Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στην παρέα :) φίλε Πέτρο με γεια το θηρίο νομίζω ότι πρέπει να το είχες και παλαιότερα στην κατοχή σου, για την έκδοση που αναφέρεις την ίδια έχω και το δικό μου γερμανικό από μπερτφον, για την αποσυνδεση το παρουσιάζει και σε μένα αλλά ευθύνεται το ρουτερ, έξω δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα, τσέκαρε εάν κατά την αποσυνδεση συμβαίνει και σε άλλη συσκευή που έχεις, κάνε και επαναφορά εργοστασιακων να δεις πως συμπεριφερεται, αυτά :)

 

Καλησπέρα φίλε μου και σ ευχαριστώ.Πραγματι είχα για κανά δυο μήνες το απλό (όχι lte).Σε άλλες συσκευές δεν έχω κανένα πρόβλημα.Στο θηρίο το παρουσίασε αμέσως μετά το σεταρισμα.Και μετά κανα δυο φορές όταν το έκλεισα και το ξανά άνοιξα.Edit:Τελικά το έκανα επαναφορά και προς το παρόν είναι οκ.Παντως στο τέλος της επαναφοράς,όπως και τη πρώτη φορά,με Ελληνικά ξεκίνησε.Μηπως τελικά είναι Ελληνικό το δικό μου;

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Σταύρο από που βρήκες το καλώδιο; είναι γνήσιο; έχει γραφτεί και πιο πίσω στο νήμα ότι είναι πολύ ασταθής και φεύγει με το παραμικρό, τελικά μόνο η βάση φόρτισης dk30 κάνει δουλειά:) αλλά πρέπει να το βγάζεις από την θήκη :( πάντως με βλέπω να αγοράζω την βάση αφού και γυμνό έχω το θηρίο :D και το πορτάκι κάθε μέρα άνοιξε κλείσε δε λέει :ninja:

 

Το καλώδιο φίλε μου δεν ήταν το γνήσιο, η βάση είναι μια λύση αλλά ακριβή δυστυχώς...

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν ξέρω τι πάτησα και όταν ανοίγω τις σημειώσεις δεν μου βγάζει την επιλογή για να γράψω στην οθόνη και μου έχει μόνο το πληκτρολόγιο , όταν το κατεβάζω με το βελάκι είναι κενό και δεν υπάρχουν επιλογές όπως πριν..τι κάνω? ?

Help. ...

Επίσης στο Walkman πάτησα τις πληροφορίες τραγουδιών και μου κατέβασε αρκετά εξώφυλλα για τα τραγούδια που είχα αλλά όχι σε όλα. .υπάρχει τρόπος να βρω ή να βάλω από μόνος μου εξώφυλλα? ?

 

Ευχαριστώ. ..

 

 

Edit:

Το πρώτο το ερώτημα το βρήκα. .το είχα απενεργοποιησει από τις ρυθμίσεις. . Τώρα μένει το δεύτερο με την μουσική εάν ξέρει κανεις. ..

 

Τελος θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τον κατοπτρισμο οθονης..μπορω να το κάνω με την τηλεόραση? ?

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το ότι δεν είναι ότι πιο βολικό το άνοιξε-κλείσε στο πορτάκι της θύρας usb ειδικά όταν φοράμε και θήκη στο θηρίο, πήγα σε κατάστημα για να πάρω το καλώδιο για την μαγνητική φόρτιση, με απογοήτευσε όμως η όχι και τόσο καλή σταθερότητα του.

Δεν ξέρω εάν είναι θέμα μαγνήτη αλλά δεν το βρίσκω λογικό να φεύγει πάνω από την συσκευή με την απειροελάχιστη κίνηση.

Έχει κάποιος άλλος άποψη για το συγκεκριμένο καλώδιο;

 

Για εμπειρίες, μόνο αρνητικές έχω διαβάσει για το φορτιστή αυτό. παρόμοιες με τη δικιά σου.

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι...π.χ στον φακελο download εχω καποιους αδειους φακελους ...αυτους τους κανω delete.. μετα οταν ξαναμπαινω στον φακελο download να σου παλι τους βρισκω εκει σαν να μην τους διεγραψα ποτε... γιατι το κανει αυτο ξερει κανεις?? Χρειαζετε να κανω καποια ρυθμιση μηπως?? Ευχαριστω.....
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, να κανω μια χαζη ερωτηση... επανεκκίνηση πως κάνουμε ??

 

Καλημέρες :):) επαναφορά στις ρυθμίσεις επαναφορά με τον τρόπο που κάναμε στα σαμμυ, LG, από το power on δεν έχει εκτός εάν είναι κάπου στις ρυθμίσεις, εγώ πάντως δεν το έχω βρει, ωραίο ερώτημα @xiou:)

 

Στο best price έχει στα 17ευρω μαγνητικό καλώδιο φόρτισης με φώτο και από κουτί sony το έχει ψάξει κάνεις;

Edited by Arxontas71

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, να κανω μια χαζη ερωτηση... επανεκκίνηση πως κάνουμε ??

