Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι θα γίνει επιτέλους ρε παιδια με αυτή την cyan ??ειναι δυνατόν οι ναυαρχίδας 1520 και 1020 να μην την έχουν πάρει και να την έχουν τα αλλα με το κατώτερο hardware!!!! Μόνο στα windows γίνεται αυτή η αναποδιά..

Εν τω μεταξύ χθες παρατήρησα κάτι κηλίδες στην οθόνη όταν έχει μαύρο φοντο(πχ. Με κλειστό φακό έβγαλα μια μαύρη εικόνα και φαίνονται στην οθόνη 3-4 κηλίδες) . Το έχει παρατηρήσει κανείς? λέτε να ειναι κανά πρόβλημα?

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εν τω μεταξύ χθες παρατήρησα κάτι κηλίδες στην οθόνη όταν έχει μαύρο φοντο(πχ. Με κλειστό φακό έβγαλα μια μαύρη εικόνα και φαίνονται στην οθόνη 3-4 κηλίδες) . Το έχει παρατηρήσει κανείς? λέτε να ειναι κανά πρόβλημα?

 

είναι πολύ φυσιολογικό στις Oled οθόνες . Δημιουργείται αυτό το ghosting κατά την διαδικασία της παραγωγής και είναι εξαιρετικά δύσκολο να βρείς μια oled χωρίς ghosting

 

και εγώ έχω στο 925 μου αλλά και όλοι εδώ μέσα . Αν δεν το ψειρίζεις το ξεχνάς μιας και φαίνονται πολύ δύσκολα και υπο συνθήκες ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει επιτέλους ρε παιδια με αυτή την cyan ??ειναι δυνατόν οι ναυαρχίδας 1520 και 1020 να μην την έχουν πάρει και να την έχουν τα αλλα με το κατώτερο hardware!!!! Μόνο στα windows γίνεται αυτή η αναποδιά..

Εν τω μεταξύ χθες παρατήρησα κάτι κηλίδες στην οθόνη όταν έχει μαύρο φοντο(πχ. Με κλειστό φακό έβγαλα μια μαύρη εικόνα και φαίνονται στην οθόνη 3-4 κηλίδες) . Το έχει παρατηρήσει κανείς? λέτε να ειναι κανά πρόβλημα?

 

Και εγώ το έχω φίλε μην ανησυχείς είναι σχεδόν φυσιολογικό.οσα έχω κοιτάξει το εχουνε.

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει επιτέλους ρε παιδια με αυτή την cyan ??ειναι δυνατόν οι ναυαρχίδας 1520 και 1020 να μην την έχουν πάρει και να την έχουν τα αλλα με το κατώτερο hardware!!!! Μόνο στα windows γίνεται αυτή η αναποδιά..

Εν τω μεταξύ χθες παρατήρησα κάτι κηλίδες στην οθόνη όταν έχει μαύρο φοντο(πχ. Με κλειστό φακό έβγαλα μια μαύρη εικόνα και φαίνονται στην οθόνη 3-4 κηλίδες) . Το έχει παρατηρήσει κανείς? λέτε να ειναι κανά πρόβλημα?

 

Αδερφέ αν σου δείξω τις δικιές μου θα τρομάξεις. Όλοι το χουμε αλλά φαίνεται μόνο στο σκοτάδι όταν είναι η οθόνη μαύρη. Μην ανησυχεις.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία . Θα το έχω για εφέ τις κηλίδες. Ευχαριστώ παιδιά για ενημέρωση. Αντε να δουμε και την cyan γιατι μια φίλη μου που την εβαλε σε 925 έπαθα πλάκα με την ταχύτητα του internet explorer το οποίο δικο μου θεωρώ ότι είναι εκνευριστικά αργό.

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ αν σου δείξω τις δικιές μου θα τρομάξεις. Όλοι το χουμε αλλά φαίνεται μόνο στο σκοτάδι όταν είναι η οθόνη μαύρη. Μην ανησυχεις.

 

βασικα δεν τις δειχνει σε μαυρη οθονη εντελως.ειναι λιγο πιο ανοιχτο χρωμα απο το μαυρο αν το παρατηρησεις καλα.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι την Παρασκευη θα περιμενω για τη Cyan.Αν δεν εχει ερθει...θα το πουλησω το Σ/Κ στο ebay.

Θα γυρισω παλι σε Android.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι την Παρασκευη θα περιμενω για τη Cyan.Αν δεν εχει ερθει...θα το πουλησω το Σ/Κ στο ebay.

Θα γυρισω παλι σε Android.

