Jump to content

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 μέχρι πόσα γίγα διαβάζει sd card ?

 

Καθυστερημένη η απάντηση αλλά για να μην υπάρχουν λάθος πληροφορίες ας γράψω:

Διαβάζει κανονικά microSD μέχρι 64 GB.

Είχα πάρει αρχικά μια Sandisk Ultra 32 GB και σήμερα πήρα μια Samsung Pro 64 GB. Κανένα πρόβλημα και με τις δύο.

Προσέχουμε όμως από που ψωνίζουμε διότι κυκλοφορεί πολλή ''μαϊμού'', ειδικά στο e-bay.

 

http://www.photoagora.gr/images/thumbnails/2/320/320/Clip_1137456381251ee2de498337.jpg

http://www.photoagora.gr/images/thumbnails/1/150/150/samsung-pro-microsdxc-64gb-class-10-uhs-i-mb-mgcgb.png

Edited by Skakinen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλω να αντικαταστήσω την microSD με μια μεγαλύτερη.

Τι γίνεται με τις εφαρμογές που μπορεί να είναι εγκατεστημένες ή έχουν δεδομένα στην παλιά κάρτα;

Το Android Assistant δείχνει ότι μερικές εφαρμογές είναι στην κάρτα.

Είναι αρκετό να αντιγράψω (μέσω pc) όλα τα δεδομένα από την παλιά στην καινούργια και να τη βάλω στο Tablet;

Στην παλιά κάρτα εκτός από τα αρχεία που έχω βάλει, φαίνεται ένας Φάκελος LOST.DIR ο οποίος είναι άδειος. Μήπως υπάρχουν και κρυφά δεδομένα; Δεν είμαι root.

 

Τι πρέπει να κάνω;

 

 

Ευχαριστώ

 

To lost.dir ειτε εισαι με ροοτ ειτε οχι, δεν φευγει με τιποτα και δεν σβηνεται δοκιμασα και με mac και windows το σβηνεις και επαναδημιουργείται

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι στο θεμα της μπαταριας, 20 μερες το χα στο σερβις το πηρα και δεν ειχαν φτιαξει τιποτα!! Παλι τα ιδια κουλα εκανε η μπαταρια δεν φορτιζε κτλ. Το ξανααφησα στο eshop και ζητησα αντικατασταση, να δουμε τι θα γινει. Τραγικο σερβις αυτη η samsung μετανιωνω που δεν πηρα ipad
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω ενα ταμπλετακι για την φιλη μου ειμαι μεταξυ του samsung tab 8 wifi και αυτου εδω: http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/ASUS-MeMO-Pad-8---%28ME180A%29,99452,480514,1206873.html?langId=-18 (το μαγαζι το επελεξα τυχαια...)

 

1) Μηπως εχει κανεις δοκιμασει και τα 2, και να μου ελεγε εν ταχει ποιο του αρεσε καλυτερα...;

2) η οθονη του ειναι ips? αν οχι, εχει προβλημα αν κοιτας απο το πλαι..;

3) η μπαταρια του ειναι αφαιρουμενη;

4) διαβασα ολα τα σχολια εδω απο την αρχη, και ειδα πολλα προβληματα οσον αφορα την μπαταρια του. Τελικα βγαζουμε συμπερασμα οτι υπαρχει παρτιδα με ελλατωματικη μπαταρια; Δηλ. απο το service, εκαναν κατι αλλο π.χ. αλλαγη πλακετας...;

5) ειναι otg ή οχι; δηλ, αν βαλω ενα στικακι το διαβαζει;

6) google play εχει;

7) η ποιοτητα των φωτο λεει τπτ; Καπου διαβασα εδω οτι εχουν πολυ θορυβο, σε αλλο σχολιο ομως εκθιαστηκε η καμερα του... Το βιντεο του ειναι καλο; 720ρ ή 1080ρ τραβαει; Κι αν καποιος εχει τραβηξει βιντεο, το εχει δει σε tv να μου πει πως φαινεται; κανει τπτ σπασιματα;

 

Ευχαριστω πολυ και συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις!

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω ενα ταμπλετακι για την φιλη μου ειμαι μεταξυ του samsung tab 8 wifi και αυτου εδω: http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/ASUS-MeMO-Pad-8---%28ME180A%29,99452,480514,1206873.html?langId=-18 (το μαγαζι το επελεξα τυχαια...)

