Jump to content

MLS NAVIGATOR or DESTINATOR3


petrakish
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευτυχώς εγώ το αγόρασα όταν δεν υπήρχε συνωστισμός και μου ήρθε γρήγορα και απροβλημάτιστα. ;)

Πάντως θα αποζημιωθείτε με τη λειτουργικότητα του προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει κανενας qtek 2020 με GPS ?

Εαν ναι, οταν εισαστε συνδεδεμενοι στο GPS δεχεστε τηλεφωνιματα GSM?

Εαν ναι, ποιο προγραμα GPS εχετε γιατι με το Teletype εχει προβλημα σιγουρα !

Ασε δε που μετα θελει και soft reset για να δουλεψει το GSM. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ssarl ( 3 Σεπ. 2004 , 16:05)

 

Ευτυχώς εγώ το αγόρασα όταν δεν υπήρχε συνωστισμός και μου ήρθε γρήγορα και απροβλημάτιστα. ;)

Πάντως θα αποζημιωθείτε με τη λειτουργικότητα του προγράμματος.

 

ποιον GPS receiver εχεις ?

Της Teletype ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geovass ( 3 Σεπ. 2004 , 16:26)

 

ποιον GPS receiver εχεις ?

Της Teletype ?

 

 

Έχω και της Teletype το οποίο χρησιμοποιώ και της Rikaline το X7 (είχα πέσει θύμα και του MLS Navigator - άλλη περίπτωση και αυτή ...). Το Rikaline X7 πιάνει πιο γρήγορα σήμα και σε πιο δύσκολες θέσεις αλλά το Teletype είναι πιο ακριβές στο στίγμα του, οπότε χρησιμοποιώ το Teletype σε συνδιασμό με το Destinator και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Το Rikaline X7 είχε ένα bug και αποσυνδεόνταν χωρίς λόγο από το PocketPC. Το έστειλα στην MLS η οποία μου το αντικατέστησε σε χρόνο ρεκόρ (μπράβο της). Να έκανε και πιο γρήγορο το πρόγραμμά της και να έδειχνε τα ονόματα των δρόμων και θα ήταν πράγματι ανταγωνιστικό με το Destinator. Προς το παρόν το MLS θέλει ΠΟΛΛΗ ΜΝΗΜΗ για να δουλέψει και φορτώνει για 4 λεπτά το χάρτη της Αθήνας. Τέλος πάντων αυτό είναι άλλη ιστορία...

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιήσει κανείς το Destinator ή το teletype, ή όποιο άλλο τέλος πάντων με χάρτη της Θεσσαλονίκης;

 

Ποιό είναι καλύτερο/αναλυτικότερο για την παραπανω πόλη;

Link to comment
Share on other sites

[ssarl] Έχω και της Teletype το οποίο χρησιμοποιώ και της Rikaline το X7 (είχα πέσει θύμα και του MLS Navigator - άλλη περίπτωση και αυτή ...).

 

Κι εγώ πρώην θύμα του MLS.. τέλος πάντων έχει πολύ καλές προοπτικές αν διορθώσει τα προβλήματά του και καλύψει και λίγο παραπάνω από το λεκανοπέδιο..

 

Τώρα έχω το Route66 που έχει καταπληκτικά γρήγορο rerouting, 100% κάλυψη στην ευρύτερη Αττική (πχ Ν.Μακρη, Μάτι, Ραφήνα, Λούτσα που έχω ελέγξει) αλλά από features πάσχει αρκετά (ούτε καν avoid street...) και δεν δείχνει τις οδούς σε κατάσταση πλοήγησης.

 

Σκέφτομαι λοιπόν να πάρω και το Destinator3, αλλά θα ήθελα να δώ τι κάλυψη έχει μεταξύ Ραφήνας και Μάτι. Θα μπορούσε κάποιος να κάνει αναζήτηση διασταύρωσης της οδού Καραισκάκη (λέγεται και Δημοκρατίας) με τις οδούς Πάρου, Πανορμιτών Τήνου και Αργυράς Ακτής και να μου πεί αν υπάρχουν? (και φωτο ευπρόσδεκτη :rolleyes: ) Πέρασα από εκεί προ ημερών με το GPS και με κατάπληξε η ακρίβεια του Route66 για τόσο μικρούς δρόμους

 

Κάνω attach την αντίστοιχη περιοχή απο το Route66.