 

Χαχα...απελπισμενος...λογικα δε θα χει ερθει...οποτε ετοιμασου να το πουλησεις...

Link to comment
Share on other sites

Η παροιμία δε λέει "Κάλλιο ποτέ, παρά αργά" ;

Μάλλον δεν πρέπει να λέει η παροιμία έτσι.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Το βραδυ μπαίνει ebay το κινητό. Αντε γεια κουραστικα να περιμένω. Το γύρισα και σε μαμά 8αρια και ετοιμο
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είναι ειρωνια. Απλό αστείο έκανα με την βεβαιότητα ότι κι εσείς αστειεύεστε. Δεν πίστευα ότι θα φτάσει κάποιος στο σημείο να πουλήσει το κινητό του λόγω ολιγοήμερης καθυστέρησης ενός update(το οποίο θα φέρει μικρές αλλαγές σε σχεση με τη dp που έχουμε σήμερα)!!!!!

Προφανώς έκανα λάθος οπότε ζητώ συγνώμη για το αστείο μου.

Υ.Γ. Έχω εκπλαγεί.....

 

δεν υπαρχει λογος για συγγνωμη αφου εκανες πλακα :) . Βρε συ δεν ειναι "λιγες" ημερες. Περιμενω τοσο καιρο να παρει οδηγους το κινητο και εχω κανει τοσους συμβιβασμους που δε μπορω αλλο. Η microsoft μονο λογια ειναι τελικα, οπως τοτε που εκανε ο μπαλμπερ την κηδεια του iphone. Για να δεις ποσο κουτσο ειναι το 1020 σου χωρις οδηγους βαλε ξανα καθαρη 8 και θα δεις διαφορα. Χρονος ανοιγματος καμερας ο μισος. Ποιοτητα καμερας καλυτερη. Ακομα και τα χρωμματα ειναι πιο ζωντανα. Στο wpcentral εχουν αγανακτισει ολοι.

 

Επισης ουτε μια σελιδα δε μπορουν να κανουν ανανεωση. Εχει 48 ωρες που βγηκε η αναβαθμιση για ξεκλειδωτο 1520 αγγλικο και στη σελιδα τους ακομα οτι ερχεται λενε. Βγαλανε το 930 με φθηνη αμολεντ χωρις glance και με προβλημα υπερθερμανσης χειροτερο του 920 και ακυρωσανε τη ναυαρχιδα με 3d που θα εβγαινε νοεμβριο και υποτιθεται θα παταγε τα αλλα κινητα απο κατω. Ε αυτο για μπανανια μου ακουγεται οχι σοβαρη εταιρια. Επισης ενω στο store ειχαμε εναν οργασμο νεων εφαρμογων μολις βγηκαν τα dp 8.1 ξαφνικα φτασαμε σε σημειο να βγαινει 1 παιχνιδι την εβδομαδα και να το εχει πρωτη ειδηση το wpcentral. Ουτε σε blackberry τοση νεκρα δηλαδη...

 

Να μην αναφερω που σε 40 μερες βγαινει EOL το κινητακι μας

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την dp γιατι τα 8αρια ειναι ενα κουτσουρεμενο λογισμικο που ναι μεν δεν κολλαγε αλλα απο χρηστικοτητα μου θυμιζε android froyo. Αρα οταν λεω τοσο καιρο εννοω απο οταν βγηκε η 8.1dp. Δεν μπορουν καν να βαλουν ενα χρονοδιαγραμμα. Οπως η microsoft ινδιας που ειπε εως δευτερη βδομαδα του ιουλιου 1020/1520 θα εχει cyan και μετα λεει "αργοτερα το καλοκαιρι".

 

Εισαι ευτυχισμενος δηλαδη που εχεις ενα κουτσο λειτουργικο χωρις οδηγους (8.1 dp); Η μηπως ησουν ευτυχισμενος απο τα 8αρια σα λειτουργικο;

Link to comment
Share on other sites

Εισαι ευτυχισμενος δηλαδη που εχεις ενα κουτσο λειτουργικο χωρις οδηγους (8.1 dp); Η μηπως ησουν ευτυχισμενος απο τα 8αρια σα λειτουργικο;

 

Τα επέλεξα και τα 2... Και ήξερα τι ήταν πριν αγοράσω το κινητό... Για τα 8.1 δεν είχα ιδέα τι αλλαγές θα φέρουν όταν αγόρασα το κινητό... Οπότε έκαναν το συμβιβασμό μου με τα 8...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

τουλάχιστον ενημέρωσε το forum για την αγγελία στο ebay γιατί μπορεί να θέλει να το τσιμπήσει κανείς

 

edit : δεν ειρωνεύομαι , σοβαρά μιλάω

Link to comment
Share on other sites

Aν συμβιβαστηκες οκ. Εγω αρνουμαι :)

 

Τότε γιατί πήρες το κινητό??? :rolleyes:

 

 

EDIT

Βασικά αφού το πήρες ή συμβιβάστηκες ή δεν ήξερες...

