Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν έχει. Υπάρχει το αρχειο απο το ZL, αλλά πρέπει να κάνεις unlock τον bootloader και να το πατσαρεις μεσω recovery και ιστορίες για αγρίους.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπαθα ένα μικρό εγκεφαλικό...πατούσα το κουμπί να αναψει η οθόνη και δεν έκανε τίποτα μεχρι που πάτησα το κόκκινο κουμπί μεσα στην υποδοχή της sim γύρω στις 10 φορές και άνοιξε και έγραψε η εφαρμογή σύστημα σταμάτησε να λειτουργεί....
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπαθα ένα μικρό εγκεφαλικό...πατούσα το κουμπί να αναψει η οθόνη και δεν έκανε τίποτα μεχρι που πάτησα το κόκκινο κουμπί μεσα στην υποδοχή της sim γύρω στις 10 φορές και άνοιξε και έγραψε η εφαρμογή σύστημα σταμάτησε να λειτουργεί....

 

Έπρεπε πριν πας στην έσχατη λύση του κόκκινου κουμπιού να πατούσες το κουμπί on of και το volume up μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπαθα ένα μικρό εγκεφαλικό...πατούσα το κουμπί να αναψει η οθόνη και δεν έκανε τίποτα μεχρι που πάτησα το κόκκινο κουμπί μεσα στην υποδοχή της sim γύρω στις 10 φορές και άνοιξε και έγραψε η εφαρμογή σύστημα σταμάτησε να λειτουργεί....

 

Περίεργο... μου έκανε κι εμένα κάτι παρόμοιο προχθές. Πάταγα το ασημένιο κουμπί και δεν άνοιγε η οθόνη. κάθε φορά που έκανα restart με το κόκκινο κουμπί άνοιγε κανονικά η οθόνη αλλά όταν έκλεινε δεν ξανανοιγε ποτέ η οθόνη. Έκανα reset το τηλέφωνο τα πέρασα όλα απο την αρχή και μέχρι στιγμής μη το ματιάσω δεν μου το έχει ξανακάνει.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο... μου έκανε κι εμένα κάτι παρόμοιο προχθές. Πάταγα το ασημένιο κουμπί και δεν άνοιγε η οθόνη. κάθε φορά που έκανα restart με το κόκκινο κουμπί άνοιγε κανονικά η οθόνη αλλά όταν έκλεινε δεν ξανανοιγε ποτέ η οθόνη. Έκανα reset το τηλέφωνο τα πέρασα όλα απο την αρχή και μέχρι στιγμής μη το ματιάσω δεν μου το έχει ξανακάνει.

 

Κάτι πρέπει να παίζεται με την 4.3. Σε εμένα μεχρι στιγμής δεν το εχει κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς tempered glass? Αν θελήσουμε να το βγάλουμε βγαίνει εύκολα? Χωρίς να κάνει ζημιά στο μανισιο με το λογότυπο screen protection?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

σκέφτομαι να κάνω τη μετάβαση από Note 2 σε Z ultra.

Το έχω δει από κοντά και έχω πάθει πλάκα. Φοβερή οθόνη αλάγκαριστο

Κάμερα δεν με ενδιαφέρει έτσι κι αλλιώς πολύ εξάλλου μέρα βγάζω φωτός συνήθως.

Το θέμα είναι πως γράφω σημειώσεις με το Νοτε και με έχει βολέψει.

Σίγουρα δεν θα έχει την ίδια αίσθηση (λόγω wacom) αλλά είναι λειτουργική η γραφή και στο ultra?

Υπάρχει κάποια θήκη που έχει κάποιος να ενσωματώνει και το stylus της Sony?

Ευχαριστώ

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

......

Υπάρχει κάποια θήκη που έχει κάποιος να ενσωματώνει και το stylus της Sony?

 

πολύ καλή, πολύ ακριβή

http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/power-cover-cp12/

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ μεγάλη. Ειναι που είναι μεγάλο το κινητό αυτή η θήκη το κάνει ακόμη μεγαλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ μεγάλη. Ειναι που είναι μεγάλο το κινητό αυτή η θήκη το κάνει ακόμη μεγαλύτερο.

 

Το ultra z είναι phablet και δεν ανήκει στην κατηγορία των κινητών . Για κάποιον που το χρησιμοποιεί για τη δουλειά του είναι πολύ καλό phablet με ζωντανά χρώματα στην οθόνη αλλά και πολύ γρήγορο .

Link to comment
Share on other sites

To ultra z το είδα από κοντά και έχει πολύ καλή οθόνη . Είναι όντως πολύ χρήσιμο να το έχει κάποιος αυτό το phablet για επαγγελματικούς λόγους . Τώρα και με τη google edition θα είναι δυνατό εργαλείο.
Link to comment
Share on other sites

Nεος κατοχος απο χθες και εγω.Απο Note 2 σε Z ultra νιωθω σαν να εκανα μεγαλο τεχνολογικο αλμα.Ομορφο και γρηγορο.

