Jump to content

Al Pacino Vs Robert de Niro


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Al Pacino vs Robert de Niro  

188 members have voted

  1. 1. Al Pacino vs Robert de Niro

    • Al Pacino
      93
    • Robert de Niro
      95


Recommended Posts

αυτο που θα ηθελα παντως ειναι να εβλεπα ξανα τον pacino στην μεγαλη οθονη ξανα σε ρολο μαφιοζου.ο απολυτος ηθοποιος για τετοιους ρολους

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 154
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολυ δυσκολη επιλογη!!Ειναι βεβαια δυο τρομεροι ηθοποιοι τι να πω!!Εχουν μεγαλη ηλικιακη διαφορα μεν αλλα με δυσκολια θα τους συγγρινω κ θα πω...Al Pacino !:)
ΗΘΟΠΟΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

μετα την ταινια 88 λεπτα μπορω να πω οτι ο pacino διατηρει το ταλεντο του ακομα σε ποιοτικα και υψηλα νουμερα ακομα και με την ταινια η συμμορια των 14 αν το θυμαμαι και σωστα.

αντιθετως ο de niro εχει μια πτωση πιστευω,παντως επιμενω κι ευχομαι να τους δω ξανα να παιζουν μαζι

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλο το 88 λεπτα, αλλα δειχνει οτι γερασε.

δεν το βλεπω ετσι,μια χαρα κρατιεται ακομα.

Και οι 2 μ'αρέσουν αλλά στον Al Pacino έχω ιδιαίτερη αδυναμία :p

εγω να δεις,ο ανθρωπος ειναι απαιχτος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ έδειξε το αλτερ μια ταινία του 1992 με τον Al Pacino, το "A scent of a woman". Με τέτοια ερμηνεία, πως θα μπορούσα να μη τον ψηφίσω ???
"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ έδειξε το αλτερ μια ταινία του 1992 με τον Al Pacino, το "A scent of a woman". Με τέτοια ερμηνεία, πως θα μπορούσα να μη τον ψηφίσω ???

 

Aξέχαστη ταινία..την έχω δει τουλάχιστον 5 φορές..εκείνη η σκηνή του ταγκό είναι κλασσική πιά:)

Link to comment
Share on other sites

Aξέχαστη ταινία..την έχω δει τουλάχιστον 5 φορές..εκείνη η σκηνή του ταγκό είναι κλασσική πιά:)
ανατριχιαστικη θα ελεγα αυτη η σκηνη,μια φορα με εκανε να δακρυσω,ασε που εχει ανακυρηχθει και ως το καλυτερο τανγκο που εχει βγει ποτε σε μεγαλη οθονη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν έχετε δει τους Νονούς του Κόπολα...

Με διαφορά οι καλύτερη ερμηνεία που έδωσε ο Πατσίνο στη καριέρα του (ειδικά στο πρώτο και δεύτερο μέρος).

Ο Ντε Νίρο δε πολύ κολλούσε στο δεύτερο μέρος (δε ξεχώρισε όπως περίμενα ίσως).

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο κορυφή. Μαζί με Τζακ Νίκολσον, Ντάστιν Χόφμαν και Ρόμπιν Γουίλιαμς είναι μία κλάση πάνω από τους υπόλοιπους κατά την ταπεινή μου γνώμη.
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

ολοι οι παραπανω καλοι

,ο williams ομως εχει πεσει λιγο κατηγορια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δύσκολη επιλογή!! θα βάλω τον De Niro απλά επειδή έχω δει περισσότερες ταινίες από αυτόν!
Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

δύσκολη επιλογή!! θα βάλω τον De Niro απλά επειδή έχω δει περισσότερες ταινίες από αυτόν!

 

καιρος να ψαχτεις να δεις κι απο pacino:)ωστοσο κυκλοφορησε και η ταινια το ψωνηστηρι σε dvd,οσοι δεν το εχετε δει αξιζει να το δειτε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

robert de niro ο αγαπημενος μου ηθοποιος

και ο al pacino πολυ καλος ειναι...οι ρολοι που παιζουν αυτοι οι δυο ηθοποιοι μοιαζουν αρκετα

"I am the passenger

And I ride and I ride

I ride through the citys backside

I see the stars come out of the sky..."

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να πω ότι ηθοποιοί σαν και αυτούς τους 2 δεν ξαναβγαίνουν, ΕΤΕΛΕΙΩΣΕ !!!

 

Είναι 2 ιερά τέρατα της υποκριτικής και μου έχουν προσφέρει αξέχαστες κινηματογραφικές στιγμές ...

 

Κατα τη γνώμη μου όμως ο Robert De Niro είναι ανυπέρβλητος !!! τον θεωρώ τον καλύτερο ηθοποιό που έχει περάσει ποτέ από τον κινηματογράφο, και ας φανώ ιερόσυλη σε μερικούς !!! και ας αναλώνεται τώρα σε ψιλομπούρδες ταινίες !!

Melvin Udall: Judging from your eyes, I'd say you were fifty.

Carol: Judging from your eyes, I'd say you were kind.

 

-->"As Good As It Gets"

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να πω ότι ηθοποιοί σαν και αυτούς τους 2 δεν ξαναβγαίνουν, ΕΤΕΛΕΙΩΣΕ !!!

 

Είναι 2 ιερά τέρατα της υποκριτικής και μου έχουν προσφέρει αξέχαστες κινηματογραφικές στιγμές ...

 

Κατα τη γνώμη μου όμως ο Robert De Niro είναι ανυπέρβλητος !!! τον θεωρώ τον καλύτερο ηθοποιό που έχει περάσει ποτέ από τον κινηματογράφο, και ας φανώ ιερόσυλη σε μερικούς !!! και ας αναλώνεται τώρα σε ψιλομπούρδες ταινίες !!

 

ιεροσυλη:lol:πλακα κανω.αυτο ειναι το κακο,οτι μπορει να παιξει ακομα σημαντικους ρολους κι ομως τον εχουν σε ολες τις μπουρδες

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

λοιπον προχτες ειδα το the score με τον de niro,δεν την ειχα δει,πολυ καλη ταινια.

και το ronin απλα απαιχτο και με δυνατες καταδιωξεις

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
τα 2 ιερα τερατα του σινεμα συναντιοντε σε μια ταινια θριλερ,το Ου φονευσεις.τα σχολια ειναι θετικα υπερ του pacino απο μια μικρη ματια που εριξα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη, προσωπικά νομίζω ότι και οι δύο βαριούνται που ζουν στην ταινία...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μου άρεσε πιο πολύ ο Ντε Νίρο στην ταινία αυτή,ο Πατσίνο ακολουθεί όλο τα ίδια patterns στην κορύφωση των σκηνών έντασης(δηλαδή σε κάποιες σκηνές μου θύμισε τον "Δικηγόρο του Διαβόλου" τόσα χρόνια μετά-δοκιμασμένη συνταγή η ερμηνεία με συγκεκριμμένο υφος και κίνηση-που να αλλάζουμε τώρα...:worry:),βέβαια και οι δύο έχουν βαρύνει αρκετά(μπαμπακολίβαδα:lol:) και νομίζω ακόμα και μέσα στην ταινία φάνηκε από τον τρόπο που σε κάποιες σκηνές κοίταγαν ο ένας τον άλλο σαν να λένε "εσύ θα σταματήσεις πρώτα να παίζεις σε ταινίες ή εγώ....:confused::shifty:..."
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...