Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την lollipop έχουμε κανένα νεώτερο;

Υπάρχει κάποιο changeling να δούμε τις αλλαγές από

την 4.4.4 που φοράμε τώρα?

 

Και κάτι άλλο. Miracast ή Chromecast?

Τι προτείνετε παίδες?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με την lollipop έχουμε κανένα νεώτερο;

Υπάρχει κάποιο changeling να δούμε τις αλλαγές από

την 4.4.4 που φοράμε τώρα?

 

Και κάτι άλλο. Miracast ή Chromecast?

Τι προτείνετε παίδες?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Καλησπέρα,

 

προς το παρόν μόνο "μεζές" (ταιριάζει με το κρασί που λέγαμε νωρίτερα) :) 16 Things You Can Do In Android Lollipop That You Couldn't Do In KitKat

 

Κάποιος φίλος είχε γράψει πως έχει το Miracast απο το Πλαίσιο και ήταν ευχαριστημένος.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

προς το παρόν μόνο "μεζές" (ταιριάζει με το κρασί που λέγαμε νωρίτερα) :) 16 Things You Can Do In Android Lollipop That You Couldn't Do In KitKat

 

Κάποιος φίλος είχε γράψει πως έχει το Miracast απο το Πλαίσιο και ήταν ευχαριστημένος.

Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Σε ο,τι αφορά το miracast vs chromecast, το άρθρο που παρέθεσες αναφέρει ότι το lollipop θα έχει εγγενή υποστήριξη για το chromecast) βεβαίως, βεβαίως!), οπότε μάλλον προς τα εκεί πάμε.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

 

@ stivakos

η λογική συνέχεια είναι το chromecast :)

 

Περί L

 

Οι αναβαθμίσεις των εφαρμογών που έχουν ήδη γίνει συμβατές με Lollipop είναι προάγγελοι.

 

Βέβαια παρουσιάστηκαν και προβλήματα με την 5.0 και η 5.1 έρχεται να διορθώσει όποια προβλήματα.

 

Silent mode added after missing on Android 5.0

General improvements in system stability

Improved RAM management

Fixes for sudden app closures

Improved battery management

Excessive consumption of network devices when used Wi-Fi fixed

Issues with wireless connections fixed

Problems with Okay Google function solved

Notifications problems solved

Some sound problems experience by certain devices fixed

Other improvements and changes

 

Η Sony δεν θα βάλει την πινελιά της;

 

Είμαστε όλοι στην αναμονή λοιπόν, οπότε καθίστε αναπαυτικά :)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ντροπή, να μην μπορείς να εγκαταστήσεις apps στην Sd τι περιορισμός

είναι αυτός! Πραγματικά μεγάλη έλλειψη. Και ευτυχώς φοράμε 16gb.

Αν είχαμε 8 θα ήμασταν να μας κλαίνε οι ρέγγες.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

Περί L

 

Οι αναβαθμίσεις των εφαρμογών που έχουν ήδη γίνει συμβατές με Lollipop είναι προάγγελοι.

 

Βέβαια παρουσιάστηκαν και προβλήματα με την 5.0 και η 5.1 έρχεται να διορθώσει όποια προβλήματα.

 

Η Sony δεν θα βάλει την πινελιά της;

 

Είμαστε όλοι στην αναμονή λοιπόν, οπότε καθίστε αναπαυτικά :)

 

 

Αυτή η ντροπή, να μην μπορείς να εγκαταστήσεις apps στην Sd τι περιορισμός

είναι αυτός! Πραγματικά μεγάλη έλλειψη. Και ευτυχώς φοράμε 16gb.

Αν είχαμε 8 θα ήμασταν να μας κλαίνε οι ρέγγες.

 

Οσο για τις εφαρμογες ναι ειναι χαζομαρα και προβλημα της 4.4.4 Kitkat αλλα ευτυχως στη Lollipop διορθωθηκε.

 

Ηδη walkman και movies πηρα update . Συμφωνω εν μερει οτι η 5.0-5.0.2 εχουν σαφως τα θεματακια τους αλλα θα προτιμουσα να μας εδιναν μια γευση πρωτα.Ηδη φτανουμε Μαρτιο 2015. Anyway.

 

Μια μικρη αναφορα να κανω , Υστερα απο rooting, unlocking bootloader και περασμα 5 custom roms (4 Lollipop +1 Sony Slim Custom HD 3 ) εχω να πως προτιμω την στοκ rom με root (οποιος επιθυμει).O λογος?Ολα δουλευουν ολοκληρωμενα και στρωτα , η μπαταρια ειναι αψογη και σε υψηλα επιπεδα και εχω τις μικροεφαρμογες που με βολευουν αφανταστα εχω να πω.

