Jump to content

Galaxy S4 Zoom


Sol_Ballads
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν καταλαβα σωστα το ερωτημα σου,οχι δεν πρεπει να εχει την επιλογη που ζητας,οσο διαστημα το εχω και το ψαχνω ,δεν εχω βρει κατι αντιστοιχο.Γιατι σε προβληματιζει ομως τοσο αυτο αν επιτρεπεται??

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 616
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν καταλαβα σωστα το ερωτημα σου,οχι δεν πρεπει να εχει την επιλογη που ζητας,οσο διαστημα το εχω και το ψαχνω ,δεν εχω βρει κατι αντιστοιχο.Γιατι σε προβληματιζει ομως τοσο αυτο αν επιτρεπεται??

 

Δεν με προβληματιζει απλως ηθελα να δω αν ακολουθει τη γραμμη των ψηφιακων μηχανων που σου επιτρεπει να απενεργοποιεις τον ηχο κλειστρου οταν τραβας φωτο ή των galaxy smartphones που δεν σε αφηνει να πειραξεις τον ηχο..Ευχαριστω

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως καμμια φορα θελεις να βγαλεις καμμια "μυστικη" φωτο και ο ηχος κλειστρου αν απενεργοποιειται βοηθαει σε αυτο,αλλα οπως ειπες κ εσυ φιλε,αφου βγαινει το εξογκωμα του ζουμ κατα την ληψη,παλι προδιδεσαι αν το παρατηρησει ο αλλος...αρα τερμα οι κρυφες φωτο! :lol:

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως καμμια φορα θελεις να βγαλεις καμμια "μυστικη" φωτο και ο ηχος κλειστρου αν απενεργοποιειται βοηθαει σε αυτο,αλλα οπως ειπες κ εσυ φιλε,αφου βγαινει το εξογκωμα του ζουμ κατα την ληψη,παλι προδιδεσαι αν το παρατηρησει ο αλλος...αρα τερμα οι κρυφες φωτο! :lol:

 

Πάντως τρόπος για να απενεργοποιήσεις τον ήχο του κλείστρου στο απλό S4 υπάρχει. Δε ξέρω αν θα ισχύει και για το Zoom. Δοκιμάστε το αν θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν μπορω να βρω που ειναι αυτο το αρχειο που λες ετσι ωστε να το τροποποιησω μετα οπως περιγραφεις,αν μπορουσες να μου πεις τα βηματα για να παω στο αρχειο που λες θα ημουν ευγνωμον.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω κατι σαν υποψηφιος αγοραστης της συσκευης...Εχει επιλογη απενεργοποιησης ηχου κλειστρου στη φωτογραφικη μηχανη ή ειναι σαν τα υπολοιπα Galaxy που δεν απενεργοποιειται?

 

Καλησπέρα. Η επιλογή που ζητάς υπάρχει. Πηγαίνεις στο γρανάζι (ρυθμίσεις) σου ανοίγει ένα μενού επιλογών, ξαναπατάς το γρανάζι (ρυθμίσεις) και σου βγάζει νέο μενού επιλογών πατάς ένταση λειτουργίας κάμερας και την βάζεις εκεί που λέει ανενεργό. ;)

Ό,τι λειτουργεί σωστά, δεν το πειράζουμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, και λογικό είναι να υπάρχει...

 

Μου άρεσε πολύ αυτή η συσκευή όσο την είχα, λέω να την ξαναπάρω, αν κάποιος ενδιαφέρεται για πώληση ας με ειδοποιήσει.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν μπορω να βρω που ειναι αυτο το αρχειο που λες ετσι ωστε να το τροποποιησω μετα οπως περιγραφεις,αν μπορουσες να μου πεις τα βηματα για να παω στο αρχειο που λες θα ημουν ευγνωμον.

 

Προϋποθέτει να είσαι root. Ίσως γι αυτό δε το βρίσκεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Η επιλογή που ζητάς υπάρχει. Πηγαίνεις στο γρανάζι (ρυθμίσεις) σου ανοίγει ένα μενού επιλογών, ξαναπατάς το γρανάζι (ρυθμίσεις) και σου βγάζει νέο μενού επιλογών πατάς ένταση λειτουργίας κάμερας και την βάζεις εκεί που λέει ανενεργό. ;)

 

Ευχαριστω "κακε λυκε"...:lol: Συντομα μαζι σας στην παρεα του Ζοομ...Ελπιζω να μεινω ικανοποιημενος μιας και παντα ηθελα απο την εποχη του 808(που ειχα) να εμφανιστει ενα ανταξιο του κινητο με καμερα...Και μην μου πειτε για 1020 γιατι τα windows με ξενερωσαν αφανταστα με το 925 που ειχα...Android κ παλι android!Κατι τελευταιο..Τα 8 giga της εσωτερικης μνημης αποτελει μεγαλο θεμα?Θα παρω βεβαια εξτρα καρτα μνημης αλλα θελω να πω τα 8 γιγα ειναι αρκετα περιοριστικα για εγκατασταση εφαρμογων ή παιχνιδιων?Ευχαριστω.

