Jump to content

Galaxy S4 Zoom


Sol_Ballads
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 616
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βάλε στο ebay samsung galaxy s4 zoom θα σου βγάλει διάφορα.

 

εγω πηρα αυτην http://www.ebay.com/itm/Flip-Leather-Case-Cover-For-Samsung-Galaxy-S4-S-IV-Zoom-C101-White-/161186859390?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item25877c497e

 

το μονο κακο ειναι οτι μπροστα δεν εχει μαγνητακι ή καποιο ελασμα για να κλεινει καλά

ψαξε τις τιμες και τα χρωματα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Για θήκη τι έχετε να προτείνετε;

 

Ειχα παρει αυτη http://www.ebay.com/itm/261279703653?var=560223847122&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

αλλα ειχε αλλη τιμη 8.50 $ και 2.50 μεταφορικα($) , ετσι και την πηρα κατω απο 10 Ε, ειναι πολυ καλο υλικο και εξαιρετικη εμφανιση Αλλα η λαθος κανουν στην τιμη τωρα η τρελαθηκαν , την εχουν 72 $ εχω παρει και αυτη με τις οθονες μπροστα , καλη ειναι αλλα η αλλη πολυ καλυτερη

 

Την βρηκα απο αλλου σε καλη τιμη (νορμαλ )http://www.ebay.com/itm/Soft-TPU-Back-Skin-Case-Shell-Lens-Cap-Cover-for-Samsung-Galaxy-S4-Zoom-C101-/130998759666?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item1e802270f2 Αξιζει ειναι πολυ ομορφη και εχει σε διαφορα χρωματα , πηρα και temperet glass για την οθονη και ειμαι οκ

Edited by sevast99
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει αυτη http://www.ebay.com/itm/261279703653?var=560223847122&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

αλλα ειχε αλλη τιμη 8.50 $ και 2.50 μεταφορικα($) , ετσι και την πηρα κατω απο 10 Ε, ειναι πολυ καλο υλικο και εξαιρετικη εμφανιση Αλλα η λαθος κανουν στην τιμη τωρα η τρελαθηκαν , την εχουν 72 $ εχω παρει και αυτη με τις οθονες μπροστα , καλη ειναι αλλα η αλλη πολυ καλυτερη

 

Την βρηκα απο αλλου σε καλη τιμη (νορμαλ )http://www.ebay.com/itm/Soft-TPU-Back-Skin-Case-Shell-Lens-Cap-Cover-for-Samsung-Galaxy-S4-Zoom-C101-/130998759666?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item1e802270f2 Αξιζει ειναι πολυ ομορφη και εχει σε διαφορα χρωματα , πηρα και temperet glass για την οθονη και ειμαι οκ

 

+1 για την πρωτη γιατι την εχω και εγω σε κιτρινη. Πολυ καλο υλικο και ποιοτητα κατασκευης .

The Object-Oriented Side Of Life... :rocket:
Link to comment
Share on other sites

+1 για την πρωτη γιατι την εχω και εγω σε κιτρινη. Πολυ καλο υλικο και ποιοτητα κατασκευης .

 

Ψάχνοντας για τις τιμες βρήκα και χτυπησα αυτήν http://www.ebay.com/itm/360841733703?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 , μονο με 4.18 Ε και free shiping, ειναι η ιδια με την κιτρινη που πηρες (αυτην πρωτοπηρα και εγω αλλα με 8.5Ε) πράγματι πολυ καλη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.

Λοιπόν εδω και ενα μηνά έχω πάρει το Samsung S4 Zoom και του έβαλα μια μνήμη 64GB στην άρχει ολα ήταν μια χαρά μετά από δυο εβδομάδες στα καλά καθούμενα έχασε την κάρτα δεν την έβλεπε το κινητό. Κάνω ενα restart και ολα μια χαρά. χθες πήγα να βγάλω κάποιες φωτογραφείς τις μισές τις αποθήκευσε στην μνήμη και τις αλλες της έβαλες μισές. Τώρα η μνήμη ειναι η το κιντηο??

τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

 

Φαινετε καλη , αλλα αφηνει τον φακο ακαλυπτο???

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν εχει καπακι για φακο,απλα μου αρεσε παρα πολυ οταν την ειδα,με την δερματινη αυτη εμφανιση και τις ραφες,κ την πηρα. Βεβαια ειναι αρνητικο το γεγονος οτι δεν καλυπτει φακο. Αργοτερα σκεφτομαι να παρω την original flip οταν πεσει η τιμη της,μονο κ μονο για να χρησιμοποιησω το καπακι της!!