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

τουλάχιστον ενημέρωσε το forum για την αγγελία στο ebay γιατί μπορεί να θέλει να το τσιμπήσει κανείς

 

edit : δεν ειρωνεύομαι , σοβαρά μιλάω

 

ok! ποσο να το βαλω λες; εχω βαλει screen protector martin n fields + εχω παρει την αυθεντικη θηκη φορτισης + s style silicon case

 

απο εμφανιση αριστο ΠΛΗΝ 2 πολυ μικρα σημαδια στις 2 αριστερες γωνιες απο τη βλακεια που εκανα την πρωτη μερα να το βαλω χωρις θηκη στη βαση του gps

 

Τότε γιατί πήρες το κινητό??? :rolleyes:

 

 

EDIT

Βασικά αφού το πήρες ή συμβιβάστηκες ή δεν ήξερες...

 

Tιποτα απο τα δυο!

α) ηξερα γιατι ειχα και 920 και 925

β) δε συμβιβαστηκα γιατι 1 χρονο πριν δεν υπηρχε ουτε ios 7 ουτε android 4.4 .Τωρα που υπαρχουν ομως το να μη μας δινεις 8.1 ειναι συμβιβασμος.

 

Μα να πω πως καθομαι για την καμερα του ρε συ και η nokia να μη μου δινει μια αναβαθμιση της προκοπης; Να μην εχω συνεχες auto focus σε βιντεο που κανανε κινητα το 2011 ;; Και με τρελαινει οτι εξαρτομαστε και απο τον παροχο κιολας. Ακομα και αυριο να δωσει το 8.1 δε μας λεει κανεις οτι η vodafone στην ελλαδα θα το δωσει. Oπως η rogers που νομιζω δεν εχει δωσει ακομα την black. Δηλαδη να αγανακτεις.

Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

β) δε συμβιβαστηκα γιατι 1 χρονο πριν δεν υπηρχε ουτε ios 7 ουτε android 4.4 .Τωρα που υπαρχουν ομως το να μη μας δινεις 8.1 ειναι συμβιβασμος.

 

Αν και δεν το βρίσκω λογικό δέχομαι την άποψη σου.. Πάντως εμένα 5-10 μέρες διαφορά για το πότε θα πάρω ένα update δεν θα με έκαναν να πουλήσω ένα κινητό...

 

Τώρα όσο για την τιμή, για Ελλάδα πάντα, από την στιγμή που το βρίσκεις στο Skroutz/BestPrice στα 300 ευρώ δεν νομίζω ότι κάποιος θα έδινε πάνω από 150-170 αφού έχει τα σημάδια... Ίσως λέω και πολλά, αλλά σίγουρα θα βρει ένα μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση στα 200 περίπου (και πολλά μπορεί να λέω)...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το αστειο ειναι οτι ελεγαν οτι το 1520 και το 1020 θα ειναι τα πρωτα που θα αναβαθμιστουν…..

 

Εδω και το λεγομενο ''leaked'' schedule…. http://www.techtimes.com/articles/8013/20140605/nokia-lumia-cyan-windows-phone-8-1-update-schedule-leaks-find-out-when-your-lumia-will-get-it.htm

Edited by Roccat
Link to comment
Share on other sites

Το αστειο ειναι οτι ελεγαν οτι το 1520 και το 1020 θα ειναι τα πρωτα που θα αναβαθμιστουν…..

 

Εδω και το λεγομενο ''leaked'' scedule…. http://www.techtimes.com/articles/8013/20140605/nokia-lumia-cyan-windows-phone-8-1-update-schedule-leaks-find-out-when-your-lumia-will-get-it.htm

 

και το πιο λογικό αφού είναι flagship συσκευές και τα δύο

Link to comment
Share on other sites

Το αστειο ειναι οτι ελεγαν οτι το 1520 και το 1020 θα ειναι τα πρωτα που θα αναβαθμιστουν…..

