Jump to content

Galaxy S4 Zoom


Sol_Ballads
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

249 το Πλαισιο! Προλαβετε...:) Δεν περιμενα τετοια τιμη απο το Πλαισιο! και μαυρο και λευκο και 24 ατοκες δοσεις (αν θελει καποιος)

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 616
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

249 το Πλαισιο! Προλαβετε...:) Δεν περιμενα τετοια τιμη απο το Πλαισιο! και μαυρο και λευκο και 24 ατοκες δοσεις (αν θελει καποιος)

 

τιμή λιώμα για ελληνικό και οχι παραεισαγωγης..απλα τώρα εγω θα πρέπει να το παντρευτώ το τηλέφωνο γιατί το πήρα απο αυτούς πριν δυο βδομάδες 100 ευρω παραπάνω. βέβαια και να ξέρανε οτι θα το βγάλουν με έκπτωση σιγά μη μου το λέγανε.

απλά έχω το κακό συνήθειο να ψωνίζω ακόμα ''ελληνικές'' συσκευές, οι οποίες σε σύντομο χρονικό διάστημα χάνουν αρκετή απο την αρχική αξία τους:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Φαντασου τι βγαζουνε... Ναι τωρα απο την μια ειναι καπως αυτο,να στο εχει τωρα τοσο και πριν 1 μηνα ενα 100αρικο πανω. Δεν ειχα προσεξει καν αν το ειχε φερει το πλαισιο.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

249 το Πλαισιο! Προλαβετε...:) Δεν περιμενα τετοια τιμη απο το Πλαισιο!

 

Ερχονται , τα καινούργια, και ξεσκαρτάρουν απο Samsung τα του 2013 μαλλον,ΕΕ πρώτα πρώτα αυτά ,που δεν έχουν μεγάλη καταναλωση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Δεν είχε κίνηση αυτό και κοιτάνε να το διώξουν.

Και μάλλον δεν θα βγάλουν Σ5 ζουμ!

 

Αυτό είναι το 3G κι όχι το 4G σαν το eshop.

Έχει άλλες διαφορές; Μην είναι πιο γρήγορο και κάπου αλλού;

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην βγαλουν s5 τοσο συντομα, ειδικα με τους ρυθμους που πουλαει αυτο..Μονο αν το εκαναν στο μισο παχος θα το επαιρνε ο κοσμος. Οι διαφορες 3g με 4g για μενα ειναι απλα κ μονο θεμα marketing,

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα μέλη του φόρουμ!

Αγόρασα το κινητό από το e-shop και είμαι σε φάση εξερεύνησης (είναι το πρώτο μου smartphone ) :)

Ένα μικροπροβληματάκι είναι πως δεν αναγνωρίζει τα ακουστικά. Έχει παρουσιαστεί και σε άλλους αυτό ή μήπως θέλει κάποια ειδική ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα μέλη του φόρουμ!

Αγόρασα το κινητό από το e-shop και είμαι σε φάση εξερεύνησης (είναι το πρώτο μου smartphone ) :)

Ένα μικροπροβληματάκι είναι πως δεν αναγνωρίζει τα ακουστικά. Έχει παρουσιαστεί και σε άλλους αυτό ή μήπως θέλει κάποια ειδική ρύθμιση;

Αν εννοείς τα δικά του ακουστικά, σε εμένα τα αναγνωρίζει κανονικά.

Απλώς θέλει καλό πάτημα να μπεί όλο το βύσμα μέσα και θα σου ανάψει και το εικονίδιο των ακουστικών πάνω αριστερά στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τα δικά του ακουστικά, σε εμένα τα αναγνωρίζει κανονικά.

Απλώς θέλει καλό πάτημα να μπεί όλο το βύσμα μέσα και θα σου ανάψει και το εικονίδιο των ακουστικών πάνω αριστερά στην οθόνη.

 

Ευχαριστώ! Όντως αυτό ήταν...

