Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις απολυτο δικιο. Ειναι λαθος το ηχειο στην πλατη. Επρεπε να ειναι στο πλαι. Πολλες φορες δεν ακουγεται τιποτα. Και γω με την θηκη του το χρησιμοποιω αλλα χωρις ειναι αλλη φαση. Και την οθονη την νιωθεις καλυτερα χωρις θηκη. Το μονο που με χαλαει ειναι μη φαει καμια τουμπα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

Είμαι από σήμερα κι εγώ ένας κάτοχος του p6 και ομολογώ ότι οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ θετικές.

Έκανα το update σε b125 και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1) ποια μέθοδο να χρησιμοποιήσω για να κάνω root?

2) Αν κάνω root θα υπάρχει πρόβλημα με τα OTA updates?

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιησα την Eroot. Ενα κλικ υποθεση ειναι. Για τις αναβαθμησεις απ'οσο ξερω γινοντε κανονικα, απλα θα πρεπει να ξανακανουμε root μετα.
Link to comment
Share on other sites

Eμένα πάντως όταν ήταν να κάνω OTA update μου είχε βγάλει μήνυμα ότι είμαι root και ότι δεν γίνεται. Δεν είναι σημαντικό θέμα πάντως από τη στιγμή που είναι τόσο απλό κι εύκολο το local update.
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειμαι πολυ ψειρας με γρατσουνιες και τετοια απλα οταν το ειχα παρει το p6 με την απιστευτη αισθηση κατασκευης το ειχα βαλει σε θηκη σιλικονης...μια αηδια και μιση..

μετα απο ψαξιμο του εβαλα προστασια μπροστα και πισω και μαντεψτε εχει βγει και για το μεταλλικο πλαισιο και για το λιγο πλαστικο μερος κατω κατω...

σημερα μου ηρθε,και τα περασα ολα μια χαρα...το κινητο ειναι απλα να το χαρεις εκτος θηκης! ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!

του εχω παρει και μια θηκη δερματινη που το βαζεις μεσα οταν το βαζω στο μπουφαν..

αλλα εξω,σπιτι,καφετερια εκτος θηκης και ηδη μου εχουν πει αρκετοι τι κινηταρα ειναι αυτο ρωταντας συνεχεια απο που το πηρα!!!

αν χρειαστειτε βοηθεια για screen protector ευχαριστως...

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε μεγαλύτερη ένταση στα ακουστικά μετονομάστε το αρχείο /system/etc/audio/codec/asound_UEDGE_ce_NDL.dat και κάντε restart.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2417117&page=4

 

Εγώ το έκανα και είδα μεγάλη διαφορά στον ήχο.

 

Ερώτηση:

Έβαλα τον Atom Launcher επειδή μου αρέσει πιο πολύ αλλά

α) Πώς κάνω transparent τη μπάρα με τα buttons του android?

β) Υπάρχει τρόπος να κρύβω αυτή τη μπάρα κατά βούληση?

γ) Πως αλλάζω lock screen να βάλω τη default του android?

Link to comment
Share on other sites

Nαι το έχω κάνει κι εγώ αυτό με τον ήχο στα ακουστικά και είμαι πολύ ικανοποιημένος από την ένταση.:)

 

Όσο για τη διάφανη μπάρα, το έχω ξαναγράψει αλλά για να μη γυρνάς σελίδες πίσω να στο πω στα γρήγορα : Κατεβάζεις και εγκαθιστάς το xposed installer , http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1574401 , το ανοίγεις, πατάς update το framework, κάνεις restart, ξανανοίγεις το xposed, πας στα modules , επιλέγεις το Gravity JB, το κατεβάζεις, το επιλέγεις μετά στα modules, κάνεις restart ξανά, ανοίγεις το εικονίδιο του Gravity, πας στο transparency και πηγαίνεις τη μπάρα του navigation bar τέρμα δεξιά.

 

Πάντως θα παρατηρήσεις ότι το xposed δημιουργεί ένα μικρό lag, γι αυτό κι εγώ το έχω παρατήσει.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μιλας γι αυτιο?

Αν ναι οταν τις εβαλες χρησιμοποιησες νερο για να κολλησουν με το ηχειο πισω τι εκανες το καλυψες???

