Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά η αναβάθμιση μέσω pc companion ? Λάθος θυμάμαι ota? Και αν γίνεται ota, που γίνεται ? Δε μου το βγάζει μόνο του.. Κάτι μπορεί να έχω πειράξει..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η αναβάθμιση μέσω pc companion ? Λάθος θυμάμαι ota? Και αν γίνεται ota, που γίνεται ? Δε μου το βγάζει μόνο του.. Κάτι μπορεί να έχω πειράξει..

 

Ούτε εμένα την έβγαλε OTA. Αλλά απότι είδα και πιο πάνω σε κάποιον φίλο που την έβγαλε έλεγε ότι γίνεται μέσω PCcompanion στην περιγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εμένα το pc companion μου λέει ότι είναι ενημερωμένο το κινητό... Πατάω στις πληροφορίες και μου λέει ότι μπορεί από την ανακοίνωση της εταιρείας για νέο λογισμικό μέχρι αυτό να είναι διαθέσιμο μπορεί να περάσει λίγλίγος χρόνος.. Να πάω seus?

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες εμένα το pc companion μου λέει ότι είναι ενημερωμένο το κινητό... Πατάω στις πληροφορίες και μου λέει ότι μπορεί από την ανακοίνωση της εταιρείας για νέο λογισμικό μέχρι αυτό να είναι διαθέσιμο μπορεί να περάσει λίγλίγος χρόνος.. Να πάω seus?

Διόρθωση για το seus μάλλον παλιό...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Αφου ξεκίνησε θα έρθει σιγά σιγά σε όλους. .. Για αναβάθμιση χρειάζεται το pc companion το λέει κιολας στην φώτο που έχω ανεβάσει από εχθές. ..

Για την αναβάθμιση από ότι έχω διαβάσει καλό είναι επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων πριν και μετά την αναβάθμιση.

Εγώ είχα κάνει Google account και μου επανέφερε όλες τις εφαρμογές .. τα τραγούδια χάθηκαν γιατί είχα πατήσει να διαγραφούνε όλα ...αλλά αυτό είναι εύκολο γιατί θα τα ξαναπεράσω εύκολα.

Άντε και στα δικά σας...

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημέρι σε όλου σας και σε έμενα ήρθε αλλά δεν θα προβώ σε αναβάθμιση μέχρι να βγει τρόπος για root.. τα Τitanium backup Μας τα έχουμε πάρει σε όλα μας είμαστε κομπλέ τα τσακάλια περιμένουμε για περαιτέρω γαργάλημα.. σκαλίστε το και πείτε μας εντυπώσεις
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχουν περάσει πολλές ώρες χρήσης, η μπαταρία φαίνεται να αποδίδει αρκετά καλύτερα.

 

Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι η απουσία του tap2wake για την οθόνη (βλ. G2, Lumia 920 etc).

 

Αν και το έχω για δεύτερο τηλέφωνο, δεν έχω βρει κάποιο καλό λόγο για να το κάνω root ή να του αλλάξω ROM.

Επί της ουσίας δεν βρίσκω λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά αν δεν κάνω backup και δεν βγάλω κάρτα μνήμης υπάρχει περίπτωση να χάσω αρχεία η εφαρμογές?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά αν δεν κάνω backup και δεν βγάλω κάρτα μνήμης υπάρχει περίπτωση να χάσω αρχεία η εφαρμογές?

 

Όχι, απλά εμείς συζητούσαμε χθές για το πως μπορεί να γίνει clean install.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες, έκανα κι εγώ την αναβάθμιση δίχως να καθαρίσω τίποτα και όλα τέλεια. Η αίσθηση είναι πως πάει πιο γρήγορα.

 

Τις νέες λειτουργίες Stamina τις προσέξατε; Εγινε σημαντική πρόοδος :)

Υπάρχει η λειτουργία Ultra Stamina που δίνει μπαταρία για μέρες... (χρησιμοποιεί βασικές λειτουργίες του τηλεφώνου).

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες, έκανα κι εγώ την αναβάθμιση δίχως να καθαρίσω τίποτα και όλα τέλεια. Η αίσθηση είναι πως πάει πιο γρήγορα.

 

Τις νέες λειτουργίες Stamina τις προσέξατε; Εγινε σημαντική πρόοδος :)

Υπάρχει η λειτουργία Ultra Stamina που δίνει μπαταρία για μέρες... (χρησιμοποιεί βασικές λειτουργίες του τηλεφώνου).