είμαι λίγο άσχετος, που θα πάει θα μάθω :baby:

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα, 245 ευρώ στο Public και 249 ευρώ στο Πλαίσιο! Όποιος το βρίσκει στρουμπουλό μπορεί να βρεί κάνα ανεμοδαρμένο...808! :tease: Εγώ είμαι σχεδόν έτοιμος να πάρω ένα!
Απ'ότι φαίνεται ξεκίνησε πόλεμος προσφορών, οπότε μη βιάζεστε, γιατί βλέπω την Κυριακή να το ξαναβάζει το e-shop.
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί κάποιος να περιμένει το e-shop με τις παλινωδίες του και τα "νέα παραλάβή των...Τριών Ιεραρχών"; Όποιος το θέλει το αγοράζει άμεσα από τα δύο καταστήματα γιατί η τιμή του είναι εξαιρετική.
Εξαιρετική τιμή ήταν και τα 299 πριν δέκα μέρες, όταν ξεκίνησε από τα 400+, αλλά οι τιμές στα ηλεκτρονικά είναι αέρας κοπανιστός.

Παίρνεις κάτι σήμερα και αύριο μπορεί να το βρεις στα μισά,γι'αυτό όταν αρχίζει μαζική πτώση τιμών από πολλά καταστήματα περιμένουμε να δούμε που θα φτάσει.Και σιγά μην ξεπουλήσουν όλα.Έτσι κι αλλώς αυτό είναι ένα ειδικό τηλέφωνο και δεν αφορά πολύ κόσμο και όσοι το πάρουν μόνο λόγω των προσφορών, βλέπω να το πουλάνε άρον άρον και σε χαμηλότερη τιμή.

Γι αυτό προσοχή!!!αν δεν ενδιαφέρεστε πολύ για τη φωτογραφία και δεν το πιάσετε στα χέρια σας, μην παραγγέλνετε λόγω της προσφοράς γιατί σε δυο τρεις μέρες θα τα δούμε στις αγγελίες.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό προσοχή!!!αν δεν ενδιαφέρεστε πολύ για τη φωτογραφία και δεν το πιάσετε στα χέρια σας, μην παραγγέλνετε λόγω της προσφοράς γιατί σε δυο τρεις μέρες θα τα δούμε στις αγγελίες.

 

Πολυ σωστο!

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πρέπει σιγά σιγά να αρχίσουμε να μιλάμε για διάφορες ρυθμίσεις που βρίσκει ο καθένας, για καλύτερο αποτέλεσμα.

Προσωπικά και επειδή δε με ικανοποίησε και πολύ το auto mode πειραματίζομαι με τις manual ρυθμίσεις.

Σε εσωτερικό χώρο με φλας, για παράδειγμα παίρνω τα καλύτερα αποτελέσματα σε M mode με ταχύτητα 1/30, διάφραγμα 3.1 και ISO 100.

Στο C mode πάλι με φλας, και φωτεινότητα στο 0, κρατάει συνήθως σε εσωτερικό χώρο την ταχύτητα στο 1/30 το διάφραγμα στο 3.1 (ανοικτό δηλαδή) και το ISO 100

.Εδώ μπορείς να ανεβάσεις και την ευκρίνεια στο +1 ή +2 για πιο ευκρινείς φωτογραφίες.

Το galaxy S4, μάλλον έχει ρυθμισμένη την ευκρίνεια υψηλά, στο αυτόματο, γι'αυτό δείχνουν πιο ευκρινείς οι φωτογραφίες του.

Στο δικό μας αυτό γίνεται manual.

Με αυτές τις ρυθμίσεις οι φωτογραφίες είναι καλύτερες του αναμενομένου.

Θα δοκιμάσω και σε εξωτερικό χώρο με την πρώτη ευκαιρία, γιατί στο auto mode διαλέγει ρυθμίσεις που έχουν ή χαμηλή ταχύτητα ή υψηλό ISO μερικές φορές, με αποτέλεσμα οι φωτογραφίες να μην έχουν την ευκρίνεια που θα ήθελα και που μπορεί να δώσει η μηχανή και άλλες φορές να βγαίνουν κουνημένες.