Μπορεις με root και καποια εφαρμογη. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτι βρήκα :) σορρυ για το διπλό ποστ ας διαγραφή το προηγούμενο :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάτι βρήκα :) σορρυ για το διπλό ποστ ας διαγραφή το προηγούμενο :)

Αυτο ειναι το λεγομενο soft reset. Σαν να βγαζεις την μπαταρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το λεγομενο soft reset. Σαν να βγαζεις την μπαταρια.

 

@Κωνσταντινε για επανεκκίνηση δεν είναι αυτή η διαδικασία; στα σαμμυ είχε την ένδειξη στο πάτημα power on. :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, επανεκκίνηση δεν έχω βρει χωρίς Root (από το λογισμικό, δυστυχώς).
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Για εμπειρίες, μόνο αρνητικές έχω διαβάσει για το φορτιστή αυτό. παρόμοιες με τη δικιά σου.

 

Είναι κρίμα μια τόσο χρήσιμη ιδέα να έχει τόσο άσχημη υλοποίηση...

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

@Κωνσταντινε για επανεκκίνηση δεν είναι αυτή η διαδικασία; στα σαμμυ είχε την ένδειξη στο πάτημα power on. :)

Αυτη η διαδικασια ειναι σαν να εχει κολλησει το κινητο και η μονη λυση ειναι να βγαλεις την μπαταρια. Γιαυτο και ειναι χωμενο κατω απο πορτακια. Δεν ενδεικνυται, για μενα, να το χρησιμοποιεις καθε φορα που θες να κανεις restart.

restart κανεις μονο με root και καποια εφαρμογη απο το playstore ή απλα κλεινεις τη συσκευη και την ξανανοιγεος με το power on.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η διαδικασια ειναι σαν να εχει κολλησει το κινητο και η μονη λυση ειναι να βγαλεις την μπαταρια. Γιαυτο και ειναι χωμενο κατω απο πορτακια. Δεν ενδεικνυται, για μενα, να το χρησιμοποιεις καθε φορα που θες να κανεις restart.

restart κανεις μονο με root και καποια εφαρμογη απο το playstore ή απλα κλεινεις τη συσκευη και την ξανανοιγεος με το power on.

 

Κωνσταντίνε:) είσαι ωραίος :D:D ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, με έχει χαλάσει το καπάκι της στη θέση όπου γίνεται η φόρτιση. Και δεν έχω πλήρη αδιαβροχοποιηση. Εάν πάω σε κάποιο sony service έχω ελπίδες να μου το αλλάξουν μέσα στην εγγύηση ή έστω να το αλλαξουν επί πληρωμή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν ξέρω τι πάτησα και όταν ανοίγω τις σημειώσεις δεν μου βγάζει την επιλογή για να γράψω στην οθόνη και μου έχει μόνο το πληκτρολόγιο , όταν το κατεβάζω με το βελάκι είναι κενό και δεν υπάρχουν επιλογές όπως πριν..τι κάνω? ?

Help. ...

Επίσης στο Walkman πάτησα τις πληροφορίες τραγουδιών και μου κατέβασε αρκετά εξώφυλλα για τα τραγούδια που είχα αλλά όχι σε όλα. .υπάρχει τρόπος να βρω ή να βάλω από μόνος μου εξώφυλλα? ?

 

Ευχαριστώ. ..

 

 

Edit:

Το πρώτο το ερώτημα το βρήκα. .το είχα απενεργοποιησει από τις ρυθμίσεις. . Τώρα μένει το δεύτερο με την μουσική εάν ξέρει κανεις. ..

 

Τελος θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τον κατοπτρισμο οθονης..μπορω να το κάνω με την τηλεόραση? ?

 

Πληροφορίες για το άλμπουμ μπορείς να βάλεις εσύ με το Album Art Downloader ή το media monkey

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Πληροφορίες για το άλμπουμ μπορείς να βάλεις εσύ με το Album Art Downloader ή το media monkey

Ευχαριστώ πολυ μολις κατεβασα το album art και όντως αρχιζω να βαζω εξώφυλλα. ..κραταω το αλλο για back up.

Thanks..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ μολις κατεβασα το album art και όντως αρχιζω να βαζω εξώφυλλα. ..κραταω το αλλο για back up.

Thanks..

 

Τίποτα φιλαράκο :)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το c6802

Μεταχειρισμενο. Πολύ καλύτερο μου φαίνεται από την τελευταία φορά που είχα το z ultra.

Να ρωτήσω το ROOT αξίζει; γιατί διάβασα πως μετά για unroot χρειάζεται ftf να περάσεις από αρχή για να έχεις stock.

