Jump to content

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

..............Η πρωτη φορτιση κραταει τοσο πολυ ή παιρνει τοσο πολυ γενικα το φορτισμα αν την τελειωσεις την μπαταρια;

ΥΓ: Ο φορτιστης που το φορτιζω ειναι απο το S4 μου γιατι οπως ειδα ειναι ακριβως ο ιδιος!

 

Ο φορτιστής δεν είναι ο ίδιος .

Αν και με το φορτιστή που είχε στη συσκευασία το πρόβλημα εξακολουθεί , τότε έπεσες στην περίπτωση .

Εχει τύχει και κάποιες παρτίδες έχουν προβληματικό καλώδιο ή/και φορτιστή .

Γρήγορα εκεί που το αγόρασες .....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την κατεβάζεις μέσω wifi (OTA), ή το σύνδεσες σε υπολογιστή μέσω kies; Έχει έρθει σε κανέναν που να έχει το 3G T-311; Απ' ότι διαβάζω, μέχρι τώρα η αναβάθμιση έχει έρθει μόνο στα Τ-310 WiFi.

 

Καλημέρα .Μέσω wifi. Πρέπει να έχει βελτιωθεί λίγο η διάρκεια της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις τους! Θα το δοκιμάσω με τον δικό του φορτιστή στην επόμενη φόρτιση κει βλέπω!

Ένα άλλο ερώτημα είναι τι γίνεται με τα flash videos γιατί δεν τα παίζει παρόλο που έβαλα τον flash player που έχω και στο S4 κει στο Note 2 και εκεί δουλεύει κανονικότατα! Διάβασα κάποιες σελίδες πίσω ότι υπάρχει αυτό το πρόβλημα αλλά δεν τις διάβασα όλες :O:O

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις τους! Θα το δοκιμάσω με τον δικό του φορτιστή στην επόμενη φόρτιση κει βλέπω!

Ένα άλλο ερώτημα είναι τι γίνεται με τα flash videos γιατί δεν τα παίζει παρόλο που έβαλα τον flash player που έχω και στο S4 κει στο Note 2 και εκεί δουλεύει κανονικότατα! Διάβασα κάποιες σελίδες πίσω ότι υπάρχει αυτό το πρόβλημα αλλά δεν τις διάβασα όλες :O:O

 

Ποιόν Flash Player έχεις . Δοκίμασε να γκουγκλάρεις και να εγκαταστήσεις το apk. γιά τον Flash Player 11.1 for Android 4.0 (11.1.115.81)

Link to comment
Share on other sites

Ποιόν Flash Player έχεις . Δοκίμασε να γκουγκλάρεις και να εγκαταστήσεις το apk. γιά τον Flash Player 11.1 for Android 4.0 (11.1.115.81)

 

Δοκίμασα και αυτό που μου έδωσες και τίποτα. :(

Βγάζει file corrupted.

Στο s4 παίζει κανονικά εδώ τι κόλλημα έχει φάει? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και αυτό που μου έδωσες και τίποτα. :(

Βγάζει file corrupted.

Στο s4 παίζει κανονικά εδώ τι κόλλημα έχει φάει? :worry:

 

Δεν μπορώ να ξέρω από που το κατάβασες , αλλά δοκίμασε από το επίσημο της Adobe . Σκρολλάρησε , θα το βρεις κάτω από τη μέση της σελίδας (11.1.115.81)

 

http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html?PID=5152763

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και αυτό που μου έδωσες και τίποτα. :(

Βγάζει file corrupted.

Στο s4 παίζει κανονικά εδώ τι κόλλημα έχει φάει? :worry:

 

τώρα τελευταία παρατηρώ οτι ο crome δεν κατεβάζει σωστά τα αρχεία. Δοκίμασε με τον stock ή με opera.

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

Η γυναίκα μου έβαλε την 4.4.2 σήμερα το πρωί αλλά δεν είναι ικανοποιημένη. Υπάρχουν κολλήματα σε εφαρμογές και η μπαταρία κατεβαίνει πιο γρήγορα απ'ότι πριν. Η συσκευή δεν είναι root. Μήπως χρειάζονται τίποτα ρυθμίσεις;

Γίνεται να επιστρέψει στην 4.2.2; (το είχε ρωτήσει και ένας άλλος φίλος, post 439, αλλά δεν απαντήθηκε η ερώτησή του)