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Meta apo psaksimo diapistosa oti kapia tracking numbers poy mas donoyn den antistixoyn se demata ta opia exoyn paralifthi apo ti FEDEX gia ayto istera ginonte ayta ta lathi
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος HStam ( 4 Σεπ. 2004 , 05:15)

 

Σκέφτομαι λοιπόν να πάρω και το Destinator3, αλλά θα ήθελα να δώ τι κάλυψη έχει μεταξύ Ραφήνας και Μάτι. Θα μπορούσε κάποιος να κάνει αναζήτηση διασταύρωσης της οδού Καραισκάκη (λέγεται και Δημοκρατίας) με τις οδούς Πάρου, Πανορμιτών Τήνου και Αργυράς Ακτής και να μου πεί αν υπάρχουν?

 

 

Το destinator έχει κάλυψη ολόκληρου του οδικού δικτύου στην Αττική

αλλά οι περισσότεροι από τους δευτερεύοντες δρόμους που βρίσκονται

εκτός ορίων του δήμου κάθε πόλης υπάρχουν μεν αλλά έχουν

την ένδειξη "χωρίς όνομα" .Με μια ματιά που έριξα οι δρόμοι που

αναφέρεις υπάρχουν γίνονται routing ή waypoint αλλά είναι "χωρίς όνομα"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PPP12 ( 4 Σεπ. 2004 , 11:40)

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος HStam ( 4 Σεπ. 2004 , 05:15)

Σκέφτομαι λοιπόν να πάρω και το Destinator3, αλλά θα ήθελα να δώ τι κάλυψη έχει μεταξύ Ραφήνας και Μάτι. Θα μπορούσε κάποιος να κάνει αναζήτηση διασταύρωσης της οδού Καραισκάκη (λέγεται και Δημοκρατίας) με τις οδούς Πάρου, Πανορμιτών Τήνου και Αργυράς Ακτής και να μου πεί αν υπάρχουν?

 

 

 

Το destinator έχει κάλυψη ολόκληρου του οδικού δικτύου στην Αττική

αλλά οι περισσότεροι από τους δευτερεύοντες δρόμους που βρίσκονται

εκτός ορίων του δήμου κάθε πόλης υπάρχουν μεν αλλά έχουν

την ένδειξη "χωρίς όνομα" .Με μια ματιά που έριξα οι δρόμοι που

αναφέρεις υπάρχουν γίνονται routing ή waypoint αλλά είναι "χωρίς όνομα"

 

 

 

ok thanks PPP12! Εάν υπάρχουν έστω και χωρίς όνομα, σε συνδυασμό με την αυξημένη λειτουργικότητά του σαν πρόγραμμα..., μάλλον θα γίνει κι αυτό το τελευταίο έξοδο.

 

(Πάντως η ποιότητα του Route66 και σαν εφαρμογή - ταχύτατη, ελαφριά - και σαν κάλυψη - 100% - είναι εκπληκτική εάν αναλογιστεί κανείς την τιμή των 49€+7€ μεταφορικά. Και συμπεριλαμβάνει πλήρες πρόγραμμα routing για το PC. H έλλειψη όμως δυνατότητας αποφυγής δρόμων είναι πολύ μεγάλο μειον ιδίως για την Αθήνα)

 

 

Μήπως έχει κανείς δυνατότητα screenshot (ή φωτο) της περιοχής από Destinator3 για αμεση σύγκριση με το screenshot που ανέβασα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lakis21 ( 4 Σεπ. 2004 , 16:01)

 

Παιδιά απλά ΤΕΛΕΙΟ !!!!

 

Έχει τα πάντα!

 

Αξίζει σύγουρα η αναμονή παιδιά!!!

 

 

Καλορίζικο και από μένα. Όντως είναι τέλειο και όσο πιο πολύ το χρησιμοποιείς τόσο πιο πολύ το διαπιστώνεις...

:D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ1

 

Στη πρώτη ώρα που παίζω, υπάρχουν σημαντικές διαφορές: Κυριώς ότι έχει νούμερα στους δρόμους και ότι ο χάρτης είναι στα Ελληνικά!

 

Θα δείξει όμως στον δρόμο ...

Samsung Galaxy SII

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Παιδία μήπως υπάρχει καμιά trial έκδοση για το Route66 να το δοκιμάσουμε και αυτό; Για το Destinator δίνουν trial από το http://www.buygpsnow.com αν αγοράσεις κάποιο GPS από αυτούς (είναι βέβαια για το εξωτερικό...)
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις

Η πιο χρηστική και εντυπωσιακή δυνατoτητα του destinator είναι

το route planner. φτιάχνεις μια διαδρομή όπως την θες εσύ και

βάζεις μέσα όσα waypoints θέλεις. Μόλις συνδέσεις το gps και

ξεκινήσεις σε οδηγεί στο 1ο waypoint που μπορείς να σταματήσεις

να κλείσεις το gps και όποτε το ξανανοίξεις ακόμα και μετά

από 2 μέρες αυτόματα ενεργοποιεί την συνέχεια της διαδρομής

που έχεις φτιάξει μέχρι το επόμενο waypoint και ούτω καθεξης.

