Jump to content

Galaxy S4 Zoom


Sol_Ballads
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά.αξίζει το κινητό να το αγοράσει κάποιος με την προσφορά των 250€???Σας αρέσει??τι προβλήματα αντιμετωπίζεται με το κινητό???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 616
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά.αξίζει το κινητό να το αγοράσει κάποιος με την προσφορά των 250€???Σας αρέσει??τι προβλήματα αντιμετωπίζεται με το κινητό???
Το κινητό είναι σαν ένα galaxy s4 mini με μια φωτογραφική μηχανή από πίσω.

Αν σε ενδιαφέρει η καλύτερη φωτογραφία, το πραγματικό φλας και η δυνατότητα ρυθμίσεων της φωτογραφικής μηχανής (και το 10x οπτικό ζουμ) και δε σε ενοχλεί ο όγκος του, πάρτο.

Σε διαφορετική περίπτωση θα απογοητευθείς από τον όγκο, γιατί από τα χαρακτηριστικά και την απόδοση, αποκλείεται να μη μείνεις ευχαριστημένος.

Αν σκεφτείς ότι το s4 mini κάνει πάνω από 300 ευρώ, τότε η τιμή 250 ευρώ για το zoom, είναι ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι σαν ένα galaxy s4 mini με μια φωτογραφική μηχανή από πίσω.

Αν σε ενδιαφέρει η καλύτερη φωτογραφία, το πραγματικό φλας και η δυνατότητα ρυθμίσεων της φωτογραφικής μηχανής (και το 10x οπτικό ζουμ) και δε σε ενοχλεί ο όγκος του, πάρτο.

Σε διαφορετική περίπτωση θα απογοητευθείς από τον όγκο, γιατί από τα χαρακτηριστικά και την απόδοση, αποκλείεται να μη μείνεις ευχαριστημένος.

Αν σκεφτείς ότι το s4 mini κάνει πάνω από 300 ευρώ, τότε η τιμή 250 ευρώ για το zoom, είναι ευκαιρία.

 

Κατάλαβα ευχαριστώ.σαν συσκευή αν εξαιρέσουμε την φωτογραφική μηχανή πως τα πηγαίνει???Π.χ. Είναι γρήγορο???και κάτι ακόμα από θέμα των παιχνιδιών πως τα πάει??? Παίζει βαριά παιχνίδια??Για το θέμα του όγκου που λες είναι τόσο απογοητευτικός ο όγκος του?σορρυ αξ σας κουράζω απλά είδα την προσφορά και θελω να μάθω αν αξιζει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα myphonerz και συνιδιοκτητες του Zoom . Έχει βρει κάποιος κάποιον τρίποδα για την υποδοχή που έχει το κινητό μας ; Αν ναι θα με βοηθούσε πολύ γιατί θέλω να αγοράσω 1.
The Object-Oriented Side Of Life... :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα ευχαριστώ.σαν συσκευή αν εξαιρέσουμε την φωτογραφική μηχανή πως τα πηγαίνει???Π.χ. Είναι γρήγορο???και κάτι ακόμα από θέμα των παιχνιδιών πως τα πάει??? Παίζει βαριά παιχνίδια??Για το θέμα του όγκου που λες είναι τόσο απογοητευτικός ο όγκος του?σορρυ αξ σας κουράζω απλά είδα την προσφορά και θελω να μάθω αν αξιζει

 

Aκριβως οπως το ειπε ο φιλος, ενα s4 mini με ψηφιακη φωτογραφικη μηχανη πισω της. Εγω το θεωρω γρηγορο,δεν βλεπω καμμια διαφορα με galaxy s4 πχ σε εφαρμογες,σερφαρισμα κτλ,τωρα για δεκατα του...δεκατου σε ταχυτητα...τι να σου πω,ειναι πραγματα ασημαντα για μενα. Παντα βεβαια παιζει ρολο και απο τι κινητο προερχεσαι. Για παιχνιδια παιζει οτι θες,δεν μασαει. Οσον αφορα τον ογκο του,εννοειται πριν το παρεις θα πας να το πιασεις! να το δεις. Και οχι απο φωτογραφιες και βιντεο. Δεν ειναι το ευκολο κινητο τσεπης,αυτο το ξεχνας,θελει καλη θηκη και προσοχη γιατι ο φακος ειναι εκτεθειμενος,ειναι κ βαρυ,οποτε αν πεσει...εχουμε προβλημα. Αν δεν σε νοιαζει η ποιοτητα της φωτο καθε ωρα κ στιγμη,και συμβιβαζεσαι με το να εχεις μετρια φωτο το απογευμα εως το βραδυ (ελλειψη xenon flash) τοτε μην το παρεις. Αν σε ενοχλει αυτο,και εισαι σαν εμας εδω που θελουμε και στο σκοταδι που λεει ο λογος να βγαλουμε ωραια φωτο, αλλα και τις επιλογες οπτικου ζουμ Χ10 κτλ που αξιζουν, τοτε παρτο με κλειστα ματια.Σε αντιθετη περιπτωση ισως σε κουρασει. Εδω τα λεμε ολα,και δεν παμε να το βγαλουμε super επειδη το εχουμε οπως γενικως συμβαινει..

