Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτησω κατι?

http://www.ebay.co.uk/itm/Huawei-Ascend-P6-Full-Body-INVISIBLE-Screen-Protector-Shield-Front-Back-Sides-/400552907280?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item5d42d05210

 

αυτο καλυπτει και το μεταλλικο περιβλημα του κινητου?η μονο μπρος πισω?γιατι λεει full body and side....

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tα πάντα καλύπτει η συγκεκριμένη ζελατίνα γιατί έχει και κομμάτια που μπαίνουν στα πλαϊνά.Εμένα μια απόπειρά μου να του βάλω ζελατίνα πίσω ήταν αποτυχημένη κι έκανε μάπα την πλάτη.Ίσως ήταν μάπα η ζελατίνα, ίσως εγώ δεν ξέρω να βάζω ζελατίνα.

 

Πρόσφατα μου ήρθε η τύπου βιβλίο συγκεκριμένη θήκη : http://www.aliexpress.com/item/Book-case-for-Huawei-Ascend-P6-business-style-cover-for-Ascend-P6-thin-phone-case-for/1023638364.html η οποία είναι εξαιρετική σε εμφάνιση και αίσθηση αφής ( φοβερό υλικό). Ωστόσο επειδή είναι αυτοκόλλητη πίσω ( αν κολλάς ξεκολλάς κάποια στιγμή λογικά θα σταματήσει η δύναμη του αυτοκόλλητου ) και επειδή δεν με βολεύει πολύ στο χειρισμό ( δεν βλέπω και τα led notifications ) αποφάσισα ότι θα χαρώ πρώτα το μέταλλο του κινητού και όταν η πλάτη γίνει χάλια κάποια στιγμή τότε θα τη βάλω.

 

Το κινητό συνεχίζει να μου δουλεύει απροβλημάτιστα χωρίς lags ( εκτός λίγο από το scrolling στη συλλογή φωτογραφιών και στον poweramp με φορτωμένες album arts ) και χωρίς θέματα αποσυνδέσεων.

Link to comment
Share on other sites

1)λετε με ζελατινα πισω να χαθει η φοβερη αισθηση της πλατης ?η θα εχει την ιδια αισθηση?η παραπανω ζελατινα που το καλυπτει ολο λετε να κανει δουλεια?ευχαριστω

 

2)το καπακι το μεταλλικο βγαινει απο πισω η εχει βιδες?

Edited by galimanas
Link to comment
Share on other sites

1)λετε με ζελατινα πισω να χαθει η φοβερη αισθηση της πλατης ?η θα εχει την ιδια αισθηση?η παραπανω ζελατινα που το καλυπτει ολο λετε να κανει δουλεια?ευχαριστω

 

2)το καπακι το μεταλλικο βγαινει απο πισω η εχει βιδες?

 

 

Την αίσθηση της πλάτης κάποια στιγμή δεν θα τη νιώθεις, τώρα που το έχεις λίγο καταλαβαίνεις τη διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας. Η υγρασια υποχωρησε μονη της, σταδιακα, παλι καλα! Το κινητο ειναι κομπλε!

Ενα αλλο ερωτημα τωρα. Αυτο το pinακι που κουμπωνει στην υποδοχη των ακουστικων, ειναι πολυ ευαλωτο, και φοβαμαι οτι καποια στιγμη θα το χασω. Ξερετε απο που μπορω να βρω, να αγορασω δευτερο;

 

http://www.mobilechoiceuk.com/images/2013/Huawei/Ascend_P6/Huawei_Ascend_P6_HO_12.JPG

 

 

Παιδια κατι σχετικα με αυτο; με το σερβις τις χουαγουει ελλας δε βγαζω ακρη...