Οποτε εκανα re-lock εβαλα και ftf stock και περιμενω και εγω την Lollipop υπομονετικα απο Sony.

Eλπιζω και ευχομαι να μην περασει και ο Μαρτιος :(:mad:

Edited by jimpsar

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τις εφαρμογες ναι ειναι χαζομαρα και προβλημα της 4.4.4 Kitkat αλλα ευτυχως στη Lollipop διορθωθηκε.

 

Ηδη walkman και movies πηρα update . Συμφωνω εν μερει οτι η 5.0-5.0.2 εχουν σαφως τα θεματακια τους αλλα θα προτιμουσα να μας εδιναν μια γευση πρωτα.Ηδη φτανουμε Μαρτιο 2015. Anyway.

 

Μια μικρη αναφορα να κανω , Υστερα απο rooting, unlocking bootloader και περασμα 5 custom roms (4 Lollipop +1 Sony Slim Custom HD 1.3 ) εχω να πως προτιμω την στοκ rom με root (οποιος επιθυμει).O λογος?Ολα δουλευουν ολοκληρωμενα και στρωτα , η μπαταρια ειναι αψογη και σε υψηλα επιπεδα και εχω τις μικροεφαρμογες που με βολευουν αφανταστα εχω να πω.

Οποτε εκανα re-lock εβαλα και ftf stock και περιμενω και εγω την Lollipop υπομονετικα απο Sony.

Eλπιζω και ευχομαι να μην περασει και ο Μαρτιος :(:mad:

 

ποια custom απο 4.4.4 εβαλες?την HD3?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ποια custom απο 4.4.4 εβαλες?την HD3?

 

Nαι αυτην.Εχεις δικιο οχι 1.3

Βασικα ηδη ο dev εχει προσωπικα θεματα οποτε η ΗD 4 θα παει περιπατο. Επισης ειπαμε slim αλλα αυτη δεν εχει τιποτα μεσα.Τα εβαλα ολα εγω , apps & μικρο εφαρμογες.Με doomkernel δεν λεω καλα πηγαινε αλλα ειχα καποια restarts και βασικα δεν ειχε καθολου θεματα. Οποτε ηταν σαν την stock χωρις θεματα για μενα και γιαυτο γυρισα στην κανονικα οπου δουλευουν ρολοι.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Nαι αυτην.Εχεις δικιο οχι 1.3

Βασικα ηδη ο dev εχει προσωπικα θεματα οποτε η ΗD 4 θα παει περιπατο. Επισης ειπαμε slim αλλα αυτη δεν εχει τιποτα μεσα.Τα εβαλα ολα εγω , apps & μικρο εφαρμογες.Με doomkernel δεν λεω καλα πηγαινε αλλα ειχα καποια restarts και βασικα δεν ειχε καθολου θεματα. Οποτε ηταν σαν την stock χωρις θεματα για μενα και γιαυτο γυρισα στην κανονικα οπου δουλευουν ρολοι.

 

η μπαταρια της ΗD3 σε σχεση με την στοκ πως ειναι?την στοκ δεν την δουλεψα καθολου..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά... προερχόμενος από 3 Windows Phone στη σειρά, όλα αυτά που γράφετε για roms και rooting και τέτοια φίδια μου φαίνονται... κάπως.

Το ultra z ήταν το μόνο κινητό που με έκανε να μεταπηδησω σε Android.

Δε χρειάζεται να αναφέρω τους λόγους, είναι οι γνωστοί που μας έκαναν να πάρουμε εδώ μέσα το ultra z.

Ευτυχώς κάθε μέρα δικαιώνει την επιλογή μου.

 

Edit. Δηλαδή η Lollipop, θα επιτρέπει να εγκαθιστώ apps στην Sd?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια της ΗD3 σε σχεση με την στοκ πως ειναι?την στοκ δεν την δουλεψα καθολου..

 

Νομίζω πάνω κάτω ίδια κατανάλωση μου φάνηκε.

Γενικά καλή αλλά ήθελα και themes κάτι που δεν δουλεύε.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Ε άμα ήθελες themes OK τότε! Εγώ την κρατάω γιατί είναι πιο γρήγορη από την στοκ(σε σύγκριση με ultra φιλου) για τα διάφορα tweaks και που δεν έχει τις εφαρμογές της σονυ!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ε άμα ήθελες themes OK τότε! Εγώ την κρατάω γιατί είναι πιο γρήγορη από την στοκ(σε σύγκριση με ultra φιλου) για τα διάφορα tweaks και που δεν έχει τις εφαρμογές της σονυ!