 

1) Μηπως εχει κανεις δοκιμασει και τα 2, και να μου ελεγε εν ταχει ποιο του αρεσε καλυτερα...;

2) η οθονη του ειναι ips? αν οχι, εχει προβλημα αν κοιτας απο το πλαι..;

3) η μπαταρια του ειναι αφαιρουμενη;

4) διαβασα ολα τα σχολια εδω απο την αρχη, και ειδα πολλα προβληματα οσον αφορα την μπαταρια του. Τελικα βγαζουμε συμπερασμα οτι υπαρχει παρτιδα με ελλατωματικη μπαταρια; Δηλ. απο το service, εκαναν κατι αλλο π.χ. αλλαγη πλακετας...;

5) ειναι otg ή οχι; δηλ, αν βαλω ενα στικακι το διαβαζει;

6) google play εχει;

7) η ποιοτητα των φωτο λεει τπτ; Καπου διαβασα εδω οτι εχουν πολυ θορυβο, σε αλλο σχολιο ομως εκθιαστηκε η καμερα του... Το βιντεο του ειναι καλο; 720ρ ή 1080ρ τραβαει; Κι αν καποιος εχει τραβηξει βιντεο, το εχει δει σε tv να μου πει πως φαινεται; κανει τπτ σπασιματα;

 

Ευχαριστω πολυ και συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις!

 

7) Απο φωτο μην περιμενεις και πολλα ουτε απο βιντεο ταμπλετ ειναι και οχι κινητο. Ναι εχει θορυβο αλλα μερα τραβαει αξιοπρεπεστατη φωτο. Για 720p δεν νομιζω χωρις να ειμαι σιγουρος. Root γινεται πλεον με το εργαλειο του geohot.

6) Φυσικα και εχει google play εχει μαζι με τα περιοδικα και τα λοιπα του google.

5) Otg φυσικα και εχει αλλα θα πρεπει να παρεις τον προσαρμογεα(3 ευρω απο πλαισιο) κανονικα διαβαζει στικακια διχως προβλημα και διχω καθυστερηση

4) Μπαταρια εχει πολυ καλη το προβλημα το εχεις αν την ξελιγωσεις και απο κει και περα δεν μπορει να φορτισει και θελει την αλληλουχια των κουμπιων.

3) Η μπαταρια θαρρω πως δεν ειναι αφαιρουμενη σε κανενα ταμπλετ και σε αυτο δεν ειναι αφαιρουμενη αλλα στο youtube υπαρχει βιντεακι πως την βγαζεις οταν ειναι να την αλλαξεις

2) Οθονη super amoled

1) Το αλλο το ταμπλετ δεν το ξερω αλλα αν ειναι τετραπυρηνο αλλαζει το θεμα γιατι αυτο ειναι διπυρηνο αλλα με 1,5 gb ραμ που το κανουν να τρεχει αλαγκαριστα στο ιντερνετ αλλα και στα παιχνιδια

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το 8 είναι όλα τα λεφτά.Όσο για φωτογραφία,προσωπικά δεν με ενδιαφέρει,όσο για την μπροστά κάμερα στο skype δουλεύει πολύ καλά.Το μηχανάκι είναι τίμιο για τα λεφτά του.Άν θες τη γνώμη με λίγα χρήματα ακόμα πάρε το 3G να έχεις τηλέφωνο κανονικό και βιντεοκλήση κανονική εκτός skype και ίντερνετ παντού.Το ASUS δεν το ξέρω,αλλά από τα χαρακτηριστικά το φαίνεται αρκετά καλό.Η απόφαση δική σου...
Link to comment
Share on other sites

H καμερα και μενα πρσωπικα δεν με ενδιαφερει, γιατι οταν θελω φωτος εχω canon ψηφιακη, και πολυ καλη μαλιστα, τοσο που οι φωτος απο κινητα ή tablet να μου φαινονται τουλαχιστον αστειες, αλλα επειδη οπως ειπα το θελω για την φιλη μου, θα θελα να εχει τουλαχιστον μια αξιοπρεπη αναλυση στην φωτο κι ενα αποδεκτο βιντεο. To 3g ναι μεν ειναι μια επιπλεον δυνατοτητα, αλλα τουλαχιστον σε εμενα, δεν μοιαζει τοσο βολικο. Αντε και στο σπιτι καπως βολευεται, αλλα οταν εισαι εξω, πρεπει να το κουβαλας μαζι σου και εμενα τουλαχιστον δεν θα με βολευε.

Αν καποιος μπορει να τσεκαρει σε τι αναλυση τελικα τραβαει, 720ρ ή 1080ρ;

Κι αν μπορειτε να μου δωσετε ενα λινκ για αυτον τον προσαρμογεα otg!

