοντας τον ίδιο λογαριασμό που έχω στο Google play με το note τις αγορασμένες εφαρμογές τις παίρνω και στο Z δωρεάν? ? Και αν έχετε να μου προτείνετε κανένα καλό Gps που δουλεύει χωρίς σύνδεση wifi ή 3g . Ευχαριστώ! !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. ..Νέος κατοχος του θηρίου και εγώ. .. (έχω άλλο ένα θηριο βέβαια σαν βασικό τηλ το note 4) μόλις το παρέλαβα από τον Κώστα ( KillaBee ) και όλα είναι κομπλέ τέλειο το κινητό μαζί με τα παρελκόμενα. ..!!!

Θα αρχίσω το σεταρισμα σιγά σιγά και θα επανέλθω. ..

Ήθελα να ρωτήσω για αρχή βάζοντας τον ίδιο λογαριασμό που έχω στο Google play με το note τις αγορασμένες εφαρμογές τις παίρνω και στο Z δωρεάν? ? Και αν έχετε να μου προτείνετε κανένα καλό Gps που δουλεύει χωρίς σύνδεση wifi ή 3g . Ευχαριστώ! !!

 

Καλορίζικο φίλε, τώρα όσο αναφορά για τις πληρωμένες εφαρμογές να ξέρεις ότι όταν αγοράζεις μία εφαρμογή αυτή είναι για όλες τις συσκευές σου και στο λέει κάποιος που έχει 3 κινητά και ένα tablet.

Αυτό ισχύει και στα antivirus (τουλάχιστον στο internet kaspersky που είναι αγορασμένο μέσα από το play store), αν και δε χρησιμοποιώ antivirus καμιά φορά κατεβάζω έξω από το store και έτσι πριν μια βδομάδα το δοκίμασα και ισχύει, 5€ 4 συσκευές και πλέον είναι πανάλαφρο.

Τώρα για το gps δε ξέρω πολλά πράγματα γιατί δεν έχω ασχοληθεί αλλά το here maps της Nokia είναι μια καλή εφαρμογή απ' ότι βλέπω στα σχόλια στο store όπως επίσης και στο techblog που το είχαμε συζητήσει. Λειτουργεί και offline.

Αυτά αλλά πρόσεχε αν έχεις το Note 4(5.7) θα σου φαίνεται μικρό μετά, προσωπικά επειδή έχω ακόμη το Lg g pro 5.5" ακόμη και για ποτό παίρνω μαζί μου ΚΑΙ το ultra. Είναι να μη καλομάθει κανείς:p:D:D

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ήδη τα έχω δίπλα δίπλα και λέω δεν μπορούσε να είναι έτσι το note ακόμα και σε άποψη σχεδιασμού.. έχω και ένα tablet Toshiba 10' οπότε με το μέγεθος είμαι κομπλέ. ..ανάλογα τις περιστάσεις :)

Thanks για τις απαντήσεις για το play store και για το gps (έκανα και.στο ανάλογο topic την ερώτηση αφού το βρηκα)

Παντως από θέμα σχεδιασμού είναι κορυφαίο τα υπόλοιπα θα τα ανακαλύψω σιγά σιγά. ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης μια που το μαθαίνω τώρα screenshot πώς γίνεται στο Ζ ?

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φιλαράκι, κι εγώ το here maps θα σου πρότεινα. Είναι καλό και εύχρηστο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από το power button

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ήδη τα έχω δίπλα δίπλα και λέω δεν μπορούσε να είναι έτσι το note ακόμα και σε άποψη σχεδιασμού.. έχω και ένα tablet Toshiba 10' οπότε με το μέγεθος είμαι κομπλέ. ..ανάλογα τις περιστάσεις :)

Thanks για τις απαντήσεις για το play store και για το gps (έκανα και.στο ανάλογο topic την ερώτηση αφού το βρηκα)

Παντως από θέμα σχεδιασμού είναι κορυφαίο τα υπόλοιπα θα τα ανακαλύψω σιγά σιγά. ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης μια που το μαθαίνω τώρα screenshot πώς γίνεται στο Ζ ?