Edited by Skakinen
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι αναμεσα στο samsung κ στο lenovo a8-50-a5500.Εχουν ιδια τιμη.Η μεγαλυτερη διαφορα τους ειναι πως το lenovo ειναι 4πυρηνο,απο την αλλη το Samsung εχει 0.5 ram παραπανω.Τι λετε;Μηπως ξερει κανεις το samsung ποσο πιανει antutu;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι αναμεσα στο samsung κ στο lenovo a8-50-a5500.Εχουν ιδια τιμη.Η μεγαλυτερη διαφορα τους ειναι πως το lenovo ειναι 4πυρηνο,απο την αλλη το Samsung εχει 0.5 ram παραπανω.Τι λετε;Μηπως ξερει κανεις το samsung ποσο πιανει antutu;

 

Απ΄ότι είδα, έχουν περίπου τα ίδια χρήματα, αλλά το Samsung είναι το απλό wifi, ενώ το αντίστοιχο του Lenovo ( Samsung Tab 3 8.0 3G), αρχίζει (skroutz) από 267€. Όσο για το πόσο βγάζει στο antutu, δε νομίζω ότι αυτό είναι από μόνο του κριτήριο για κάποιον που θέλει να αγοράσει tablet/smartphone. Προσωπικά, αν και έχω το Tab 3 8.0 3G και είμαι πολύ ευχαριστημένος, μιας και σε σχέση με άλλα 3G της ίδιας κατηγορίας, το Tab έχει επιπλέον την επιλογή κλίσης μέσω GSM (μαζί με τα MLS tablet), εάν και το Lenovo έχει αυτή την επιλογή (είδα στο gsmarena ότι παίρνει micro sim), θα το έπαιρνα μιας και έχει καλύτερη τιμή και είναι και πιο καινούργιο μοντέλο χρονολογικά.

Link to comment
Share on other sites

Ισα ισα που το samsung ειναι φτηνοτερο 30 ευρω.Δεν θελω 3g κανενα απτα δυο.το λενοβο εχει 160.Με το θεμα μπαταρια στο samsung τι παιζει,διορθωθηκε,μηπως υπηρχε συγκεξριμενει ελατωματικη παρτιδα απο καποια χωρα;αν ειναι να την αποφυγουμε....
Link to comment
Share on other sites

Απο eshop μου κατσε το θεμα με την μπαταρια αλλα το φτιαξανε μονο στην smartec στο χαιδαρι. Στα 129 που παιζει τωρα ειναι τρελο deal .
Link to comment
Share on other sites

Ισα ισα που το samsung ειναι φτηνοτερο 30 ευρω.Δεν θελω 3g κανενα απτα δυο.το λενοβο εχει 160.Με το θεμα μπαταρια στο samsung τι παιζει,διορθωθηκε,μηπως υπηρχε συγκεξριμενει ελατωματικη παρτιδα απο καποια χωρα;αν ειναι να την αποφυγουμε....

 

Και εγώ όταν το πήρα, από πλαίσιο, είχα σοβαρό πρόβλημα με τη μπαταρία. Το έστειλα στην αρχή στη Samsung, αλλά αποτέλεσμα μηδέν. Το έστειλα μετά στη smartec και μου άλλαξαν μπαταρία και τώρα το μηχάνημα πετάει. Εάν δεν σε ενδιαφέρει το 3G, τότε να το πάρεις. Εγώ πήρα το 3G, όχι τόσο για internet, όσο για να έχω μία δεύτερη συσκευή με κάρτα sim εάν χρειαστεί να κάνω τηλέφωνο. Έχω F2G και όπως είναι γνωστό, η WIND μπορεί να είναι οικονομική, αλλά έχει θέμα με το σήμα. Για να μην κουβαλάω δύο κινητά και ένα tablet, έχω μία cosmoκάρτα για να έχω σήμα σε μερικά χωριά που πηγαίνω σπάνια και την έχω στο tablet, οπότε έχω 2 σε 1.

 

Προσπαθώ να κατεβάσω από το play store τον cm browser αλλά μου λέει ότι η συσκευή αυτή δεν είναι συμβατή, ξέρετε μήπως γιατί;

Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Τ-311 με 3g και δεν το αλλάζω με τίποτα . Πιθανόν αργότερα όταν η τιμή του Tab 3s κατέβει σε προσιτά επίπεδα , κι αυτό λόγω της super amoled οθόνης και του resolution .

Πέρασα τις διακοπές μου χωρίς laptop , και όταν χρειάστηκε το χρησιμοποίησα και σαν τηλέφωνο . Δε είχα ποτέ κανένα πρόβλημα ούτε με μπαταρία ( πιθανόν σωστή παρτίδα ) .