Link to comment
Share on other sites

H καμερα και μενα πρσωπικα δεν με ενδιαφερει, γιατι οταν θελω φωτος εχω canon ψηφιακη, και πολυ καλη μαλιστα, τοσο που οι φωτος απο κινητα ή tablet να μου φαινονται τουλαχιστον αστειες, αλλα επειδη οπως ειπα το θελω για την φιλη μου, θα θελα να εχει τουλαχιστον μια αξιοπρεπη αναλυση στην φωτο κι ενα αποδεκτο βιντεο. To 3g ναι μεν ειναι μια επιπλεον δυνατοτητα, αλλα τουλαχιστον σε εμενα, δεν μοιαζει τοσο βολικο. Αντε και στο σπιτι καπως βολευεται, αλλα οταν εισαι εξω, πρεπει να το κουβαλας μαζι σου και εμενα τουλαχιστον δεν θα με βολευε.

Αν καποιος μπορει να τσεκαρει σε τι αναλυση τελικα τραβαει, 720ρ ή 1080ρ;

Κι αν μπορειτε να μου δωσετε ενα λινκ για αυτον τον προσαρμογεα otg!

 

Ενα videaki για το 720p δεν το γνωριζα

Απο φωτο το πρωι με ηλιο ειναι ικανοποιητικες για βραδυ ειναι για κλαματα αλλα απο οσα ταμπλετ εχω δει ολες οι φωτο ειναι για κλαματα. Δεν εχουν αυτοσκοπο τις φωτογραφιες αλλα το να διαβαζεις κειμενα να βλεπεις video αυτα. Τωρα για 3g τι να σου πω εγω πηρα το 3g γιατι καλοκαιρι θα παω Σιβηρη θα κουμπωσω και μια καρτα cosmote μεσα και θα ειμαι με 5gb το μηνα και δεν θα ψαχνω να μου δωσουν wifi και δεν συμμαζευεται. Βεβαια υπαρχει και το 4g που ξεφευγει. Θες να μας πεις ποσα δινεις και τι δυνατοτητες θες?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωριζω οτι οι φωτος το βραδυ, ειναι χαλια!

 

Οι δυνατοτητες που θελω για την φιλη μου, οχι για εμενα προσωπικα ειναι: να βγαζει τουλαχιστον καλες φωτο την ημερα και ενα αξιοπρεπες βιντεο, χρηση κυριως για internet και θεαση καμιας ταινιας, gaming για games τυπου candy crash, χρηση viber-skype, γενικα να εχει καλη απεικονιση στην οθονη και να μην λαγγαρει ιδιαιτερα, να εχει οσο γινεται λιγοτερα προβληματα, επιθυμητο θα ηταν και το 3g, αλλα ξεφευγει η τιμη, χρηματα θελω να δωσω οσα λιγοτερα γινεται, με ταβανι τα 190.

Ειμαι μεταξυ αυτου και του asus (σορυ που το αναφερω εδω...)

 

Καλημερες καλημερς κι απο μενα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωριζω οτι οι φωτος το βραδυ, ειναι χαλια!

 

Οι δυνατοτητες που θελω για την φιλη μου, οχι για εμενα προσωπικα ειναι: να βγαζει τουλαχιστον καλες φωτο την ημερα και ενα αξιοπρεπες βιντεο, χρηση κυριως για internet και θεαση καμιας ταινιας, gaming για games τυπου candy crash, χρηση viber-skype, γενικα να εχει καλη απεικονιση στην οθονη και να μην λαγγαρει ιδιαιτερα, να εχει οσο γινεται λιγοτερα προβληματα, επιθυμητο θα ηταν και το 3g, αλλα ξεφευγει η τιμη, χρηματα θελω να δωσω οσα λιγοτερα γινεται, με ταβανι τα 190.

Ειμαι μεταξυ αυτου και του asus (σορυ που το αναφερω εδω...)

 

Καλημερες καλημερς κι απο μενα ;)

 

Δες unboxing και για τα δυο και ενα ελληνικο blog το οποιο κανει συνεχεις παρουσιασεις. Εγω games επαιξα και most wanted που ειναι απαιτητικο και το επαιξε αλαγκαριστα και nba jam το τρεχε υπεροχα

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μέχρι 190 που λες φίλε μου το t310 είναι πολύ καλό το έχω 7 8 μήνες τώρα και το έχω Καταευχαριστηθεί έχει ότι χρειάζεστε από ένα ταβ.
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα ναι καλο, δεν το συζηταω αυτο. Εχω το samsung galaxy express (κινητο) και λιγο πολυ ξερω τι παιζει απο ποιοτητα.

Μαλλον ομως κλεινω προς το αλλο ταμπλετακι, με κερδιζει στις λεπτομερειες, και στην τιμη ισως.

Θελει σκεψη το πραγμα, θα δω τι θα κανω :)

Link to comment
Share on other sites

Για σας θα ήθελα να μου πει κάποιος αν ξερή τη διάφορα του 311 με 315 tablet της samsung πέρα απο το 4G και αν αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα.
NGAITA
Link to comment
Share on other sites

Για σας θα ήθελα να μου πει κάποιος αν ξερή τη διάφορα του 311 με 315 tablet της samsung πέρα απο το 4G και αν αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα.