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με το αυτοματο, εχω παρατηρησει (παντα με φλας) πολυ μεγαλη διαφορα σε ζωντανια στα χρωματα με την επιλογη C απο το ευρος 0 εως και +2. Με το αυτοματο ειναι αρκετα πιο ατονα! Εγω αυτο χρησιμοποιω σε χωρους πιο κλειστους και ζωντανευουν ολα τα χρωματα. Τωρα σε εξωτερικο περιβαλλον με φυση κτλ,πρεπει να το τεσταρω πιο προσεκτικα. Στην ρυθμιση Μ μου βγαινουν σκοτεινες γι αυτο και δεν το προτιμω,δεν ειναι ασχημες,εχουν του χωρου την ρεαλιστικοτητα να το πω,αλλα χανουν λιγο τα χρωματα,γενικως μ αρεσει να τονιζονται τα χρωματα και με την επιλογη C το καταφερνω αυτο. Edited by user_pixon12

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΙΓΟΝ

 

Παρακαλώ μία απάντηση σε κάτι που αφορά το κινητό. Λοιπόν 4.4 θα πάρει άκουσα, καλό αυτό. Αλλά τα 8 gb internal (5 gb free) είναι πρόβλημα. Η ερώτηση είναι η εξής. Αν βάλω κάρτα μνήμης θα μπορώ να βάζω εκεί εφαρμογές / παιχνίδια? Δηλαδή με κάρτα μνήμης διορθώνεται το πρόβλημα με την μνήμη?

 

Κάτι ακόμα, σε ποιότητα φωτό / βίντεο είναι πράγματι τόσο καλό? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ένα που πε πείραξε στις εκτενείς επαφές που είχα μαζί του (και σχεδόν έγινε deal breaker) είναι ότι δεν έχει τον έλεγχο του exposure στο manual.

Είναι αυτό που γίνεται κόκκινο (+/-) και δεν μπορείς να το επιλέξεις.

Ρυθμίζεις δηλ. iso, shutter spεed και το διάφραγμα στις 2 επιλογές που έχει f/3.1 και f/6.3, αλλά δεν μπορείς να αντισταθμίσεις τη φωτογραφία αν είναι υπερφωτισμένη ή σκοτεινή.

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΙΓΟΝ

Παρακαλώ μία απάντηση σε κάτι που αφορά το κινητό. Λοιπόν 4.4 θα πάρει άκουσα, καλό αυτό. Αλλά τα 8 gb internal (5 gb free) είναι πρόβλημα. Η ερώτηση είναι η εξής. Αν βάλω κάρτα μνήμης θα μπορώ να βάζω εκεί εφαρμογές / παιχνίδια? Δηλαδή με κάρτα μνήμης διορθώνεται το πρόβλημα με την μνήμη?

 

Κάτι ακόμα, σε ποιότητα φωτό / βίντεο είναι πράγματι τόσο καλό? Ευχαριστώ.

 

