Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eπιβεβαιώθηκαν τα χαρακτηριστικά του P6S !

 

http://huaweinews.com/2013/12/ascend-p6s-specs-confirmed/

 

Σχεδόν μια από τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στη παρέα. Από την εμπειρία σας και μόνο αξίζει η αγορά του στα 290 γιατί οι γνώμες διίστανται.

 

Δεν στη λέω αλλά αναρωτιέμαι αν ο κόσμος θα έκανε την ίδια ερώτηση αν ακριβώς το ίδιο κινητό λεγόταν Galaxy και έκανε πχ 450 ευρώ. Είμαι σίγουρος ότι δεν θα την έκανε και ότι τα 450 θα του φαίνονταν πολύ λογικά. Στο ερώτημά σου τώρα, για μένα αξίζει 400 ευρώ από τη μέχρι τώρα εμπειρία μου.

 

Eπιβεβαιώθηκαν τα χαρακτηριστικά του P6S !

 

http://huaweinews.com/2013/12/ascend-p6s-specs-confirmed/

 

Σχεδόν μια από τα ίδια...

 

Μόνο στο διαθέσιμο εσωτερικό χώρο έχει μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Aξίζει και παρααξίζει μόνο αν η ζυγαριά των προτεραιοτήτων σου γέρνει προς τους τομείς της εμφάνισης/είδος υλικών/ποιότητα υλικών/μούρης. Από πλευράς εσωτερικού hardware και software νομίζω ότι υπάρχουν άλλες πιό "ώριμες" και "δουλεμένες" επιλογές.

 

Στα λεφτά του p6 έχεις υπόψη κάποια 'χρυσή τομή ' που να συνδυάζει ποιότητα κατασκευής και 'ωριμότητα' στο software?

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορά το Hardware κατά την προσωπική μου άποψη,είναι κάτω του μετρίου για τα σημερινά δεδομένα.Το σώζουν τα 2mb μνήμης και η δυνατότητα επέκτασης μέσω sd.

Οπως λέει και ο haki αν ψάχνετε "εμφάνισης/είδος υλικών/ποιότητα υλικών/μούρης" ,τότε αγοράστε το.

Αν σας αρέσει η εμφάνιση αλλά δεν σας καλύπτουν τα specs ,περίμενετε να πάρετε το P6S με λίγο ισχυρότερο επεξεργαστή και μνήμη.

Αν θελετε μόνο specs, δείτε κάτι άλλο.

 

@Razkal: Αν ψάχνεις την χρυσή τομή κοίτα το XIAOMI MI3 wcdma version.

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή από software k hardware το θεωρείτε λίγο;

 

Το Emotion UI ειναι παρα πολύ ωραίο και με ατέλειωτες επιλογες σε themes, icons κλπ. Οι ρυθμίσεις που εχει προσθέσει η Huawei ειναι τοσο πλούσιες που κάνουν το ροοταρισμα περιττό... H διαχείριση μνημης ειναι παρα πολύ καλη (εχω παντα 1.1 GB ελεύθερο). Απλα ο επεξεργαστής και η καρτα γραφικών ειναι σε περσινα επιπεδα high end συσκευής. Στα plus και η τρομερη front camera....

Και φυσικά το κινητό θα παρει 4.4...

Link to comment
Share on other sites

Το θεωρείτε ανώτερο του s3;

 

Όχι, ούτε καν. Εκτός αν θες να πειραμαστείς με διάφορες roms. Μερικά lags υπάρχουν, αλλά θα εξαφανιστούν λογικά με την 4.4

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ούτε καν. Εκτός αν θες να πειραμαστείς με διάφορες roms. Μερικά lags υπάρχουν, αλλά θα εξαφανιστούν λογικά με την 4.4

 

Το s3 είναι full of lags. ..το p6 δεν το έχω για να ξέρω. ..ομως το s3 είτε official είτε custom είναι για γέλια. ..

Link to comment
Share on other sites

Tο Ρ6 το είχα τρείς φορές πρόσφατα, σε εναλλαγή με το L9 II. Από πλευράς λειτουργίας, το διπήρυνο LG με το 1 GB RAM ήταν ασύγκριτα καλύτερο, με καλύτερες επιδόσεις, απίστευτα lag-free και κυρίως bug-free. Όσο για τις προσδοκίες για την 4.4, ανακοινώθηκε για τον Ιαουάριο του 2014 για την Κίνα και αργότερα για τους υπόλοιπους. "It's currently unknown when the international public can hope to see KitKat grace". Αν αναλογιστούμε και το ιστορικό της μη-τήρησης ημερομηνιών από την Huawei, τότε θα κρατούσα χαμηλά αυτές τις προσδοκίες. Tις μεγάλες αναβαθμίσεις τις δίνει πρώτα στην Κϊνα (με καθυστέρηση) και ακολουθεί ο υπόλοιπος πλανήτης με...τεράστια καθυστέρηση. Για το Honor 2 ακόμη περιμένουν και βγαίνει το Honor 4. Για το Ρ1 άργησαν...κανά 8-μηνο! Δεν ξέρω...μπορεί να κάνουν εδώ την έκπληξη αλλά δεν σας το εγγυάται κανείς.