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Για την επίσημη θήκη της samsung έχει κανείς άποψη ή δεν αξίζει;

 

'Eχω εγώ την original και την πουλάω γιατί έχω βάλει tempered glass στην οθόνη και τώρα δεν κλείνει σωστα το κάλυμμα. Αν σε ενδιαφέρει, στείλε pm.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.

Λοιπόν εδω και ενα μηνά έχω πάρει το Samsung S4 Zoom και του έβαλα μια μνήμη 64GB στην άρχει ολα ήταν μια χαρά μετά από δυο εβδομάδες στα καλά καθούμενα έχασε την κάρτα δεν την έβλεπε το κινητό. Κάνω ενα restart και ολα μια χαρά. χθες πήγα να βγάλω κάποιες φωτογραφείς τις μισές τις αποθήκευσε στην μνήμη και τις αλλες της έβαλες μισές. Τώρα η μνήμη ειναι η το κιντηο??

τι να κανω?

Αυτό είναι θέμα κάρτας μνήμης.

Μου το έκανε κι εμένα με μια no name που είχα πάρει από e-bay, μέχρι που πήρα μια κανονική και ησύχασα.

Η δικιά σου τι μάρκα είναι;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι θέμα κάρτας μνήμης.

Μου το έκανε κι εμένα με μια no name που είχα πάρει από e-bay, μέχρι που πήρα μια κανονική και ησύχασα.

Η δικιά σου τι μάρκα είναι;

 

Και μένα μου εχει συμβεί σε Sony η μνήμη εφταιγε.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν θες BACK cover μονο ,ναι! αν θες κ πορτακι μπροστα τοτε παρηγγειλες λανθασμενη θηκη,δες το αν προλαβαινες να το αλλαξεις.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Σωστα πολυ σωστα,αλλα εγω το ηθελα γιατι δεν μ αρεσουν οι ζελατινες στην οθονη και το ακουμπω με την οθονη

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα ένα USB STICK 64 GB , ΓΙΑ ΤΟ otg που υποστηρίζει το κινητο, αλλά δεν το αναγνωρίζει :( , Είχα κάνει δοκιμή πρώτα με καποιο άλλο , μικρότερο , και ήταν οκ ,(Αρκεί να ειναι Ftat32 και οχι NTFS ) Tο format του Usb 64 micro ειναι exfat, Αυτό ειναι πάντα το Format σε usb stck 32 και πάνω , εχει κανείς καμια ιδέα , Δεν μπορώ να φορμάρω σε απλό Fat 32 με wΐn 7 ούτε με comant promd μήπως και αυτό φταιει, που δεν το πιστεύω αλλά...:mad:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα ένα USB STICK 64 GB , ΓΙΑ ΤΟ otg που υποστηρίζει το κινητο, αλλά δεν το αναγνωρίζει :( , Είχα κάνει δοκιμή πρώτα με καποιο άλλο , μικρότερο , και ήταν οκ ,(Αρκεί να ειναι Ftat32 και οχι NTFS ) Tο format του Usb 64 micro ειναι exfat, Αυτό ειναι πάντα το Format σε usb stck 32 και πάνω , εχει κανείς καμια ιδέα , Δεν μπορώ να φορμάρω σε απλό Fat 32 με wΐn 7 ούτε με comant promd μήπως και αυτό φταιει, που δεν το πιστεύω αλλά...:mad:

googleαρε guiformat.exe

Link to comment
Share on other sites

googleαρε guiformat.exe

 

Ευχαριστω , το εκανα αλλα, δεν εγινε τιποτα , ειναι Fat32 πια αλλα παλι δεν το αναγνωριζει το κινητο , μεχρι 16 GB που δοκιμασα ειναι οκ , αλλα τα 64 γιοκ, κριμα φανταζομαι ουτε τα 32 θα αναγνωριζει, βεβαια δεν εχω να δοκιμασω, αλλα ετσι πιστευω, ισως ειναι περιορισμος του κινητου , αν και για SD Λεει up to 64 , Το στικακι δουλευει μια χαρα σε Pc :(

 

Λοιπόν κάνοντας διάφορες δοκιμες (οχι που θα το παρατούσα) ανακάλυψα οτι δεν έβλεπε και αλλο στικακι μου 8gb fat32 , που ηταν πολυ μικρο (μινι) το 64 ειναι micro, Δηλ ακόμη πιο μικρο ,θυμήθηκα δε οτι ειχα ενα 32gb στην TV μου για έγραφες (κανονικού μεγέθους), εε το αναγνώρισε το 32αρι μια χαρά ,οποτε ίσως κατι να παιζει με το μέγεθος ,τροφοδοσία??Προς το παρόν έβαλα το 64 στην TV και κράτησα το 32 για το κινητο αν καπιος εχει 64 κανονικό ας δοκιμάσει, δεν θελω να δώσω κιαλλα χρήματα με αβέβαιο αποτέλεσμα, ίσως πειραματιστώ με εξωτερικό δίσκο.