Εγω εχω περασει το navigon πχ στην καρτα μνημης και καποια παιχνιδια παλι στην καρτα. Επομενως γινεται. Γι αυτο αλλωστε και υπαρχει η καρτα,οχι μονο για φωτογραφιες. Φιλε μου οσον αφορα το 2ο εξαρταται και απο τι κινητο προερχεσαι. Και γενικως τι ζητας. Πολλα παιδια με το s4 που ειναι κινηταρα,εχουν γραψει πως το βραδυ ειναι δυσαρεστημενοι,και ψαχνουν το γιατι. Μα φυσικα γιατι λειπει το xenon φλας,δλδ οι ψηφιακες καμερες ολες γιατι το εχουν? Καθονται και αναλυουν τι φταιει,και αν με αναβαθμιση φτιαξει! μα ειναι δυνατον να σου κανει μια αναβαθμιση την καμερα να τραβαει την νυχτα καλα? Την ημερα ολα αυτα τα καινουρια κινητα ειναι υπεροχα. Αντε με ενα μικρο + - που πρεπει να ψαξεις πολυ πια για να το καταλαβεις. Το θεμα ειναι κατα το σουρουπο πως ανταποκρινονται,ή μεσα σε μια χαμηλου φωτισμου καφεταιρια / μπαρ / παρτυ που θες να βγαλεις την παρεα σου,την οικογενεια σου την σχεση σου οτιδηποτε. Εκει εχουν θεμα τα αλλα κινητα σε σχεση με αυτο και οποιο αλλο (lumia πχ) που εχουν ΧΕΝΟΝ φλας. Εγω εκει εχω καταληξει. Και γενικως οι ρυθμισεις της καμερας, ενταξει καλες ειναι,αλλα αν θες να βγαλεις μια φωτο σε ενα παρτυ πχ δεν θα κατσεις 5 λεπτα να ρυθμισεις χρωματα αντιθεσεις iso κτλ,θα τραβησεις μια με το αυτοματο και τελειωσε η δουλεια. Εκει το θες το κινητο και εκει βλεπεις τα δοντια του. Για μενα ειναι σαν να εχεις μια ψηφιακη καμερα αξιας 200 ευρω στην τσεπη σου σε μορφη τηλεφωνου. Δεν σου λεω για καμερα 600 ευρω ουτε και με 50. Ετσι για να παρεις μια ιδεα. Να στο πω και αλλιως,για να μην δωσεις τζαμπα λεφτα. Αν σε ενδιαφερει να βγαζεις φωτογραφιες σε οποιαδηποτε συνθηκη φωτος χωρις να λες....αστο μωρε τωρα...θα βγει θαμπη και θα γινω ρομπα...ή να τραβηξεις ενα αξιολογο βιντεο (δεν εχει led ομως να ξερεις) τοτε παρτο. Επιπροσθετως να ξερεις πως και σε ολα τα αλλα ιντερνετ,σημα,χρωματα κτλ ειναι super. Aν οι φωτο ειναι κατι που δεν σε απασχολει τοσο παρε ενα s4 ή ενα lg g2 που ειναι αξιολογα,πιο ευκολα στην καθημεριμη χρηση,και μην μπεις στην διαδικασια του ζοομ,που εχει ορισμενες παραχωρησεις σε ανεση,λογω βαρους-παχους κτλ.

Edited by user_pixon12

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ναι σίγουρα σε χαμηλό φωτισμό είναι το θέμα, πιστεύω το κιν θα τα πάει καλά. Απλά το θέμα της μικρής μνήμης με προβληματίζει κάπως. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το 1020
Link to comment
Share on other sites

Τα πηγαινει εξισου καλα οπως μια καλη ψηφιακη μηχανη. Απο οτι καταλαβαινω σε ενδιαφερει η φωτογραφια κτλ,οποτε πριν το παρεις δες το πρωτα,δεν ειναι και το πιο ευκολο κινητο,η θα το συμπαθησεις δλδ η θα το κατακρινεις,δεν υπαρχει μεση λυση. Εμενα μ αρεσει που ειναι ιδιαιτερο,δεν το εχουν ολοι,βλεπω σε ενα μαγαζι 20 galaxy s4 πχ, αυτο εχει την μοναδικοτητα του. Κοιτα ομως και για το 1020,δεν το εχω πιασει ποτε στα χερια μου,αλλα ισως σε βολεψει περισσοτερο. Δεν εχει οπτικο ζουμ βεβαια,αλλα αυτο δεν αποτελει και ανασταλτικο παραγοντα.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Ένα που πε πείραξε στις εκτενείς επαφές που είχα μαζί του (και σχεδόν έγινε deal breaker) είναι ότι δεν έχει τον έλεγχο του exposure στο manual.

Είναι αυτό που γίνεται κόκκινο (+/-) και δεν μπορείς να το επιλέξεις.