Πάντως από NOTE 3 σε z ultra εδώ και 4 μέρες πραγματικά νοιώθω ότι έχω αναβάθμιστει πολύ.

Υπέροχο το κινητό.

Κανένα νεότερο για Lollipop? Την είχα στο NOTE και πραγματικά είναι άλλο πράγμα.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοδουλευτο φίλε μου.τόσο πολύ πιο ωραίο σε φάνηκε από το note 3?To root φυσικά και αξίζει.χωρίς root χάνεται η μισή μαγεία του Android. Πρέπει οπωσδήποτε να κρατήσεις backup τα ftfαλλιώς δεν μπορείς να το επαναφέρεις σε στοκ.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα το c6802

Μεταχειρισμενο. Πολύ καλύτερο μου φαίνεται από την τελευταία φορά που είχα το z ultra.

Να ρωτήσω το ROOT αξίζει; γιατί διάβασα πως μετά για unroot χρειάζεται ftf να περάσεις από αρχή για να έχεις stock.

Πάντως από NOTE 3 σε z ultra εδώ και 4 μέρες πραγματικά νοιώθω ότι έχω αναβάθμιστει πολύ.

Υπέροχο το κινητό.

Κανένα νεότερο για Lollipop? Την είχα στο NOTE και πραγματικά είναι άλλο πράγμα.

 

Καλησπέρα. Το θεωρείς καλύτερο από το note 3. Αν ναι σε ποιους τομείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοδουλευτο φίλε μου.τόσο πολύ πιο ωραίο σε φάνηκε από το note 3?To root φυσικά και αξίζει.χωρίς root χάνεται η μισή μαγεία του Android. Πρέπει οπωσδήποτε να κρατήσεις backup τα ftfαλλιώς δεν μπορείς να το επαναφέρεις σε στοκ.

 

Καλησπέρα. Το θεωρείς καλύτερο από το note 3. Αν ναι σε ποιους τομείς;

Ευχαριστω!!!

Το λέω το ROOT γιατί είδα κάτι mods στο XDA στο νημα του Z ultra γιαυτό :D

Βασικά η οθόνη μου αρέσει πολύ περισσότερο. Όπως επίσης και το γεγονός πως με τον Launcher της Sony απολαμβάνεις πραγματικά τις 6.4 inch.

Εν αντίθεση με τη Samsung που έχει τον TouchWiz με τον ίδιο αριθμό rows είτε 45 inch είτε 5.7.

Ναι οκ ξέρω βάζεις Nova και το αλλάζεις αλλά εγώ πάντα προτιμώ αυτό που δίνει η εκάστοτε εταιρία με το Nova σαν backup ποιο πολύ.

Και φυσικά κρατάς ένα κινητό στο χέρι όπου η ποιότητα του είναι πάρα πολύ υψηλής τουλάχιστον για τα γούστα μου. Δεν μου αρέσει το αλουμινιο προσωπικά.

Και τέλος είχα θέματα με ακουστικό στην προηγούμενη συσκευή Z ultra που είχα τα οποία δεν υπάρχουν πλέον. Το software αρκετά καλό και κοντά σε AOSP. ΜΟΥ ΑΡΈΣΕΙ το social live .

Εν τέλει θεωρώ ότι αν βγει το Z4 ultra που λένε σε 6 inch με specs 2015 και πένακι... Θα έχει πρόβλημα σοβαρό το NOTE

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!!

Το λέω το ROOT γιατί είδα κάτι mods στο XDA στο νημα του Z ultra γιαυτό :D

Βασικά η οθόνη μου αρέσει πολύ περισσότερο. Όπως επίσης και το γεγονός πως με τον Launcher της Sony απολαμβάνεις πραγματικά τις 6.4 inch.

Εν αντίθεση με τη Samsung που έχει τον TouchWiz με τον ίδιο αριθμό rows είτε 45 inch είτε 5.7.

Ναι οκ ξέρω βάζεις Nova και το αλλάζεις αλλά εγώ πάντα προτιμώ αυτό που δίνει η εκάστοτε εταιρία με το Nova σαν backup ποιο πολύ.

Και φυσικά κρατάς ένα κινητό στο χέρι όπου η ποιότητα του είναι πάρα πολύ υψηλής τουλάχιστον για τα γούστα μου. Δεν μου αρέσει το αλουμινιο προσωπικά.

Και τέλος είχα θέματα με ακουστικό στην προηγούμενη συσκευή Z ultra που είχα τα οποία δεν υπάρχουν πλέον. Το software αρκετά καλό και κοντά σε AOSP. ΜΟΥ ΑΡΈΣΕΙ το social live .

Εν τέλει θεωρώ ότι αν βγει το Z4 ultra που λένε σε 6 inch με specs 2015 και πένακι... Θα έχει πρόβλημα σοβαρό το NOTE

 

ευχομαι να το χαρεις φιλε μου!!!οτι αφορα το root μπορεις να το βρεις εδω!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...