και χωρίς να κάνει το παραμικρό λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Είδα στο manual του επισης ότι έχει σημεία ενδιαφέροντος μέχρι και ΑΤΜ συγκεκριμένων τραπεζών, φαρμακεία κτλ. Ισχύουν όντως αυτά σε τόση λεπτομέρεια?

 

PS

Και ένα screenshot (όποτε μπορέσετε :happy: ) από την περιοχη Ραφήνας που είχα στο post μου please?

Link to comment
Share on other sites

To Destinator mporei na kanei tracking se mia diadromh(mh programmatismenh ennow)kai meta na mporeis na thn swseis?Ean den kanw la8os to software ths teletype deixnei thn diadromh sou me mia maurh grammh?Mporei kapoios pou exei kai ta 2 software na kanei mia sugrish se sxesh me tis epiloges pou mporei na exei kapoios ka8ara san software?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος HStam ( 4 Σεπ. 2004 , 21:45)

 

Είδα στο manual του επισης ότι έχει σημεία ενδιαφέροντος μέχρι και ΑΤΜ συγκεκριμένων τραπεζών, φαρμακεία κτλ. Ισχύουν όντως αυτά σε τόση λεπτομέρεια?

 

PS

Και ένα screenshot (όποτε μπορέσετε :happy: ) από την περιοχη Ραφήνας που είχα στο post μου please?

 

 

Tα σημεία ενδιαφέροντος είναι πλήρη (πχ όλες οι τράπεζες, όλα

τα ΑΤΜ Αττικής, φαρμακεία, νοσοκομεία, δημ.υπηρεσίες, εστιστόρια,

θέατρα, κινηματογράφοι, σχολεία,βενζινάδικα, πάρκινγκ και πολλά

άλλα).

 

Φωτό από Ραφήνα (2) φωτό από ραφήνα-μάτι (1) σε μικρ.ανάλυση για

να συμπεριληφθούν περισσ. δρόμοι

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εφυγα σημαρα το πρωι απο αθηνα για Κεφαλονια. Με ενεργοποιημενο το GPS και S/W Teletype και εχω να πω τα παρακατω.

Αψογο το οδικο δικτυο σε ολη την διαρκεια του ταξιδιου. Βεβαια σε κοντινο ζουμ ξεφευγε πολυ απο την πορεια του δρομου αλλα σε αποσταση περιπου 5 χιλιομετρων εδειχνε αψογα την πορεια του αυτοκινητου καθος και τα μερη - περιοχες που περνουσα.

 

Οταν εφτασα Κεφαλονια ειχε και τον δρομο οου πηρα για το ξενοδοχειο!!

 

Αυτο που δεν ειναι καλο, ειναι η ονομασιες των δρομων και των περιοχων. Ειναι Γκρικλις.

 

Επισεις το τηλεφωνο θελει ρισταρτ καθε φορα που συνδεεσαι με το ΤζιΠιΕς και το κλησεις, αμα θελεις να κανεις ή να λαβειε κλησεις. Αρα οσο εχεις Τζιπιες, δεν εχεις Τζιεσεμ!Μ@λ@κι@ψαυτο μεγαλη. Ειπαρε οτι Destinator δεν εχει τετοιο προβλημα με το 2020, ετσι?

 

Περιμςνω και εγω το Ντεστινατορ απο Δευτερα να δουμε λιγο φως!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PPP12 ( 4 Σεπ. 2004 , 22:09)

 

Tα σημεία ενδιαφέροντος είναι πλήρη (πχ όλες οι τράπεζες, όλα

τα ΑΤΜ Αττικής, φαρμακεία, νοσοκομεία, δημ.υπηρεσίες, εστιστόρια,

θέατρα, κινηματογράφοι, σχολεία,βενζινάδικα, πάρκινγκ και πολλά

άλλα).

 

Φωτό από Ραφήνα (2) φωτό από ραφήνα-μάτι (1) σε μικρ.ανάλυση για

να συμπεριληφθούν περισσ. δρόμοι

 

 

Άψογος, σ' ευχαριστώ

 

Το παραγγέλνω κι εγώ, τερμα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PPP12 ( 4 Σεπ. 2004 , 22:10)

 

και τέλος

 

Έχεις αλλάξει το skin του Destinator. Αν ναι κάνε το κανένα post. Μοιάζει καλό.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...