Πέρα από το γεγονός ότι μέχρι τώρα είναι απροβλημάτιστο , το μεγαλύτερο γιά εμένα προσόν του είναι η φορητότητα που με ανάγκασε να βάλω το το Note 10.1 στη ναφθαλίνη .

 

Sent with T-311 από κάποιο καφέ στη παραλία

Link to comment
Share on other sites

Ισα ισα που το samsung ειναι φτηνοτερο 30 ευρω.Δεν θελω 3g κανενα απτα δυο.το λενοβο εχει 160.Με το θεμα μπαταρια στο samsung τι παιζει,διορθωθηκε,μηπως υπηρχε συγκεξριμενει ελατωματικη παρτιδα απο καποια χωρα;αν ειναι να την αποφυγουμε....

 

Εγω το ειχα παρει απο media markt και εχω θεμα με τη μπαταρια, το εστειλα στη smartec για 2η φορα και απλα μου αλλαξαν το φορτιστη! Νομιζω οτι εχει ακομα θεμα η μπαταρια...θα σας πω...παντως επρεπε να μου αλλαξουν και μπαταρια και δεν το κανανε.

 

Χρυσα

 

 

Update: Οχι δε φτιαχτηκε! Σταματισε να φορτιζει στο 50%. Τελικα επρεπε να μου αλλαξουν και μπαταρια. Τι βολικο ομως που μολις εληξε και η εγγυηση για να με βαλουν να πληρωσω τωρα... :-(

Edited by chryssa33
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα κι εγω απο καιζερ (Τ-310) για τους πιτσιρικαδες μου. Μια χαρα απροβληματιστο, γρηγορο και αναβαθμισμενο σε 4.4.2 πλεον. Για 130 ευρω το προτεινω ανεπιφυλακτα. Στα + και η υποστηριξη της smartec για τα 2 χρονια εγγυησης!
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολουs...το t310 δεχεται στικακι με καρτα σιμ ωστε να μετατραπει σε 3g κ να μην εξαρταται μονο οπου υπαρχει wi fi...???:confused:
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολουs...το t310 δεχεται στικακι με καρτα σιμ ωστε να μετατραπει σε 3g κ να μην εξαρταται μονο οπου υπαρχει wi fi...???:confused:

 

OXI . Θες το Τ-311

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε κιτ κατ εξαφανίστηκε ο φάκελος bluetooth και τα αρχεία πηγαίνουν στο φάκελο download. Άλλο ένα σπαστικό , κάθε φορά που ανοίγει το ταμπλετ πετάει ειδοποίηση οτι συνδέθηκε καρτα sd. Συμβαίνει το ιδιο σε εσάς
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε κιτ κατ εξαφανίστηκε ο φάκελος bluetooth και τα αρχεία πηγαίνουν στο φάκελο download. Άλλο ένα σπαστικό , κάθε φορά που ανοίγει το ταμπλετ πετάει ειδοποίηση οτι συνδέθηκε καρτα sd. Συμβαίνει το ιδιο σε εσάς

 

Για το bluetooth δεν ξέρω γιατί δεν το χρησιμοποιούσαν. Για την κάρτα, ναι ισχύει. Όπως και βγάζει και ενημέρωση για τους NY Times. Επίσης, καταργήθηκε η ενημέρωση των SMS με email, που για μένα ήταν πολύ εξυπηρετικό. Εκτός και αν δεν το είδα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποια link για το πώς θα κάνω root με ασφαλή τρόπο τη συσκευή; Έχει 4.4.2

Πήγα στο xda-developers αλλά έχασα τ'αυγά και τα πασχάλια. Δεν ξέρω τι να επιλέξω.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πρόβλημα με την μπαταρία. Κρατάει καμια ώρα το πολυ...Το θέμα είναι ότι έχουν περάσει οι 6 μηνες της εγγύησης..οπότε..την έβαψα..Ξέρει κανείς κόστος αντικατάστασης; Πάντως απαράδεκτη η samsung. Σε 8 μηνες η μπαταρία για πέταμα; ελεος.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πρόβλημα με την μπαταρία. Κρατάει καμια ώρα το πολυ...Το θέμα είναι ότι έχουν περάσει οι 6 μηνες της εγγύησης..οπότε..την έβαψα..Ξέρει κανείς κόστος αντικατάστασης; Πάντως απαράδεκτη η samsung. Σε 8 μηνες η μπαταρία για πέταμα; ελεος.

 

Διαβάστε και καμιά σελίδα ...... 99% δεν είναι η μπαταρία αλλά το καλώδιο ή/και ο φορτιστής . Δοκίμασε με κάποιου γνωστού σου .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...