 

Τίποτα φίλε πάντως και το N4 που το είδα από κοντά είναι ωραίο με την μεταλλική πλέον κατασκευή αλλά σαν το Ultra δεν είναι. Προσωπικά επειδή φημολογείται ότι το επόμενο Ultra θα είναι το ίδιο και με πενάκι θα το πάρω από τους πρώτους.

Αδικείται χωρίς το πενάκι.

Τώρα για screenshot πάτα το κουμπί από τα soft keys (το κουμπί για τις ανοιχτές-αποθηκευμένες εφαρμογές) και ακριβώς από κάτω θα δεις τις μικροεφαρμογές της Sony, είναι το μοβ με ένα σαν παραθυράκι εικονίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά το βρήκα τώρα που μου είπατε ..θα έχω για αρχή αρκετές ερωτήσεις....ελπίζω να μην σας ζαλίσω. .. υπάρχει κάποια εφαρμογή που κατεβάζω στο pc για συγχρονισμό ή αποθήκευση back up όπως το (i tunes ή το kies της Samsung? )

 

Επισης μπορώ να συνδέσω κάποιο δέκτη τηλεόρασης για να δουλεύει εν κινήσει στο αυτοκίνητο?

 

..το καινούριο που θα βγει θα είναι τέλειο αν έχει και πενάκι. ...πολυεργαλειο!!

Άσχετο ..στην υποδοχή των ακουστικών και στην θέση φόρτισης αριστερα όπου μπαίνει στην μαγνητική θηκη δεν υπάρχει κάποιο καπάκι. .δεν υπάρχει θέμα για να πάρει νερό? Γιατί από ότι ξέρω είναι αδιάβροχο ..όχι ότι θα αρχίσω τα πειράματα απλά ρωτάω. .

 

 

Edit

 

Το note ειναι πολυ ωραίο αλλά όντως έχει άλλη ποιότητα κατασκευής από το Ζ Ultra

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Για screenshot επιλέγεις όποιο θες :)

Για συγχρονισμό υπάρχουν πολλά. Εγώ χρησιμοποιώ το super back up.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες :) φίλε @xiou με γεια το θηρίο και καλώς ήρθες στην παρέα μας :)

Έκανα μια σκέψη :rolleyes: καθώς έκανα κάποιες ρυθμίσεις σε G2 φίλου, και θυμήθηκα σχετικά με την απόκρυψη των soft Keys στο θηρίο μας και αν υπάρχει δυνατότητα να κερδίσουμε λίγο επιπλέον χώρο στην μικρή οθόνη :p:p

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες :) φίλε @xiou με γεια το θηρίο και καλώς ήρθες στην παρέα μας :)

Έκανα μια σκέψη :rolleyes: καθώς έκανα κάποιες ρυθμίσεις σε G2 φίλου, και θυμήθηκα σχετικά με την απόκρυψη των soft Keys στο θηρίο μας και αν υπάρχει δυνατότητα να κερδίσουμε λίγο επιπλέον χώρο στην μικρή οθόνη :p:p

 

Άρχοντα ένα που βρήκα είναι το GDM auto hide soft Keys από το play

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Άρχοντα ένα που βρήκα είναι το GDM auto hide soft Keys από το play

 

Καλησπέρα φίλε μου :) και σε ευχαριστώ για την βοήθεια :) την δοκίμασα την εφαρμογή και κάνει την δουλεία της μια χαρά :rolleyes:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες :) φίλε @xiou με γεια το θηρίο και καλώς ήρθες στην παρέα μας :)

Έκανα μια σκέψη :rolleyes: καθώς έκανα κάποιες ρυθμίσεις σε G2 φίλου, και θυμήθηκα σχετικά με την απόκρυψη των soft Keys στο θηρίο μας και αν υπάρχει δυνατότητα να κερδίσουμε λίγο επιπλέον χώρο στην μικρή οθόνη :p:p

 

Καλώς σας βρήκα και ευχαριστώ για την υποδοχή. .. πρέπει να πω ότι είσαι μέσα στο μυαλό μου... εχω βαλει nova και έχω κρυφά όλα τα πλήκτρα όπως και την γραμμή πληροφοριών πάνω στην κορυφή. .. τα μόνα που μου είχαν μείνει στην κοινή θέα ήταν τα soft keys οπότε το έλυσα και αυτό. .. :)

Μόνο που μου έχει μείνει είναι να μου πει κάποιος εάν γνωρίζει αν γίνεται να βάλω δέκτη τηλεόρασης εξωτερικό χωρίς να χρησιμοποιώ wifi 3g...

