Jump to content

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ασύρματα μέσω wifi. Απο τη στιγμή που έβγαλε αυτόματα την ειδοποίηση, δεν βρίσκω το λόγο να χρησιμοποιησω kies. Εκ πρώτης όψεως δείχνει καλύτερο. ..:D

 

Τι χωρα φιλε μου?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελλάδα. Το είχα ξεχασμένο από το βράδυ ανοιχτό και σημερα το μεσημέρι που ηρθα σπίτι είχε την ειδοποίηση. [ATTACH]46288[/ATTACH]

 

Ωπα παιδιά για να μη σας μπερδεύω είδα τη συσκευασία, μάλλον είναι γαλλικό. (Εγώ πάντως απο e-shop) για ελληνικό το πήρα....)

Edited by pangousis
Link to comment
Share on other sites

Lag νομιζω στη χρήση μειωθηκε, γίνεται καλύτερη χρήση ram. Στον default browser έχει ενα μικρό lag αλλά νομίζω ότι η εν γένει χρήση είναι ανώτερη. Πολύ χρήσιμη η λειτουργία για διαφορετικά uset accounts. Έβαλε και κάποιες άλλες εφαρμογές μέσα αλλά δεν έχω προλάβει να τα δω αναλυτικά. Μόλις εχω εικονα θα ενημερώσω.
Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα. Το είχα ξεχασμένο από το βράδυ ανοιχτό και σημερα το μεσημέρι που ηρθα σπίτι είχε την ειδοποίηση.

Ωπα παιδιά για να μη σας μπερδεύω είδα τη συσκευασία, μάλλον είναι γαλλικό. (Εγώ πάντως απο e-shop) για ελληνικό το πήρα....)

 

Sorry , αλλά Σίγουρα ? . Στις ρυθμίσεις / πληροφορίες συσκευής / εκδοση Android λέει 4.4 ? ή μήπως είναι κανένα μικροδιορθωτικό ?

Link to comment
Share on other sites

Sorry ξανά και thanks . Εν αναμονή λοιπόν και στο μεταξύ μπορούμε να ακούμε εντυπώσεις από εκείνους που έβαλαν την αναβάθμιση

με τά υπέρ και τα πιθανά κατά .Βλέπω όμως ότι είναι το Wi_Fi , και δεν ξέρω αν στη διάθεση θα είναι και γιά το Τ-311 .

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

Sorry ξανά και thanks . Εν αναμονή λοιπόν και στο μεταξύ μπορούμε να ακούμε εντυπώσεις από εκείνους που έβαλαν την αναβάθμιση

με τά υπέρ και τα πιθανά κατά .Βλέπω όμως ότι είναι το Wi_Fi , και δεν ξέρω αν στη διάθεση θα είναι και γιά το Τ-311 .

 

Αν εχει γινει root , μονο μεσω kies θα παρουμε την αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει γινει root , μονο μεσω kies θα παρουμε την αναβαθμιση?

 

Αν έχει γίνει root δεν παίρνεις αναβάθμιση ούτε μέσω Κies ούτε μέσω OTA. Θα πρέπει να την περάσεις εσύ...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αααα τοσο καλα για το 311 τιποτα ακομα. Τελος παντων :P Σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το 310 το δικό μου,φοράει την 4.2.2.Πάτησα ενημέρωση λογισμικού,διότι έχω απενεργοποιήσει την αυτόματη ενημέρωση και μου γράφει ότι έχει την τελευταία αναβάθμιση.Μήπως ξέρει κανείς αν αυτό οφείλεται στη χώρα προέλευσης του tablet την οποία δε γνωρίζω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το 310 το δικό μου,φοράει την 4.2.2.Πάτησα ενημέρωση λογισμικού,διότι έχω απενεργοποιήσει την αυτόματη ενημέρωση και μου γράφει ότι έχει την τελευταία αναβάθμιση.Μήπως ξέρει κανείς αν αυτό οφείλεται στη χώρα προέλευσης του tablet την οποία δε γνωρίζω.

μόνο τα γαλλικά έχουν πάρει 4.4.2

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση... Σε t310 έχει κάποιος το Yahoo weather ή μόνο στο δικό μου δεν μπαίνει και αν δεν μπαίνει για ποιο λόγο;

Για μένα το μόνο αξιόπιστο για καιρό είναι της Weather Underground . Παίρνει από Μετεωρολογικούς Σταθμούς δεδομένα απ' όλον τον κόσμο και έχεις πραγματική εικόνα των συνθηκών, όπου και να βρίσκεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τι setup έχετε καταφέρει να τρέχει το Adobe Flash (ROM, Flash Version κ.λπ.). Εμένα δε μου παίζει σωστά σε 4.2.2 με την τελευταία επίσημη έκδοση. Παίζει μόνο ο ήχος και μία πολύ μικρή γραμμή κάτω κάτω φαίνεται με την υπόλοιπη να είναι μαύρη.
Link to comment
Share on other sites

το παρατηρησατε οτι το ταμπλετ εχει ανεβει πανω απο 20€ η τιμη του σε ολα τα σκρουτζομαγαζα τις τελευταιες 2 μερες :confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Θα είμαι σύντομος στις ερωτήσεις μου :P

Είμαι ένας ευτυχής κάτοχος ενός IPAD Air με keyboard case το οποίο είναι το βασικό tablet-laptop μου.

