Jump to content

Καλό αρωματοπωλείο;


s2117
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για αγορά πολύ καλής απομίμησης αντρικής κολώνιας.

Βρήκα ένα αρωματοπωλείο στη Σίφνο που πούλαγε αρώματα 8 τα 50ml, 13 τα 100ml και ήταν αρκετά καλής ποιότητας.

Η μυρωδιά έμενε αρκετές ώρες και ήταν ίδια με τις αυθεντικές σε κάποια αρώματα.

Έχετε υπόψιν σας κάποιο καλό αρωματοπωλείο που μπορώ να ψωνίσω (Αθήνα ή να στέλνει Αθήνα)?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για αγορά πολύ καλής απομίμησης αντρικής κολώνιας.

Βρήκα ένα αρωματοπωλείο στη Σίφνο που πούλαγε αρώματα 8 τα 50ml, 13 τα 100ml και ήταν αρκετά καλής ποιότητας.

Η μυρωδιά έμενε αρκετές ώρες και ήταν ίδια με τις αυθεντικές σε κάποια αρώματα.

Έχετε υπόψιν σας κάποιο καλό αρωματοπωλείο που μπορώ να ψωνίσω (Αθήνα ή να στέλνει Αθήνα)?

έχει ένα πολύ καλό μαγαζί στην Γλυφάδα..στο εμπορικό κέντρο Eurocenter,το οποίο βρίσκεται Ιώαννου Μεταξά 27-29,αγόρασα τις προάλλες την Gucci Rush,τα 50ml 10€ και μπορώ να σου πω ότι ήταν ίδια με την αυθεντική...2 μέρες είχαν περάσει και ακόμη μύριζε...

έχει μεγάλη ποικιλία απ'ότι είδα στις αντρικές,αν και δεν κοίταξα ιδιαίτερα να σου πω την αλήθεια..

Τσεκαρέ το πάντως!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Κ

Βρήκα ένα αρωματοπωλείο στη Σίφνο που πούλαγε αρώματα 8 τα 50ml, 13 τα 100ml και ήταν αρκετά καλής ποιότητας.

μήπως θυμάσαι το όνομα του ;;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Π-Ρ-Ο-Σ-Ο-Χ-Η με το τι βάζετε στο δέρμα σας...!!!

 

Τα φτηνά αρώματα, δεν είναι αρώματα καταρχήν...

Περιέχουν ένα ελάχιστο ποσοστό, αιθέριου ελαίου, που είναι η αρωματική βάση και όλο το υπόλοιπο είναι αλκοόλες και νιτροζαμίνες...!!!

Άκρως καρκινογόνα στοιχεία...

Στην καλύτερη να τα πεις eau de toillette... eau de parfum ή σκέτα parfum με τίποτα...

 

Όποιος θέλει περισσότερες πληροφορίες, μπορώ να δώσω με p.m. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενα πολυ καλο μαγαζι στον Κορυδαλλο.Του πας το μπουκαλακι με το αρωμα που θες και σου φτιαχνει ακριβως το ιδιο.Αν δεν εχεις μπουκαλακι σου δινει αυτος δικο του.Και πολυ καλες τιμες.Αρωμα και χρωμα λεγεται Μαγκαφας.Ψαξτε το στο Google
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Υπάρχει ενα καταπληκτικό αρωματοπωλείο στο Χαλάνδρι στην οδό Χαιμαντά 21, απέναντι από το TSAKIRIS MALLAS, με άριστη ποιότητα, καλες τιμές και πολύ μεγάλη ποικιλία. Το σημαντικό είναι οτι απο τα αρωματα τους διαρκούν γιατι τα ενισχύει με extra αρωμα και γίνονται eau de parfume. Ονομάζεται "Ελαια Φρου Φρου και αρώματα". Έχουν ένα χρόνο που λειτουργούν και έχουν προσπαθήσει πολλοί να τους αντιγράψουν ονομάζοντας το κατάστημα τους "Φρου φρου και αρώματα" αλλά το πρώτο και αυθεντικό κατάστημα είναι μόνο αυτό που είναι στην Χαιμαντά 21 στο Χαλάνδρι. Εχουν και e-shop και στέλνουν σε όλη την Ελλάδα. http://www.froufrou-aromata.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Θεσσαλονικη εχει ενα πολυ καλο στην Βαλαοριτου κοντα πισω απ το picadilly! Εχει απομιμησεις απο τα περισσοτερα γνωστα αρωματα και τιμες 10-20 ευρω αναλογα την ποσοτητα.
make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Στη Θεσσαλονίκη γίνεται χαμός!

Ανοίγουν τα αρωματοπωλεία σα μανιτάρια...

Τα περισσότερα πάντως δεν έχουν πολύ καλό άρωμα ...