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Η επιλογή που ζητάς υπάρχει. Πηγαίνεις στο γρανάζι (ρυθμίσεις) σου ανοίγει ένα μενού επιλογών, ξαναπατάς το γρανάζι (ρυθμίσεις) και σου βγάζει νέο μενού επιλογών πατάς ένταση λειτουργίας κάμερας και την βάζεις εκεί που λέει ανενεργό. ;)

 

Εισαι και ο πρωτος!! μολις το δοκιμασα με επιτυχια! Πλεον ειναι αθορυβο το κλειστρο καμερας! και σημερα ειχα την απορια τι στο καλο ειναι η ενταση λειτουργιας καμερας (το ειχα στο μεσαιο) και αναρρωτιομουν τα υπολοιπα τι χρησιμευουν.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω "κακε λυκε"...:lol: Συντομα μαζι σας στην παρεα του Ζοομ...Ελπιζω να μεινω ικανοποιημενος μιας και παντα ηθελα απο την εποχη του 808(που ειχα) να εμφανιστει ενα ανταξιο του κινητο με καμερα...Και μην μου πειτε για 1020 γιατι τα windows με ξενερωσαν αφανταστα με το 925 που ειχα...Android κ παλι android!Κατι τελευταιο..Τα 8 giga της εσωτερικης μνημης αποτελει μεγαλο θεμα?Θα παρω βεβαια εξτρα καρτα μνημης αλλα θελω να πω τα 8 γιγα ειναι αρκετα περιοριστικα για εγκατασταση εφαρμογων ή παιχνιδιων?Ευχαριστω.

 

Κοιτα αυτο ειναι σχετικο,γιατι εχει να κανει με τι εφαρμογες θες να εχεις στο κινητο. Πχ μονο ενα συστημα πλοηγησης που εβαλα να εχω,απο τα καλυτερα που κυκλοφορουν μου επιασε ομως 1 gb! το εβαλα βεβαια στην καρτα μνημης (16αρα) αλλα επειδη και οι φωτο κτλ ειναι μεγαλης αναλυσης δεν ειναι αρκετη η μνημη,η οποια να ξερεις ειναι στην ουσια 5 διοτι τα υπολοιπα 3 ειναι ηδη πιασμενα εργοστασιακα. Δεν νομιζω ομως να ειναι θεμα αυτο,διοτι αντεχει μεχρι 64αρα καρτα!

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Εφυγε η παραγγελια κι απο εμενα στα 340ευρω απο Birdphone...Σαββατο πρωι παραλαμβανω :D Ελπιζω να μεινω ικανοποιημενος απο την καμερα του μιας κι αυτος ειναι ο λογος που το αγορασα γιατι με κουρασαν πια τα android με τα ledακια και τις 5αρες οθονες.....
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Nα το χαρεις! θα μεινεις απολυτα ικανοποιημενος!! ξεχνα τα λεντακια! και 200 megapixels να βαλουν με λεντακια δεν πας πουθενα,εφοσον εχεις απαιτησεις καμερας σε ολες τις συνθηκες φωτος δλδ! :lol: το κινητο τα σπαει σε ολα,και για να μην μας πουν υπερβολικους,αρνητικο του σημειο ειναι λιγο το μεγεθος και προπαντων ο ογκος του,και λιγο το αγχος που σου δημιουργει η καμερα του που ειναι εκτεθημενη,να μην κανεις καμμια ζημια. Κατα τα αλλα οταν το συνηθισεις και βρεις τους τροπους να το κουμανταρεις θα το ευχαριστηθεις! και λειτουργικα ειναι πολυ δυνατο! υ.γ ρε παιδια ενα μαγαζι φωτοδεσμος που το πουλαει απο προχθες 299 τι παιζει? δεν εχω δει κ καμμια αξιολογηση..

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

κ εμενα το 101 ειναι, 3G. ολα τα αλλα πλεον δλδ τα πιο ακριβα ειναι και 4G? δεν ξερω,γιατι τα βλεπω αναμεικτα.Αν δεις 1010 εχει και πιο κατω οπως και 101 πολλα με 599 ευρω. Edited by user_pixon12

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Nα το χαρεις! θα μεινεις απολυτα ικανοποιημενος!! ξεχνα τα λεντακια! και 200 megapixels να βαλουν με λεντακια δεν πας πουθενα,εφοσον εχεις απαιτησεις καμερας σε ολες τις συνθηκες φωτος δλδ! :lol: το κινητο τα σπαει σε ολα,και για να μην μας πουν υπερβολικους,αρνητικο του σημειο ειναι λιγο το μεγεθος και προπαντων ο ογκος του,και λιγο το αγχος που σου δημιουργει η καμερα του που ειναι εκτεθημενη,να μην κανεις καμμια ζημια. Κατα τα αλλα οταν το συνηθισεις και βρεις τους τροπους να το κουμανταρεις θα το ευχαριστηθεις! και λειτουργικα ειναι πολυ δυνατο! υ.γ ρε παιδια ενα μαγαζι φωτοδεσμος που το πουλαει απο προχθες 299 τι παιζει? δεν εχω δει κ καμμια αξιολογηση..