Edited by user_pixon12

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα ευχαριστώ.σαν συσκευή αν εξαιρέσουμε την φωτογραφική μηχανή πως τα πηγαίνει???Π.χ. Είναι γρήγορο???και κάτι ακόμα από θέμα των παιχνιδιών πως τα πάει??? Παίζει βαριά παιχνίδια??Για το θέμα του όγκου που λες είναι τόσο απογοητευτικός ο όγκος του?σορρυ αξ σας κουράζω απλά είδα την προσφορά και θελω να μάθω αν αξιζει

 

Καθολου απογοητευτικος ο ογκος εφ'οσον ξερεις τι αγοραζεις εγω το βρηκα κομψο ,απο φωτο που εβλεπα πολυ καλυτερο (Μαυρο μπλε ). Για παιχνιδια δεν ξερω .Δεν παιζω.

Link to comment
Share on other sites

Καθολου απογοητευτικος ο ογκος εφ'οσον ξερεις τι αγοραζεις εγω το βρηκα κομψο ,απο φωτο που εβλεπα πολυ καλυτερο (Μαυρο μπλε ). Για παιχνιδια δεν ξερω .Δεν παιζω.

Συμφωνω απολυτα..!

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια θα το κοιτάξω πρώτα και μετά θα αποφασίσω.Παιδιά γιατί από βίντεο στο youtube που είδα βγάζει πολύ μικρό σκορ στο antutu????
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια θα το κοιτάξω πρώτα και μετά θα αποφασίσω.Παιδιά γιατί από βίντεο στο youtube που είδα βγάζει πολύ μικρό σκορ στο antutu????

 

πες τι χρήση θες να κάνεις με το κινητό σου και θα σου πω αν ταιριάζει σε σενα ή οχι το zoom.

Link to comment
Share on other sites

Κανονική χρήση.ίντερνετ,fb,παιχνίδια.Αλλά είδα τον μεγάλο του όγκο και απογοητεύτηκα :(

 

δεν θα συναντήσεις κανένα πρόβλημα για κανονική χρήση, παιχνίδια παίζει τα πάντα.

ο όγκος συνηθίζεται αν είσαι διατεθειμένος να του δώσεις μια ευκαιρία.

εγω ας πούμε εχω ξενερώσει πιο πολύ που δεν έχει λεντακι να γίνεται φακός παρα για τον όγκο του.

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα προτεινα στον φιλο μας να μην καταληξει στο zoom. Απο την στιγμη που σε απογοητευσε ο ογκος, ειναι σιγουρο πως θα σε προβληματιζει διαρκως, μεχρι που θα το δωσεις,και ετσι που κατρακυλα η τιμη του ειναι κριμα να το δωσεις σε 2 μηνες 150. Υπαρχουν τοσες επιλογες. Πχ το s4 mini ειναι πολυ καλη περιπτωση,ιδιο με αυτο αλλα σε ογκο τσεπης! (δεν βλεπω να σε νοιαζει κ πολυ η καμερα..)

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο είναι ένα πολύ ιδιαίτερο κινητό . Όλοι ρωτάνε την κοπέλα μου γιατί μιλάς στην ψηφιακή σου όταν το βλέπουν πρώτη φορά. Το θέμα είναι αν σκεφτείς ότι μια καλή ψηφιακή samsung με οπτικό zoom x10 με οθόνη 4,3 και δυνατότητα σύνδεσης wifi κλτπ κοστίζει γύρω στα 150 ευρώ. Εάν το συνδυάσεις με τον επεξεργαστή,την ram και το Android 4.2.2 τότε έχεις ένα καλό τηλέφωνο και μία καλή κάμερα σε μία συσκευή σε τιμή των 250 ευρώ(Εγώ από e-shop 244 και 4g παρακαλώ) . Όποτε παίρνεις ένα ιδιαίτερο τηλέφωνο άλλα έχεις 2 συσκευές σε 1 και έχεις κάνει ένα πολύ καλό value for money!
The Object-Oriented Side Of Life... :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι και σαν τηλέφωνο και σαν ψηφιακή. Εμένα το μόνο που με προβληματίζει είναι η αντοχή του γιατί όσο να ναι το κουβαλάς συνέχεια μαζί - κάτι που δεν συμβαίνει με την ψηφιακή και αν πέσει κάτω δεν ξέρω τι θα πάθει ο φακός. Βέβαια φαίνεται αρκετά στιβαρό.
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει πως οταν πας να επεξεργαστεις μια φωτο ειτε για να προσθεσεις καποιο πλαισιο,ειτε να δεις χρωματισμους κτλ, η φωτογραφια αλλοιωνεται,αν το προσεξετε θα δειτε οτι αλλαζει η αναλυση της και μαλιστα η επεξεργασμενη αφου την σωσετε,θα δειτε οτι σε σχεση με την original στο ζουμαρισμα πιξελιαζει αμεσως σε αντιθεση με την αρχικη που ειναι διαμαντι.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει πως οταν πας να επεξεργαστεις μια φωτο ειτε για να προσθεσεις καποιο πλαισιο,ειτε να δεις χρωματισμους κτλ, η φωτογραφια αλλοιωνεται,αν το προσεξετε θα δειτε οτι αλλαζει η αναλυση της και μαλιστα η επεξεργασμενη αφου την σωσετε,θα δειτε οτι σε σχεση με την original στο ζουμαρισμα πιξελιαζει αμεσως σε αντιθεση με την αρχικη που ειναι διαμαντι.
Αυτό είναι θέμα του προγράμματος επεξεργασίας.