Edited by apathya
Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζωντας και ψαχνοντας να αλλαξω το παλιο μου κινητο που οπως προειπα σε προηγουμενο ποστ ειναι το Huawei u8800 pro βλαιπω οχι μονο στα κινητα τις Huawei αλλα και σε αλλες εταιριες κινητων ολοι εχουν να κανουν και καποια παραπονα,εδω περα διαβαζω οτι αλλος εχει προβλημαμε το οτι δεν κλειδωνει το gPS ,η οτι ψιλοκολαει η δεν εχει δυνατο ηχειο η.......η ,και περιμενουμε καποιο update η να το ρουταρουμε η δεν ξερω εγω τι αλλο,αυτο που θελλω να ρωτησω ειναι οταν η καθε εταιρια βγαζει ενα μοντελο ολα αυτα δεν τα εχει τσεκαρι πως το βγαζει στην παραγωγη? Δηλαδη σκαμε 300 400 € και εχουμε προβληματα και θα πρεπει να ασχολουμαστε συνεχεια με το κινητο λετε και δεν εχουμε αλλες δουλειες να κανουμε ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζωντας και ψαχνοντας να αλλαξω το παλιο μου κινητο που οπως προειπα σε προηγουμενο ποστ ειναι το Huawei u8800 pro βλαιπω οχι μονο στα κινητα τις Huawei αλλα και σε αλλες εταιριες κινητων ολοι εχουν να κανουν και καποια παραπονα,εδω περα διαβαζω οτι αλλος εχει προβλημαμε το οτι δεν κλειδωνει το gPS ,η οτι ψιλοκολαει η δεν εχει δυνατο ηχειο η.......η ,και περιμενουμε καποιο update η να το ρουταρουμε η δεν ξερω εγω τι αλλο,αυτο που θελλω να ρωτησω ειναι οταν η καθε εταιρια βγαζει ενα μοντελο ολα αυτα δεν τα εχει τσεκαρι πως το βγαζει στην παραγωγη? Δηλαδη σκαμε 300 400 € και εχουμε προβληματα και θα πρεπει να ασχολουμαστε συνεχεια με το κινητο λετε και δεν εχουμε αλλες δουλειες να κανουμε ευχαριστω!

 

Έχεις διαβάσει κάνα άλλο Thread;;εδώ έχουν παράπονα απίστευτα με συσκευές τύπου note2,note3,g2,z1. ..αδερφέ πάντα θα υπάρχουν παράπονα. ..;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω παραγγείλει και το περιμένω, μπορεί κάποιος που το έχει παραλάβει να μου πει αν στη συσκευασία μέσα έχει και τη θήκη σιλικόνης που έχω δει οτι υπάρχει σε όλα τα βιντεο unboxing? Είναι στάρνταρντ? Γιατί σε όσα e-shops (ελληνικά και ξένα) που κοίταξα για να το παραγγείλω δεν αναφέρει πουθενά οτι την έχει μέσα...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις διαβάσει κάνα άλλο Thread;;εδώ έχουν παράπονα απίστευτα με συσκευές τύπου note2,note3,g2,z1. ..αδερφέ πάντα θα υπάρχουν παράπονα. ..;)
. Ναι δεν μιλαω για το συγκεκριμενο κινητο αλλα και για αλλες εταιριες ολες εχουν μικροπροβληματα για τα iPhone δεν ξερω τι παιζει αλλα δεν τα γουσταρω κιολας πιστευω ειναι αρκετα υπερτιμημενα . Edited by navi55
διόρθωση quote
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει θεματα αποσυνδεσεων το wifi?

Εγώ πάντως, με την Β114 και τη Β119, δεν είχα προβλήματα αποσυνδέσεων παρά την συνεχή μου περιπλάνηση από WiFi σε WiFi.

Η ρομ που έχω είναι η Β606 και ναι το μόνο πρόβλημα που έχω είναι οι αποσυνδέσεις από το Wifi και παρατήρησα πως η απώλεια του σήματος του δικτύου γίνεται αμέσως μετά την αποσύνδεση του wifi. Επικοινώνησα με την Huawei και τους ρώτησα εάν εγκαταστήσω μια από τις rom που δίνουν στην σελίδα τους αν τότε χάνεται η εγγύηση, η απάντηση ήταν πως ναι την χάνω την εγγύηση. Γιαυτό θα περιμένω να μου έρθει μέσο OTA το kitkat και αν δεν έχει διορθωθεί ούτε τότε το πρόβλημα, τότε θα βάλω μια από τις rom που δίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Την έχει αλλά είναι βλακεία κατά την γνώμη μου

 

Συμφωνώ.Χάνεται όλο το φοβερό design του κινητού.

 

. Ναι δεν μιλαω για το συγκεκριμενο κινητο αλλα και για αλλες εταιριες ολες εχουν μικροπροβληματα για τα iPhone δεν ξερω τι παιζει αλλα δεν τα γουσταρω κιολας πιστευω ειναι αρκετα υπερτιμημενα .

 

Πάντως το σίγουρο είναι ότι πέρα από κάποια γενικά προβλήματα που βγάζουν ορισμένες σειρές, υπάρχει διαφορά από τεμάχιο σε τεμάχιο.Πχ στο S3 κάποιοι είχαν sudden deaths κάποιοι όχι. Στο iphone κάποιοι είχαν παγώματα, κάποιοι όχι.Στο P6 κάποιοι έχουν θέμα με το Wifi, κάποιοι όχι, κάποιοι με το GPS, κάποιοι όχι και πάει λέγοντας. Εγώ δόξα το θεό μάλλον καλόπεσα και δεν έχω αποσυνδέσεις του Wifi ενώ το GPS με ανοιχτά δεδομένα κλειδώνει σε 3 δευτερόλεπτα.:)

 

Η ρομ που έχω είναι η Β606 και ναι το μόνο πρόβλημα που έχω είναι οι αποσυνδέσεις από το Wifi και παρατήρησα πως η απώλεια του σήματος του δικτύου γίνεται αμέσως μετά την αποσύνδεση του wifi. Επικοινώνησα με την Huawei και τους ρώτησα εάν εγκαταστήσω μια από τις rom που δίνουν στην σελίδα τους αν τότε χάνεται η εγγύηση, η απάντηση ήταν πως ναι την χάνω την εγγύηση. Γιαυτό θα περιμένω να μου έρθει μέσο OTA το kitkat και αν δεν έχει διορθωθεί ούτε τότε το πρόβλημα, τότε θα βάλω μια από τις rom που δίνουν.

