Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έκανα κάτι. Απλα βρήκα το λινκ στο fb και το κατέβασα. Τώρα που κοίταξα ούτε εγώ τον βρισκω. Προφανώς τον κατέβασαν για κάποιο λόγο.

Αυτο με το WhatsApp δεν το κατάλαβα. Τι νεο έχει? Το βρήκα στο store αλλα δεν έχει κάποια επιλογή ενημέρωσης σε σχέση με αυτόν που έχω. Αρα είναι ίδιος....

 

Δεν τον κατέβασαν.. Απλα για κάποιο λόγο με την αναζήτηση στα Ελληνικά δεν το βρίσκει... Μια χαρά υπάρχει στο store όμως...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ορίστε για να μη ψάχνετε....

http://www.windowsphone.com/s?appid=762e837f-461d-4847-8399-3526f54fc25e

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε για να μη ψάχνετε....

http://www.windowsphone.com/s?appid=762e837f-461d-4847-8399-3526f54fc25e

 

Παίζει να έχει ποσταριστεί το λινκ από 10-15 φορές σε κάθε topic που αφορά τα Windows Phones :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Και να θέλει να μην το βρει κάποιος δεν γίνεται :D

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαβάζω συνέχεια παράπονα ότι δεν βρίσκεται και ότι πρέπει να γυρίσει η συσκευή σε USA.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έλα να δούμε τι καινούργιο ήρθε... Update τη μέρα που κάνει παρουσίαση η Apple, γουστάρω! :)

 

Update ε ? τι καινουριο ηρθε ξερει κανεις ?

Link to comment
Share on other sites

Είδατε καμιά διαφορά? Δεν ξέρω αν είναι ψυχολογικό αλλά νομίζω ότι υπάρχει έναν κλικ παραπάνω σε θέμα ταχύτητας.κι η κάμερα νόμιζω ανοίγει πιο γρήγορα
Link to comment
Share on other sites

Είδατε καμιά διαφορά? Δεν ξέρω αν είναι ψυχολογικό αλλά νομίζω ότι υπάρχει έναν κλικ παραπάνω σε θέμα ταχύτητας.κι η κάμερα νόμιζω ανοίγει πιο γρήγορα

 

Εγώ είδα οτι ακόμα ζεματάει το κακόμοιρο!

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Ειμαι κατοχος του nexus 4 android. Χωρις να εχω πειραξει τη συσκευη (εννοω root) σκεφτομαι τις τελευταιες μερες να ξαναεπιστρεψω στα παλια λημερια και συγκεκριμενα στο συγκεκριμενο μοντελο της νοκια. (Θα ανταλλαξω μαλλον το νεξους με το νοκια). Αυτο που με προβληματιζει ειναι ο αποθηκευτικος χωρος, καθως ειμαι λατρης της φωτογραφιας, και δε ξερω κατα ποσο θα επαρκει η 32αρα μνημη με δεδομενο οτι θα βγαζω αρκετες φωτο.. Επισης θα προστεθει με το νεο update notification bar αντιστοιχη με του android?

Επισης τι παιζει με τις ενημερωσεις; Τις παιρνουν αμεσως ολα τα windows phone κινητα; Οσοι το χρησιμοποιειτε εισθε ευχαριστημενοι;

Ξερω οτι εχει περιορρισμενο αριθμο apps, πιστευω ομως οτι γενικοτερα δεν εχω τρελες απαιτησεις..

Απο κολληματα πως παει η συσκευη; τρωει σκαλωματα, κολλαει;

Edited by jim19
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που με προβληματιζει ειναι ο αποθηκευτικος χωρος, καθως ειμαι λατρης της φωτογραφιας, και δε ξερω κατα ποσο θα επαρκει η 32αρα μνημη με δεδομενο οτι θα βγαζω αρκετες φωτο.

 

Είναι υπερακετος χώρος. Φαντάζομαι θα τις περνάς και στο pc ή σε ένα εξωτερικό σκληρό δίσκο σαν αρχείο.

 

Επισης θα προστεθει με το νεο update notification bar αντιστοιχη με του android?

Έχει προστεθεί ήδη (WP8.1) μαζί με πολλές άλλες προσθήκες.

 

Επισης τι παιζει με τις ενημερωσεις; Τις παιρνουν αμεσως ολα τα windows phone κινητα;

Ναι τις παίρνουν γρήγορα. Ιδιαίτερα δε αν δηλώσεις την συσκευή σου ως developer (αρκεί να την δηλώσεις, δεν χρειάζεται να γράψεις κάποια εφαρμογή) τις παίρνεις πριν ακόμα κυκλοφορήσουν για το ευρύ κοινό.

 

Ξερω οτι εχει περιορρισμενο αριθμο apps, πιστευω ομως οτι γενικοτερα δεν εχω τρελες απαιτησεις..

Το κατάστημα πλέον είναι επαρκές και συνεχώς γιγαντώνεται.

 

Απο κολληματα πως παει η συσκευη; τρωει σκαλωματα, κολλαει;

Εδώ δεν κολλάνε οι προκάτοχοί του που έχουν 1GB ram... θα κολλάει το 1020 με 2GB;

Δεν κολλάει ποτέ.

 

Οσοι το χρησιμοποιειτε εισθε ευχαριστημενοι

 

Τι πιστεύεις θα απαντήσουν εδώ... στο θέμα του 1020;

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες.. το update βγήκε official ή developer mode? εχω τοεργαλείο σε κιτρινακι με μια θήκη jelly αλλα με χαλάει λιγο? εχει κανείς εμπειρια χωρίς θήκη?δηλαδή αν φθήρεται ευκολα ή γρατσουνιέται? αλλιως καμιά πρόταση για πολυ λεπτη σχεδον αορατη θηκούλα?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες.. το update βγήκε official ή developer mode? εχω τοεργαλείο σε κιτρινακι με μια θήκη jelly αλλα με χαλάει λιγο? εχει κανείς εμπειρια χωρίς θήκη?δηλαδή αν φθήρεται ευκολα ή γρατσουνιέται? αλλιως καμιά πρόταση για πολυ λεπτη σχεδον αορατη θηκούλα?