 

Ίσως ένα κλικ πιο γρήγορο αλλά προσωπικά αν έχεις έρθει από Samsung... Η Sony πράγματικα δεν έχει bloat.

:cool:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα όταν έβγαλα το κινητό απο την φόρτιση κ πήγα να κλείσω το καπακι από το usb έπεσε το λαστιχακι... Φενεται είχε χαλαρώσει.. Τι κάνουμε τώρα?είδα στο ebay έχει πολλά για ανταλλακτικά αλλά κοστίζουν γύρω στα 15 ευρω...μάλλον δεν το γλυτωνω...

http://m.ebay.com/itm/131380661085?_mwBanner=1&rmvSB=true

Le Max 2 X829 4/64

Le Max 2 Pro X820 6/64

Link to comment
Share on other sites

Πυροβολεί το εργαλείο σε 4.4.4 slimkat!!!

 

Σε lollipop αυτό θα είναι 1000+ σε πόντους λόγω ART.

Edited by ins0mniak

Le Max 2 X829 4/64

Le Max 2 Pro X820 6/64

Link to comment
Share on other sites

Αν συνδέσω στο ultra, bluetooth πληκτρολόγιο ΚΑΙ bluetooth mouse,

θα τα δει και τα δύο?

Συγγνώμη αν η ερώτηση είναι κάπως αλλά δεν γνωρίζω.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!μπορει καποιος με στοκ rom και root να κανει upload to build.prop?θελω να ελεγξω κατι.ευχαριστω!

 

To NBA jam και το San andreas σας αφήνει να τα κάνετε εγκατάσταση στο store? Tα εμφανίζει?

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αν συνδέσω στο ultra, bluetooth πληκτρολόγιο ΚΑΙ bluetooth mouse,

θα τα δει και τα δύο?

Συγγνώμη αν η ερώτηση είναι κάπως αλλά δεν γνωρίζω.

 

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα τα δει. Ψάξε στο YouTube και πες αν βρεις κάτι γιατί με απασχολεί και μένα. Ας απαντήσει και κάποιος που ξέρει με σιγουριά..

 

Τέλος ξέρουμε κάποιο καλό, δοκιμασμένο miracast με την τηλεφωναρα μας? Φτηνή και αξιόπιστη λύση απέξω τύπου κινεζια?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Αν συνδέσω στο ultra, bluetooth πληκτρολόγιο ΚΑΙ bluetooth mouse,

θα τα δει και τα δύο?

Συγγνώμη αν η ερώτηση είναι κάπως αλλά δεν γνωρίζω.

 

Κανονικότατα και με bluetooth hands free. Θεωρητικά υποστηρίζει πολλές συσκευές ταυτόχρονα αλλά 2 ποντίκια ένα πληκτρολόγιο και με b-h-f είναι δοκιμασμένο από εμένα τον ίδιο. Βασικά εγώ το εργαλείο το δουλεύω και σαν υπολογιστή συνδέοντας και με το monitor με πολύωρη χρήση καθημερινά γιατί έτσι κι αλλιώς όλα με το εργαλείο τα κάνω.

 

καλημερα!μπορει καποιος με στοκ rom και root να κανει upload to build.prop?θελω να ελεγξω κατι.ευχαριστω!

 

To NBA jam και το San andreas σας αφήνει να τα κάνετε εγκατάσταση στο store? Tα εμφανίζει?

 

Καλησπέρα Γιαννάρα. ΕΔΩ είναι το αρχείο. To NBA JAM και 'γώ το είχα κατεβάσει γιατί ήταν σε προσφορά αλλά θυμάμαι ότι είχα θέμα και δυσκολεύτηκα να το κατεβάσω. Τώρα κάτι είχα κάνει από την μία συσκευή στην άλλη αλλά δε θυμάμαι. Πάντως δεν είχα πειράξει το αρχείο ταυτότητας (build prop) της συσκευής. Αν θες να δεις αναλυτικότερα κάνε μια βόλτα στα παλικάρια στο XDA.

 

 

Τέλος ξέρουμε κάποιο καλό, δοκιμασμένο miracast με την τηλεφωναρα μας? Φτηνή και αξιόπιστη λύση απέξω τύπου κινεζια?