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια επειδη ειμαι πολυ ψειρας με γρατσουνιες και τετοια απλα οταν το ειχα παρει το p6 με την απιστευτη αισθηση κατασκευης το ειχα βαλει σε θηκη σιλικονης...μια αηδια και μιση..

μετα απο ψαξιμο του εβαλα προστασια μπροστα και πισω και μαντεψτε εχει βγει και για το μεταλλικο πλαισιο και για το λιγο πλαστικο μερος κατω κατω...

σημερα μου ηρθε,και τα περασα ολα μια χαρα...το κινητο ειναι απλα να το χαρεις εκτος θηκης! ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!

του εχω παρει και μια θηκη δερματινη που το βαζεις μεσα οταν το βαζω στο μπουφαν..

αλλα εξω,σπιτι,καφετερια εκτος θηκης και ηδη μου εχουν πει αρκετοι τι κινηταρα ειναι αυτο ρωταντας συνεχεια απο που το πηρα!!!

αν χρειαστειτε βοηθεια για screen protector ευχαριστως...

Μηπως μιλας γι αυτιο??

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]http://www.ebay.co.uk/itm/Huawei-Ascend-P6-FULL-BODY-MAXIMUM-SHIELD-Invisible-Screen-Protector-/121166884616?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item1c361bef08

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μιλας γι αυτιο?

Αν ναι οταν τις εβαλες χρησιμοποιησες νερο για να κολλησουν με το ηχειο πισω τι εκανες το καλυψες???

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηπως μιλας γι αυτιο??

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]http://www.ebay.co.uk/itm/Huawei-Ascend-P6-FULL-BODY-MAXIMUM-SHIELD-Invisible-Screen-Protector-/121166884616?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item1c361bef08

 

Ενδιαφέρων φαίνεται αλλά θα είναι λογικά δύσκολο στην τοποθέτηση. Αυτή η εικόνα με το P6 στις βίδες είναι ήδη στην υπογραφή μου!! :D

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρων φαίνεται αλλά θα είναι λογικά δύσκολο στην τοποθέτηση. Αυτή η εικόνα με το P6 στις βίδες είναι ήδη στην υπογραφή μου!! :D

Ενα βιντεο που ειδα στο youtube δεν φανηκε ιδιαιτερα δυσκολο.Τις παρήγγειλα θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

Nαι το έχω κάνει κι εγώ αυτό με τον ήχο στα ακουστικά και είμαι πολύ ικανοποιημένος από την ένταση.:)

 

Όσο για τη διάφανη μπάρα, το έχω ξαναγράψει αλλά για να μη γυρνάς σελίδες πίσω να στο πω στα γρήγορα : Κατεβάζεις και εγκαθιστάς το xposed installer , http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1574401 , το ανοίγεις, πατάς update το framework, κάνεις restart, ξανανοίγεις το xposed, πας στα modules , επιλέγεις το Gravity JB, το κατεβάζεις, το επιλέγεις μετά στα modules, κάνεις restart ξανά, ανοίγεις το εικονίδιο του Gravity, πας στο transparency και πηγαίνεις τη μπάρα του navigation bar τέρμα δεξιά.

 

Πάντως θα παρατηρήσεις ότι το xposed δημιουργεί ένα μικρό lag, γι αυτό κι εγώ το έχω παρατήσει.

 

Ενδιαφέρουσα λύση θα τη δοκιμάσω!

Δοκίμασα επίσης και το Auto Hide Soft Keys που κρύβει τη μπάρα και φαίνεται μεγαλύτερη η οθόνη.

 

Το επόμενο ερώτημα είναι υπάρχει τρόπος να αλάξουμε τη Notification οθόνη και να γίνει μαύρη transparent?

Link to comment
Share on other sites

Nαι το έχω κάνει κι εγώ αυτό με τον ήχο στα ακουστικά και είμαι πολύ ικανοποιημένος από την ένταση.:)

 

Όσο για τη διάφανη μπάρα, το έχω ξαναγράψει αλλά για να μη γυρνάς σελίδες πίσω να στο πω στα γρήγορα : Κατεβάζεις και εγκαθιστάς το xposed installer , http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1574401 , το ανοίγεις, πατάς update το framework, κάνεις restart, ξανανοίγεις το xposed, πας στα modules , επιλέγεις το Gravity JB, το κατεβάζεις, το επιλέγεις μετά στα modules, κάνεις restart ξανά, ανοίγεις το εικονίδιο του Gravity, πας στο transparency και πηγαίνεις τη μπάρα του navigation bar τέρμα δεξιά.