Το 4g είναι η διαφορά φίλε μου.Κατά τα άλλα το ίδιο είναι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια λυση για να κανω update??ειμαι ροοτ και δεν μου κανει μεσω wi fi.....

 

Αναβαθμιση για το t310 wifi

Αφου κανεις wipe cache κσι data..

μπαινεις εδω http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=31557

κανεις εγγραφη ,κατεβαζεις τα αρχεια ,ακολουθεις οδηγιες ....και εισαι ετοιμος..

 

Απλα να πω οτι με kit kat...το μηχανακι αλλαζει επιπεδο...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση για το t310 wifi

Αφου κανεις wipe cache κσι data..

μπαινεις εδω http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=31557

κανεις εγγραφη ,κατεβαζεις τα αρχεια ,ακολουθεις οδηγιες ....και εισαι ετοιμος..

 

Απλα να πω οτι με kit kat...το μηχανακι αλλαζει επιπεδο...

όντως πολύ καλό update, αν και γενικά νομίζω ότι η 4.4 είναι πολύ καλύτερη από την 4.2
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχω το 311...υπαρχει καμια διαφορα? Ευχαριστω παντως

Και εγώ το Τ-311 έχω. Απ’ ότι ξέρω η μόνη διαφορά είναι ότι το δικό μας είναι και 3G. Δηλαδή παίρνει κάρτα sim και εκτός από το wifi που έχει (μόνο) το Τ-310, το δικό μας μπορεί να μπει internet και χρησιμοποιώντας δεδομένα κινητής, αλλά μπορεί επιπλέον (αυτό το έχουν πολύ λίγα tablets) να λειτουργήσει και σαν τηλέφωνο κάνοντας κανονικά κλίσεις GSM. Αλήθεια, ξέρει κανείς πότε θα αναβαθμιστούν τα Τ-311; Και εάν την αναβάθμιση θα την κατεβάσουμε ΟΤΑ, ή είναι καλύτερα μέσω Kies;

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι, χτες βράδυ πέρασα μέσω WFI την κιτκατ στο 310.Δεν είδα κάποιες σημαντικές αλλαγές σε σχέση με 4.2.2,τουλάχιστον εμφανισιακά.Λειτουργικά δεν το πολυδούλεψα και δεν ξέρω.Εμφανισιακά μου βγάζει το σύμβολο της μπαταρίας λευκό αντί για πράσινο,τον έλεγχο των ματιών στην αρχή και εξαφανίζεται,μου βγάζει στην αρχή ότι έχω βάλει κάρτα μνήμης και αν θέλω αποσύνδεση,κάπως κουλό το βλέπω αυτό.Ήθελα να ρωτήσω κάποιο φίλο,που την έχει περάσει,αν του βγάζει τα ίδια ή έχω κάνει κάποιο λάθος.Όσο για το λειτουργικό ελπίζω να μην έχω προβλήματα,διότι με τις αναβαθμίσεις έχω πάθει πολλά.Παρακαλώ αν κάποιος ξέρει ας μου απαντήσει.Πάντως από δω και πέρα θα το σκεφτώ πολύ να αναβαθμίσω μηχάνημα.
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση για το t310 wifi

Αφου κανεις wipe cache κσι data..

μπαινεις εδω http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=31557

κανεις εγγραφη ,κατεβαζεις τα αρχεια ,ακολουθεις οδηγιες ....και εισαι ετοιμος..

 

Απλα να πω οτι με kit kat...το μηχανακι αλλαζει επιπεδο...

 

Πώς κάνουμε backup για να τα μεταφέρουμε όλα πάλι; Με το samsung kies;

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,έκανα αναβάθμιση μέσω wifi,εννοούσα ΟΤΑ,μου βγάζει,ότι έχει πάρει την 4.4.2,αλλά εγώ δε βλέπω σπουδαίες αλλαγές.Άν κάποιος έκανε αναβάθμιση σε 4.4.2 και θέλει ας γράψει τι αλλαγές βλέπει,μήπως κάτι μου έχει πάει στραβά.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνουμε backup για να τα μεταφέρουμε όλα πάλι; Με το samsung kies;

 

καποια πραγματα οπως φωτογραφιες video και με το kies...

για εφαρμογες helium , appmonster pro....κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλαξανε αρκετα πραγματα σε menu και δυνατοτητες στην διαχειριση μνημης....αλλα και σημαντικοτατη αλλαγη στο ρολαρισμα...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Για εμάς που έχουμε το Τ-311 έχει ακούσει κάποιος πότε θα πάρουμε την αναβάθμιση; Δε νομίζω να μας αφήσουν εκτός!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...