 

Το miracast του Πλαισίου. Έχει μιλήσει ο Killabee γι' αυτό το οποίο το έχω αγοράσει και 'γώ. Είναι καλό για να δεις ταινίες και να περιηγηθείς για λίγο στο internet. O αντάπτορας της Sony είναι καλύτερος όσο αναφορά το browsing (πιο γρήγορος, εξαρτάται για τη χρήση το θες).

Για περισσότερες λεπτομέρειες, πίσω στις σελίδες 101 και 103.

 

Επίσης ένα θέμα που είχε ανοίξει ο Faji σχετικά με ένα υγρό το οποίο δίνει αντοχή στο γυαλί:

Καλησπέρα,

 

συνεχίζοντας την κουβέντα για προστασία οθόνης βρήκα τυχαία πως υπάρχει και το PaintBull 9H.

 

Το 9H είναι ένα μοναδικό προϊόν που εφαρμόζεται πάνω στην οθόνη οποιουδήποτε smartphone ή tablet και δημιουργεί μία διάφανη προστασία στην οθόνη η όποια είναι μόνιμη. Διαθέτει μία προηγμένη σύνθεση με νανοτεχνολογία που κάνει το digitizer/touch της οθόνης 10 φορές πιο ανθεκτικό στα πεσίματα, στις γρατζουνιές, στα χτυπήματα και στις υψηλές θερμοκρασίες. Η ποιότητα της οθόνης δεν αλλοιώνεται καθόλου και η οθόνη του τηλεφώνου εκτός από την υψηλή ανθεκτικότητα που αποκτάει, γίνεται και υδροφοβική. Δεν μπορεί να απορροφήσει κανένα είδος υγρασίας κι αν πέσει νερό πάνω της απλά γυρνάς το τηλέφωνο και φεύγει.

 

Η εφαρμογή είναι μόνιμη, συνοδεύεται από γραπτή εγγύηση 2 ετών. Χρόνος που χρειάζεται για την εφαρμογή 2 ώρες.

 

Το βρήκα στο σκρουτζ στα 20€ οπότε υπολογίζω να κυμαίνεται κάπου εκεί η τιμή αγοράς/εφαρμογής.

 

Καλημέρα, καλά έκανες και το ανέφερες και η αλήθεια είναι πως μου κίνησε την περιέργεια και έψαξα στο internet γι'αυτό.

Γενικά άκουσα καλά λόγια ΑΛΛΑ:

1)Λένε ότι μετά την χρήση του υγρού η οθόνη του κινητού γίνεται 10 φορές πιο ευαίσθητη (ως γνωστόν η δικιά μας η οθόνη ήδη είναι υπερευαίσθητη)

2) Το υγρό αυτό απορροφάται από την οθόνη γι' αυτό και αποκτάει τέτοια αντοχή (γίνεται και χρήση σε αμάξια για αντοχή σε χρώμα και προστασία όποιος ξέρει αλλά είναι πολύ δαπανηρή η όλη διαδικασία).

Αν πούμε να βγάλουμε την ζελατίνα για να γίνει η διαδικασία αυτή φεύγει το λογότυπο που εμένα προσωπικά με χαλάει αλλά όπως είπα και παραπάνω αν γίνει υπερβολικά ευαίσθητη αντί για καλό μήπως έχουμε αντίθετα αποτελέσματα;

Πάντως καλά έκανες και το ανέφερες φίλε faji για να το εφαρμόσουμε σε άλλες οθόνες αλλά προσωπική μου άποψη (?) δε κάνει για τα εγαλεία μας.

 

Ξαναεπανέρχομαι στο θέμα γιατί ίσως δε έγινα πλήρως αντιληπτός αλλά και στο ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί στη πλάτη του κινητού.

Πέρα από δεκαπλάσια αντοχή της οθόνης (δηλαδή το γυαλί) δίνει και δεκαπλάσια ευαισθησία στην αφή (τουλάχιστον αυτό υποστηρίζουν). Η ευαισθησία που αποκτάει η οθόνη στην αφή είναι πρόβλήμα για εμάς γιατί ήδη είναι πολύ ευαίσθητη (μη ξεχνάτε ότι μπορείτε να γράψετε με μολύβι ή οτιδήποτε αντικείμενο με μύτη ενός χιλιοστού ή κοντά στο χιλιοστό, π.χ με οδοντογλυφίδα λειτουργεί κανονικά) η οθόνη του ultra.