 

Και εμένα μου αρέσει χωρίς θήκη, ειδικά το μαύρο που έχω είναι όλα τα λεφτά το βράδυ το contrast που κάνει μαύρο της amoled με τα μαύρα bezels που δένει και άψογα με το UI της MS, αλλά το πρόβλημα είναι ότι γλιστράει αρκετά οπότε δε λέει να το ρισκάρεις σε καθημερινή χρήση έξω!

Για θήκη η σιλικόνη έχει το καλύτερο grip αλλά χάνει σε εμφάνιση.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες.. το update βγήκε official ή developer mode? εχω τοεργαλείο σε κιτρινακι με μια θήκη jelly αλλα με χαλάει λιγο? εχει κανείς εμπειρια χωρίς θήκη?δηλαδή αν φθήρεται ευκολα ή γρατσουνιέται? αλλιως καμιά πρόταση για πολυ λεπτη σχεδον αορατη θηκούλα?

 

Τιποτ' άλλο εκτός από αυτό. θα με θυμηθείς...

 

http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss_1?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&url=search-alias%3Delectronics&field-keywords=1020%20fitbag

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία ειναι ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΟΣΟ ΔΕ ΠΑΕΙ παιδια... στο 925 πριν καιρο αλλα & στο 1020 πριν την 8.1 ( με το που το πηρα στα χερια μου και εβγαλα 5 φωτο δηλαδη επεσε 10% ) μετα την 8,1 ομως η μπαταρια δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο ενα τηλεφωνο με 3000 μπαταρια πχ G2

 

ίσως να εβγαζες 10 ωρες παραπανω πχ στο G2 αλλα σιγα τα αυγα... ΕΠΙΣΗΣ δεν μπορουμε να δουμε ωρες οθονης & αυτο ειναι μειον... ΠΟΛΥ για μενα... το χρειαζομουν....

 

Πριν επαιζε η μικρη μου ξαδερφη 3 ολοκληρες ωρες και εχασα ΜΟΝΟ 25%... Εκαιγε το κινητο αλλα εχασε ΛΙΓΟ!

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία ειναι ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΟΣΟ ΔΕ ΠΑΕΙ παιδια... στο 925 πριν καιρο αλλα & στο 1020 πριν την 8.1 ( με το που το πηρα στα χερια μου και εβγαλα 5 φωτο δηλαδη επεσε 10% ) μετα την 8,1 ομως η μπαταρια δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο ενα τηλεφωνο με 3000 μπαταρια πχ G2

 

ίσως να εβγαζες 10 ωρες παραπανω πχ στο G2 αλλα σιγα τα αυγα... ΕΠΙΣΗΣ δεν μπορουμε να δουμε ωρες οθονης & αυτο ειναι μειον... ΠΟΛΥ για μενα... το χρειαζομουν....

 

Πριν επαιζε η μικρη μου ξαδερφη 3 ολοκληρες ωρες και εχασα ΜΟΝΟ 25%... Εκαιγε το κινητο αλλα εχασε ΛΙΓΟ!

 

Οντως...υπαρχει τρελη βελτιωση ηδη εχω βγαλει μερα και ειμαι στο 30% με κανονικη χρηση...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναρωτήσει. Έχει κάποιο θέμα με το μικρόφωνο όταν εχει ενεργοποιημένο το ηχείο κατά την κλήση; σε εμένα δεν δουλεύει το μικρόφωνο. Ακούω πολύ καλά τον άλλον απο το ηχειο αλλα δεν με ακούει καθόλου.
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν με τα 8.1 στην τελική τους έκδοση κάνουν πολυ καλύτερη διαχείρηση ενέργειας θα είναι ένα μεγάλο συν σε συσκευές που ονομαστικά έχουν μικρή χωρητικότητα μπαταρίας σε σχέση με το μέγεθος της οθόνης και της ανάλυσης τους πχ 930:)

 

Ευχάριστα αυτά που διαβάζω

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια ηχογραφηση υπαρχει στο τηλ,δεν βρηκα κατι,υπαρχει εφαρμογη?στο στορε.

 

Ηχογράφηση ενδογενώς στο τηλέφωνο κατά κάποιον τρόπο υπάρχει στο OneNote της MS.

Για γρήγορες ηχητικές σημειώσεις , μπορείς να πεις "note..." με φωνητική εντολή και μετά το ηχητικό μήνυμα που θες να καταγράψεις. Μιλάω για τα WP 8.0 , χωρίς Cortana.

Εννοείται πως στο store υπάρχουν πάρα πολλές εφαρμογές ηχογράφησης.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Ηχογράφηση ενδογενώς στο τηλέφωνο κατά κάποιον τρόπο υπάρχει στο OneNote της MS.

Για γρήγορες ηχητικές σημειώσεις , μπορείς να πεις "note..." με φωνητική εντολή και μετά το ηχητικό μήνυμα που θες να καταγράψεις. Μιλάω για τα WP 8.0 , χωρίς Cortana.

Εννοείται πως στο store υπάρχουν πάρα πολλές εφαρμογές ηχογποσα λεπτα μπορησ να κανεισ Ηχογράφηση με το OneNote

ποσα λεπτα μπορησ να κανεισ Ηχογράφηση με το OneNote

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...