Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδη αν κατεβασεις 3 εφαρμογες σαν το fifa τελος....δεν θα εχεις καθολου υπολοιπο στην εσωτερικη μνημη....παλιοτερο τηλ που ειχα lg optimus black τα δεδομενα των μεγαλων εφαρμογων τα τα πηγαινε στη εξωτερικη χωρις root με λειτουργικο 4.0.4
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής απο τημ χρήση που του κάνετε είστε ευχαριστημένοι?απο κάποιους ακούω για lag απο αλλους οτι είναι μια χαρά!γενικά το προτείνεται για αγορά?

 

Σε κάποιον που δεν παίζει βαριά παιχνίδια , που δεν πολυασχολείται με 3rd party launchers και που θέλει ένα τέλειο design , ναι. Tη διχογνωμία για τα lags την ακούς γιατί άλλη χρήση κάνει ο ένας με το κινητό και άλλη ο άλλος. Αν δεν κάνεις βαριά χρήση πάρε το. Αν είσαι power user τότε ξέχνα το design και πάρε το Nexus 5 στα 292.

Link to comment
Share on other sites

Τι μου προτεινεται γιατι ειμαι σε δηλλημα αγορα του GALAXY S4 MINI ή Ascend P6???

 

Αν παίζεις πολλά και βαριά παιχνίδια προτίμησε το Galaxy, αν και έχει χαμηλότερα specs θα τα τρέχει καλύτερα... Σε όλα τα υπόλοιπα κερδίζει το P6 με διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο Forum..Νεο κατοχος της συσκευης..Απλα τρομερη ποιοτητα κατασκευης και φαινεται αρεκτα smooth οσο το εχω χρησιμοποιησει.. :p

Να ρωτησω..Ειχε μεσα στην B125 αλλα Emotion Ui 1.6,πως γινεται να περασω το Emotion Ui 2.0;

Επισης πως κατεβαζω και αλλα θεματα;

Ευχαριστω..

Edited by lostre21
Link to comment
Share on other sites

Το emotion 2.0 θα έρθει με το Update για την kitkat το οποίο σύμφωνα με την Huawei αναμένεται μες τον Ιούνη... Εχει βγει η Κινέζικη έκδοση μόνο μεχρις στιγμής...

 

http://huaweinews.com/2014/05/ascend-p6-june/

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Το emotion 2.0 θα έρθει με το Update για την kitkat το οποίο σύμφωνα με την Huawei αναμένεται μες τον Ιούνη... Εχει βγει η Κινέζικη έκδοση μόνο μεχρις στιγμής...

 

http://huaweinews.com/2014/05/ascend-p6-june/

 

Ευχαριστω..Για θεματα γνωριζεις που μπορω να βρω;Επισης η Β125 ειναι η καλυτερη..Σωστα;

Γιατι δεν μου εφανιζει στην μπαρα ειδοποιησεων,τον πινακα ειδοποιησεων;Και οταν παω στο μενου δεν μπορω να το επιλεξω..

 

Οποιος εχει screen protectors που του περισσευουν ας μου στειλει ενα μηνυμα για να μην περιμενω απο το Ebay.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω..Για θεματα γνωριζεις που μπορω να βρω;Επισης η Β125 ειναι η καλυτερη..Σωστα;

Γιατι δεν μου εφανιζει στην μπαρα ειδοποιησεων,τον πινακα ειδοποιησεων;Και οταν παω στο μενου δεν μπορω να το επιλεξω..

 

Οποιος εχει screen protectors που του περισσευουν ας μου στειλει ενα μηνυμα για να μην περιμενω απο το Ebay.. :)

 

Η Β125 είναι η πιο σταθερή από όλες.

Θέματα θα βρεις στην επιλογή θέματα στο κινητό σου, πέρα των stock έχει και online να κατεβάσεις

Για την μπάρα ειδοποιησεων αν πήγαινες στην προηγούμενη σελίδα του θέματος θα έβρισκες απάντηση....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5387041#post5387041

Link to comment
Share on other sites

Η Β125 είναι η πιο σταθερή από όλες.

Θέματα θα βρεις στην επιλογή θέματα στο κινητό σου, πέρα των stock έχει και online να κατεβάσεις

Για την μπάρα ειδοποιησεων αν πήγαινες στην προηγούμενη σελίδα του θέματος θα έβρισκες απάντηση....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5387041#post5387041

 

Οταν λες online,εννοεις στο playstore;

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ ειναι αψογο.....καποιες φορες ομως παρολο που συνδεεται σε wi-fi πρεπει να το ξεκλειδωσω πρωτα για να ερθουν οι οποιες ειδοποιησεις πχ..απο mail η viber...???? Β132...
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]45207[/ATTACH]

Εχω την εκδοση την Β125..Οταν πηγαινω στα θεματα μου εμφανιζει μονο τα τοπικα..Δεν βρισκω πουθενα τα online..Εχω κανει δυο φορες factory reset αλλα τιποτα..Γνωριζει καποιος τι μπορει να φταιει;

Το κινητο το εχω λιγες μερες..

Αυτα που εχω να πω ειναι:

1)Απροβληματιστη λειτουργια(ειδικα σε σχεση με το Galaxy S3 που ειχα).

2)Πολυ ομορφη οθονη,αρκετα ρεαλιστικα χρωματα και καλη γωνια θεασης.

3)Η αυτονομια φαινεται ικανοποιητικη,κραταει ανετα μια μερα.

Την καμερα δεν την εχω δοκιμασει αρκετα για να εχω γνωμη..

Link to comment
Share on other sites

@nblg, δεν μπορώ να σε βοηθήσω σ΄αυτό. Δεν έχω ασχοληθεί.