Ρυθμίζεις δηλ. iso, shutter spεed και το διάφραγμα στις 2 επιλογές που έχει f/3.1 και f/6.3, αλλά δεν μπορείς να αντισταθμίσεις τη φωτογραφία αν είναι υπερφωτισμένη ή σκοτεινή.

 

Αντε σοβαρ'α??? Δεν έχει exposure compensation??

Σίγουρα?? Αυτό είναι μειονέκτημα. Εν τω μεταξύ βγαίνει σε 4 μήνες και το S5 ZOOM!!

Link to comment
Share on other sites

@user_pixon12

 

 

Ευχαριστώ για αυτά που λές. Εγώ το κιν το θέλω για φωτό / βίντεο και μετά τα υπόλοιπα. Απλά θέλω το κιν που θα πάρω να έχει μπόλικο χώρο όσον αφορά την μνήμη (εφόσον παίρνει κάρτα μνήμης και βάζεις και εκεί παιχνίδια / εφαρμογές κομπλέ), και να παίρνει αναβαθμίσεις (4.4 θα πάρει). Θα δώ πάντως, είμαι ανάμεσα σε αυτό, στα 249 και το 1020 στα 349 αν το προλάβω. BTW το τωρινό μου κιν είναι ένα LG optimus E 900 (windows phone) και τα έχει φτύσει γιαυτό θέλω να το αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

Αντε σοβαρ'α??? Δεν έχει exposure compensation??

Σίγουρα?? Αυτό είναι μειονέκτημα. Εν τω μεταξύ βγαίνει σε 4 μήνες και το S5 ZOOM!!

 

Kαλα εδω ξεπουλανε αυτο και θα βγαλουν s5 zoom? :lol: Διαβασα θα εχει οθονη 4.8 και 4.4 λειτουργικο,τωρα αν εξαιτιας αυτου πουλησει περισσοτερο,δεν ξερω. Για μενα θα ηταν το πιο δημοφιλες κινητο μονο αν το εβγαζαν 1/3 εστω πιο λεπτο - ελαφρυ,αλλα δεν γινεται προς το παρον.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα κατι. Οταν χρησιμοποιω επιλογη C σε οποια επιλογη τονου χρωματων βαλω και κανω ζουμ,τοτε η φωτο βγαινει θαμπη! ενω στο auto mode βγαινει πεντακαθαρη! μπορειτε να τσεκαρετε μπας κ κατι κανω λαθος?

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα κατι. Οταν χρησιμοποιω επιλογη C σε οποια επιλογη τονου χρωματων βαλω και κανω ζουμ,τοτε η φωτο βγαινει θαμπη! ενω στο auto mode βγαινει πεντακαθαρη! μπορειτε να τσεκαρετε μπας κ κατι κανω λαθος?

 

Μολις τωρα το τσεκαρα.Εμενα ολα οκ δεν εχω τετοιο θεμα...Επαιξα και με την ευκρινεια στο +2 αλλα και με ολους τους χρωματικους τονους και ζουμ δεν ειχα θεμα κανενα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα το τσεκαρα.Εμενα ολα οκ δεν εχω τετοιο θεμα...Επαιξα και με την ευκρινεια στο +2 αλλα και με ολους τους χρωματικους τονους και ζουμ δεν ειχα θεμα κανενα...

 

Εχω τραβηξει καμμια 50αρια. Λοιπον παρατηρησα οτι δεν το κανει παντα,δοκιμασε το εξης. Με ζουμ φουλ στο 10, εστιασε ενα αντικειμενο απο το μισο μετρο,και απο το ιδιο σημειο τραβα και με auto. (βεβαια τωρα μου πεις απο το μισο μετρο θα χρειαστω φουλ ζουμ? αλλα καντο ετσι για να τεσταρουμε) Εκει το εντοπιζω,σαν να το μπουκωνεις ενα πραγμα. Σε μακρινες κτλ δεν το κανει ομως. Δοκιμασε καμμια 10αρια γιατι δεν το κανει κ παντα.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy S4 Zoom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...