 

Α ναι σωστός το είδα στα πεταχτά και απότι πρόσεξα κάνει restart αν θες να βγείς απο το mode αυτό. Καλή δουλεια πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Α ναι σωστός το είδα στα πεταχτά και απότι πρόσεξα κάνει restart αν θες να βγείς απο το mode αυτό. Καλή δουλεια πάντως.

 

Ναι σωστά το έγραψες, έτσι κάνει :)

 

Εχουμε και τη δυνατότητα της επανεκκίνησης από το κουμπί πλέον :)

 

Η μπαταρία κρατάει περισσότερο, έτσι μου φαίνεται κι εμένα.

 

Κάτι που με χάλασε λιγάκι είναι οι καρτέλες του Chrome που τις αντιμετωπίζει σαν ξεχωριστές εφαρμογές και όχι σαν μια εφαρμογή που την κλείνεις με μια κίνηση.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Με την 4.4.4 το ειχα root και ειχα και το titanium backup pro.

Τωρα με την 5.0 θα πρεπει να το ξανακανω root?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με την 4.4.4 το ειχα root και ειχα και το titanium backup pro.

Τωρα με την 5.0 θα πρεπει να το ξανακανω root?

Ναι. Αλλά σίγουρα δεν θα υπάρχει ακόμα root για την Lollipop

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις καρτέλες στο chrome με χάλασε και εμένα αλλά έχει ρύθμιση να γίνει όπως πριν.

Για θήκη τι κάνω? Δεν βρίσκω πουθενά από Ελλάδα καμία ιδέα?

Θα προτιμούσα notebook στυλ.

Edited by kmiglis
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις καρτέλες στο chrome με χάλασε και εμένα αλλά έχει ρύθμιση να γίνει όπως πριν.

Για θήκη τι κάνω? Δεν βρίσκω πουθενά από Ελλάδα καμία ιδέα?

Θα προτιμούσα notebook στυλ.

 

εδω ειδες φιλε μου?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

τι λειπει κατα τη γνωμη σας απτην lollipop που ειχε η kit kat?

μου φαινεται λιγο φλατ κ generic η ειναι ιδεα μου?θελω να πω,εχει το ιδιο επιπεδο "καστομιας" απο τη sony οπως ειχε κ η kit kat?

εχει τo live wallpaper της sony?

 

αν ξενερωσω κ θελω να το κανω rollback γινεται ευκολα?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εδώ ( Αρτέμιδα ) ακόμα ενημερωμένο με δείχνει στο Pc companion... Κατεβασμένο προχθές και ενημερωμένο το τελευταίο.. Είναι δυνατόν? Πως γίνεται αν παίζει κάτι τέτοιο? Τι φάση, δεν έχουν φτάσει τα φορτηγά με τα γλειφιτζούρια σε όλη την επικράτεια? Τελείωσαν αυτά που είχαν παραγγείλει και περιμένουν νέα παραλαβή? Δε μπορώ να καταλάβω... Με τις IP πηγαίνουν?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω βρει την αυτοματη φωτεινότητα που είχε στην κιτ κατ. Κατά τα άλλα τα υπόλοιπα θεωρώ ότι είναι θέμα συνηθειας..θεωρω ότι με τον καιρό θα συνηθίσουμε. .

Θετικο επίσης ότι στο power button όπως ειπώθηκε και σε προηγούμενο ποστ ότι προστέθηκε και η επιλογη της επανεκκινησης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω βρει την αυτοματη φωτεινότητα που είχε στην κιτ κατ. Κατά τα άλλα τα υπόλοιπα θεωρώ ότι είναι θέμα συνηθειας..θεωρω ότι με τον καιρό θα συνηθίσουμε. .

Θετικο επίσης ότι στο power button όπως ειπώθηκε και σε προηγούμενο ποστ ότι προστέθηκε και η επιλογη της επανεκκινησης

 

 

Settings/Display/Adaptive brightness

 

Αυτός είναι ο διακόπτης της αυτόματης φωτεινότητας.

 

Επίσης στο power button προστέθηκε η δυνατότητα για screen record πέρα από το screen capture που ήδη υπήρχε. :)

 

Σίγουρα δεν λείπει κάτι σε σχέση με ΚΚ. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...