 

Με εξωτερικό 500αρι τίποτα, παρότι τον εκανα σε fat32 δεν τον ειδε, αναψε το φωτακι του γυρνούσε ο δίσκος,άλλα δεν τον είδε τελικα ,κλείνω στην τροφοδοσία πλεον και οχι στην χωρητικοτητα

Edited by sevast99
Link to comment
Share on other sites

Με εξωτερικό 500αρι τίποτα, παρότι τον εκανα σε fat32 δεν τον ειδε, αναψε το φωτακι του γυρνούσε ο δίσκος,άλλα δεν τον είδε τελικα ,κλείνω στην τροφοδοσία πλεον και οχι στην χωρητικοτητα

Με εξωτερικό σκληρό, πάντως, θέλει να έχει δική του τροφοδοσία.

Διαφορετικά δεν τον βλέπει, σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Με εξωτερικό σκληρό, πάντως, θέλει να έχει δική του τροφοδοσία.

Διαφορετικά δεν τον βλέπει, σίγουρα.

Καποια στιγμη θα δοκιμασω, εχω εναν που θελει και ρευμα My Book

 

Τωρα τι να πω? Το 64σαρι USB που δεν βλεπει το Σαμσουνγ, (ουτε το Zoom ουτε to S4 το μεγαλο 5" το εχει φιλη και το δοκιμασαμε)Το βλεπει ανετα το THL W300 το κινεζικο που εχω παρει (ειναι 6,5 ιντσες 4πυρινο με 2gb ραμ και 32 εσωτερικη)

Edited by sevast99
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω , το εκανα αλλα, δεν εγινε τιποτα , ειναι Fat32 πια αλλα παλι δεν το αναγνωριζει το κινητο , μεχρι 16 GB που δοκιμασα ειναι οκ , αλλα τα 64 γιοκ, κριμα φανταζομαι ουτε τα 32 θα αναγνωριζει, βεβαια δεν εχω να δοκιμασω, αλλα ετσι πιστευω, ισως ειναι περιορισμος του κινητου , αν και για SD Λεει up to 64 , Το στικακι δουλευει μια χαρα σε Pc :(

 

Λοιπόν κάνοντας διάφορες δοκιμες (οχι που θα το παρατούσα) ανακάλυψα οτι δεν έβλεπε και αλλο στικακι μου 8gb fat32 , που ηταν πολυ μικρο (μινι) το 64 ειναι micro, Δηλ ακόμη πιο μικρο ,θυμήθηκα δε οτι ειχα ενα 32gb στην TV μου για έγραφες (κανονικού μεγέθους), εε το αναγνώρισε το 32αρι μια χαρά ,οποτε ίσως κατι να παιζει με το μέγεθος ,τροφοδοσία??Προς το παρόν έβαλα το 64 στην TV και κράτησα το 32 για το κινητο αν καπιος εχει 64 κανονικό ας δοκιμάσει, δεν θελω να δώσω κιαλλα χρήματα με αβέβαιο αποτέλεσμα, ίσως πειραματιστώ με εξωτερικό δίσκο.

 

Με εξωτερικό 500αρι τίποτα, παρότι τον εκανα σε fat32 δεν τον ειδε, αναψε το φωτακι του γυρνούσε ο δίσκος,άλλα δεν τον είδε τελικα ,κλείνω στην τροφοδοσία πλεον και οχι στην χωρητικοτητα

Περιορισμό έχει στην τροφοδοσία (watt) του εκάστοτε στικ που θα βάλεις πάνω. Δίσκο δε θα πάρει σίγουρα, ίσως να πάρει ssd αλλά και πάλι λίγο δύσκολο. Ψάξε το manual της συσκευής σου τον περιορισμό των watt που έχει στην έξοδο usb otg.

Link to comment
Share on other sites

Περιορισμό έχει στην τροφοδοσία (watt) του εκάστοτε στικ που θα βάλεις πάνω. Δίσκο δε θα πάρει σίγουρα, ίσως να πάρει ssd αλλά και πάλι λίγο δύσκολο. Ψάξε το manual της συσκευής σου τον περιορισμό των watt που έχει στην έξοδο usb otg.

 

Δεν αναφέρει τίποτα το manual ,το παραμικρό για OTG, πόσο περισσότερο για watt.:(

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.. θελω να κατεβαζω απο το store καποια εφαρμογη - παιχνιδι κτλ,αλλα δεν φθανει στην μνημη κινητου κ δεν με αφηνει να ολοκληρωθει το κατεβασμα. Πως μπορω να ορισω να σωνω στην καρτα μνημης κατευθειαν?

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy S4 Zoom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...