 

Θέλω να πάρω ένα ακόμα tablet - μικρότερου μεγέθους - για να το έχω μαζί μου στη δουλειά και στα ΣΚ που φεύγω. Έχω δει το Galaxy Tab 3 8.0 3G στα 225 και σκέφτομαι να το τσιμπήσω. Εσείς που το έχετε ποια η άποψή σας για την μπαταρία ? Τι προβλήματα έχει βγάλει το tablet ? Είστε ικανοποιημένοι από τη χρήση του ?

Εγώ θα το χρησιμοποιώ κυρίως για Web broswing / Mail / Skype / Ε-Book reading

 

Είναι και το Ipad Mini στα 240 και έχω προβληματιστεί ...

Edited by DuAl_SuN
Διόρθωση Tablet

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Θα είμαι σύντομος στις ερωτήσεις μου :P

Είμαι ένας ευτυχής κάτοχος ενός IPAD Air με keyboard case το οποίο είναι το βασικό tablet-laptop μου.

 

Θέλω να πάρω ένα ακόμα tablet - μικρότερου μεγέθους - για να το έχω μαζί μου στη δουλειά και στα ΣΚ που φεύγω. Έχω δει το Galaxy Note 3 8.0 3G στα 225 και σκέφτομαι να το τσιμπήσω. Εσείς που το έχετε ποια η άποψή σας για την μπαταρία ? Τι προβλήματα έχει βγάλει το tablet ? Είστε ικανοποιημένοι από τη χρήση του ?

Εγώ θα το χρησιμοποιώ κυρίως για Web broswing / Mail / Skype / Ε-Book reading

 

Είναι και το Ipad Mini στα 240 και έχω προβληματιστεί ...

Εμεις εχουμε το samsung tab 3 8.0 ιντσων γραφεις σε αλλο τοπικ φιλτατε

Link to comment
Share on other sites

Εμεις εχουμε το samsung tab 3 8.0 ιντσων γραφεις σε αλλο τοπικ φιλτατε

 

Λάθος εκ παραδρομής. Tab 3 8.0 3G ήθελα να γράψω

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αντικαταστήσω την microSD με μια μεγαλύτερη.

Τι γίνεται με τις εφαρμογές που μπορεί να είναι εγκατεστημένες ή έχουν δεδομένα στην παλιά κάρτα;

Το Android Assistant δείχνει ότι μερικές εφαρμογές είναι στην κάρτα.

Είναι αρκετό να αντιγράψω (μέσω pc) όλα τα δεδομένα από την παλιά στην καινούργια και να τη βάλω στο Tablet;

Στην παλιά κάρτα εκτός από τα αρχεία που έχω βάλει, φαίνεται ένας Φάκελος LOST.DIR ο οποίος είναι άδειος. Μήπως υπάρχουν και κρυφά δεδομένα; Δεν είμαι root.

 

Τι πρέπει να κάνω;

 

 

Ευχαριστώ

Edited by Skakinen
Link to comment
Share on other sites

Λάθος εκ παραδρομής. Tab 3 8.0 3G ήθελα να γράψω

 

αααχαχαχ καλημερα! Συγγνωμη για το υφος μου. Εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενος το πηρα δωρο στη μητερα μου αλλα και παιζω και το most wanted που αγορασα απο το playstore. Το οποιο σημαινει οτι αφου παιζει παιχνιδια που ειναι απαιτητικα(εικονα βιντεο και ταυτοχρονα ηχο) εχει επεξεργαστικη δυναμη καλη. Στο benchmark νομιζω χτυπησα 17000 που εμενα μου φαινεται καλο. Αυτα απο επεξεργαστη και μου φαινεται πολυ γρηγορο η αληθεια ειναι.

Απο ram δεν καταλαβαινει και πολλα καθοτι εχει 1,5 gb και παντα ειμαι στα 700-800 βαρια βαρια.

Απο καμερα μετρια πραγματα δεν μπορω να πω οτι εχω συγκλονιστει.

Απο 3g δεν εχω ιδεα δεν του περασα ακομα micro sim ελπιζω το καλοκαιρι που θα μαι Σιβηρη.

Που και που αν το αφησεις αφορτιστο τελειως κλεισει 0% να φτασει η μπαταρια και το συνδεσεις στο φορτιστει εχει παθει shadow death και πρεπει να πατησεις το home button μαζι με το power button και τοτε ξεκιναει να φορτιζει αυτα. Εγω σε γενικες γραμμες το αγαπαω και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος μαζι του και το προτιμω απο το macbook μου για βασικες αναγκες. Αυτα τα λιγα απο μενα :P

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...