Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Specifically, people running the Windows Phone 8.1 Preview for Developers and using BitLocker full disk encryption through their companies were having problems upgrading, resulting in locked phones.

 

Αρχικά τι σημαίνει αυτό και ποια Lumia αφορά...???

 

EDIT.

Αν ισχύει τελικά και πρέπει να το κάνουμε όλοι, το μεγαλύτερο θέμα το έχουμε όσοι κάναμε τις συσκευές μας unbranded καθώς με τον παραπάνω οδηγό η συσκευή επιστρέφει στην αρχική της κατάσταση μόλις την αγοράσατε...

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικά τι σημαίνει αυτό και ποια Lumia αφορά...???

 

EDIT.

Αν ισχύει τελικά και πρέπει να το κάνουμε όλοι, το μεγαλύτερο θέμα το έχουμε όσοι κάναμε τις συσκευές μας unbranded καθώς με τον παραπάνω οδηγό η συσκευή επιστρέφει στην αρχική της κατάσταση μόλις την αγοράσατε...

 

ή μπορείτε να περιμένετε γιατί η MS το φιάχνει το πρόβλημα

 

αλλά πόσοι χρησιμοποιούν bitlocker ; :blink:

Link to comment
Share on other sites

ή μπορείτε να περιμένετε γιατί η MS το φιάχνει το πρόβλημα

 

αλλά πόσοι χρησιμοποιούν bitlocker ; :blink:

 

A,δηλαδη εγω που εχω 8.1 pfd αλλα δεν εχω χρησιμοποιησει ποτέ bitlocker να μην κανω την διαδικασια λοιπον.Απλως περιμενω να διορθωθει το προβλημα και κανω αναβαθμιση απο 8.1 preview??Οχι τιποτε αλλο,το recovery tool δεν βλεπει με τιποτα το τηλεφωνο μου και μαλλον θελει drivers...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εδω http://www.wpcentral.com/bitlocker-cyan-update-problems-windows-phones περιγραφεται το προβλημα.Κοιταει η MS να το διορθωσει λεει....
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

......Οχι τιποτα αλλο....αλλα συνδεσα το κινητο στο recovery tool και μου δειχνει διαθεσιμη την cyan (ελβετικο 1020) και με τρωει το χερι μου...... Μαλλον θα περιμενω την ms να το λυσει γιατι βαριεμαι να το ξαναστηνω απο την αρχη....
Link to comment
Share on other sites

Εδω http://www.wpcentral.com/bitlocker-cyan-update-problems-windows-phones περιγραφεται το προβλημα.Κοιταει η MS να το διορθωσει λεει....

 

Δηλαδη το update με το bitlocker πρεπει να το κανουμε;;ή να γυρισουμε στην 8;;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχε πάθει το ίδιο στο 520 του αδερφού μου η μοναδική λύση που βρικα είναι : Μπενεις εδώ http://www.windowsphone.com/el-gr/store λανεις login με το mail που έχεις δηλώσει στην συσκευή και μετά απλά διαγραφεις την συσκευή απο τον λογαριασμό σου. Στην συνέχεια μπορείς να σεταρεις κανονικά το mail σου απο την αρχή!! Κατά 99% θα πιάσει σίγουρα! Παντός μου φαίνεται περίεργο το όλο σκηνικό που έγινε..

 

Δυστυχώς αν και το έκανα δε μπορώ να προσθέσω δεύτερο mail microsoft.. Αρνείται κατηγορηματικά να προσθέσει λογαριασμό microsoft.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα μηπως έχετε να προτείνετε κανενα καλο screen protector? βρηκα την πρωτη γρατζουνια και μελαγχολησα...

 

Αυτη εδω ειναι η καλυτερη που υπαρχει, και πιανει ολο το μηκος και πλατος του γυαλιου της οθονης....

Οριστε στο ebay, αλλα μπορεις να τη βρεις και στο αμαζον το αγγλικο!

 

 

Την χρησιμοποιω εδω και 1 μηνα που πηρα το 1020 και ειμαι υπερ ευχαρστημενοσς!

Link to comment
Share on other sites

@ nikaki71

 

Το πρόβλημα το έχω καταλάβει... Το Bitlocker δεν το είχα ξανακούσει... Είναι κάτι που επιλέγουμε εμίς στις συσκευές μας ή υπάρχει σε όλες πχ...? Αυτό δεν ξέρω...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα μηπως έχετε να προτείνετε κανενα καλο screen protector? βρηκα την πρωτη γρατζουνια και μελαγχολησα...

 

παιζει χωρις συναγωνισμο οποτε αυτη προτεινω. Μακραν η καλυτερη το οποιο φαινεται δυστυχως και στην τιμη της

 

http://www.martinfields.com/GR/MFOP-NokiaLumia1020

Link to comment
Share on other sites

@ nikaki71

 

Το πρόβλημα το έχω καταλάβει... Το Bitlocker δεν το είχα ξανακούσει... Είναι κάτι που επιλέγουμε εμίς στις συσκευές μας ή υπάρχει σε όλες πχ...? Αυτό δεν ξέρω...