 

Ευχαριστω πολυ..Για τυχον αποριες θα με υποστείτε οι πιο παλιοι απο το Σαββατο,σιγουρα θα εχω γιατι απο οτι ειδα σε reviews της συσκευης η καμερα κανει παπαδες με το μενου της....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Βεβαιως οτι θελεις. Παντος μην νομιζεις κ εγω ακομη δεν εχω αξιολογησει ολες ολες τις λειτουργιες. Θελει την στιγμη του η καθε μια!

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

κ εμενα το 101 ειναι, 3G. ολα τα αλλα πλεον δλδ τα πιο ακριβα ειναι και 4G? δεν ξερω,γιατι τα βλεπω αναμεικτα.Αν δεις 1010 εχει και πιο κατω οπως και 101 πολλα με 599 ευρω.

 

Μηπως ξερουμε την διαφορα του 101 με 1010? μηπως εχουν ξεχασει το 0 στο τελος.Ειμαι ετοιμος να το παρω απο τον φωτοδεσμο γιαυτο ρωτω

Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω νομιζω οτι δεν υπαρχει καμμια διαφορα,αφου απο την αρχη που παρουστιαστηκε το κινητο, αλλοι το λενε 101 αλλου 1010. Ακομη κα στα video παρουσιασης youtube. Eπισης παρατηρησα κατι στο δικο μου,που αναφερει στα στοιχεια διπλα στο emei SM-C1010ZWA κτλ..και το χαρτακι της samsung με τις οδηγιες μεσα λεει SM-101! μηπως δλδ ειναι λιγο μπερδεμα και εχει περασει στο κοινο οτι προκειται για 2 διαφορετικα κινητα και στην ουσια προκειται για το ιδιο τηλεφωνο? δεν νομιζω πουθενα αν ψαξει κανεις να βρει διαφορες 101vs1010...αλλιως με την πρωτη αναζητηση θα υπηρχαν 5-6 αρθρα για πλακα..οπως αν βαλεις galaxy s4 9500 με 9505 κτλ...

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ ειχα το s4 και με αυτα που εγγραφες εδω το ειδα απο κοντα και αυριο θα παω για φωτοδεσμο Edited by morfo1967
Link to comment
Share on other sites

Noμιζω αξιζει να το παρεις σε τετοια τιμη! το s4 θα επαιρνα κ εγω,ειναι τελειο κινητο κακα τα ψεματα,απλα εχω ενα μεγαλο κολλημα με την φωτογραφικη μηχανη,και θελω ακομα και σε σκοταδι να βγαζω φωτο σαν να ειχα ψηφιακη μηχανη. Γι αυτο και μετα το Pixon πιστευω το Zoom ειναι οτι πιο χρησιμο για μενα. Βεβαια ειναι λιγο αβολο στο κρατημα,εκει θα πρεπει να το συνηθισεις,γιατι ειναι αρκετα εκτεθημενος ο φακος και σου δημιουργει μια ανασφαλεια. Το s4 ειναι λεπτο,πιο ελαφρυ,εχει πολυ καλυτερη αισθηση στο χερι,αλλα για μενα οι φωτο (οχι μονο την ημερα αλλα και βραδυ) ειναι ενας πολυ σημαντικος παραγοντας. Πχ εσυ φιλε μου που το ειχες το s4,θα ηταν πολυ ενδιαφερον να μας πεις οταν με το καλο το παρεις το zoom,αν αξιζει πραγματικα να θυσιασεις λιγο ανεση,για να εχεις φωτο. εφαμμιλες ψηφιακης,και αν οντως ειναι καλυτερο σε δυσκολες συνθηκες φωτος σε σχεση με το s4..

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτο ειναι παρα πολυ καλυτερες σε δυσκολες συνθηκες φωτος σε σχεση με το s4.Ειχα βρει ενα μεταχειρισμενο περιπου 230 αλλα δεν το πηρα γιατι ηταν απο Αραπια,αλλα την νυχτα που ειχα παει να το δω τραβηχα φωτο στο κεντρο Αθηνας με αυτο και το δικο μου.Ειδικα σε πιο μακρινες ληψεις ηταν πολυ ευκολα εμφανες [ακομη και στον ασχετο]οτι το ζουμ ηταν πολυ ανωτερο.Mεχρι για δευτερη μπαταρια εχω δει http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=samsung+s4+zoom+battery&catId=&initiative_id=AS_20131220110855 Edited by morfo1967
Link to comment
Share on other sites

Mην μου πεις! εγω πηρα πριν απο ενα μηνα (απο Αραβια προελευση) το zoom απο εναν κυριο εδω Ελλαδα! 220 ευρω! εχει γουστο να ειχες κουβεντιασει με τον ιδιο! χαχα!

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy S4 Zoom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...