Jump to content

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα το πηγα στην smartec, οι ανθρωποι εκει σωστοι επαγγελματιες το πρωι το αφησα το μεσημερι το πηρα. Χωρις πολλα πολλα αλλαξανε μπαταρια και φορτιστη. Οτι δεν εκανε το eshop σε 1,5 μηνα το καναν σε 4 ωρες. Πραγματικα ΜΠΡΑΒΟ τους!

Το ταμπλετ μου το δωσανε φουλ φορτισμενο, να περιμενω να παει 15% και να το φορτισω για ενα οχταωρο ή κατευθειαν να το φορτισω οπως το πηρα για οχτω ωρες; Εχει διαφορα;

 

Όταν λες το πήγες, εννοείς ο ίδιος; Εγώ π.χ. που είμαι Πάτρα, εάν θέλω να απευθυνθώ μπορώ να το στείλω; Βέβαια θα πάρω τηλέφωνο εάν χρειαστεί, απλώς ρωτώ μήπως κάποιος άλλος έχει παρόμοια εμπειρία και να το έχει στείλει στη smartec.

Δεν άντεξα άλλο με τα προβλήματα της μπαταρίας του tablet. Τον τελευταίο καιρό η κατάσταση είχε επιδεινωθεί πολύ. Σήμερα το απόγευμα, το πακέταρα κανονικά και το έστειλα στη Smartec. Στη Samsung (Πάτρας) το πήγα μία φορά, το πήρα μετά απο 20 ημέρες και αποτέλεσμα μηδέν. Τις πρώτες ημέρες φόρτισε, ας πούμε λίγο πιο νορμάλ, αλλά μετά πάλι τα ίδια και όσο περνούσε ο καιρός, όλο και χειρότερα. Τώρα θα περιμένω και ελπίζω αυτή τη φορά, το πρόβλημα που όπως φαίνεται, είναι απο τη μπαταρία να λυθεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πάρει την 4.4.2 σας δουλεύει η σύνδεση μέσω mhl adapter στην τηλεόραση?

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πάρει την 4.4.2 σας δουλεύει η σύνδεση μέσω mhl adapter στην τηλεόραση?

Δουλεύει κανονικά , μόνο όταν το συνδέω και βάζω το NovaGo να παίζει τότε

σταματά η προβολή του NovaGo και βγάζει σφάλμα η εφαρμογή του !!! :(

Να σου πω ότι είμαι και root όμως !!!

" Η αξιοπρέπεια κερδίζετε με πολλές πράξεις ...

χάνετε όμως με μία !!!!! " :cool:

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται κάποιοι να έχετε πάρει την 4.4.2 ρε παιδιά? Επίσης παρήγγειλα αυτό http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=251524482955&alt=web από ebay. Θα κάνω δουλειά? Τι λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Εγω χθες την πηρα. Το μονο που ξενερωσα ειναι οτι στην αναπαραγωγη του default player ταινιων σταματησει να δινει ηχο souround και δεν ικανοποιει η ενταση του ηχου πλεον, πριν σχεδον τριζαν τα ηχεια απο τα μπασα τωρα αν εχει λιγη φασαρια στο περιβαλλον ο ηχος ειναι αδυναμος
Link to comment
Share on other sites

Την πήρα και εγώ χθες στο 315. Έκανε κάπου μιάμιση ώρα για να την κατεβάσει και να την εγκαταστήσει. Ουσιαστικές διαφορές δεν είδα, αλλά κάτι αλλαγές μόνο στον τρόπο εμφάνισης των φωτογραφιών στο εμαιλ, στο χρώμα της κάμερας, ενώ πρόσθεσε κάποιες εφαρμογές τις οποίες διέγραψα αμέσως. Πιο γρήγορο δεν μπορώ να πω ότι έγινε. Βλέπω όμως ότι γίνεται καλύτερη διαχείριση στην ραμ.
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται κάποιοι να έχετε πάρει την 4.4.2 ρε παιδιά? Επίσης παρήγγειλα αυτό http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=251524482955&alt=web από ebay. Θα κάνω δουλειά? Τι λέτε?

 

Αυτό ακριβώς έχω και εγώ και συνδέετε με την LG μου πολύ καλά !!!:D

" Η αξιοπρέπεια κερδίζετε με πολλές πράξεις ...

χάνετε όμως με μία !!!!! " :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα άλλο με τα προβλήματα της μπαταρίας του tablet. Τον τελευταίο καιρό η κατάσταση είχε επιδεινωθεί πολύ. Σήμερα το απόγευμα, το πακέταρα κανονικά και το έστειλα στη Smartec. Στη Samsung (Πάτρας) το πήγα μία φορά, το πήρα μετά απο 20 ημέρες και αποτέλεσμα μηδέν. Τις πρώτες ημέρες φόρτισε, ας πούμε λίγο πιο νορμάλ, αλλά μετά πάλι τα ίδια και όσο περνούσε ο καιρός, όλο και χειρότερα. Τώρα θα περιμένω και ελπίζω αυτή τη φορά, το πρόβλημα που όπως φαίνεται, είναι απο τη μπαταρία να λυθεί κανονικά.