 

Με λιγότερα λεφτά, κάτι πολύ ποιοτικό με τέλειο software είναι φυσικά το Nexus 4!

 

Συμφωνώ απόλυτα και με τα παρακάτω:

 

Θα διαφωνήσω με την στάση που έχει κρατήσει προς το P6. Η Huawei προσπαθεί να το προμοτάρει όσο γίνεται, γι αυτό ως τώρα έχει τηρήσει ημερομηνίες σε πολύ καλό επίπεδο (μια φορά τον μήνα update). ΕΠίσης, αν δεν κάνω λάθος είναι η μοναδική συσκευή της Huawei που βρίσκεται στο xda. Οπότε ας μην την συγκρίνουμε με τις υπόλοιπες συσκευές ως προς το θέμα τον updates, καθώς δεν έχει φανεί κάτι ασχημο, προς το παρόν.

Τώρα, αν η B118 που βγήκε για Κίνα έρθει μετά από κανά 2μηνο στην διεθνή έκδοση, τότε πάω πάσο :p

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η όχι για κοπέλα που το θέλει απλά για να έχει γρήγορο σερφάρισμα και αυτή τη στιγμή έχει ενα galaxy s poy σέρνεται.

 

Έτσι όπως το θέτεις είναι σαν να ρωτάς για μια συσκευή με 3αρα οθόνη, 240Χ320 ανάλυση κλπ κλπ....

 

http://huaweinews.com/2013/08/eisa-award-for-ascend-p6/

Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχνάμε ότι πλέον σε αυτή τη τιμή βρίσκεις oppo find 5 που είναι ποιοτική και δυνατή συσκευή..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

To oppo 5 πως μπορώ να το πάρω χωρις να πληρώσω τελωνείο γιατι το oppoeurope είναι Αμερική και ότι παραγγείλεις έχει τελωνείο από όσο γνωρίζω.
Link to comment
Share on other sites

αυτα που τα ακουσες φιλε μου. το oppo σου ρχεται απο το ευρωπαικο καταστημα χωρις μεταφορικα αλλα ειμαστε εκτος θεματος

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

:)

To oppo 5 πως μπορώ να το πάρω χωρις να πληρώσω τελωνείο γιατι το oppoeurope είναι Αμερική και ότι παραγγείλεις έχει τελωνείο από όσο γνωρίζω.

Ουτε καν..Ευρωπη ειναι και τελωνειο δεν εχει.Μπαινεις,κανεις παραγγελια και τελος.Για τα υπολοιπα δες και το thread του κινητου

Link to comment
Share on other sites

Πού τα είδες τα updates μια φορά τον μήνα;;;; Aυτά που έχουν διαρρεύσει (leaked και beta) και απευθύνονται σε πέντε τρελαμένους τα αποκαλείς updates; Aυτά που τα περνάς, κάνεις φορμάτ (όπως είναι σωστό σε όλα τα κινητα) και χάνεις δια παντός την drop-down notification bar; Αυτά που στους μισούς έχουν προσθέσει το πλήκτρο απόκρυψης των μαλακών πλήκτρων και στους άλλους μισούς όχι; Aυτά λέγονται "μηνιαία updates"; Τι update έχει πάρει με φυσιολογικό τρόπο (ΟΤΑ ή HiSuite) ο έρμος Έλληνας που το πήρε 399 ευρώ με την B102 αν θυμάμαι καλά;;;;

 

Kαι ναι, κάνεις κι άλλο λάθος...δεν είναι η μοναδική συσκευή της Huawei που έχει θέση στο XDA.

 

Σωστά, ήθελα να πω από τις πρόσφατες συσκευές της huawei, εκτός αν εσύ έχεις δει κανένα κινητό της huawei στο xda που να έχει ανακοινωθεί μετά το 2011, εκτός του p6. Αυτό από μόνο του δείχνει πως υπάρχει ζήτηση για την συσκευή.