Αν δοκιμάσεις άλλο πρόγραμμα ή στο PC (Photoshop ας πούμε) δε συμβαίνει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι στα γρηγορα του τηλεφωνου το προγραμματακι ειδα, γενικως δεν ασχολουμαι με edit στην φωτο ποτε. Απλα το παρατηρησα τωρα,ισως με αλλο προγραμματακι να ειναι πιο καλα! Edited by user_pixon12

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια θα το κοιτάξω πρώτα και μετά θα αποφασίσω.Παιδιά γιατί από βίντεο στο youtube που είδα βγάζει πολύ μικρό σκορ στο antutu????

 

Τι ειναι το antutu?? τι μετραει βασικα και σε σχεση με τι ως μετρο συγκρισης?

 

* Παρηγγειλα και περιμενω και αυτην την θηκη https://www.gadgetwear.co.uk/hoco-crystal-protective-leather-flip-case-cover-for-samsung-galaxy-s4-zoom-black για χρηση σε κατι πιο λεπτο και οχι τοσο ογκοδες,οταν λαβω θα ενημερωσω! μεχρι στιγμης βεβαια εχω και αυτην που προσφερει φουλ προστασια και ειναι πολυ ποιοτικη!!

. Γενικως εχει ομορφα πραγματακια που του ταιριαζουν,και αρκετα ποιοτικα! Edited by user_pixon12

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

εχει βάλει καποιος απο εσας εφαρμογη βηματόμετρο? αν ναι ποια?:spider::spider:

 

επειδη ειναι πρωτη φορα που εχω κινητο anroid και χωρίς κουμπια

υπαρχει κάποια αξιολογη εφαρμογη να βάλω

πχ για εσοδα εξοδα

Link to comment
Share on other sites

εχει βάλει καποιος απο εσας εφαρμογη βηματόμετρο? αν ναι ποια?:spider::spider:

 

επειδη ειναι πρωτη φορα που εχω κινητο anroid και χωρίς κουμπια

υπαρχει κάποια αξιολογη εφαρμογη να βάλω

πχ για εσοδα εξοδα

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε,τι νεκρα ειναι αυτη? Δεν θα μπει κανενας που εχει δει το κινητακι μας απο περιοδικο ή youtube και να μας πει οτι ειναι χαλια? :lol: Edited by user_pixon12

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε,τι νεκρα ειναι αυτη? Δεν θα μπει κανενας που εχει δει το κινητακι μας απο περιοδικο ή youtube και να μας πει οτι ειναι χαλια? :lol:

 

Μπα στις αρχες γινοντε αυτα , ισως βγηκε κανα αλλο , και την πεσανε κατα 'κει

Link to comment
Share on other sites

φωτογραφίες τραβηγμένες στη ρύθμιση ''Ίχνη από τα φώτα''

https://www.dropbox.com/s/5l01j4cr8gmsjx3/2014-01-20%2021.36.07.jpg

https://www.dropbox.com/s/x9nlatqhtxfxlz8/2014-01-20%2022.05.02.jpg

 

προσπάθησα να έχω οσο πιο σταθερό χέρι γίνεται, αλλά χωρίς τη χρήση τρίποδα δύσκολα να πάρεις 100% πετυχημένο αποτέλεσμα..

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικο! Δεν το εχω δοκιμασει. Στην ουσια σε εναν δρομο με καποια σχετικη κινηση τραβας την ωρα που το οχημα ερχεται ας πουμε προς την μερια σου?

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικο! Δεν το εχω δοκιμασει. Στην ουσια σε εναν δρομο με καποια σχετικη κινηση τραβας την ωρα που το οχημα ερχεται ας πουμε προς την μερια σου?

 

τράβα απλά νύχτα ενα δρόμο με κίνηση..θέλει πάρα πολύ σταθερό χέρι όμως, εγω έβαλα το χρονοδιακόπτη στα 2 δευτερόλεπτα μέχρι και την αναπνοή μου κράτησα αλλά πάλι τα αντικείμενα γύρω απο το δρόμο βγήκαν κουνημένα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy S4 Zoom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...