 

Γεια σας παιδια! Και εγω τα ιδια προβληματα εχω με τη φορτιση. Το ειχα παει στην Smartec στην Αθηνα τα περασμενα Χριστουγεννα και κανανε αλλαγη πλακετας λεει και ακομα εχω τα ιδια προβληματα (σταματαει να φορτιζει, η δε φορτιζει καν αν δε πεσει κατω απο 20%) δεν ξερω αν αλλαξανε τη μπαταρια με τη πλακετα γιατι μαλλον αυτη φταιει... ειμουν εγκυος και μετα γεννησα και δε προλαβα να το ξαναπαω αλλα δε παλευεται η κατασταση πρεπει να το ξαναπαω πριν ληξει η εγγυηση....Πειτε μου αν τελικα σας διορθωσαν το θεμα...

 

Χρυσα

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα άλλο με τα προβλήματα της μπαταρίας του tablet. Τον τελευταίο καιρό η κατάσταση είχε επιδεινωθεί πολύ. Σήμερα το απόγευμα, το πακέταρα κανονικά και το έστειλα στη Smartec. Στη Samsung (Πάτρας) το πήγα μία φορά, το πήρα μετά απο 20 ημέρες και αποτέλεσμα μηδέν. Τις πρώτες ημέρες φόρτισε, ας πούμε λίγο πιο νορμάλ, αλλά μετά πάλι τα ίδια και όσο περνούσε ο καιρός, όλο και χειρότερα. Τώρα θα περιμένω και ελπίζω αυτή τη φορά, το πρόβλημα που όπως φαίνεται, είναι απο τη μπαταρία να λυθεί κανονικά.

 

Γεια σας παιδια! Και εγω τα ιδια προβληματα εχω με τη φορτιση. Το ειχα παει στην Smartec στην Αθηνα τα περασμενα Χριστουγεννα και κανανε αλλαγη πλακετας λεει και ακομα εχω τα ιδια προβληματα (σταματαει να φορτιζει, η δε φορτιζει καν αν δε πεσει κατω απο 20%) δεν ξερω αν αλλαξανε τη μπαταρια με τη πλακετα γιατι μαλλον αυτη φταιει... ειμουν εγκυος και μετα γεννησα και δε προλαβα να το ξαναπαω αλλα δε παλευεται η κατασταση πρεπει να το ξαναπαω πριν ληξει η εγγυηση....Πειτε μου αν τελικα σας διορθωσαν το θεμα...

 

Χρυσα

 

Σε μένα, μέχρι ώρας, όλα καλά. Μου το κράτησαν 5 ημέρες (μεσολάβησε Σαββατοκύριακο) και μου το έστειλαν πάλι με courier. Στο συνοδευτικό έγγραφο αναφέρουν αλλαγή μπαταρίας, USB connector (δεν περίμενα να είχε πρόβλημα η θύρα USB) και φορτιστή. Μέχρι τώρα (4 ημέρες μετά) φορτίζει κανονικά και ολοκληρώνεται η φόρτιση στο 100% μέσα σε 1 περίπου ώρα (το έβαλα σήμερα το πρωί με 14% ένδειξη μπαταρίας).

Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια. Φίλος με αμερικάνικο Tablet 3.8.0 (SM-T310) θέλει να βάλει ελληνικά. Προφανώς θέλει φλασάρισμα με κάποιο ελληνικό firmware (ακυρώνοντας στη διαδικασία και την εγγύηση, αλλά np).

 

Μπορεί κάποιος να παράσχει τα φώτα του για το ποιο firmware και με ποιο τρόπο θα πρέπει να φλασαριστεί;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε πληροφορία μπορείτε να παράσχετε.

Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια. Φίλος με αμερικάνικο Tablet 3.8.0 (SM-T310) θέλει να βάλει ελληνικά. Προφανώς θέλει φλασάρισμα με κάποιο ελληνικό firmware (ακυρώνοντας στη διαδικασία και την εγγύηση, αλλά np).

 

Μπορεί κάποιος να παράσχει τα φώτα του για το ποιο firmware και με ποιο τρόπο θα πρέπει να φλασαριστεί;

Επειδή δεν απαντάει κανείς, να ρωτήσω κάτι ευκολότερο: ποια έκδοση firmware έχετε; Πρέπει να είναι της μορφής T310XXΧΧΧΧΧ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν απαντάει κανείς, να ρωτήσω κάτι ευκολότερο: ποια έκδοση firmware έχετε; Πρέπει να είναι της μορφής T310XXΧΧΧΧΧ.