 

Πάντως θα παρατηρήσεις ότι το xposed δημιουργεί ένα μικρό lag, γι αυτό κι εγώ το έχω παρατήσει.

 

Καλησπέρα φίλε μου για να γίνει αυτό πρέπει να το έχω κάνει root?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα φίλε μου για να γίνει αυτό πρέπει να το έχω κάνει root?

Και όσο για αυτό το μικρό lag που αναφέρεις θα συνεχίσει μετά που θα την κάνω διαφανές την μπάρα η μετά αν γίνει αππεγκατασταση θα έρθει στα ίσα του το πράγμα;; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή μέχρι να βγει η κιτκατ και δεν θα χρειάζονται χακιεριες για τις διαφάνειες...
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή μέχρι να βγει η κιτκατ και δεν θα χρειάζονται χακιεριες για τις διαφάνειες...

 

Συμφωνώ απόλυτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου για να γίνει αυτό πρέπει να το έχω κάνει root?Και όσο για αυτό το μικρό lag που αναφέρεις θα συνεχίσει μετά που θα την κάνω διαφανές την μπάρα η μετά αν γίνει αππεγκατασταση θα έρθει στα ίσα του το πράγμα;; Ευχαριστώ

 

Ναι θέλει root. Αν το απεγκαταστήσεις το xposed, θα φύγει το lag και η μπάρα θα ξαναγίνει γκρι. Γενικά θα επανέλθει το κινητό σου όπως ήταν πριν το xposed.

 

Όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω , υπομονή ως την kitkat. Απορώ πραγματικά γιατί η Google ένα τόσο απλό πράγμα δεν το φρόντισε εξαρχής.

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ζελατινα για την πλατη του κινητου για να γλυτωσω τις γρατζουνιες στο αλουμινιο .εχετε καποιο λινκ με ζελατινες ???
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ζελατινα για την πλατη του κινητου για να γλυτωσω τις γρατζουνιες στο αλουμινιο .εχετε καποιο λινκ με ζελατινες ???

 

http://www.ebay.co.uk/itm/111174286563

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω πολυ οποιοι εχουν βαλει την Β118CN μπορουν να μου πουν με πια ακριβως διαδικασια το πετυχαν και μονο εμενα εγινε brick..?
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω πολυ οποιοι εχουν βαλει την Β118CN μπορουν να μου πουν με πια ακριβως διαδικασια το πετυχαν και μονο εμενα εγινε brick..?

 

Με αυτή που περιγράφει στο xda... Το αναφέρει πάντως πως είναι πολύ πιθανό ένα brick... Καλύτερα όποιος θέλει να δοκιμάσει μια ρομ με λίγο πιο ανοιχτό bootloader να περιμένει για κάποια international rom που θα το προσφέρει αυτό...

Edited by purpendicular
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο λαγκαρει οσο λαγκαρει και το Galaxy S3 με την στοκ ρομ? ειναι ΠΟΛΥ χειροτερο απο ενα xperia T με τον snapdragon?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρων φαίνεται αλλά θα είναι λογικά δύσκολο στην τοποθέτηση. Αυτή η εικόνα με το P6 στις βίδες είναι ήδη στην υπογραφή μου!! :D

 

ναι αυτη εννοω!την εβαλα--!!πολυ καλη και ευκολη στη τοποθετηση...

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτη εννοω!την εβαλα--!!πολυ καλη και ευκολη στη τοποθετηση...

 

 

Eφαρμόζει εύκολα δηλαδή χωρίς φουσκάκια κλπ....

 

Εγώ παρέλαβα την παρακάτω flip θήκη προχθές (5 ευρώ με μεταφορικά από Ιρλανδία ήρθε και σε 5 μέρες) για όταν πηγαίνω μπάσκετ που το αφήνω κάτω από την μπασκετα και κινδυνεύει. Δεν περίμενα τόσο καλή ποιότητα δέρματος και εσωτερικά έχει μεταλλική επένδυση,,,,

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτη εννοω!την εβαλα--!!πολυ καλη και ευκολη στη τοποθετηση...

 

χρησιμοποιησες νερο?? σε βιντεο στο You tube δειχνει την τοποθετηση με νερο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...