 

Στην 111 πάντως μπορείς να αναβαθμιστείς μιας και είναι επίσημη international. Κρίμα είναι πάντως να μην περάσεις στην καλύτερη όλων, δλδ στην 119.:)

Link to comment
Share on other sites

καποια καλη δερματινη θηκη που να τη κουβαλαω μαζι μου αλλα να βγαινει ευκολα το κινητο ?

 

http://www.amazon.co.uk/Huawei-Ascend-P6-Leather-Wallet/dp/B00DQRCY0S/ref=sr_1_14?ie=UTF8&qid=1386597112&sr=8-14&keywords=huawei+p6+case

σε αυτη θα βγαινει ευκολα το κινητο χωρις να γρατσουνιεται το μεταλλικο περιβλημα?

η σε αυτη?

http://www.amazon.co.uk/Practical-COVER-Huawei-Ascend-kwmobile/dp/B00GJVDTCU/ref=sr_1_9?ie=UTF8&qid=1386597112&sr=8-9&keywords=huawei+p6+case

Edited by galimanas
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το αν οι θήκες θα είναι ελαστικές ή σκληρές πλαστικές σαν της GBOS. Η 1η μου μοιάζει πολύ με την GBOS και φοβάμαι ότι θα είναι ίδια πολύ σκληρή κατασκευή χωρίς ελαστικότητα. Όσο για τη 2η δεν καταλαβαίνω αν η βάση είναι λαστιχένια ή σκληρή πλαστική.Αν είναι λαστιχένια θα το βάζεις/βγάζεις εύκολα.Πρέπει να τους ρωτήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Το έριξε το Public στα 299€ και ο Κωτσόβολος στα 312€.

 

Πολύ καλά...οπότε δεν αξίζει από skroutz,μόνο αν το πάνε στα 220,γιατί στα 250 πάλι από κατάστημά public θα το έπαιρνα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

έχω εδώ και λίγες μέρες το κινητό και είμαι πολύ ευχαριστημένος, ήθελα μόνο να ρωτήσω αν έχετε κάποιο θέμα με την φόρτιση της μπαταρίας, γιατί σαν να αργεί υπερβολικά να φορτίσει, τουλάχιστον σε σχέση με το ideos x5 που είχα νωρίτερα. είτε το έχω να φορτίζει από τον υπολογιστή, είτε από την πρίζα αργεί υπερβολικά νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά...οπότε δεν αξίζει από skroutz,μόνο αν το πάνε στα 220,γιατί στα 250 πάλι από κατάστημά public θα το έπαιρνα.

Λογικα ερχεται μειωση και στο skroutz.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας από εσάς που έχει εγκαταστημένη την B606; Ή που να αντιμετωπίζει πρόβλημα με το wifi και το σήμα δικτύου;
Link to comment
Share on other sites

To πηρα στη κοπελια μου το τηλεφωνο. Πολυ καλο και εχει τη Β606. Μεχρι τωρα ολα δουλευουν ρολοι wifi, gps και σημα. Το μονο που δεν υπαρχει ειναι το hide button κατω αριστερα στη μπαρα..
Link to comment
Share on other sites

To πηρα στη κοπελια μου το τηλεφωνο. Πολυ καλο και εχει τη Β606. Μεχρι τωρα ολα δουλευουν ρολοι wifi, gps και σημα. Το μονο που δεν υπαρχει ειναι το hide button κατω αριστερα στη μπαρα..

Μπορείς σε παρακαλώ πολύ να παρατηρήσεις αν αποσυνδέεται από το Wif και να μου πεις, γιατί και εγώ έχω την ίδια rom.

Link to comment
Share on other sites

πια ρομ ειναι η πιο καλη να την καταβασω να την εχω ετοιμη για αυριο που το παίρνω?

 

h 119 ειναι πιο σταθερη?

 

Ψηφίζω 119 όπως και οι περισσότεροι εδώ και στο XDA αν θυμάμαι καλά.Με τις προηγούμενες μην ασχοληθείς εκτός αν δεν έχεις κανένα θέμα με την 111.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...