 

Εδω και το λεγομενο ''leaked'' scedule…. http://www.techtimes.com/articles/8013/20140605/nokia-lumia-cyan-windows-phone-8-1-update-schedule-leaks-find-out-when-your-lumia-will-get-it.htm

 

Καλά ο evleaks με τη MS δεν πέφτει ποτέ μέσα... Και επειδή το έχουμε ξαναπεί αυτή η φωτογραφία που είχε ανεβάσει ο evleaks το γράφει επάνω ότι αφορά το Βέλγιο την Ολλανδία και το Λουξεμβούργο μόνο (BeNeLux)

 

Επίσης άλλο μία φήμη που έβγαλε κάποιος στο twitter και άλλο κάποια επίσημη θέση της ΜΣ... Δεν θα την πληρώσει για τις φήμες που διαρρέει ο καθένας στο twitter...

 

btw όντως το λογικό ήταν να αναβαθμιστούν πρώτα τα 1020 και 1520 και μου έκανε τρομερή εντύπωση (κυρίως από περιέργεια) για ποιο λόγο έγινε έτσι...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τώρα όσο για την τιμή, για Ελλάδα πάντα, από την στιγμή που το βρίσκεις στο Skroutz/BestPrice στα 300 ευρώ δεν νομίζω ότι κάποιος θα έδινε πάνω από 150-170 αφού έχει τα σημάδια... Ίσως λέω και πολλά, αλλά σίγουρα θα βρει ένα μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση στα 200 περίπου (και πολλά μπορεί να λέω)...

Αλεξ, αν ποτέ πουλήσεις κανένα κινητό σου, ενημέρωσε μας please, εσύ τα χαρίζεις απ' ότι φαίνεται :confused:

150-170 θα στεκότανε μόνο αν είχε σπασμένη οθόνη. 200 ευρώ πωλούνται ακόμα τα 925. Είπε ότι έχει δυο ψειρες σημαδάκια και ουτε καν από πτώση = *λίγο* πιο κάτω από τα 250-280 που ακόμη πωλούνται τα άριστα. Και αυτά για εδώ, ebay οι τιμές παίζουν γενικά πιο πάνω. Εδώ βρε συ μόνο το ανταλλακτικό η digitizer οθόνη, την δίνουν 100E το λιγότερο, οι τιμές σου είναι υπερβολικά off, σιγά μην πουλήσει 1020 σε τιμή κινητού 2 κατηγορίες κάτω.

Link to comment
Share on other sites

ok! ποσο να το βαλω λες; εχω βαλει screen protector martin n fields + εχω παρει την αυθεντικη θηκη φορτισης + s style silicon case

 

απο εμφανιση αριστο ΠΛΗΝ 2 πολυ μικρα σημαδια στις 2 αριστερες γωνιες απο τη βλακεια που εκανα την πρωτη μερα να το βαλω χωρις θηκη στη βαση του gps

 

 

 

Tιποτα απο τα δυο!

α) ηξερα γιατι ειχα και 920 και 925

β) δε συμβιβαστηκα γιατι 1 χρονο πριν δεν υπηρχε ουτε ios 7 ουτε android 4.4 .Τωρα που υπαρχουν ομως το να μη μας δινεις 8.1 ειναι συμβιβασμος.

 

Μα να πω πως καθομαι για την καμερα του ρε συ και η nokia να μη μου δινει μια αναβαθμιση της προκοπης; Να μην εχω συνεχες auto focus σε βιντεο που κανανε κινητα το 2011 ;; Και με τρελαινει οτι εξαρτομαστε και απο τον παροχο κιολας. Ακομα και αυριο να δωσει το 8.1 δε μας λεει κανεις οτι η vodafone στην ελλαδα θα το δωσει. Oπως η rogers που νομιζω δεν εχει δωσει ακομα την black. Δηλαδη να αγανακτεις.

 

Με έχεις μπερδέψει.

Παίρνεις το 920 όπου έχει ένα κουτσουρεμένο λειτουργικό. Ο ανταγωνισμός είναι πολύ μπροστά (έστω κι αν δεν υπήρχε ios7 και 4.4) Παρ' ολα αυτά, αλλάζεις το 920 και ξανακάνεις το ίδιο λάθος παίρνοντας το ίδιο κουτσουρεμένο λειτουργικό με το 925!!! Γιατι το έκανες αυτό?

Τέλος πάντων. Γουστα/ανάγκες ειναι αυτά. Κακώς όμως επέμενες με κάτι που ειναι χρόνια πίσω (2011). Δεν τα λεω ειρωνικά, απλά δεν δενουν μεταξύ τους τα λεγόμενά σου. Με το δικό μου, ίσως λειψό μυαλό μου...:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...