απο το http://www.samsung-updates.com κατεβασε το ελληνικο firmware με την ενδειξη EUR

εγω περασα και την αναβαθμιση για India και μετα την πρωτη επανεκκινηση εβαλε 51 γλωσσες μεσα και τα ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

απο το http://www.samsung-updates.com κατεβασε το ελληνικο firmware με την ενδειξη EUR

εγω περασα και την αναβαθμιση για India και μετα την πρωτη επανεκκινηση εβαλε 51 γλωσσες μεσα και τα ελληνικα

Ευχαριστώ για το χρόνο σου να απαντήσεις :) Είχα ήδη ακολουθήσει μια προσπάθεια αναβάθμισης, αλλά δεν πήγε καλά: το firmware που ήδη έτρεχε ήταν αμερικάνικο 4.4.2. Οπότε βάζοντας με Odin το 4.2.2 το μηχάνημα δεν μπούταρε.

 

Τελικά, πείραξα το αρχείο εγκατάστασης 4.2.2 , αφαιρώντας 2 αρχεία από το boot loader και ξαναφλασάροντας!

 

Το αποτέλεσμα: boot loader από 4.4.2 με firmware 4.2.2. Μπασταρδεμένη κατάσταση, αλλά δουλεύει :)

 

Περιμένω την ελληνική/EUR 4.4.2 για να το γυρίσω σε νορμάλ κατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κι εγώ είμαι ένας ακόμα - ευτυχισμένος - κάτοχος από 14/9/14...

Το μηχανάκι... άψογο. Και με το που το άνοιξα, αναβαθμίστηκε σε 4.4.2...

Βασικά, γράφω εδώ για να "μοιράσω" τον κωδικό OFFER1440 που χρησιμοποίησα για να το πάρω από το e-shop.gr στα 159,9 ευρώ. Ο κωδικός αυτός (από ενημερωτικό mail προσφορών που έλαβα) ισχύει μέχρι 26/9 νομίζω...

Σε σκρουτζάδικο ίσως το βρει κάποιος φθηνότερα... anyway...

Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε η 4.4.2 και ως ωρας παρατηρησα οτι περιεχει νεα app , διαφορετικα εικονιδια, βελτιωμενο πληκτρολογιο και καλυτερη εξοικονομηση ενεργειας και μαλλον εγινε πιο γρηγορο.

Αντε και με android L :D:D

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται ρε παιδιά με τις αναβαθμίσεις και εμείς δεν παίρνουμε τίποτα . Οχι ότι καίγομαι ιδιαίτερα αφού το εργαλείο (Τ-311) δουλεύει ρολόϊ .
Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε η 4.4.2 και ως ωρας παρατηρησα οτι περιεχει νεα app , διαφορετικα εικονιδια, βελτιωμενο πληκτρολογιο και καλυτερη εξοικονομηση ενεργειας και μαλλον εγινε πιο γρηγορο.

Αντε και με android L :D:D

Το Τ-311 έχεις, ή το wifi T-310; Την αναβάθμιση την πέρασες ΟΤΑ ή μέσω kies;

Πως γίνεται ρε παιδιά με τις αναβαθμίσεις και εμείς δεν παίρνουμε τίποτα . Οχι ότι καίγομαι ιδιαίτερα αφού το εργαλείο (Τ-311) δουλεύει ρολόϊ .

Και εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από το Τ-311. Είχα βέβαια μία μικρή περιπέτεια μόλις το πήρα, αλλά το πρόβλημα με τη μπαταρία μου το έλυσε η smartec, γιατί εαν περίμενα να δω προκοπή από το Service της Samsung, ακόμη θα παιδευόμουν. Μάλιστα, επειδή για έναν μήνα περίπου δεν είχα κινητό, χρησιμοποιούσα το tablet (με Bluetooth hands-free) και μπορώ να πω πως δε με προβλημάτισε καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε η αναβάθμιση και στο δικό μου tab 3 8 in wifi ,710.19 mb. Το κατεβάζω τώρα.

Την κατεβάζεις μέσω wifi (OTA), ή το σύνδεσες σε υπολογιστή μέσω kies; Έχει έρθει σε κανέναν που να έχει το 3G T-311; Απ' ότι διαβάζω, μέχρι τώρα η αναβάθμιση έχει έρθει μόνο στα Τ-310 WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Aγορασα χτες το πρωι το εν λογω tablet (310 wifi) και θελω να κανω μια ερωτηση! Οταν το πηρα κλασσικα ηταν η μπαταρια στο 50%. Εκατσα να το σεταρω να κατεβασω το καινουργιο firmware και γενικα το ελιωσα λιγο για να τελειωσει η μπαταρια! Το εχω τωρα γυρω στις 4 ωρες και φορτιζει και δεν εχει φτασει ουτε στο 50% (48% για την ακριβεια) και ειναι και κλειστο!

 

Η πρωτη φορτιση κραταει τοσο πολυ ή παιρνει τοσο πολυ γενικα το φορτισμα αν την τελειωσεις την μπαταρια;

 

ΥΓ: Ο φορτιστης που το φορτιζω ειναι απο το S4 μου γιατι οπως ειδα ειναι ακριβως ο ιδιος!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...