 

Αν έλεγα για τα updates που βγαίνουν εκτός OTA, θα αναφερόμουν σε 2 τον μήνα, όχι 1. Δες ιστορικό σε official updates, κι όχι testversions: B102, B104, B107, B111 και τώρα B118. Σε όσα έχω περάσει, δεν έχει χρειαστεί να κάνω format, κι η συσκευή τρέχει, οπότε κάπου κάνεις εσύ λάθος. Θα συμφωνήσω μαζί σου μόνο στο γεγονός με τα features, τα οποία δεν είναι όλα διαθέσιμα για όλους, και δεν ξέρω πως γίνεται αυτό. Πρέπει να υπάρχουν 3-4 εκδόσεις B118 άνετα :p

 

Ο έρμος ο Έλληνας που το πήρε με 399 όταν ήρθε στα σκρουτζομάγαζα, θα το άνοιξε, θα μπήκε wifi και θα του ήρθε το B111 update, όπως σε όλους!

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και ενα εχω να πω!!!τρομερη ποιοτητα κατασκευης εφαμιλλης και μπορει και καλυτερης iphone !!!!πολυ premium συσκευη ρε παιδια...να ρωτησω εαν απο πισω βαζετε ζελατινα προστασιας?στη θηκη σιλικονης που το εβαλα χανει παρα πολυ!!το κινητο αυτο θελει χωρις θηκη...τι λετε???
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και ενα εχω να πω!!!τρομερη ποιοτητα κατασκευης εφαμιλλης και μπορει και καλυτερης iphone !!!!πολυ premium συσκευη ρε παιδια...να ρωτησω εαν απο πισω βαζετε ζελατινα προστασιας?στη θηκη σιλικονης που το εβαλα χανει παρα πολυ!!το κινητο αυτο θελει χωρις θηκη...τι λετε???

 

Η πλάτη είναι πολύ ευαίσθητη στις γρατζουνιές οπότε χρειάζεται προστασία. Όντως η θήκη σιλικόνης το ασχημαίνει αρκετά... Εγώ χρησιμοποιώ την παρακάτω...

 

http://www.ebay.com/itm/Imak-Ultrathin-Slim-Flexible-Clear-Protective-Case-Cover-For-Huawei-Ascend-P6-/300940484448

 

 

Επίσης παράγγειλα αυτήν....

 

 

http://www.ebay.com/itm/0-7mm-Ultra-thin-Aluminum-Metal-Alloy-Bumper-Case-Cover-For-Huawei-Ascend-P6-/261308936257?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item3cd739f041

Link to comment
Share on other sites

Meres

Μαγκες το πηρα το κινητακι στα χερια μου τον Αυγουστο

στις 245 λιρες απο την Αμαζονα UK, λογω εντοπιοτητος Κελτικης.

Εχω περασει την Β119

Στα θετικα του κινητου η εμφανιση, ποιοτητα υλικων, τιμη (245 Βασιλισσες το τσίμπησα εγώ),

και ΜΕΤΑ την εγκατασταση της Β119, η βελτωμένη ποιοτητα της νυκτερινης ληψης φωτογραφιας (ηταν αθλια και για φάπες πριν την αναβαθμιση Β119)

Καλη η ταχυτητα του, ενω η μπαταρία του με συνεχεια συνδεση σε 3G ειναι μια μερα-ανετα.

Μειονεκτηματα ισως η μετρια συνδεσιμοτητα στα δικτυα (χανει-βρισκει σημα).

Επίσης μετριο το GPS- αργος συγχρονισμος σε δορυφορους-με το Sygic ζοριζεται στην αρχη...Μετά τσουλάει βεβαια.....

ΑΛΛΑ για 245 βασιλισσες ειναι ΚΟΜΠΛΕ, πουλας κ μουρη

:rolleyes:

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο θα του βαλω μπρος πισω screen protector και τιποτα αλλο!ετσι πρεπει να το χαιρεσαι αυτο το κινητο-σε θηκες σιλικονης και τετοια χανει παρα πολυ!πιστευω με 2 ζελατινες μπρος πισω εισαι καλυμμενος απολυτα!!!το γυρω γυρω (το μεταλλικο)πιστευω οτι δεν παθαινει κατι αν δεν σου πεσει βεβαια!
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο θα του βαλω μπρος πισω screen protector και τιποτα αλλο!ετσι πρεπει να το χαιρεσαι αυτο το κινητο-σε θηκες σιλικονης και τετοια χανει παρα πολυ!πιστευω με 2 ζελατινες μπρος πισω εισαι καλυμμενος απολυτα!!!το γυρω γυρω (το μεταλλικο)πιστευω οτι δεν παθαινει κατι αν δεν σου πεσει βεβαια!

 

παρακαλα να μην σου πέσει :ρ

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...