 

 

Edit

Μάλλον δεν το λύσαμε γιατί μόλις πήγα να το κατεβάσω και γραφει για root :(

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα @xiou :) το είδα και εγώ που έλεγε root και κατέβασα την διπλανή GMD full screen που γράφει no root και δουλεύει κανονικα:) και εγώ μαμά το έχω με nova και moonshine icon pack :) Edited by Arxontas71

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όντως δίκιο έχεις. ..έτσι όπως το είχα γράψει μου έβγαζε μόνο το ρουτ. Τελικά το βρήκα και αναγκαστικά το αγόρασα γιατί άφηνε μια κόκκινη γραμμή και για να την κάνεις διάφανη έπρεπε να γίνει αγορά της εφαρμογής. ..τώρα πλέον έχω την οθόνη ολόκληρη. ..

Thanks:)

Link to comment
Share on other sites

Όντως δίκιο έχεις. ..έτσι όπως το είχα γράψει μου έβγαζε μόνο το ρουτ. Τελικά το βρήκα και αναγκαστικά το αγόρασα γιατί άφηνε μια κόκκινη γραμμή και για να την κάνεις διάφανη έπρεπε να γίνει αγορά της εφαρμογής. ..τώρα πλέον έχω την οθόνη ολόκληρη. ..

 

Γίγαντας :) η καλύτερη ομάδα λέμε..... Περιμένω από τον Αλέξανδρο :) όταν μπορέσει και όποιος φίλος θέλει να γράψει περί εφαρμογών και ότι άλλο θα βοηθήσει για την βέλτιστη χρήση του θηριου:D:D

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο ψάχνετε; Απο launcher εχω Apex

 

Μετά την πολύ όμορφη συνάντηση που είχαμε θεσ/νίκη είπαμε να γραφτούν και στο νήμα ότι μπορεί να θεωρηθεί χρήσιμο ώστε αυτή η ανταλλαγή γνώσεων να βοηθήσει όλους μας σε πράγματα που δεν γνωρίζουμε, όπως καλή ώρα έγινε σήμερα με τα soft Keys :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γίγαντας :) η καλύτερη ομάδα λέμε..... Περιμένω από τον Αλέξανδρο :) όταν μπορέσει και όποιος φίλος θέλει να γράψει περί εφαρμογών και ότι άλλο θα βοηθήσει για την βέλτιστη χρήση του θηριου:D:D

 

Καλησπέρα στην παρέα, Βαγγέλη εννοείται δεν το ξέχασα απλά έτρεχα πάρα πολύ αυτές τις μέρες.

Μέσα στην εβδομάδα θα βρώ χρόνο και θα μιλήσω για ότι είναι χρήσιμο από εφαρμογές και λειτουργίες. Καληνύχτα !

 

Καλησπέρα Αλέξανδρε :) φίλε μου η δουλειά πρώτα και όλα τα άλλα μετά, και φυσικά θα κανονίσουμε και δεύτερη ανταμωση με συνοδεία οινοκαταστασης:)

 

Σωστός.... κύριε Βαγγέλη, καλό βράδυ.

Edited by Ellhn_1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Αλέξανδρε :) φίλε μου η δουλειά πρώτα και όλα τα άλλα μετά, και φυσικά θα κανονίσουμε και δεύτερη ανταμωση με συνοδεία οινοκαταστασης:)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όντως θα βοηθήσει πολύ εμάς τους νέους κατοχους αλλά και τους παλιούς αν αναφερθούν μαζεμενα κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογες/κόλπα κτλ για το Ζ . Μπράβο ! !!
Link to comment
Share on other sites

Θέλετε να μάθετε κάτι συγκεκριμένο παιδιά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλετε να μάθετε κάτι συγκεκριμένο παιδιά?ρωτήστε ελεύθερα!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Για την κάμερα έχετε βρει κάτι; (ξέρω πως η ερώτηση είναι μάλλον αφελής αλλά είπα να την κάνω :) )
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...