Παραθέτω link όποιος θέλει να δει:

 

Ξανανοίγω το θέμα γιατί με ενδιαφέρει για την πλάτη του κινητού ΑΛΛΑ αν βγάλουμε τη μεμβράνη της πλάτης και από εκεί φεύγει το λογότυπο;

Το ρωτώ αυτό γιατί το tempered glass δεν είναι λύση και παιδιά που βάλανε μπρος-πίσω γυαλί είπανε ότι μετά δεν χωρούσε το κινητό στην μαγνητική βάση το οποίο με βολεύει πάρα πολύ.

Αν ξέρει κάποιος ας πεί αλλά τονίζω μόνο για την πλάτη του κινητού.

Edited by Ellhn_1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αλεξ!!!ελπιζω να εισαι καλα!!στο store δεν μου το βγαζει καθολου το nba jam..πρεπει να το κατεβασω με αλλο τροπο...

 

Edit:Πως το βλέπετε από μπαταρία παίδες? Τέρας το θηρίο!!

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αλεξ!!!ελπιζω να εισαι καλα!!στο store δεν μου το βγαζει καθολου το nba jam..πρεπει να το κατεβασω με αλλο τροπο...

 

Επίσης φίλε. Τώρα για το παιχνίδι δες η θα αλλάξεις μοντέλο ή και ονομασία αν δε πιάσει (μη ξεχάσεις να κάνεις επανεκκίνηση για να πάρει τις αλλαγές) ή θα κάνεις αυτό που έκανα εγώ. Θα το κατεβάσεις από το άλλο κινητό-tablet που έχεις με το λογαριασμό σου και θα το κάνεις back up και θα το περάσεις στο ultra (σου είπα δε θυμάμαι πως το είχα κάνει αλλά τώρα που το έψαξα έτσι το είχα κάνει).

Σου δίνω screen shot για να δεις:

[ATTACH]57293[/ATTACH]

 

[ATTACH]57294[/ATTACH]

 

[ATTACH]57296[/ATTACH]

 

[ATTACH]57298[/ATTACH]

 

Σε περίπτωση που δεν έχεις άλλη συσκευή android μπες από κινητό φίλου σου με το λογαριασμό σου όμως και αγόρασε την εφαρμογή. Όταν τη κατεβάσεις κάν' την back up όπως στις εικόνες παραπάνω και πέρνα την στο ultra.

Αν χρειαστείς κάτι πες μου.

Κάτι άσχετο, ο Βαγγέλης που χάθηκε;

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογη την εχω αγορασμενη αλεξ!!!θα κανω αυτο που λες απ της γυναικας μου το κινητο.παντως το ultra δεν ειναι συμβατο με το nba jam για να το εγκαταστησεις απευθειας απo το store.o βαγγελης απλα δεν γραφει στο εδω στο φορουμ.κατα τα αλλα μια χαρα ειναι!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογη την εχω αγορασμενη αλεξ!!!θα κανω αυτο που λες απ της γυναικας μου το κινητο.παντως το ultra δεν ειναι συμβατο με το nba jam για να το εγκαταστησεις απευθειας απo το store.o βαγγελης απλα δεν γραφει στο εδω στο φορουμ.κατα τα αλλα μια χαρα ειναι!!!

 

Ναι ρε φίλε γι'αυτό στο δεύτερο screenshot σου το δείχνω ότι δεν είναι συμβατή αλλά και με τους 2 τρόπους άπαξ και εγκατασταθεί δε υπάρχει θέμα, απλά πρέπει να είναι πληρωμένη γιατί αν θυμάμαι καλά κατεβάζει κάτι δεδομένα στην αρχή και έτσι και δεν είναι, άσχετα αν θα τη εγκαταστήσεις δε παίζει.

Για να σε γλυτώσω από την ταλαιπωρία κατέβασε την από εδώ

Πάντως έτσι ο Βαγγέλης, α το μπαγάσα έτσι μας γράφει; Αυτός ήταν η καρδιά του νήματος, τι έγινε; Μήπως έφαγε "μπάνιο";

Καλά άσε θα τον πάρω τηλέφωνο, καλό βράδυ.

Edited by Ellhn_1
Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατα και με bluetooth hands free. Θεωρητικά υποστηρίζει πολλές συσκευές ταυτόχρονα αλλά 2 ποντίκια ένα πληκτρολόγιο και με b-h-f είναι δοκιμασμένο από εμένα τον ίδιο. Βασικά εγώ το εργαλείο το δουλεύω και σαν υπολογιστή συνδέοντας και με το monitor με πολύωρη χρήση καθημερινά γιατί έτσι κι αλλιώς όλα με το εργαλείο τα κάνω.