 

@lostre21, καλορίζικο :) Δλδ όταν πηγαίνεις στα θέματα , δεν σου εμφανίζει την καρτέλα "Οnline" δίπλα στην καρτέλα "Τοπικά" ή σου την εμφανίζει αλλά άδεια; Σε μένα με B125 ( και Β119 στο παρελθόν ) τα εμφανίζει κανονικά. Τέτοιο θέμα είχα όταν είχα πρωτοπάρει το κινητό και φορούσε την B106.

 

Άσχετο με το ερώτημά σου : Το 4ο κουμπάκι το έβαλες κάτω για να κρύβεις όποτε θες τα soft buttons ; Aν όχι τότε δες 1ο ποστ :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2453926

 

Τράβηξα χτες σε μια καφετέρια και μια νυχτερινή κοντινή και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος. Τις κοντινές το βράδυ τις τραβά άψογα και χωρίς να χάνεται λεπτομέρεια ούτε ζουμάροντας στην οθόνη του κινητού. ( sorry για το βρώμικο νύχι, ξεχάστηκα να τα κόψω )

 

http://s27.postimg.org/k7kp9gtkf/IMG_20140517_000541.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω..Δεν μου το εμφανιζει καθολου(ενω στην ''βοηθεια'' μου εμφανιζει οτι επρεπε να υπαρχει),μονο τα τοπικα εχει..Περιεργο μου φαινεται..Πολυ ωραιο το βελακι να κρυβονται τα soft buttons..

Απορω πως καποιοι λενε οτι εχει λαγκ,εως τωρα δεν εχω παρατηρησει τιποτα..(Το Galaxy S3 κολλαγε απο το πρωτο δευτερολεπτο :p).

 

[ATTACH][ATTACH]

[/ATTACH][/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο είχα ένα κόλλημα με το LG L9 II και σκεφτόμουν να αλλάξω το P6 με αυτό, απόφάσισα να το δοκιμάσω καθώς υπήρχε σε καλή προσφορά στο e-shop. Το L9 αναβαθισμένο με kitkat είναι αξιοπρεπές κινητό, αρκετά smooth (μάλιστα τα παιχνίδια τα τρέχει καλύτερα από το P6) αλλά.... Βάζοντας τα δίπλα δίπλα η μέρα με τη νύχτα.... Αφού όυτε κάρτα sim δεν άλλαξα να δω πως πάει στις κλήσεις το L9. Η αίσθηση και εμφάνιση του P6 είναι τόσο ανώτερη που υπερνικάει όλα τα υπόλοιπα. Πίσω στο κούτί του το L9 και αγγελία για άμεση πώληση...
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι το κινητο εχει παρα πολυ καλες γωνιες θεασης,πραγματικα πολυ καλες.Επισης μου αρεσει η τεχνολογια της οθονης που τα εικονιδια ειναι τοσο κοντα με το γυαλι της οθονης(edge to edge λεγεται νομιζω,μπορει να λεω και βλακεια). :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! ! ! Επειδή το σκέφτομαι πολύ σοβαρά για το κινιτό, αλλά φοβάμαι το after sales support στα κινέζικα, μπορείται να μου πείτε την γνώμη σας; Επίση, θα μπορούσε κάποιος να μου πει ποια έκδοση του android φοράει τώρα;
Link to comment
Share on other sites

4.4.2 οι Κινεζοι, 4.2.2 οι υπολοιποι,,, Η Διεθνης 4.4.2 αναμενεται τον Ιουνιο....
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδες τη παρασκευη αγορασα το moto x, σημερα το παρελαβα και εχω μεινει με το κινητο, απλα δεν υπαρχει. Αισθηση καλυτερη δεν ειχα απο κινητο μεχρι σημερα. Το p6 θα το δωσω στην αδερφη μου και δεν ξανασχολουμαι με huawei στο μελλον.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Χομπυ μου να αλλαζω κινητα και εγω, τωρα εχω ενα καινουργιο s3 γαλαξια και σκεπτομαι για πρωτη φορα να μεταβω στην εν λογο εταιρεια με το p6. μπορει να μου πει καποιος μια γνωμη για το εν λογο κινητο,αν αξιζει την μεταβαση....ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα το S3 και μπορω να εχω γνωμη,πιστευω οτι το P6 ειναι μακραν καλυτερο ισως στο μονο πραγμα που να υστερει ειναι στην καμερα αν και η δικια του μου αρεσει απο τις λιγες φωτο που εχω βγαλει.Αλλα το κυριοτερο δεν εχει το ενοχλητικο lag του S3 στην μεταβαση π.χ. απο το μενου στην αρχικη οθονη.Νομιζω και απο αυτονομια τα παει πολυ καλα αν και δεν το περιμενα.Επισης το ηχειο του ειναι αρκετα δυνατο.

Γα ποιοτητα κατα σκευης δεν το συζηταω καν και η οθονη του μου φαινεται πιο ρεαλιστικη(γουστα ειναι αυτα ομως). :)

Link to comment
Share on other sites

Μα υπάρχει και δικαρτο p?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

@Monster1971 ,

> Αν δίνεις πολύ σημασία στο design , τότε : P6 στα 235

> Aν δεν δίνεις τόση σημασία στο design ( λογικά δεν δίνεις αφού έχεις το S3 ) αλλά στην απόδοση του επεξεργαστή και στη rom, τότε Nexus 5 στα 288 :)

 

Σου μιλάω για κινητά στην κατηγορία τιμής από 235 έως 290 ευρώ. Πιο χαμηλά μια καλή λύση είναι το L9 II ( το moto G έχει πολύ μικρό αποθηκευτικό χώρο και απορρίπτεται ). Πιο ψηλά , εννοείται G2 στα 320.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...