Τρία μαγαζιά έχω ξεχωρίσει:

Το πολύ δυνατό Αρωματοπωλείο στη Φράγκων (http://aromatopolion.gr) με την μεγάλη ποικιλία και το άψογο σέρβις παρά τον κόσμο που συνεχώς έχει.

Τα αρώματα του κρατάνε!

Το αρωματοπωλείο στο εμπορικό κέντρο Cosmos που έχει και το Narcisco Black για τη γυναίκα μου...

Kαι h Πανδώρα (http://www.aromapandoras.gr) πάνω από την Ροτόντα. Το καλό εκεί είναι ότι τους ρωτάς για τα αρώματα τους και σου λένε ειλικρινά την γνώμη τους για το πόσο καλά είναι. Τους ζήτησα αρχικά το Cool Water για μένα και μου είπαν ότι δεν το έχουν πολύ πετυχημένο ακόμα.

Τους άφησα να προτείνουν αυτοί και μου πασάραν ένα Acqua di Gio και ένα Joop. Και τα δύο είναι φανταστικά, κρατάνε και είναι σχεδόν ίδια με τα πρωτότυπα ενώ η γυναίκα μου είναι πολύ ικανοποιημένη με με το Noa που της προτειναν.

Μου είπαν καλά λόγια και για ένα αρωματοπωλείο στην Καλαμαριά. Με τη πρώτη ευκαιρία θα το επισκεφτώ κι'αυτό !

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Γειά χαρά και από μένα, εγώ ψωνίζω από Ηλιούπολη - Αθήνα. Οτι άρωμα έχω πάρει μου κρατάει ειδικά όταν φοράω το joop! και την invictus με ρωτάνε κιόλας τι φοράω. Δε θυμάμαι τηλέφωνο ή διεύθυνση, το όνομα είναι "Αρωματοσκόπιο" , έχει σελίδα στο facebook και νομίζω ότι στέλνει επαρχία. Τα λέμε !
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Παιδιά καλά τα λέτε. ..αλλά προχθές πήγα από Ερμού απέναντί από Hondos σε ένα μικρό μαγαζάκι μέσα στη στοά. ..Κ έπαθα τη πλάκα μου! Καταρχάς έχει μονάχα αρώματα πιστότητας κ το μοναδικό τα φτιάχνει μπροστά σας. ..Η διάρκεια 2-3 μέρες. ..Νομίζω λέγεται

Αρωματοπωλειον Αθηνων...

Όπως μπείτε στη στοά δεξιά. ..

Link to comment
Share on other sites

Αρωματάκι.Εδω και 4 χρονια στην Θεσσαλονικη (Λεωφ.Στρατου) Απεναντι απο το Γαλλικο ινστιτουτο.Τιμες σουπερ αρωματα που πραγματικα εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος .. αλλα και διαφορα χειροποιητα σαπουνια και γαλακτωματα.

Υπαρχει καταλογος και στο ιντερνετ με τα αρωματα και τις τιμες.Καταστηματα υπαρχουν εκτος απο Θεσσαλονικη σε Δραμα και Χαλκιδα.

http://www.aromataki.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Εγω ψωνιζω απο το ηλεκτρονικό κατάστημα για αρώματα Venera.gr .Εχω παρει επισης και χυμα πολλες φορες αλλα οντως δεν κραταει τοσο. Αγαπημενο μου αρωμα ειναι το light blue.Λιγακι καλοκαιρινο,αλλα ποιος νοιαζεται??? :lol:
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, έχοντας δοκιμάσει αρκετά αρωματοπωλεία της Θεσσαλονίκης, προτιμώ την Ζώνιου.

Δεύτερη επιλογή τα Dust and Cream.

ZTE Blade V2020 Smart (8010)
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Μιας και μου τελείωσαν τα αρώματα που είχα, σκέφτομαι να δοκιμάσω την αγορά χύμα αρωμάτων από αρωματοπωλείο.

Είδα ότι προτείνετε κάποια μαγαζιά (στην Αθήνα) αλλά επειδή δεν το έχω ξανακάνει στο παρελθόν, έχω κάποιες απορίες οι οποίες ίσως φανούν χαζές σε μερικούς αλλά θα ήθελα τη βοήθειά σας:

 

1. Πράγματι μοιάζουν πολύ με το αυθεντικό άρωμα;

2. Διαρκούν πολύ ή είναι "εξασθενημένα";

3. Διαλέγεις τον τύπο του αρώματος, δηλαδή αν θα είναι Eau de Cologne, Eau de Toilette, Eau de Parfum,

Pure Parfum ή έχουν ένα από τα παραπάνω;

4. Το φτιάχνουν εκείνη τη στιγμή που το ζητάς ή τα έχουν έτοιμα;

5. Υπάρχει κάτι που πρέπει να γνωρίζω/προσέχω κατά την αγορά;

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...