 

 

 

Καλησπέρα Γιαννάρα. ΕΔΩ είναι το αρχείο. To NBA JAM και 'γώ το είχα κατεβάσει γιατί ήταν σε προσφορά αλλά θυμάμαι ότι είχα θέμα και δυσκολεύτηκα να το κατεβάσω. Τώρα κάτι είχα κάνει από την μία συσκευή στην άλλη αλλά δε θυμάμαι. Πάντως δεν είχα πειράξει το αρχείο ταυτότητας (build prop) της συσκευής. Αν θες να δεις αναλυτικότερα κάνε μια βόλτα στα παλικάρια στο XDA.

 

 

 

 

Το miracast του Πλαισίου. Έχει μιλήσει ο Killabee γι' αυτό το οποίο το έχω αγοράσει και 'γώ. Είναι καλό για να δεις ταινίες και να περιηγηθείς για λίγο στο internet. O αντάπτορας της Sony είναι καλύτερος όσο αναφορά το browsing (πιο γρήγορος, εξαρτάται για τη χρήση το θες).

Για περισσότερες λεπτομέρειες, πίσω στις σελίδες 101 και 103.

 

Επίσης ένα θέμα που είχε ανοίξει ο Faji σχετικά με ένα υγρό το οποίο δίνει αντοχή στο γυαλί:

 

 

 

 

Ξαναεπανέρχομαι στο θέμα γιατί ίσως δε έγινα πλήρως αντιληπτός αλλά και στο ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί στη πλάτη του κινητού.

Πέρα από δεκαπλάσια αντοχή της οθόνης (δηλαδή το γυαλί) δίνει και δεκαπλάσια ευαισθησία στην αφή (τουλάχιστον αυτό υποστηρίζουν). Η ευαισθησία που αποκτάει η οθόνη στην αφή είναι πρόβλήμα για εμάς γιατί ήδη είναι πολύ ευαίσθητη (μη ξεχνάτε ότι μπορείτε να γράψετε με μολύβι ή οτιδήποτε αντικείμενο με μύτη ενός χιλιοστού ή κοντά στο χιλιοστό, π.χ με οδοντογλυφίδα λειτουργεί κανονικά) η οθόνη του ultra.

Παραθέτω link όποιος θέλει να δει:

 

Ξανανοίγω το θέμα γιατί με ενδιαφέρει για την πλάτη του κινητού ΑΛΛΑ αν βγάλουμε τη μεμβράνη της πλάτης και από εκεί φεύγει το λογότυπο;

Το ρωτώ αυτό γιατί το tempered glass δεν είναι λύση και παιδιά που βάλανε μπρος-πίσω γυαλί είπανε ότι μετά δεν χωρούσε το κινητό στην μαγνητική βάση το οποίο με βολεύει πάρα πολύ.

Αν ξέρει κάποιος ας πεί αλλά τονίζω μόνο για την πλάτη του κινητού.

 

Καλημέρα... Χαίρομαι που διαβάζω για τηνδοκιμασμένη ταυτόχρονη λειτουργία bluetooth συσκευών όπως επίσης και για το miracas. Θα ήθελα να πει κάποιος αν έχει δοκιμάσει κινεζια,ή αν ξέρει τι μοναδα-χαρακτηριστικο στις λεπτομέρειες της συσκευής πρέπει να ψάξουμε για την απόδοση ταχύτητα ταχύτητας - lag. Τέλος να σε ενημερώσω ότι έχω περάσει μπρος πίσω γυαλί με αφαίρεση των αντίστοιχων μανησιων μεμβρανων και μπροστά φεύγει το λογότυπο, πίσω δε όχι. Το μπροστά με δυσκολεψε ιδιαίτερα στην αφαίρεση... Ά! Έχω κινεζια μαγνητική βάση που μου δουλεύει άψογα με τα γυαλιά και τη κινέζικη θηκη-πορτοφολι δέρμα. Χωράει κανονικά. Συνήθως όλες αυτές οι βάσεις γνησιες ή μη, έχουν αντάπτορα για αυτό το λόγο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή σαρακοστή. Εδω για το γνήσιο - μαμίσιο προτέκτορ της sony με το λογότυπο επάνω. http://www.witrigs.com/oem-front-anti-shatter-film-for-sony-xperia-z-ultra Όποιος θέλει το ξαναβάζει και το κάνει πάλι οπως ηταν.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...