 

Απο οτι καταλαβα το bitlocker μαλλον ειναι προγραμμα(εφαρμογη)? κρυπτογραφησης δισκων και δεν υπαρχει στη συσκευη ειναι ξεχωριστο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδη το update με το bitlocker πρεπει να το κανουμε;;ή να γυρισουμε στην 8;;

 

ΟΧΙ μην το κάνεις.Περιμενεις να διορθωθει το θεμα ή γυρνας σε 8 (αν εισαι με 8.1 preview).Αν δεν εχεις 8.1 preview και εχεις 8 προχωρας κανονικα

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Σε 1020 vodafone χωρίς την prewie σας έχει έρθει το update ;

Γιατί εμένα ακόμα δεν έχει έρθει κάτι

 

Ούτε με την DP έχει έρθει.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αν και το έκανα δε μπορώ να προσθέσω δεύτερο mail microsoft.. Αρνείται κατηγορηματικά να προσθέσει λογαριασμό microsoft.

Και δεν παίρνεις τηλέφωνο στην υποστήριξη της Microsoft ή μια αναφορά στα forum του support;

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

δε καταλαβαινω γιατι εχει πεσει τοσο η τιμη του 1020 :confused:

 

Πόσο?

.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η μεγάλη πτώση ήταν όταν βγήκε τον Ιανουάριο με την προσφορά στα 349Ε, τιμή που στη συνέχεια παγιώθηκε γενικότερα επί ένα 6μηνο.

Ε μετά από 6 μήνες το να πέσει τώρα 36ευρώ/στα 313Ε -το οποιοδήποτε κινητό αυτής της κατηγορίας/τιμής- χαρακτηρίζεται μεγάλη πτώση/περίεργο; Aυτό δεν γίνεται με όλα μετά από ένα τέτοιο διάστημα πάνω-κάτω; (πλην μόνο ενός φρούτου, ονόματα δε λέμε-οικογένειες δεν θίγουμε =p)

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Η μεγάλη πτώση ήταν όταν βγήκε τον Ιανουάριο με την προσφορά στα 349Ε, τιμή που στη συνέχεια παγιώθηκε γενικότερα επί ένα 6μηνο.

Ε μετά από 6 μήνες το να πέσει τώρα 36ευρώ/στα 313Ε -το οποιοδήποτε κινητό αυτής της κατηγορίας/τιμής- χαρακτηρίζεται μεγάλη πτώση/περίεργο; Aυτό δεν γίνεται με όλα μετά από ένα τέτοιο διάστημα πάνω-κάτω; (πλην μόνο ενός φρούτου, ονόματα δε λέμε-οικογένειες δεν θίγουμε =p)

 

Ναι λογικό.μεγαλυτερη εντύπωση κάνει το γεγονός ότι έχει σταματήσει τη παραγωγή.μαλιστα πήγα σε ένα κατάστημα να ρωτήσω και μου είπε δε ξαναφέρνει γιατί δε βγαίνει πια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο πριν έρθει η cyan δείτε τι χρόνους idle μου βγάζει το 1020 μου με την 8.1 preview.

Σημειωτέον με χάλια σήμα εδώ που είμαι και όμως αρνείται να πέσει απ το 100%.

Αφού νομίζω έχει χαλάσει lol

Και πάντα το κλειδώνω απ το live tile, super αυτονομία σε idle μιλάμε :)

Καλησπέρα! Μήπως μπορείς να μου πεις πια rom φοράει το κινητό σου γιατί εγώ με Vodafone ελληνικό ούτε στον ύπνο μου δεν έχω δει τέτοιους χρόνους! Να την περάσω έτσι για δοκιμή μήπως και διορθωθεί και το ποσοστό της μπαταρίας που δείχνει ότι θέλει! (κατεβαίνει 1 με 1,5% την ώρα όταν είναι απλώς σε αναμονή και μόλις του κάνω επανεκκίνηση ανεβαίνει 4 με 5% τουλάχιστον!!!)

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι λογικό.μεγαλυτερη εντύπωση κάνει το γεγονός ότι έχει σταματήσει τη παραγωγή.μαλιστα πήγα σε ένα κατάστημα να ρωτήσω και μου είπε δε ξαναφέρνει γιατί δε βγαίνει πια

 

 

 

Δεν έχει σταματήσει η παραγωγή του... Υπάρχουν φήμες ότι θα σταματήσει τον Φεβρουάριο.... Για δικαιολογία στο είπε...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το "δεν βγαίνει πια" θυμάμαι λάθος ότι το είχαν πετάξει και κάποια καταστήματα τον Ιανουάριο, όταν τους τέλειωσαν τα κομμάτια της προσφοράς; Και από κάποια Nokia Care αν δεν κάνω λάθος είχε ειπωθεί σε κάποια παιδιά, του στυλ ότι δεν θα έφερνε άλλα κομμάτια η αντιπροσωπεία.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά είναι χαμηλός ο ήχος στην ανοιχτή ακρόαση; Και στο ακουστικό χαμηλό θα τον έλεγα. Νόμιζα οτι στο 925 ήταν έτσι ενώ και στο 1020 έχω το ίδιο φαινόμενο.

Το ηχείο εν τω μεταξύ είναι τούμπανο πολύ δυνατό. Στη κλήση όμως δε βλέπω την ίδια απόδοση. Και στην ανοιχτή ακρόαση το ίδιο.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...