Να ρωτησω , για root χωρις να επεμβεις σε bootloader μπορουμε να κανουμε?

Ακολουθουμε εδω ? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2602878

Eυχαριστω.

 

Y.Γ. 76% μπαταρια με 1ωρα και 20 λεπτα ειναι καλα? Eιμαι 2G με ολα τα sync ανοιχτα.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Κανε 4-5 πρωτες πληρεις φορτισεις και μετα θα βγαλεις πιο ασφαλη συμπερασματα.. θελει λιγο "στρωσιμο" η μπαταρια στην αρχη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανε 4-5 πρωτες πληρεις φορτισεις και μετα θα βγαλεις πιο ασφαλη συμπερασματα.. θελει λιγο "στρωσιμο" η μπαταρια στην αρχη.

 

Θέλει στρώσιμο η μπαταρία του το επιβεβαιώνω και εγώ. Εγώ μετά από 6-7 φορτισεις είδα μεγάλη διαφορά στην μπαταρία. Τις πρώτες μέρες μόλις το έβγαζα από τον φορτιστή από το 100% μέσα σε μισή ώρα πήγαινε στο 98% χωρίς να κάνω τίποτα ήταν μόνο στην αναμονή. Σήμερα (είμαι περίπου στην 12η φόρτιση) το έβγαλα από τον φορτιστή στις 6 και στις 9:30 ημουν στο 100% με μια κλήση 2λεπτη ενδιάμεσα. Στην ταινία που είδα μετά( 2ωρη) έχασα 15%. Πιστεύω είναι πολύ καλά για την οθοναρα που έχει την οποία εγώ την έχω πάντα στο φουλ φωτεινότητα. Τηλεφωναραα τι νά λεμε τώρα. Το καλύτερο τηλ γενικά που έπεσε στα χέρια μου μετά από πολλές ναυαρχίδες.

Edited by baltziak
Link to comment
Share on other sites

Θέλει στρώσιμο η μπαταρία του το επιβεβαιώνω και εγώ. Εγώ μετά από 6-7 φορτισεις είδα μεγάλη διαφορά στην μπαταρία. Τις πρώτες μέρες μόλις το έβγαζα από τον φορτιστή από το 100% μέσα σε μισή ώρα πήγαινε στο 98% χωρίς να κάνω τίποτα ήταν μόνο στην αναμονή. Σήμερα (είμαι περίπου στην 12η φόρτιση) το έβγαλα από τον φορτιστή στις 6 και στις 9:30 ημουν στο 100% με μια κλήση 2λεπτη ενδιάμεσα. Στην ταινία που είδα μετά( 2ωρη) έχασα 15%. Πιστεύω είναι πολύ καλά για την οθοναρα που έχει την οποία εγώ την έχω πάντα στο φουλ φωτεινότητα. Τηλεφωναραα τι νά λεμε τώρα. Το καλύτερο τηλ γενικά που έπεσε στα χέρια μου μετά από πολλές ναυαρχίδες.

 

έτσι και παίζεις παιχνίδια θα τρελάθεις με το ultra z . υποστηρίζει ότι παιχνίδι θες χωρίς κολλήματα

Link to comment
Share on other sites

Σε καθημερινή χρήση πώς είναι παιδιά; Σας δυσκολεύει το μέγεθός του, όσον αφορά τη φορητότητα.

Να υποθέσω για τηλεφωνική χρήση θα χρησιμοποιειται κάποιο hands free

Link to comment
Share on other sites

Για να.δούμε τη θα δούμε..

 

Την έβαλα και εγώ χθες. Βέβαια δεν ξέρω τι δίαφορες θα έχει μιας και το έχω λίγες μέρες το κινητό. Ωραίο το white balance. Αν κάποιος έχει κάποια καλή ρύθμιση ας την παραθέσει

Πάντως το κινητο πετάει.

Άψογη οθόνη.

Η κάμερα είναι όμως πραγματικά απαράδεκτη. Μόνο στο manual mode με iso max 400 kai HDR κάτι γίνεται.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι ανέβηκε η φωτεινότητα και το λευκό έγινε ακόμη πιο λευκό με την αναβάθμιση. Άρε Sony θα μας τρελάνεις με αυτή την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι ανέβηκε η φωτεινότητα και το λευκό έγινε ακόμη πιο λευκό με την αναβάθμιση. Άρε Sony θα μας τρελάνεις με αυτή την οθόνη.

 

Τι ρυθμίσεις έβαλες??

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίσεις έβαλες??

 

R=0. G=10. B=20 Έχω πάντα την φωτεινότητα στο φουλ χωρίς να είναι τσεκαρισμένη η προσαρμογη. Και εννοείται τσεκαρισμένη η X reality

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...